Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Θα αγοράσετε το iPhone 5S;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
282 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Θα αγοράσετε το 5S

Θα αγοράσετε το 5S ?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#271   tsak77

tsak77

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα

Δημοσίευση 24/09/2013 - 06:43

Και γιατί να πάρεις το 5c κι όχι το 5άρι το απλό;

Λόγω του αλουμινίου και της ευαισθησίας του στο ξεβάψιμο. Δεν είμαι απ´ αυτούς που τα πετάνε κάτω, αλλά δεν θα ήθελα να φθαρεί η εμφάνισή του από την τσέπη μου :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 24/09/2013 - 06:56

Αγαπητέ φίλε, όταν παίρνεις/αγοράζεις ένα προιόν 500+ ευρώ, οφείλεις να το προστατεύεις.
Εννοώντας ότι, εάν το βάλεις μια θήκη από καουτσούκ (εσωτερικά) και μια από άλλο υλικό (εξωτερικά), αφ' ενός δεν θα σου ξεβάψει ΠΟΤΕ και αφ' εταίρου να 'ναι ασφαλές.

 

Αλλά άμα δεν θες το αλουμίνιο, "πάσο". Εμένα η πλαστικούρα δεν μ' αρέσει, ούτε το πανάλαφρο βάρος ενός πχ. Samsung.
Θέλω στιβαρή και πολυτελής κατασκευή στο χέρι μου.

 

(Ά ρε Τζομπς, που 'λεγες ότι "εμείς δεν θα τα κάνουμε απλώς καλύτερα, αλλά τελείως διαβορετικά"... Μια απ' τα ίδια άλα-Samsung πάει να καταντήσει το "Μήλο" σου).



#273   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/09/2013 - 07:01

Υπάρχει τιμή (Λογική) στο expansys με προπαραγγελεια.Κάπου εκεί και λίγο χαμηλότερα σε κανα μήνα στα Skroutz-ομάγαζα



#274   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 24/09/2013 - 09:11

Αγαπητέ φίλε, όταν παίρνεις/αγοράζεις ένα προιόν 500+ ευρώ, οφείλεις να το προστατεύεις.
Εννοώντας ότι, εάν το βάλεις μια θήκη από καουτσούκ (εσωτερικά) και μια από άλλο υλικό (εξωτερικά), αφ' ενός δεν θα σου ξεβάψει ΠΟΤΕ και αφ' εταίρου να 'ναι ασφαλές.

 

Αλλά άμα δεν θες το αλουμίνιο, "πάσο". Εμένα η πλαστικούρα δεν μ' αρέσει, ούτε το πανάλαφρο βάρος ενός πχ. Samsung.
Θέλω στιβαρή και πολυτελής κατασκευή στο χέρι μου.

 

(Ά ρε Τζομπς, που 'λεγες ότι "εμείς δεν θα τα κάνουμε απλώς καλύτερα, αλλά τελείως διαβορετικά"... Μια απ' τα ίδια άλα-Samsung πάει να καταντήσει το "Μήλο" σου).

 

Θέλεις κάτι τέτοιο !!! Βαρύ και να πυροβολάει !!!

 

guns-magnum_00335421.jpg



#275   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 24/09/2013 - 09:23

Σκε'φτομαι να το παραγγείλω απο αμερικάνικο ebay,ο πωλητής διαθέτει 3 τύπους,Α1533/Α1453/Α1530,ποιό να διαλέξω?

Ευχαριστώ!



#276   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 24/09/2013 - 09:25

Σκε'φτομαι να το παραγγείλω απο αμερικάνικο ebay,ο πωλητής διαθέτει 3 τύπους,Α1533/Α1453/Α1530,ποιό να διαλέξω?
Ευχαριστώ!


A1533 να παιζει κ lte. Ειναι εμπιστος ο πωλητης; Ποσο τοχει;

You'll Never Walk Alone


#277   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 24/09/2013 - 09:31

Ειναι ο allapple038 με πολύ καλό feedback.
To 32αρι $1034 συν μεταφορικά.

#278   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 24/09/2013 - 09:33

Ειναι ο allapple038 με πολύ καλό feedback.
To 32αρι $1034 συν μεταφορικά.


Αυτο εσυ το αποφασιζεις. Εγω το φοβαμαι το ebay, για τετοιες αγορες. Σε ενα παλικαρι απο το φορουμ ειχαν στειλει πυλινο δοχειο αντι iphone.

You'll Never Walk Alone


#279   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 24/09/2013 - 09:35

Μάλλον θα κοιτάξω απο Αγγλικό..

#280   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 24/09/2013 - 11:39

Αυτο εσυ το αποφασιζεις. Εγω το φοβαμαι το ebay, για τετοιες αγορες. Σε ενα παλικαρι απο το φορουμ ειχαν στειλει πυλινο δοχειο αντι iphone.

Αναλόγως από ποιόν αγοράζεις, φίλε.
Εγώ έχω κάνει και τόσο (μεγάλες, σε ποσό) αγορές, αλλά δεν με γέλασν. Παίζει ΑΚΡΩΣ σημαντικό ρόλο, ο seller να 'χει... μερικές χιλιάδες "αστεράκια" και positive feedback - και καλύτερα θα 'ταν να είναι ΚΑΝΟΝΙΚΟ shop, όχι "ιδιώτης seller".

Άμα πας πχ. όπως εδώ στις Αγγελίες του φόρουμ από απλό καταναλωτή-ιδιώτη-seller, εκεί φυσικά και πρέπει να 'σαι πάρα πολύ προσεκτικός.

Είχα κάνει bit σε μια συλλεκτική φανέλα (worn, φορεμένη!) Λίβερπουλ του Ίαν Ρας, από τον τελικό του FA Cup του 1992 (μέσω ενός γνωστού καταστήματος στο Λονδίνο).
Υπήρχαν... και ..."κάνα-δυο άλλες" τέτοιες, σε άλλες δημοπρασίες - από ΙΔΙΩΤΕΣ.

Προφανώς αυτή που πήρα ήταν η αυθεντική (και το έκρινα μετά από φωτό που έστειλα μέσω τρίτων στον ΙΔΙΟΝ τον Ίαν Ρας, που μου απάντησε με σύντομο μήνυμα ότι πράγματι, ήταν η δική του αυθεντική φανέλα...)

...Και φυσικά, πριν bit-άρω, ζήτησα close-snapshots από την φανέλα, να δω και να ψάξω/συγκρίνω λεπτομέρειες, για την αυθεντικότητά της.

Στις "άλλες" δημοπρασίες, οι τιμές των "εκείνων" shirts, άγγιξαν/έκλεισαν περίπου στις 100 λίρες.

Εγώ έδωσα... 4πλάσια, γιατί ξεκινούσε ήδη από 250 η δημοπρασία.


Τελευταία επεξεργασία από: lupushegemonia, 24/09/2013 - 11:41


#281   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/09/2013 - 11:46

Αναλόγως από ποιόν αγοράζεις, φίλε.
Εγώ έχω κάνει και τόσο (μεγάλες, σε ποσό) αγορές, αλλά δεν με γέλασν. Παίζει ΑΚΡΩΣ σημαντικό ρόλο, ο seller να 'χει... μερικές χιλιάδες "αστεράκια" και positive feedback - και καλύτερα θα 'ταν να είναι ΚΑΝΟΝΙΚΟ shop, όχι "ιδιώτης seller".

Άμα πας πχ. όπως εδώ στις Αγγελίες του φόρουμ από απλό καταναλωτή-ιδιώτη-seller, εκεί φυσικά και πρέπει να 'σαι πάρα πολύ προσεκτικός.

Είχα κάνει bit σε μια συλλεκτική φανέλα (worn, φορεμένη!) Λίβερπουλ του Ίαν Ρας, από τον τελικό του FA Cup του 1992 (μέσω ενός γνωστού καταστήματος στο Λονδίνο).
Υπήρχαν... και ..."κάνα-δυο άλλες" τέτοιες, σε άλλες δημοπρασίες - από ΙΔΙΩΤΕΣ.

Προφανώς αυτή που πήρα ήταν η αυθεντική (και το έκρινα μετά από φωτό που έστειλα μέσω τρίτων στον ΙΔΙΟΝ τον Ίαν Ρας, που μου απάντησε με σύντομο μήνυμα ότι πράγματι, ήταν η δική του αυθεντική φανέλα...)

...Και φυσικά, πριν bit-άρω, ζήτησα close-snapshots από την φανέλα, να δω και να ψάξω/συγκρίνω λεπτομέρειες, για την αυθεντικότητά της.

Στις "άλλες" δημοπρασίες, οι τιμές των "εκείνων" shirts, άγγιξαν/έκλεισαν περίπου στις 100 λίρες.

Εγώ έδωσα... 4πλάσια, γιατί ξεκινούσε ήδη από 250 η δημοπρασία.

εχεις χαρισμα... οποτε ποσταρεις θελει ο αλλος μιση ωρα να καταλαβει τι γραφεις


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#282   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 24/09/2013 - 12:01

Θέλεις κάτι τέτοιο !!! Βαρύ και να πυροβολάει !!!

 

guns-magnum_00335421.jpg

ΑΚΡΙΒΩΣ!

Μια χαρούλα ΥΠΕΡ-ΜΑΜΑΤΟ handgun είναι το Magnum, αν και προτιμώ το DESERT EAGLE.

 

Εν πάσει περιπτώσει, αν θέλετε να κάνετε ανθυποβολή και να πείσετε τους εαυτούς σας ότι ένα πλαστικό δείχνει πιο πολυτελές από ένα νίκελ, "πάσο", γιατί να σας χαλάσω το όνειρο;


Τελευταία επεξεργασία από: lupushegemonia, 24/09/2013 - 12:03


#283   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/09/2013 - 12:11

Ειναι ο allapple038 με πολύ καλό feedback.
To 32αρι $1034 συν μεταφορικά.

Και $250 περίπου πάνω από την τιμή του...

 

Πολλά, πάρα πολλά... Δεν νομίζω πως αξίζει η αγορά...


@CaLi@





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες