Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Iphone 5s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
125 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/09/2013 - 17:42

Σωστά. Το φέρνεις, βάζεις τη SIM και κανένα πρόβλημα.

 

Ούτε για μελλοντικά Updates.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 11/09/2013 - 17:50

Σωστά.. :)

 

Απο T-Mobile ξεκλείδωτο. Στα βήματα της Verizon.

Πάντως Νίκο απο οτι βλέπω εδω http://www.apple.com/iphone/LTE/ ολα τα μοντελα  5s υποστηριζουν τις μπαντες 1,3,5 οποτε παμε σε...

 

1533 αμερικανικο ξεκλειδωτο 

το 1453 της sprint???

1457 Θα παιζει μια χαρα ειναι το ευρωπαικο

1530 αυστραλια , χονγκ κονγκ ? 

 

παντως ολα τα μοντελα υποστηριζουν τις ελληνικες μπαντες απο οτι βλεπω...τωρα κατα ποσο θα δουλεψουν δε το ξερω..



#33   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/09/2013 - 21:40

Οι μπάντες του LTE στα 5c και 5s γίνανε πολύ περισσότερες και έχουμε την εμφάνιση περισσότερων μοντέλων.

 

Η κατάσταση σχετικά με το τι δουλεύει σωστά και που θα ξεκαθαρίσει πλήρως λίγο μετά την κυκλοφορία τους.

 

Οπότε λίγο υπομονή μέχρι τις 20 του μηνός.



#34   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 11/09/2013 - 21:48

Αυτό που περιλαμβάνει τις μπάντες 1,3,5 είναι το ευρωπαϊκό και δουλεύει και Ελλάδα ..

Αναρτημένη εικόνα


#35   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/09/2013 - 22:04

Προς το παρόν υπάρχουν τρία μοντέλα 5c και άλλα τρία 5s που περιλαμβάνουν τις μπάντες 1,3,5 αλλά κάτσε να δούμε τι θα γίνει με το release γιατί θυμάσαι τι γινόταν και με της Sprint που ήταν θεωρητικά συμβατό.



#36   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/09/2013 - 23:13

Πάντως Νίκο απο οτι βλέπω εδω http://www.apple.com/iphone/LTE/ ολα τα μοντελα  5s υποστηριζουν τις μπαντες 1,3,5 οποτε παμε σε...

 

1533 αμερικανικο ξεκλειδωτο 

το 1453 της sprint???

1457 Θα παιζει μια χαρα ειναι το ευρωπαικο

1530 αυστραλια , χονγκ κονγκ ? 

 

παντως ολα τα μοντελα υποστηριζουν τις ελληνικες μπαντες απο οτι βλεπω...τωρα κατα ποσο θα δουλεψουν δε το ξερω..

 

Sprint λογικά ακολουθεί όπως ακριβώς και με το 5, γι αυτό και το βλέπεις ξεχωριστά.

 

Το LTE δίκτυο της είναι κλειδωμένο μόνο γι αυτούς.

 

Οι σίγουρες λύσεις είναι απο Verizon & T-Mobile. Μένει όπως είπα όμως να το δούμε και επίσημα, για τη πρώτη τουλάχιστον.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#37   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/09/2013 - 23:26

Sprint λογικά ακολουθεί όπως ακριβώς και με το 5, γι αυτό και το βλέπεις ξεχωριστά.

 

Το LTE δίκτυο της είναι κλειδωμένο μόνο γι αυτούς.

 

Οι σίγουρες λύσεις είναι απο Verizon & T-Mobile. Μένει όπως είπα όμως να το δούμε και επίσημα, για τη πρώτη τουλάχιστον.

T-mobile ποιας χωρας?...At&t εννοεις?


Τελευταία επεξεργασία από: ilionmelegos21, 11/09/2013 - 23:27


#38   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/09/2013 - 23:30

T-Mobile Αμερικής.

 

http://www.apple.com/iphone/LTE/


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#39   mitsakos123

mitsakos123

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Twitter:@Dimitris_Panagi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/09/2013 - 22:11

Σωστά.. :)

 

Απο T-Mobile ξεκλείδωτο. Στα βήματα της Verizon.

Α ωραία...γιατί μια θεία μου θέλει να μου κάνει δώρο ένα...άρα θα λειτουργεί κανονικά...:)



#40   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/09/2013 - 22:25

Δε θα έχεις πρόβλημα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#41   Christos000

Christos000

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2013 - 19:02

Γεια σας παιδιά

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το 5s από Αμερική ή από Καναδά. Έχω και στις δυο χώρες γνωστούς που θα μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν. Η ερώτησή μου είναι αν θα λειτουργεί η SIM στην Ελλάδα. Θα πρέπει να το πάρω από το κατάστημα της Apple ή από τηλεφωνική εταιρία? 

 

Στο US Store λέει για το Unlocked and contract-free iPhone (http://store.apple.c...iphone/iphone5s):

If you buy iPhone for T-Mobile, it will arrive with a nano-SIM card already installed that you can activate by visiting an Apple Retail Store or a T-Mobile store or by calling T-Mobile. When you travel internationally, you can use a nano-SIM card for iPhone 5s from a local GSM carrier. The unlocked iPhone 5s model is A1533 (GSM). For details on LTE support, see www.apple.com/iphone/LTE.

 

Στο Canada Store (http://store.apple.c...iphone/iphone5s):

An unlocked iPhone 5s may not support LTE networks in all countries; contact service providers for details.

 

Ευχαριστώ!!!  :)


Τελευταία επεξεργασία από: Christos000, 14/09/2013 - 19:04


#42   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/09/2013 - 19:15

Αυτά που έχουν γραφτεί πιο πίσω, μάλλον δε μπήκες στο κόπο να τα τσεκάρεις..

 

Το Α1533 θες και στις 2 περιπτώσεις. Αν έχει τη δυνατότητα απο T-Mobile, πάρε αυτό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#43   aaaaaaaa

aaaaaaaa

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2013 - 19:40

Γεια σας παιδιά! Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να ρωτησω την γνώμη σας! Είχα σκοπό να αγοράσω το iphone 5! Περίμενα πρώτα βέβαια να παρουσιαστεί το 5s για 2 λόγους:
1) για να δω αν θα έχει κάτι που πραγματικά θα με ενδιέφερε και θα έκανε διαφορά για μένα
2) για να δώσω περιθώρια στην τιμή του 5 να πέσει και να το πάρω πιο οικονομικά
Ξέρω πως στην Ελλάδα τα αποθέματα του 5 είναι αρκετά ακόμα για να μπορέσω να το αγοράσω εάν θέλω παρόλο που η apple σταματάει την παραγωγή του. Παρόλα αυτά δεν ξέρω αν αξίζει να διαθέσω χρήματα σε ένα κινητό που ξαφνικά έγινε "συλλεκτικό".

 

Με απασχολεί κατά πόσο ένα τηλέφωνο που έχει σταματήσει η παραγωγή του θα έχει υποστήριξη, όπως για παράδειγμα νέες ενημερώσεις λογισμικού κ.α. Δεν ξέρω αν συμφέρει να δώσει κάποιος χρήματα για ένα τηλέφωνο το οποίο απαξιώνει η ίδια εταιρέια παραγωγής του με την κατάργησή του. Επειδή το 5s είναι καλό αλλά και ακριβό, υπάρχει λόγος να το αγοράσω προκειμένου να μην μέινω εκτός υποστήριξης;



#44   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 14/09/2013 - 20:00

Γεια σας παιδιά! Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να ρωτησω την γνώμη σας! Είχα σκοπό να αγοράσω το iphone 5! Περίμενα πρώτα βέβαια να παρουσιαστεί το 5s για 2 λόγους:
1) για να δω αν θα έχει κάτι που πραγματικά θα με ενδιέφερε και θα έκανε διαφορά για μένα
2) για να δώσω περιθώρια στην τιμή του 5 να πέσει και να το πάρω πιο οικονομικά
Ξέρω πως στην Ελλάδα τα αποθέματα του 5 είναι αρκετά ακόμα για να μπορέσω να το αγοράσω εάν θέλω παρόλο που η apple σταματάει την παραγωγή του. Παρόλα αυτά δεν ξέρω αν αξίζει να διαθέσω χρήματα σε ένα κινητό που ξαφνικά έγινε "συλλεκτικό".

 

Με απασχολεί κατά πόσο ένα τηλέφωνο που έχει σταματήσει η παραγωγή του θα έχει υποστήριξη, όπως για παράδειγμα νέες ενημερώσεις λογισμικού κ.α. Δεν ξέρω αν συμφέρει να δώσει κάποιος χρήματα για ένα τηλέφωνο το οποίο απαξιώνει η ίδια εταιρέια παραγωγής του με την κατάργησή του. Επειδή το 5s είναι καλό αλλά και ακριβό, υπάρχει λόγος να το αγοράσω προκειμένου να μην μέινω εκτός υποστήριξης;

 

 

Εχεις δικιο !! Να παρεις ενα τηλεφωνο απο μια εταιρεια που του χρονου δεν θα βγαλει καινουριο ... Για να εισαι σιγουρος !!

 

Μα τι λές ??



#45   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/09/2013 - 20:07

Γεια σας παιδιά! Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να ρωτησω την γνώμη σας! Είχα σκοπό να αγοράσω το iphone 5! Περίμενα πρώτα βέβαια να παρουσιαστεί το 5s για 2 λόγους:
1) για να δω αν θα έχει κάτι που πραγματικά θα με ενδιέφερε και θα έκανε διαφορά για μένα
2) για να δώσω περιθώρια στην τιμή του 5 να πέσει και να το πάρω πιο οικονομικά
Ξέρω πως στην Ελλάδα τα αποθέματα του 5 είναι αρκετά ακόμα για να μπορέσω να το αγοράσω εάν θέλω παρόλο που η apple σταματάει την παραγωγή του. Παρόλα αυτά δεν ξέρω αν αξίζει να διαθέσω χρήματα σε ένα κινητό που ξαφνικά έγινε "συλλεκτικό".

 

Με απασχολεί κατά πόσο ένα τηλέφωνο που έχει σταματήσει η παραγωγή του θα έχει υποστήριξη, όπως για παράδειγμα νέες ενημερώσεις λογισμικού κ.α. Δεν ξέρω αν συμφέρει να δώσει κάποιος χρήματα για ένα τηλέφωνο το οποίο απαξιώνει η ίδια εταιρέια παραγωγής του με την κατάργησή του. Επειδή το 5s είναι καλό αλλά και ακριβό, υπάρχει λόγος να το αγοράσω προκειμένου να μην μέινω εκτός υποστήριξης;

 

Το μοναδικό που μπορείς να πεις κατα κάποιο τρόπο συλλεκτικό, είναι το 2G. Το πρώτο που παρουσιάστηκε πίσω στο 2007.

 

Το 5 αυτή πλέον είναι μια πολύ καλή επιλογή αν δε θες να ξεφύγεις οικονομικά με το 5S. Stock υπάρχει και θα συνεχίσει για πολύ καιρό ακόμα..

 

Απο 'κει και πέρα, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα υποστήριξης.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 14/09/2013 - 20:08

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες