Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iOS 7 GM Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
629 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#556   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 15/09/2013 - 18:13

μολις εφυγα απο την 7GM και πηγα στην 6.1.3 ετσι απλα και χαλαρα χωρις προβλημα με win7 kai itunes 11.0.5 τζαμπα τρομοκρατια οτι θες itunes11.1 kai mac

Απο iOS 7 GM γυρνας με dfu mode σε 6.1.3-6.1.4 με iTunes 11.0.5 αλλα με iOS 7 GM με iTunes 11.0.5 ΔΕΝ μπορείς να κανείς στο pc συγχρονισμο αρχεία εφαρμογές κλπ γιατι δεν βλέπει το κινητο....όσοι είπαν ότι χρειάζεται το iTunes 11.1 το είπαν για να μπορείς να συγχρονισεις κιόλας το κινητο.

Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#557   prodromos111

prodromos111

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Twitter:@prodromos1974
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/09/2013 - 18:19

Απο iOS 7 GM γυρνας με dfu mode σε 6.1.3-6.1.4 με iTunes 11.0.5 αλλα με iOS 7 GM με iTunes 11.0.5 ΔΕΝ μπορείς να κανείς στο pc συγχρονισμο αρχεία εφαρμογές κλπ γιατι δεν βλέπει το κινητο....όσοι είπαν ότι χρειάζεται το iTunes 11.1 το είπαν για να μπορείς να συγχρονισεις κιόλας το κινητο.

ναι συμφωνω 



#558   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/09/2013 - 18:25

στο 4αρι πως παει? κολλαει η οπως και η 6? μολις ειδα και βιμπερ αναβαθμιση για ιος 7


Μια χαρά ειναι λίγο πιο βαριά απο την 6 και δεν έχει κάποιες δυνατότητες όπως airdrop κινούμενες εικόνες Κ. α.

Όμως δεν λέει να μην την βάλει κάποιος ! Ειναι περισσότερα τα +

Τρεις παρατηρήσεις που είδα στο ios7 σε 5αρι

Πρώτη
Προσπάθησα να σβήνω κάποια SMS.
Μπορείς να Σύρεις αριστερά το μήνυμα στην λίστα μηνυμάτων και θα εμφανιστεί το κουμπί διαγραφής.
Ο άλλος τρόπος ειναι στην λίστα μηνυμάτων να πατήσεις το κουμπί αλλαγές και θα εμφανιστεί το απαγορευτικό αριστερά του μηνύματος που πατώντας το εμφανίζεται το κουμπί της διαγραφής.
Ουσιαστικά οι δυο τρόποι ειναι ΙΔΙΟΙ και δεν υπάρχει πουθενά η ομαδική διαγραφή όλων των SMS.

Η δεύτερη παρατήρηση.

Κατά την διάρκεια που σε καλεί κάποιος έχεις την δυνατότητα να πατήσεις υπενθύμιση α) σε 1 ώρα β) όταν φύγω γ) όταν φτάσω στην εργασία και δ) ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΩ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ίδιο με το Γ) !!!!!!!

Και η τρίτη

Κάπου εδώ μέσα διάβασα ότι το κουμπί αυτόματης ρύθμισης της φωτεινότητας δεν δουλευει στηνBETA 6 και στην GM , σε εμένα στην GM δουλευει μια χαρά.

Αυτα τα ολίγα , ελπίζω να διορθωθούν στην κανονική έκδοση.

#559   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/09/2013 - 18:37

τελικα το burst mode στα <5s δεν ειναι το ιδιο

το feature του να κρατας το κουμπι της καμερας πατημενο και να βγαζει συνεχομενα φωτο δεν ειναι το ιδιο με το feature του 5s

 

http://www.iphonehac..._medium=twitter


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 15/09/2013 - 18:39

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#560   geovass

geovass

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2013 - 19:17

Θα δουλέψουν όταν αναβαθμιστούν απο τις εκάστοτε εταιρίες. Κάποιες ήδη έχουν αρχίσει και αναβαθμίζονται (πχ Viber)



#561   Dimsu

Dimsu

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/09/2013 - 19:28

Οσα apps δεν έχουν αναβαθμιστεί για ios7 δε θα λειτουργούν; Εγω έχω κάποια που σήμερα να φανταστείτε μου ήρθε update για να είναι συμβατό με οθόνη iPhone 5

#562   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/09/2013 - 19:30

τελικα το burst mode στα <5s δεν ειναι το ιδιο

το feature του να κρατας το κουμπι της καμερας πατημενο και να βγαζει συνεχομενα φωτο δεν ειναι το ιδιο με το feature του 5s

 

http://www.iphonehac..._medium=twitter

 

καλα μικρο το κακο, δοκιμασε να βγαλεις φωτο πολλαπλες με το χερι κ θα παθεις πλακα οταν δεις οτι μπορεις να τραβηξεις καμμια 30αρια σε 3-4 sec...;)



#563   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/09/2013 - 19:32

 

τελικα το burst mode στα <5s δεν ειναι το ιδιο

το feature του να κρατας το κουμπι της καμερας πατημενο και να βγαζει συνεχομενα φωτο δεν ειναι το ιδιο με το feature του 5s

 

http://www.iphonehac..._medium=twitter

 

καλα μικρο το κακο, δοκιμασε να βγαλεις φωτο πολλαπλες με το χερι κ θα παθεις πλακα οταν δεις οτι μπορεις να τραβηξεις καμμια 30αρια σε 3-4 sec... ;)

 

ναι εγω ετσι κανω παντα, αλλα επιδη νομιζαμε πως αυτο ειναι να το πουμε πως δεν ειναι, μην μπερδευτει καποιος


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#564   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/09/2013 - 19:33

Οσα apps δεν έχουν αναβαθμιστεί για ios7 δε θα λειτουργούν; Εγω έχω κάποια που σήμερα να φανταστείτε μου ήρθε update για να είναι συμβατό με οθόνη iPhone 5

τα apps θα αναβαθμιστουν μετα την τεταρτη! τις αναβαθμισεις τις εχουν οι εταιριες ακομα! δεν τις εχουν δωσει στις beta! υπομονη και σιγα σιγα θα ερχονται η μια πισω απο την αλλη


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#565   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2013 - 20:14

Πάντως σε πάρα πολλά apps που γίνονται updated τις τελευταίες μέρες, αναφέρεται ήδη στα release notes τους η συμβατότητα με το νέο OS, κάτι που με κάνει να υποψιάζομαι ότι μπορεί οι εταιρείες να πάρουν το χρόνο τους για να κάνουν release τις νέες εκδόσεις που θα έχουν το νέο skin. Πχ το Viber στο σημερινό update αναφέρει "basic support for iOS 7", οπότε δε βλέπω να βγει καινούρια έκδοση πολύ άμεσα...



#566   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 15/09/2013 - 20:22

Ερώτηση γιατί θα σκάσω. Στο 6 είχαμε στο notification center 2 κουμπάκια facebook & twitter (όσοι τα είχαν ενεργοποιήσει τουλάχιστον) για να κάνουμε αντίστοιχα ποστ στο φτερό. Εδώ τα έχουμε; γιατί από προχτές δεν το βρήκα. Δεν μπορεί να είμαι τόσο γκαβός.



#567   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2013 - 20:23

Ερώτηση γιατί θα σκάσω. Στο 6 είχαμε στο notification center 2 κουμπάκια facebook & twitter (όσοι τα είχαν ενεργοποιήει τουλάχιστον) για να κάνουμε αντιστοιχα ποστ στο φτερό. Εδώ τα έχουμε? γιατί από προχτές δεν το βρήκα. Δεν μπορεί να είμαι τόσο γκαβός.

Δεν υπάρχουν πια...



#568   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2013 - 20:24

Υπαρχει bug στα sms; Δεν μπορεις να σβησεις μερος της συζητησης ή μου φαινεται; Στην 6 εσβηνες...

#569   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2013 - 20:26

Υπαρχει bug στα sms; Δεν μπορεις να σβησεις μερος της συζητησης ή μου φαινεται; Στην 6 εσβηνες...

Μπορείς, πατώντας παρατεταμένα σε κάποιο από τα μηνύματα, εμφανίζεται η επιλογή "More", πατάς και voila :P



#570   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 15/09/2013 - 20:27

μπορείς. κράτα πατημένο το μήνυμα που θες, μετά more και έχει διαγραφή



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες