Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iOS 7 GM Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
629 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   alexv13

alexv13

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:24

Τι ειναι το kitkat? Ubuntu? :P

το νεο android :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 881 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:25

Να ρωτησω και εγω κατι .

Κατεβαζω ios 7 gm απο τα γνωστα μαγαζια ,εαν δεν μου αρεσει μπορω να κανω επναφορα και να γυρισω στο ios 6.1.4;

Ρωταω πρωτον γιατι το ενα κινιτο ειναι με rsim 7 και δευτερον περιμενω μηπως και βγει jalibreak σε 6,1,3-6,1,4..



#93   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:25

το νεο android :P

H λεμονοπιτα που πηγε?  :P


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#94   alexv13

alexv13

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:27

H λεμονοπιτα που πηγε?  :P

αλλαξε η εμπνευση τους τελευταια στιγμη ;)



#95   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:27

Σαν να βλεπω S2 να τρεχει KitKat ... Oh wait ... :P

Απλός δεν έπρεπε καν να μπούν στη διαδικασία να το αναβαθμίσουν σε iOS 7

 

4S η 4 απλο ειναι αυτο? 

αργει παντως

iPhone 4

 

link πμ?

Δυστηχως ουτε με pm και το video θα κατέβει σε 30 λεπτά



#96   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:31

Λετε να υπογραφεται η 6.1.3 για το iPhone 4 μετα την κυκλοφορια της 7?

 

Ειναι παρα πολυ αργο.


Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 11/09/2013 - 18:31


#97   alexv13

alexv13

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:31

Απλός δεν έπρεπε καν να μπούν στη διαδικασία να το αναβαθμίσουν σε iOS 7

 

iPhone 4

 

Δυστηχως ουτε με pm και το video θα κατέβει σε 30 λεπτά

 ευρηκα! :)



#98   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:39

Δοκίμασα κ εγώ να βάλω την GM σε iphone 5. Μια χαρά σε 5 λεπτά έγινε το update με shift+update. Δεν χάθηκαν δεδομένα κλπ. Όλα καλά...

 

- Πρώτη λεπτομέρεια ο ήχος ξεκλειδώματος που δεν υπάρχει πλέον (γνωστό από τις beta)...θα προτιμούσα να υπάρχει, αλλά οκ λεπτομέρεια.

- Το animated wallpaper που  έβλεπα και διάβαζα, υπάρχει σε κανέναν? Απλώς δείχνει 3d to wallpaper καθώς η φωτό κινείται ελαφρά...όχι όπως στις παρουσιάσεις που βλέπαμε...

- Τα διάφορα εφέ νομίζω θα βοηθήσει να γίνουν λίγο πιο σύντομα, γιατί δείχνει να λαγκαρει ελαφρά...ενώ δεν ισχύει...

- Μου έκανε ένα κόλλημα σε μια εισερχόμενη κλήση, χτύπησε μια φορά έκλεισε η γραμμή και μετά όταν καλούσα εγώ δεν αποκρινόταν και είχε μείνει γκρι η οθόνη...όσο και να το προσπάθησα πάλι     δεν ξαναγινε...

- Όταν παίρνω ή λαμβάνω μια κλήση δεν εμφανίζεται στην οθόνη η εικόνα που έχω ορίσει να βλέπω στην άλλη γραμμή...τη βλέπω πολύ ανεπαισθητα στο βάθος, αλλά έχω σε πρώτο πλανο τα κουμπιά για να χειριστώ την κλήση? Είναι bug ή ρύθμιση που δεν έχω κάνει? Με 6.1.4 εμφανιζόταν κανονικά...

- Σημαντική αύξηση της ισχύος του σήματος...από 1 γραμμή!!!  στο σπίτι μου (απ όταν αγορασα το 5αρι το είχα παρατηρήσει και δε διορθονόταν με τίποτα) έχω πλέον 3-4 κουκίδες...πολύ καλό αυτό...

Όταν όμως ανοιξω τα δεδομένα είτε 3g είτε 4g χάνεται σημαντικά το σήμα, γίνεται 1 κουκίδα και μόνο όταν τα απενεργοποιήσω γίνεται πάλι 3-4 μετά από λίγο...

- Στο wi-fi βρίσκω πλέον 4-5 δικτυα ενώ μέχρι τωρα έβρισκα το δικό μου άντε και άλλο ένα του διπλανού...πολύ καλό και αυτό, γιατί το είχα θέμα να μη βρίσκω δίκτυα που έβρισκαν αλλοι, όταν ήμουν εκτός...

- Ωραίες οι μικροαλλαγες στη διάρκεια των ηχητικών εφέ, που διαρκούν περισσότερο...

- Ωραία η οθόνη κλειδώματος που "γεμίζει" με όποια φωτογραφία διαλέξουμε (έφυγαν τα μαύρα κενά πάνω κάτω επιτέλους)...

- Θεωρώ πως γενικά υπάρχουν πολύ μικρά κολληματάκια σε κάποια σημεία στο κέντρο γνωστοποιήσεων και στην κεντρική οθόνη όταν μείνει ανενεργή αλλά αναμμενη πχ 1 λεπτό και σύρω την οθόνη να πάω στη διπλανη σελίδα...είναι ανεπαίσθητα, αλλά θα προτιμούσα να μην υπάρχουν...ελπίζω να διορθωθούν....

- Όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη και πατάω κωδικό ξεκλειδώματος νόμιζα πως θα έβλεπα κάτω από την ημιδιάφανη ταπετσαρία την εικόνα που έχω ως wallpaper. Αντι γι' αυτό βλέπω απλως να γίνονται χρωματιστα τα νούμερα που πατάω...κάποια ρύθμιση ίσως?

- Αυτόματη φωτεινότητα δε λειτουργεί και πάλι όπως και με την 6.1.4...δεν ξέρω υπάρχει λύση γι αυτό??

- Το home button 1 στις 10 δε θα πιάσει με τη μία...αυτό δε συνέβαινε πριν δεν ειναι θέμα του κουμπιού, αλλά software απ' όσο δείχνει...

- Νέοι ήχοι, άλλαξα κάποιους, έχει κάποιες ωραίες προσθήκες...

- Ο safari βελτιώθηκε, θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ ξανά, μέχρι τώρα είχα chrome...

- Πολύ καλή η νέα προβολή φωτο, ανάλογα με ημερομηνίες κλπ...βοηθαει αυτή η κατηγοριοποίηση...

- Έχω την αίσθηση πως η κάμερα βγάζει ελαφρά καλύτερες φωτό..δοκίμασα ίδια φωτογραφία με προ ios 7 και νομίζω πως είναι ελαφρά καλύτερης ποιότητας, ανεπαίσθητα και ίσως να ναι και ιδέα μου...

  Τα φιλτρακια που έχουν βάλει, ευπρόσδεκτα, αλλά οκ τα είχαμε και με άλλες εφαρμογές...

 

Αυτά μετά από λίγες ώρες "δοκιμής"...τα περισσότερα αν όχι όλα θα τα έχετε ήδη δει οι πιο έμπειροι στο ios7, αλλά αυτά ήταν που μου έκαναν εντύπωση σε πρώτη φάση...


Τελευταία επεξεργασία από: archthanos, 11/09/2013 - 18:48


#99   dpapae

dpapae

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:43

σε .ipsw δεν τελειωνει το αρχειο για update? γιατι δεν μου το αναγνωριζει και μου το βγαζει "γκρι" και δεν μπορω να το επιλεξω οταν το βλεπω στο μενου? mountain lion λογισμικο..


Τελευταία επεξεργασία από: dpapae, 11/09/2013 - 18:46


#100   alexv13

alexv13

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:45

γινεται να κανω back up apo beta 6 και μετα αφου βγαλω την beta να χρησιμοποιησω το back up μου σε 6.1.4?



#101   golfy

golfy

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:51

Δοκίμασα κ εγώ να βάλω την GM σε iphone 5. Μια χαρά σε 5 λεπτά έγινε το update με shift+update. Δεν χάθηκαν δεδομένα κλπ. Όλα καλά...

 

- Πρώτη λεπτομέρεια ο ήχος ξεκλειδώματος που δεν υπάρχει πλέον (γνωστό από τις beta)...θα προτιμούσα να υπάρχει, αλλά οκ λεπτομέρεια.

- Το animated wallpaper που  έβλεπα και διάβαζα, υπάρχει σε κανέναν? Απλώς δείχνει 3d to wallpaper καθώς η φωτό κινείται ελαφρά...όχι όπως στις παρουσιάσεις που βλέπαμε...

- Τα διάφορα εφέ νομίζω θα βοηθήσει να γίνουν λίγο πιο σύντομα, γιατί δείχνει να λαγκαρει ελαφρά...ενώ δεν ισχύει...

- Μου έκανε ένα κόλλημα σε μια εισερχόμενη κλήση, χτύπησε μια φορά έκλεισε η γραμμή και μετά όταν καλούσα εγώ δεν αποκρινόταν και είχε μείνει γκρι η οθόνη...όσο και να το προσπάθησα πάλι     δεν ξαναγινε...

- Όταν παίρνω ή λαμβάνω μια κλήση δεν εμφανίζεται στην οθόνη η εικόνα που έχω ορίσει να βλέπω στην άλλη γραμμή...τη βλέπω πολύ ανεπαισθητα στο βάθος, αλλά έχω σε πρώτο πλανο τα κουμπιά για να χειριστώ την κλήση? Είναι bug ή ρύθμιση που δεν έχω κάνει? Με 6.1.4 εμφανιζόταν κανονικά...

- Σημαντική αύξηση της ισχύος του σήματος...από 1 γραμμή!!!  στο σπίτι μου (απ όταν αγορασα το 5αρι το είχα παρατηρήσει και δε διορθονόταν με τίποτα) έχω πλέον 3-4 κουκίδες...πολύ καλό αυτό...

Όταν όμως ανοιξω τα δεδομένα είτε 3g είτε 4g χάνεται σημαντικά το σήμα, γίνεται 1 κουκίδα και μόνο όταν τα απενεργοποιήσω γίνεται πάλι 3-4 μετά από λίγο...

- Στο wi-fi βρίσκω πλέον 4-5 δικτυα ενώ μέχρι τωρα έβρισκα το δικό μου άντε και άλλο ένα του διπλανού...πολύ καλό και αυτό, γιατί το είχα θέμα να μη βρίσκω δίκτυα που έβρισκαν αλλοι, όταν ήμουν εκτός...

- Ωραίες οι μικροαλλαγες στη διάρκεια των ηχητικών εφέ, που διαρκούν περισσότερο...

- Ωραία η οθόνη κλειδώματος που "γεμίζει" με όποια φωτογραφία διαλέξουμε (έφυγαν τα μαύρα κενά πάνω κάτω επιτέλους)...

- Θεωρώ πως γενικά υπάρχουν πολύ μικρά κολληματάκια σε κάποια σημεία στο κέντρο γνωστοποιήσεων και στην κεντρική οθόνη όταν μείνει ανενεργή αλλά αναμμενη πχ 1 λεπτό και σύρω την οθόνη να πάω στη διπλανη σελίδα...είναι ανεπαίσθητα, αλλά θα προτιμούσα να μην υπάρχουν...ελπίζω να διορθωθούν....

- Όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη και πατάω κωδικό ξεκλειδώματος νόμιζα πως θα έβλεπα κάτω από την ημιδιάφανη ταπετσαρία την εικόνα που έχω ως wallpaper. Αντι γι' αυτό βλέπω απλως να γίνονται χρωματιστα τα νούμερα που πατάω...κάποια ρύθμιση ίσως?

- Αυτόματη φωτεινότητα δε λειτουργεί και πάλι όπως και με την 6.1.4...δεν ξέρω υπάρχει λύση γι αυτό??

- Το home button 1 στις 10 δε θα πιάσει με τη μία...αυτό δε συνέβαινε πριν δεν ειναι θέμα του κουμπιού, αλλά software απ' όσο δείχνει...

- Νέοι ήχοι, άλλαξα κάποιους, έχει κάποιες ωραίες προσθήκες...

- Ο safari βελτιώθηκε, θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ ξανά, μέχρι τώρα είχα chrome...

- Πολύ καλή η νέα προβολή φωτο, ανάλογα με ημερομηνίες κλπ...βοηθαει αυτή η κατηγοριοποίηση...

- Έχω την αίσθηση πως η κάμερα βγάζει ελαφρά καλύτερες φωτό..δοκίμασα ίδια φωτογραφία με προ ios 7 και νομίζω πως είναι ελαφρά καλύτερης ποιότητας, ανεπαίσθητα και ίσως να ναι και ιδέα μου...

  Τα φιλτρακια που έχουν βάλει, ευπρόσδεκτα, αλλά οκ τα είχαμε και με άλλες εφαρμογές...

 

Αυτά μετά από λίγες ώρες "δοκιμής"...τα περισσότερα αν όχι όλα θα τα έχετε ήδη δει οι πιο έμπειροι στο ios7, αλλά αυτά ήταν που μου έκαναν εντύπωση σε πρώτη φάση...

H μπαταρια πως ειναι? Εμενα πεφτει υπερβολικα γρηγορα!



#102   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:52

μολις την περασα μετα απο 20 δευτερα που την ειδα σας λεω εχουν μειωθει και οι χρονοι στα εφε καπως και ειναι πιο γρηγορη η εμπειρια!

 

αυτα  :lol:

 

αλλα 10 δευετρα διορθωθηκαν lag scroll στα animation στα νεα pickers!!!!!! 

 

ελαφρη scroll lag στα wallpapers

lag στο κλασικο search στοπρωτο κατεβασμα

 

γενικα σε 5 τα παει πολυ καλα.... μικρο διορθωσουλες θελει τιποτα ιδιετερο μεχρι στιγμης

boot χρονος ταχυς

μενει να δουμε μπαταρια


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 11/09/2013 - 18:58

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#103   vaggefvaggef

vaggefvaggef

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:56

Κανενας που να εχει αποψη για την μπαταρια;

#104   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 881 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:57

ipsw κατεβαζω ειναι σωστο η dmg



#105   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 18:58

H μπαταρια πως ειναι? Εμενα πεφτει υπερβολικα γρηγορα!

Έχω την αίσθηση πως πέφτει λίγο πιο γρήγορα...θα ξέρω πόσο πιο γρήγορα όταν το δουλέψω περισσότερο...

 

Σχετικά με τα παρακάτω, υπάρχει κάποια άποψη?

 

- Όταν παίρνω ή λαμβάνω μια κλήση δεν εμφανίζεται στην οθόνη η εικόνα που έχω ορίσει να βλέπω στην άλλη γραμμή...τη βλέπω πολύ ανεπαισθητα στο βάθος, αλλά έχω σε πρώτο πλανο τα κουμπιά για να χειριστώ την κλήση? Είναι bug ή ρύθμιση που δεν έχω κάνει? Με 6.1.4 εμφανιζόταν κανονικά...Εμφανίζεται μόνο όταν είμαι με κλειδωμένο τηλ και μιλάω με hands free...

- Το animated wallpaper που  έβλεπα και διάβαζα, υπάρχει σε κανέναν? Απλώς δείχνει 3d to wallpaper καθώς η φωτό κινείται ελαφρά...όχι όπως στις παρουσιάσεις που βλέπαμε...

- Η Αυτόματη φωτεινότητα δε λειτουργεί και πάλι όπως και με την 6.1.4...δεν ξέρω υπάρχει λύση γι αυτό??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες