Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Φωτογραφία από τον οδηγό χρήσης του iPhone 5S επιβεβαιώνει τον αισθητήρα 'Touch ID'


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
110 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:14

 

Εγώ που είμαι καχύποπτος τωρα....σκεφτομαι με το κακο μυαλό μου με βάση αυτο 

What NSA snoops like about the iPhone
The agency can spy on Android devices and even the BlackBerry, but the iPhone is a favorite target, according to German news site Der Spiegel.
 
+ το γεγονός οτι τωρα θα εχει access και στο δακτυλικό αποτύπωμα εκκατομύριων χρηστών , που ισως να το ακολουθήσουν σιγα σιγα και οι αλλες εταιρείες τι εχουμε ευκολα ευκολα και χωρις κόπο :huh:
 
Σκαναρισμένα ετοιμα δακτυλικά αποτυπώματα μαζι με οτι αλλο εχουν μαζεψει για εμας τα προηγουμενα χρονια... ΟΧΙ ευχαριστώ , εχω iphone απο το 3ρι αλλα μαλλον θα σταματήσω την οποιαδήποτε αγορα απο την εν λογω εταιρεια στο μελλον.
 
Σκεφτείτε το λιγο

 

Εγώ θα βάζω το μεσαίο δαχτυλο

Αυτό δεν πιάνεται


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Amaretos

Amaretos

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:15

Η προσωπική σου ζωή έχει παραβιαστεί και είσαι φακελωμένος χρόνια τώρα..

 

Η Google τόσο καιρό τι κάνει? Το iCloud της Apple τι είναι? Δεν είσαι φακελωμένος?

 

Με το δαχτυλικό αποτύπωμα απλά θα έχουν κάτι επιπλέον. Ένα μικρό δώρα στην NSA.

 

Συμφωνώ απολύτως με ολα αυτα που λες , με την μικρή διαφορά οτι αν για οποιοδήποτε λογο θελω να εξαφανιστώ, δεν ξαναχρησιμοποιώ τιποτα ηλεκτρονικό κλπ.. παίρνω τον εαυτό μου, παω σε ενα βουνό και κανεις δεν ξερει ποιος ειμαι. Με το αποτυπωμα που με αντιπροσωπεύει τι κανω??? Κοβω τα δαχτυλα μου??? Extreme πολυ αυτο που λεω αλλα ειναι μια πιθανοτητα

 

Και για να ευθυμήσουμε, αν εγω ηθελα να κανω λαμπόγυαλο το κτιριο στο Συνταγμα, θα θελατε να με βρουν μετα??? 



#48   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:19

Εγώ θα βάζω το μεσαίο δαχτυλο

Αυτό δεν πιάνεται

 

χαχαχαχα έγραψες!!!! :P


iOs 7! 


#49   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:31

Συμφωνώ απολύτως με ολα αυτα που λες , με την μικρή διαφορά οτι αν για οποιοδήποτε λογο θελω να εξαφανιστώ, δεν ξαναχρησιμοποιώ τιποτα ηλεκτρονικό κλπ.. παίρνω τον εαυτό μου, παω σε ενα βουνό και κανεις δεν ξερει ποιος ειμαι. Με το αποτυπωμα που με αντιπροσωπεύει τι κανω :huh: Κοβω τα δαχτυλα μου :huh: Extreme πολυ αυτο που λεω αλλα ειναι μια πιθανοτητα

 

Και για να ευθυμήσουμε, αν εγω ηθελα να κανω λαμπόγυαλο το κτιριο στο Συνταγμα, θα θελατε να με βρουν μετα :huh:

 

Και 'μενα η αλήθεια είναι το δαχτυλικό, δε μου έκατσε και πολύ καλά..

 

Απο την άλλη όμως, δε περίμενες αυτό για να σε φακελώσουν..

 

Αυτό έχει γίνει καιρό τώρα. Απο τη 1η στιγμή που πάτησες το Enter στο PC σου..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#50   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:35

 

Εγώ που είμαι καχύποπτος τωρα....σκεφτομαι με το κακο μυαλό μου με βάση αυτο 

What NSA snoops like about the iPhone
The agency can spy on Android devices and even the BlackBerry, but the iPhone is a favorite target, according to German news site Der Spiegel.
 
+ το γεγονός οτι τωρα θα εχει access και στο δακτυλικό αποτύπωμα εκκατομύριων χρηστών , που ισως να το ακολουθήσουν σιγα σιγα και οι αλλες εταιρείες τι εχουμε ευκολα ευκολα και χωρις κόπο :huh:
 
Σκαναρισμένα ετοιμα δακτυλικά αποτυπώματα μαζι με οτι αλλο εχουν μαζεψει για εμας τα προηγουμενα χρονια... ΟΧΙ ευχαριστώ , εχω iphone απο το 3ρι αλλα μαλλον θα σταματήσω την οποιαδήποτε αγορα απο την εν λογω εταιρεια στο μελλον.
 
Σκεφτείτε το λιγο

 

Ερωτηση (γιατι κατι δεν εχεις καταλαβει μου φαινεται).

Αν ενα site στο οποιο εχεις λογαριασμο (και password) χακεφτει πιστευεις οτι ο χακερ ξερει το password σου ??



#51   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:48

Συμφωνώ απολύτως με ολα αυτα που λες , με την μικρή διαφορά οτι αν για οποιοδήποτε λογο θελω να εξαφανιστώ, δεν ξαναχρησιμοποιώ τιποτα ηλεκτρονικό κλπ.. παίρνω τον εαυτό μου, παω σε ενα βουνό και κανεις δεν ξερει ποιος ειμαι. Με το αποτυπωμα που με αντιπροσωπεύει τι κανω :huh: Κοβω τα δαχτυλα μου :huh: Extreme πολυ αυτο που λεω αλλα ειναι μια πιθανοτητα

 

Και για να ευθυμήσουμε, αν εγω ηθελα να κανω λαμπόγυαλο το κτιριο στο Συνταγμα, θα θελατε να με βρουν μετα :huh:

φυσικα για να σου κανουν αγαλμα!!!


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#52   Amaretos

Amaretos

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:50

Ερωτηση (γιατι κατι δεν εχεις καταλαβει μου φαινεται).

Αν ενα site στο οποιο εχεις λογαριασμο (και password) χακεφτει πιστευεις οτι ο χακερ ξερει το password σου ??

Οχι δεν το ξερει, τι σχεση εχει αυτο με αυτο που λεω εγω???  Προσπαθώ να δειξω οτι υπαρχει διαφορα στο οτι καποιος ξερει το mail μου, την διευθυνση κατοικιας μου, το αυτοκινητο μου το τηλ μου κλπ κλπ κλπ πραγματα που ανα πασα στιγμή μπορούν να αλλαχθούν με το να ξερει το δακτυλικό σου αποτύπωμα που δεν μπορεις να αλλάξεις! 

 

Ειναι το ιδιο πράγμα?



#53   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:51

Οχι δεν το ξερει, τι σχεση εχει αυτο με αυτο που λεω εγω :huh:  Προσπαθώ να δειξω οτι υπαρχει διαφορα στο οτι καποιος ξερει το mail μου, την διευθυνση κατοικιας μου, το αυτοκινητο μου το τηλ μου κλπ κλπ κλπ πραγματα που ανα πασα στιγμή μπορούν να αλλαχθούν με το να ξερει το δακτυλικό σου αποτύπωμα που δεν μπορεις να αλλάξεις! 

 

Ειναι το ιδιο πράγμα?

ουτε το dna σου μπορεις να αλαξεις!!!! και αυτο το ξερουν!!! ουτα τα δοντια σου μπορεις να αλαξεις!!! και αυτα τα ξερουν!!! ουτε γυναικα μπορεις να αλαξεις πρεπει να πληρωνεις διατρωφη


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 10/09/2013 - 13:52

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#54   Amaretos

Amaretos

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:55

Ναι αλλα τώρα μιλάμε για κατι τοσο προσωπικό/μοναδικό που το δινεις φόρα παρτίδα!!! Τωρα αν οταν γεννηθηκα πριν 40 χρονια μου κρατησαν αιμα στην κλινική και φακελωσαν το DNA μου το εδωσαν στην NSA, η ο στρατός (που δινουμε αιμα) παρεχει τετοιες πληροφορίες , η ο οδοντιάτρος που πηγαίνω (ειναι ξαδερφος μου) ειναι συνεργάτης της NSA ε συγνώμη τοτε δεν μπορώ να κανω κατι!


Τελος παντων δεν εχω διαθεση ουτε να "ξεφτιλίσω" το topic ουτε να τσακωθώ με καποιον, ας το σταματήσουμε εδω, ειπα την αποψη μου, ο καθενας εχει την δικια του και δεν ειναι αναγκη ολοι μας να συμφωνούμε σε ολα!

#55   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:57

Θα το πιούμε ....και αυτο ,όπως πίνουμε και ολα τα αλλα τόσα χρόνια ....
Απο την στιγμή που θέλεις να εξελισσεσαι τεχνολογικά ,δυστυχώς θα τα έχεις αυτά .....αλλιώς απλά τα προσπερνας .....
Ξερουμε περίπου τις επιπτώσεις όλοι μας απο την ραγδαία τεχνολογική εξέλιξη .....
Η iphone 5S ή Nokia 8210......
Η απόφαση δικιά μας
:)
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#56   kinezaki

kinezaki

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:57

παιδια εγω εχω το ταπεινο 4αρι.... αξιζει η μεταφορα σε 5σ??

 

to 4αρι λεω να το χαρισω σε φιλο κολλητο, επειδη ειχα τελειες αναμνησεις(εκδρομες- γενεθλια-μπαλα) και ξερω οτι θα το προσεχει....

αυτο ειναι που τα σαμσουνγκ ποτε δε θα εχουν....



#57   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:58

παιδια εγω εχω το ταπεινο 4αρι.... αξιζει η μεταφορα σε 5σ??

 

to 4αρι λεω να το χαρισω σε φιλο κολλητο, επειδη ειχα τελειες αναμνησεις(εκδρομες- γενεθλια-μπαλα) και ξερω οτι θα το προσεχει....

αυτο ειναι που τα σαμσουνγκ ποτε δε θα εχουν....

απο 4 σε 5 αξιζει τρελα!!!! απο 4 σε 5s ακομα περισσοτερο! για μενα να πας θα δεις διαφορα μεγαλη


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#58   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:59

Conspiracy Theories..

 

http://www.youtube.c...h?v=9RtfJ3u1gsY



#59   kostasx3

kostasx3

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 10/09/2013 - 14:02

τοσοι δορυφοροι κανουν βολτες απο πανω μας και λεμε τωρα για αποτυπωματα

 

και εστω οτι το εχουν τι εχεις να φοβηθεις ,λεμε τωρα αν δεν εχεις κανει κατι

 

και τελος δεν σε υποχρεωνει κανεις να το παρεις 

 

απλα πραγματα



#60   togiaras1997

togiaras1997

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/09/2013 - 14:05

Το δαχτυλο το δινει μεσα στη συσκευασία

 

τι εννοεις ??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες