Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

[Solved] ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΟΣ: Plaisio computers, Vodafone, Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
98 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   Azureus32

Azureus32

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/09/2013 - 19:18

Φιλε σου λεω απο τωρα δεν μπορεις να αποδειξεις τπτ.πρωτον η αρβατο απο μονη της δεν ξερει τα βασικα κ δευτερον ζελατινατο σφραγισμενο εισαι ο πρωτος στον πλανητη που παιζει να λεει κατι τετοιο.δεν αμφισβητω αλλα δεν το πιστευω κιολας.να ηταν demo ανοιχτο κατι αλλοοκ.αλλα ζελατινα δυσκολο.και βασικα δεν ξερεις αν σου εφαγε το γνησιο καπακι καποιος απο την αρβατο.δευτερον και σε εμενα σε καινουριο 4s ελειπε η βιδα και το σιδερακι στην μπαταρια.οποτε φιλε μου ξεκινα αναποδα.απο αρβατο και μετα βλεπεις...αλλα δεν θα βγαλεις ακρη..

Φίλε μου ένα μηχάνημα σακουλοποίησης κόστους 5000€+ ανάλογα με το μέγεθος του πακέτου που θέλουν να σφραγήσουν είναι τίποτα για εταιρίες που κάνουν συνέχεια αυτή την δουλειά. Δεν το πηρα εγώ ή εσύ για να ξανακλείσουμε 1 πακέτο!!! Εάν σφραγίζουν 1000άδες ανακατασκευασμένα την μέρα.....

Εξ' άλλου δεν έχει η ζελατίνα εαν θυμάμαι καλά κάποιο ολόγραμμα της apple ή κάποιο τύπωμα να φαίνεται σφραγισμένο απο την μαμά εταιρεία.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2013 - 19:27

Παιδια ωραια αςυποθεσουμε οτι ισχυει κατι απο οσα λεει,μπορειτε να κανετε κατι;και δεν ειπα οτι δεν ειναι σοβαρο αλλα δεν αποδεικνεται.που ειναι το κακο;δλδ ειναι δυνατοξ ολοκληρο πλαισιο να κανει ματσακονια για 620 ευρω;η αρβατο ισωσ ισως λεω να εχει κανει λαμογια.αλλα κ παλι δεν αποδεικνυεται.γιαυτο εγω τα τραβαω φωτο με μια εφημεριδα να φαινεται ημερομηνια και σειριακο για να αποφυγω τις κακοτοπιες

Δηλαδή όταν αγοράζεις κάτι ακριβό π.χ. ρολόι, αυτοκίνητο, τι κάνεις?

Έλα, πες μας :P


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#93   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 19/09/2013 - 21:10

 εγω τα τραβαω φωτο με μια εφημεριδα να φαινεται ημερομηνια και σειριακο για να αποφυγω τις κακοτοπιες

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Για εξηγησε λιγο, πως λειτουργει το "κολπο" με την εφημεριδα;; Πρεπει να υπαρχει bug...


You'll Never Walk Alone


#94   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 19/09/2013 - 22:16

Παιδιά καλημέρα και εύχομαι φίλε να δικαιωθεις άμεσα!! Το έχω ξάνα-αναφέρει σε πολλά τόπικ... ΜΗΝ ΨΩΝΙΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ!!!!!!!!!!!!!! Υπάρχουν πολλά κρούσματα ελατωματικών και β' διαλογής προιόντων!! Σαν ΙΤ πολυεθνικης που είμαι, άρα και υπευθυνος για τις προμηθειες αναλωσίμων, έκοψα τη συνεργασία της εταιρείας μαζί τους!! Μαγαζιά που βγάζουν μέχρι και καθαριστηκά "πλαίσιο" ενδιαφέρονται μόνο για την κερδοφορία τους με οποιοδήποτε κόστος!! Πίεζε συνεχώς στον συνήγορο για την καταγγελία σου!!

Εγώ ήμουν φίλος της εταιρείας αυτής, γιατί όσες φορές ήθελα κάτι, ξεσκίστηκαν να με εξυπηρετήσουν - πχ. μου κατέστρεψαν την WACOM Παρασκευή βράδυ, έπρεπε να δουλέψω ΣουΚού να παραδώσω δουλειά την Δευτέρα το πρωί, ζήτησα από το εν λόγο μαγαζί να μου βρουν και να μου την φέρουν "χθες" σπίτι... και μέχρι το μεσημέρι του Σαββάτου την είχα.

 

ΟΜΩΣ!!!... Έχουν αλλάξει τα πράγματα, απ' το 2007 κι έπειτα (δηλαδή από την Κρίση και μετά, τέλη 2008).
Πρόσφατα φίλος πήρε στην κοπελιά του tablet ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ σε ζελατίνα και ταινία ασφαλείας κτλ... και ανοίγοντάς το βρήκαν... email του προκατόχου (μια άλλη κοπέλα) καθώς και... prive photo της!!!
Την ενημέρωσε και πήγαν "πακέτο" ΚΑΙ οι δύο σε δικηγόρο, για καταγγελία (καλά... η κοπέλα η πρώτη που το 'χε αρχικά, θα πάρει πολύ χρήμα αποζημίωση!)



#95   nimertis

nimertis

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Twitter:@KateHam89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:NimertiS

Δημοσίευση 19/09/2013 - 22:40

http://www.insomnia....ato-και-apple‏/
 

http://www.inews.gr/...to-services.htm

http://kataggeilte.b...o-services.html

http://www.navimania...hp/t-28902.html

 

http://www.thelab.gr...sung-80340.html

 

Και άλλα θέματα με arvato
Φίλε,τράβα το όσο δεν πάει!


Τελευταία επεξεργασία από: nimertis, 19/09/2013 - 22:47


#96   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 19/09/2013 - 22:42

Εγώ ήμουν φίλος της εταιρείας αυτής, γιατί όσες φορές ήθελα κάτι, ξεσκίστηκαν να με εξυπηρετήσουν - πχ. μου κατέστρεψαν την WACOM Παρασκευή βράδυ, έπρεπε να δουλέψω ΣουΚού να παραδώσω δουλειά την Δευτέρα το πρωί, ζήτησα από το εν λόγο μαγαζί να μου βρουν και να μου την φέρουν "χθες" σπίτι... και μέχρι το μεσημέρι του Σαββάτου την είχα.

ΟΜΩΣ!!!... Έχουν αλλάξει τα πράγματα, απ' το 2007 κι έπειτα (δηλαδή από την Κρίση και μετά, τέλη 2008).
Πρόσφατα φίλος πήρε στην κοπελιά του tablet ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ σε ζελατίνα και ταινία ασφαλείας κτλ... και ανοίγοντάς το βρήκαν... email του προκατόχου (μια άλλη κοπέλα) καθώς και... prive photo της!!!
Την ενημέρωσε και πήγαν "πακέτο" ΚΑΙ οι δύο σε δικηγόρο, για καταγγελία (καλά... η κοπέλα η πρώτη που το 'χε αρχικά, θα πάρει πολύ χρήμα αποζημίωση!)

Οι φωτο υπάρχουν ακομα... :P

Knowledge Is Power


#97   geaf

geaf

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/09/2013 - 08:08

κανε την καταγγελία σωστα στοιχειοθετημένη, και στειλτην πραγματικά παντού (και mail και ταχυδρομικά) εννοείτε σε ΙΝΚΑ - ΕΚΠΟΙΖΩ - ΓΓ Καταναλωτή .

Να φαινεται όμως στην επιστολή ποιοι ειναι οι αποδέκτες - κοινοποιημένοι. 

Εγω το εχω κάνει  3- 4 φορές (οι 2 για κινητά τηλέφωνα iphone) και έχω πετύχει 100% επειδή φοβούνται μην "τσαλακωθεί" η εικόνα τους . 

Μιλάω πάντα για σοβαρές ετιαρίες. 

Απλώς ξέφυγε από τα πλαίσια του καταστηματος και στειλε την επιστολή - καταγγελία στα γραφεία (δνση πωλήσεων, δνση  Δημ Σχεσων, εξυπηρετηση πελατων). 

Αν εχεις και κανενα φίλο δικηγόρο βάλτον ως κοινοποίηση στην επιστολή. 



#98   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/10/2013 - 21:45

Τέλος περιπέτειας παιδιά...Μπορείτε να υπολογίσετε ότι μου πήρε περίπου 1μισι μήνα....
Με πήρανε τηλέφωνο από την vodafone, μου ζητήσανε συγγνώμη για την απίστευτη καθυστέρηση και μου είπαν ότι θα πιστωθεί στο Πλαίσιο το ποσό.
Φυσικά ούτε λόγος για επιστρογή χρημάτων αλλά μετά από τόση ταλαιπωρία ήθελα απλά ένα τέλος.

Το καλύτερο δεν σας είπα...ειπώθηκε από την vodafone ότι υπήρξανε και άλλες τέτοιες περιπτώσεις και ότι τα αγοράζουν συσκευασμένα από την Apple και περιμένουν απάντηση και αυτοί από την apple.

Δυστυχώς δεν εμπιστεύομαι να προβώ σε άλλη αγορά ένος iphone καθώς η πρώτη μου επαφή όσον αφορά το θέμα υποστήριξη ήταν ανύπαρκτη.

Και από την apple παρόλο το email που έστειλα αλλά και το γράμμα δεν είχα καμία απάντηση.

Σας ευχαριστώ όλους πολύ για την υποστήριξη σας και που αφήσατε το μήνυμα μου.

Για όλους του άλλους που είπαν οτι το έκανα εγω...δεν έχω λόγια. Ευχομαι να μην σας συμβεί ποτέ ανάλογη ιστορία.

Καλό βράδυ.



#99   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/10/2013 - 09:43

νομιζω οτι αν τηλεφωνουσες απ ευθειας στο κεντρο εξηπηρετησης της αππλ στις ηπα, ισως να ειχες λυσεις για το θεμα σου πιο αμεσες.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες