Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iPhone 5S: Διέρρευσε πίνακας με ΟΛΑ τα χαρακτηριστικά του (;)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
182 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   bit128

bit128

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:15

Παιδιά , όλοι εδώ είμαστε , όταν κυκλοφορήσει , πάλι πανικός θα γίνει , οι περισσότεροι θα το πάρουμε....κάτι θα βρούμε που θα μας αρέσει και αν δεν έχουμε και υπομονή για το 6...αφήστε τα.

Κάτι μου λέει ότι έχεις δίκιο σιγά μην περιμένουμε το 6....!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:16

Πάντως μπορεί να φανώ αναχρονιστικός ή και θιασώτης των θεωριών των συνομωσιών , αλλά να μπορούν να αποθηκευτούν προσωπικά δεδομένα που να αφορούν και φυσικά χαρακτηριστικά όπως δαχτυλικά αποτυπώματα με φοβίζει . Σίγουρα θα έχει πολύ καλές εφαρμογές όσον αφορά την ασφάλεια των δεδομένων, αλλά όσα ήρθαν στη δημοσιότητα με την υπόθεση Snowden και όλα τις αποκαλύψεις, θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο στο να παράσχουμε τα σωματομετρικά μας χαρακτηριστικά . Και θα μου πείτε ποιός ενδιαφέρεται για το δικό μου αποτύπωμα. Δεν ξέρω αλλά όλη αυτή η ιστορία με τρομάζει. Κάπου πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο. Έχει μπει το κινητό τόσο πολύ στη ζωή μας και δίνουμε προσωπικά στοιχεία στο διαδίκτυο που και ο Οργουελ στο 1984 φαντάζει παραμυθάκι σε σχέση με την πραγματικότητα. Για μένα ο αισθητήρας αποτυπωμάτων αποτελεί λόγο να μη θέλω το 5S. Αρκετή παραβίαση προσωπικών δεδομένων έχουμε υποστεί

http://www.iphonehac...rry-phones.html

 

πρωτα απο ολα λογικα το αποτυπωμα θα ειναι στην συσκευη

 

δευτερον ξερουν ποτε πας τουαλετα αν θελουν το αποτυπωμα σε φοβίζει;


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#63   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:19

Πάντως μπορεί να φανώ αναχρονιστικός ή και θιασώτης των θεωριών των συνομωσιών , αλλά να μπορούν να αποθηκευτούν προσωπικά δεδομένα που να αφορούν και φυσικά χαρακτηριστικά όπως δαχτυλικά αποτυπώματα με φοβίζει . Σίγουρα θα έχει πολύ καλές εφαρμογές όσον αφορά την ασφάλεια των δεδομένων, αλλά όσα ήρθαν στη δημοσιότητα με την υπόθεση Snowden και όλα τις αποκαλύψεις, θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο στο να παράσχουμε τα σωματομετρικά μας χαρακτηριστικά . Και θα μου πείτε ποιός ενδιαφέρεται για το δικό μου αποτύπωμα. Δεν ξέρω αλλά όλη αυτή η ιστορία με τρομάζει. Κάπου πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο. Έχει μπει το κινητό τόσο πολύ στη ζωή μας και δίνουμε προσωπικά στοιχεία στο διαδίκτυο που και ο Οργουελ στο 1984 φαντάζει παραμυθάκι σε σχέση με την πραγματικότητα. Για μένα ο αισθητήρας αποτυπωμάτων αποτελεί λόγο να μη θέλω το 5S. Αρκετή παραβίαση προσωπικών δεδομένων έχουμε υποστεί

Δυστυχώς σε λιγο καιρό ,ολα πλέον τα smartphone θα το ενσωματωσουν(δαχτυλικά αποτυπώματα ) .
Απο κάποιον έπρεπε να γίνει η αρχή ......
Εγινε απο τον ισχυρότερο .....


Υ.Γ το χειρότερο απ ολα δεν ειναι το δαχτυλικο αποτύπωμα ,αλλα το οτι θα το λατρεψουμε...

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 09/09/2013 - 14:20

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#64   bit128

bit128

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:21

http://www.iphonehac...rry-phones.html

 

πρωτα απο ολα λογικα το παοτυπομα θα ειναι στην συσκευη

 

δευτερον ξερουν ποτε πας τουαλετα αν θελουν το αποτυπομα σε φοβηζει

Πιστεύω οτι όντως είναι ανησυχητικό όλο αυτό αλλα απο την άλλη όποιος δεν έχει διαπράξει κάποια αξιόποινη πράξη δεν έχει λόγο να φοβάται....!!



#65   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:22

http://www.iphonehac...rry-phones.html

 

πρωτα απο ολα λογικα το παοτυπομα θα ειναι στην συσκευη

 

δευτερον ξερουν ποτε πας τουαλετα αν θελουν το αποτυπομα σε φοβηζει

Αυτό το πανηγυράκι με τα προσωπικά δεδομένα πρέπει να έχει ένα μέτρο. Σίγουρα μπορούν αν θέλουν να δουν που συχνάζω ποιά site με ενδιαφέρουν με ποιούς μιλάω αν κερατώνω τη γυναίκα μου και με ποιον , αν μου κάνει κούκου κτλ. Ε να υπάρχει κάπου database με δαχτυλικά αποτυπώματα κάπου ξεπερνά κάθε όριο. Και για το κατά πόσο θα παραμένει στη συσκευή και ο ίδιος ο steve Jobs να βγει από τον τάφο και να με διαβεβαιώσει δεν θα τον πιστέψω


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 09/09/2013 - 14:23


#66   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:23

Πάντως μπορεί να φανώ αναχρονιστικός ή και θιασώτης των θεωριών των συνομωσιών , αλλά να μπορούν να αποθηκευτούν προσωπικά δεδομένα που να αφορούν και φυσικά χαρακτηριστικά όπως δαχτυλικά αποτυπώματα με φοβίζει . Σίγουρα θα έχει πολύ καλές εφαρμογές όσον αφορά την ασφάλεια των δεδομένων, αλλά όσα ήρθαν στη δημοσιότητα με την υπόθεση Snowden και όλα τις αποκαλύψεις, θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο στο να παράσχουμε τα σωματομετρικά μας χαρακτηριστικά . Και θα μου πείτε ποιός ενδιαφέρεται για το δικό μου αποτύπωμα. Δεν ξέρω αλλά όλη αυτή η ιστορία με τρομάζει. Κάπου πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο. Έχει μπει το κινητό τόσο πολύ στη ζωή μας και δίνουμε προσωπικά στοιχεία στο διαδίκτυο που και ο Οργουελ στο 1984 φαντάζει παραμυθάκι σε σχέση με την πραγματικότητα. Για μένα ο αισθητήρας αποτυπωμάτων αποτελεί λόγο να μη θέλω το 5S. Αρκετή παραβίαση προσωπικών δεδομένων έχουμε υποστεί

 

"Δωράκι" στην NSA.

 

http://www.spiegel.d...71.html#ref=rss

 

http://www.theguardi...-codes-security

 

Nα μη ξεχάσω και αυτό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#67   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:25

Πιστεύω οτι όντως είναι ανησυχητικό όλο αυτό αλλα απο την άλλη όποιος δεν έχει διαπράξει κάποια αξιόποινη πράξη δεν έχει λόγο να φοβάται....!!

Δηλαδή φίλε μου εσύ που δεν έχεις κατα τη γνώμη να φοβάσαι αν έρθει ένας άσχετος και σου ζητήσει το δαχτυλικό σου αποτύπωμα θα του το δώσεις?



#68   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:31

"Δωράκι" στην NSA.
 
 
Nα μη ξεχάσω και αυτό.


200 ευρώ έχω στον λογαριασμό μου ,ο οποίος ειναι στο 1password .
Ας μου τα πάρουν ,να δούμε τι θα καταλάβουν.......
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#69   bit128

bit128

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:33

Φυσικά και όχι γιατί όπως είπες είναι άσχετος και γιατί δεν ξέρω τις προθέσεις του θα μου πείς ούτε και τις προθέσεις της Apple ξέρω αλλα να στο θέσω απλά άντε και μου πήραν το δακτυλικό αποτύπωμα και το κρατάνε σε μία database τι θα καταφέρουν με αυτό..... :huh:Δεν είμαι ούτε δολοφόνος ούτε βαρυποινίτης που το έσκασα και έχει εκδώσει ένταλμα η interpol ούτε τίποτα τέτοιο. Έχω να φοβάμαι κάποιον ή κάτι...... :huh:??



#70   redararas

redararas

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:39

Θέλω iphone 5c me hardware του iphone 5 στα 400€. Γίνεται?



#71   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:44

Είναι fake η foto γιατί δε λέει πουθενά enhanced anodized aluminum.. :)

Ετσι θα το πει ακριβώς ο Ive ή ο Cook αύριο ..

Αναρτημένη εικόνα


#72   hellspawn

hellspawn

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:hellspawn81

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:56

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι να δώ αν το πρόσεξα μόνο εγώ..από πότε το iphone 5 τραβάει fhd video στα 60fps ??? η native camera app τουλάχιστον , δεν το κάνει από όσο γνωρίζω..



#73   Tachtsman

Tachtsman

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:59

Που είναι οι εποχές που περιμέναμε με αγωνία και συνεχή refresh το Keynote? Αναμένουμε σε λίγο και πληροφορίες για το χρώμα εσωρούχων που θα φοράει ο Cook στην παρουσίαση...



#74   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/09/2013 - 15:00

Είναι fake η foto γιατί δε λέει πουθενά enhanced anodized aluminum.. :)

Ετσι θα το πει ακριβώς ο Ive ή ο Cook αύριο ..

Xαχαχα ... 

 

Τους ακουω ηδη ... "We 've pushed the envelope of anodizing and considerably redefined what is possible "



#75   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/09/2013 - 15:01

Παιδιά η ουσία είναι μια!! Αυτή τη φορά η Apple θέλει να δώσει περισσότερο βάση στο 5C και στην ποικιλία χρωμάτων παρά στο 5S όπως πολύ σωστά είχε πει ένας συμφορουμίτης. Γι' αυτό και θα είναι τόσο μικρή (έως μηδαμινή) η αναβάθμιση S και αφού έκανε και το μπαμ με το iOS 7 σου λέει ας αφήσω το καλύτερο για το 6αρι όπως είπε και ο Νίκος. Εεεεε......Αυτά.  :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες