Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 9 ψήφοι

iOS 7 σε iPhone 4: Σχόλια και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
353 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   anta

anta

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/09/2013 - 23:29

kalispera!egatestisa to ios 7 se 4ari iphone k to pliktrologio kollaei elleina!!!!!ti mporw na kanw gnwrizei kaneis?

nomizw oti to to diorthwsa.xreiastike 2 fores epanafora olwn twn rithmisewn!an exei kapoios paromoio provlima elpizw na ton voithisei auto!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 22/09/2013 - 13:20

Το set wallpaper αργεί πολύ και σε iPad 2 και iPad 3. Δεν είναι προνόμιο του 4 μόνο.
Αν αυτό θεωρείται λόγος για να βγάλουμε το iOS 7 ακατάλληλο για το iPhone 4, τι να πω.
Εγω πιστευω οτι το iOS 7 στο 4 ΔΕΝ είναι η 4.2.1 στο 3G. Ο,τι και να λέτε. Εκείνη η αναβαθμιση ήταν καταστροφική.

Ούτως η άλλως κάθε επόμενη έκδοση του iOS είναι βαρύτερη από την προηγούμενη σε όλες τις συσκευές. Οπότε είναι αναμενόμενο να μη βλέπετε την ίδια συμπεριφορά με την 6.1.3 σε καμία συσκευή. Απλά οι τελευταίες συσκευές λόγω καλύτερων specs συμπεριφέρονται καλύτερα.


Ακριβώς αυτό ! Δεν νομίζω κανείς να είπε οτι το 4 αρι με την iOS 7 παει σφαίρα όπως το 4s η το 5 αλλα σε καμία περίπτωση δεν ειναι τραγικά όπως στο 3G με την 4.1.2 !! Και επιμένω πως τα ίδια micro lags τα είχα και στην iOS 6, όπως κυρίως στην αλλαγη των σελίδων στην home screen και κάποιες μικρό καθυστερήσεις αραιά και που στο άνοιγμα των ρυθμίσεων. Και πάλι όχι σε σταθερή βάση αλλα κάποιες στιγμές!

Εν τελεί ειναι στην ευχέρεια του καθενός να επιλέξει τι θα κάνει! Αλλα μην απογοητευετε τον κόσμο χωρίς να ξέρετε, επιμένοντας οτι η κατάσταση ειναι τραγική, γιατί δεν ειναι !!!!!!

Εγω θεωρώ πως σε αυτήν την περίπτωση η 7αρα ενσωματώθηκε ικανοποιητικοτατα στο 4αρι!

#243   Aristos13

Aristos13

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/09/2013 - 21:26

Θελω συμβουλη απο εσας παιδες..!! Ειμαι στην 5.0.1 jb εδω και εναμιση χρονο.!! Προχθες εκανα εικονικο restore με το ilex restore γιατι σερνοταν..!! Τωρα ειναι καλυτερα τα πραγματα αλλα μου κρασαρει μερικες εφαρμογες..!! Το μονο που εχω κατεβασει απο το cydia ειναι το sbsettings kai to ! Να ξανα τρεξω το ilex η να παω σε restore me dfu και set up as new με ios7 ?

Τελευταία επεξεργασία από: Aristos13, 22/09/2013 - 21:27


#244   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/09/2013 - 22:44

Είναι βαρύ για το 4 η 7.

 

Απο την άλλη δεν αξίζει να μένεις τόσο πίσω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#245   Inver08

Inver08

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Twitter:@Inver08
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/09/2013 - 03:42

Μια χαρα παει αλλα ενταξει δεν πεταει κιολας!Σιγουρα βγηκε για iphone 5 και πανω και απλα μας εκαναν την χαρη και εμας του "πιτσιρικαδες"  :D



#246   Aristos13

Aristos13

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/09/2013 - 08:27

Είναι βαρύ για το 4 η 7.

Απο την άλλη δεν αξίζει να μένεις τόσο πίσω.

Αμα δεν κολλαγε δεν ειχα θεμα να μεινω εδω που ειμαι αλλα ειναι σπαστικο και μερικες φορες μονο με hard reset φτιαχνει..!

#247   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 23/09/2013 - 10:04

Στο δικό μου πάντως η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα. Μεγάλη διαφορά...

Θα κάνω κι ένα set up as new και μετά Restore μπας και στρώσει.



#248   Akragantas

Akragantas

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:Akragantas

Δημοσίευση 23/09/2013 - 10:53

Θα το ξαναπώ, για να περάσετε την 7 μόνο μέσω itunes με restore και set up as new.

 

Μετά ακολουθήστε τον οδηγό για εξοικονόμηση μπαταρίας όπως αυτός: http://osxdaily.com/...ttery-life-fix/

Η μπαταρία μου είναι ίδια και μπορώ να πω και ελαφρώς καλύτερη.

 

Εγώ προσωπικά είχα από την 6 απενεργοποιήσει όλα τα spotlight searches και είδα μεγάλη διαφορά, το ίδιο έχω κάνει και στην 7.

 

Την πρώτη φορά που θα ανοίξετε οποιαδήποτε εφαρμογή θα λαγκάρει, μετά θα ρολάρει κανονικά. Εννοείται ότι αν έχετε 300 εφαρμογές

στο τηλέφωνο παίζει ρόλο...

 

Οι native εφαρμογές σε εμένα πάνε καλύτερα απ'ότι στην 6, για τις άλλες εφαρμογές θα πρέπει να είναι αναβαθμισμένες στην 7αρα

για να βγάλουμε συμπέρασμα.

 

Σίγουρα περιμένουμε updates για διάφορες διορθώσεις και είναι λογικές οι "παιδικές ασθένειες".

 

Χαίρομαι που με 3 χρονών τηλέφωνο μπορώ και κάνω την δουλειά μου ικανοποιητικά και είμαι μέσα στις τελευταίες ενημερώσεις.

Γι'αυτό τον λόγο (καθώς και τα φράγκα είναι δυσεύρετα πλέον) έμεινα με το 4αράκι μου. Όποιος τρελαίνεται με αυτό το μικρολαγκ

και τον ενοχλεί τόσο πολύ ας μείνει στην 6 ή ας πάρει καινούριο τηλέφωνο.

 

Η 7 είναι μια χαρά και την συνιστώ ανεπιφύλακτα.



#249   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 23/09/2013 - 21:59

Τελικά και η μπαταρία δείχνει σημάδια ανάκαμψης...

Θα δούμε.



#250   costas1959

costas1959

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/09/2013 - 08:25

Μόλις εγκατέστησα το ios7 σε iphone4/16 (ΟΤΑ). Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Ολα πολύ καλά. Πρέπει να έχεις υπομονή στο upgrade (1 ώρα και 15 λεπτά).



#251   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 24/09/2013 - 09:04

Δύο μέρες πρίν έβαλα την 7 σε 4άρι φίλου , και όλα πανε καλά , και με τη μπαταρία , αλλά και με την ταχύτητα του τηλεφώνου.Κανένα απολύτως θέμα !!!



#252   Aristos13

Aristos13

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/09/2013 - 09:34

Τελικά και η μπαταρία δείχνει σημάδια ανάκαμψης...
Θα δούμε.

Δειχνει σημαδια ανακαμψης με η χωρις restore?

#253   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 24/09/2013 - 11:44

Είναι βαρύ για το 4 η 7.

 

Απο την άλλη δεν αξίζει να μένεις τόσο πίσω.

Σ' αυτό έχει δίκιο ο Νίκος.
Αφού η "πολιτική" της Apple είναι να σε "πουσάρει" συνεχώς για αναβαθμίσεις κτλ., το να 'χεις μείνει ΤΟΣΟ πίσω στο λειτουργικό, δεν σε καλύπτει πια.

Φυσικά, αν δεν θα 'θελες να βάλεις την "βαριά" 7άρα στο 4άρι σου (όπως εγώ), άργησες πολύ για να πας στις 6.1.Χ...



#254   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/09/2013 - 12:50

Να ρωτησα κατι για το ιος7. Οταν κανετε update καποια εφαρμογα απο το αππστορε μετα συνεχιζει να σας τη δειχνει συνεχεια στα updates?

#255   Aristos13

Aristos13

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/09/2013 - 09:51

Ας γραψω και εγω τις εντυπωσεις μου απο το ios7 !!
Δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι στιγμης ουτε με κολληματα ουτε με τιποτα.. Το κινητο δουλευει αψογα..!! Πραγματικα ειναι πολυ ομορφο ετσι οπως το εχουν φτιαξει και τα εφε που εχουν προσθεσει..!! Οσο για την μπαταρια ακομα δεν εχω βγαλει ασφαλη συμπερασματα αλλα απο τις 2 το βραδυ μεχρι τις 9:30 το πρωι με ενεργοποιημενη την λειτουργια "μην ενοχλειτε" το ποσοστο της μπαταριας δεν επεσε καθολου!
Το εγκατεστησα μεσω του itunes με restore και set us new ζωρισς to shift πατημενο..!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες