Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αξίζει η αλλαγή από 5 σε 5S; Τι γνώμη έχετε;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
177 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2013 - 18:19

Δεν αξίζει όπως δεν αξίζει και οποιαδήποτε μεταβαση σε επομενο μοντελο. Η τεχνολογια εχει φτασει σε τετοιο σημειο που οποιαδηποτε τοπ σμαρτφον μπορει ανετα να βγαλει 2 χρονια. Φυσικα αν τα εχεις τα λεφτα αξιζει κ με το παραπανω καθως ειναι καλυτερο τηλεφωνο απο το 5.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 13/09/2013 - 18:36

οταν λεμε πολυ γρήγορο απο το 5 τι εννοουμε. παντως το 5αρι παει σφαίρα. το αλλο πως θα ειναι δηλαδη??

Ειναι δυο φορές πιο γρήγορο βάση apple.....απλα δεν ειναι ορατό στον μέσω χρήστη αν δεν τα εχει δίπλα δίπλα....τουλάχιστον εγω είχα 3G-3GS-4-4S και τώρα 5 αλλά το ενα με το άλλο δεν κατάλαβα την διάφορα τώρα αν πάρω το 3G με το 5 εχει τεράστια διάφορα αν το αλλάζεις κάθε χρόνο γίνεται ομαλά η μετάβαση και δεν καταλαβαίνεις διάφορα....

Knowledge Is Power


#18   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 13/09/2013 - 18:41

Θα σου πω και εγώ την γνώμη μου με την σειρά μου.

 

Αεχικά μπορεί να ειναι εξωτερικά ίδια αλλα μετράει και το εσωτερικό.

 

Η αλλαγές που έχουν κανει είναι τεράστιες και πολύ καλές.

 

Εάν έχεις τα λεφτά και το γουστάρεις πολύ τότε κάντο.

 

Μην περιμένεις γνώμες διότι ο καθένας βλέπει αυτό που θέλει.

 

Άρα ο ένας μπορει να σου λέει πάρτο και ο άλλος μην το πάρεις. (κτλ)

 

& οτι εδώ θα είναι πάλι γύρω στα 740 + το πιο φθηνό (16GB) .


iOs 7! 


#19   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2013 - 18:42

Είδα κάτι εχτές που με έκανε να καταλάβω ακόμα καλύτερα τη λογική της Apple.Δείτε και θα καταλάβετε κι εσείς:
(συγκρίνουν το 5S με iPhone 2G 5 χρόνια + πριν)
Αναρτημένη εικόνα


http://www.apple.com/iphone-5s/design/

Όταν απευθύνεσαι σε Αμερικανάκια όλα είναι πιο εύκολα, τους δίνεις μπανάνα και την ονομάζουν φασόλι..


Ναι αλλά οι μισές τιμές είναι από 5-> 5S...

Δηλαδή 28x κ 20 x αντίστοιχα....

Δε σε χαλάει....

#20   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/09/2013 - 18:43

Για 740 με χαλάει και ίδιο εξωτερικά ναι. Ο καθείς έχει την άποψή του.


Αναρτημένη εικόνα


#21   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/09/2013 - 18:49

Εγω παντως δεν θα παρω το 5s.αρχικα γιατι δεν μου λεει κατι το touch id προβλημα μου κανει παρα οφελος(κολληματα,φθορα,βλαβη) δεν εχει ξαναδοκιμαστει.εν συνεχεια δεν με επεισε ο επεξεργαστης ωστε να προβω σε αλλαγη.η καμερα δεν με αγγιξε καν.σαν πορδη εφυγε.ισως λιγο με σκαλωσε η μπαταρια αλλα οκ.με τον επεξεργαστη που εχει η αναμονη θα ειναι ιδια με το 5αρι.και φυσικα το κυριοτεροολων ειναι το jb...διοτι δεν ξερουμε αν γινει και ποτε για το 5sκαι εκει λιγο με φοβιζει το touch id...δεν ξερω...λεω...κατι υποπτο ισως να γινεται...παραδειγμα να μην μπορω να ανοιξω την συσκευη...ο χρονος θα δειξει αλλα το 5αρι μου μαυρο με καλυπτει.και φυσικα δεν υπαρχουν λεφτα για πεταμα.εν αναμονη των εξελιξεων.φυσικα και οσοι το παρ υν να το λιωσουν και να το ευχαριστηθουν.καλοριζικα.εγω σε εναν χρονο απο τωρα ισως δω το iphone 6.περιμενω να δω το nexus 5...για αρχη...

Τελευταία επεξεργασία από: stevobmw, 13/09/2013 - 18:51

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#22   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/09/2013 - 18:52

....

http://www.apple.com/iphone-5s/design/

 

Όταν απευθύνεσαι σε Αμερικανάκια όλα είναι πιο εύκολα, τους δίνεις μπανάνα και την ονομάζουν φασόλι..

 

Αστα ρε Mark αυτα για τα αμερικανακια να χαρεις ... Εγω σε αλλο thread ειδα την παραμυθα που εχουν ετοιμασει NSA, FBI, CIA  και τα τιμημενα media για να αποπρσανατολισουν και να θολωσουν τα νερα για τις παρακολουθησεις  να την καταπινουν αμασητη τα ξυπνια ελληνοπουλα και να καταληγουν στο συμπερασμα οτι φταιει η Apple. Μια χαρα ειναι τα αμερικανακια εννοια σου....Ας κοιταξουμε την καμπουρα μας..



#23   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/09/2013 - 18:57

Στην ειρωνεία πρώτοι, οπουδήποτε αλλού όμως με επιχειρήματα ......


Αναρτημένη εικόνα


#24   dj_vts

dj_vts

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Twitter:@dj_vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:dj_vts

Δημοσίευση 13/09/2013 - 19:12

Εμενα το 5S μου θυμισε την τεταρτη γενια του iPad με μηδαμινες διαφορες... (κι εκει επεξεργαστη ταχυτερο βαλανε και ενα lightning...) Κατι σαν ανανεωση μοντελου ενα πραμα. Μεχρι 100 ευρω διαφορα βαρια-βαρια ομως θα τα εδινα για το 5S, δινοντας το 5αρι μου,



#25   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/09/2013 - 19:16

Ντάξει όχι εδώ έχεις αδικο δεν είναι το ίδιο με την αναβάθμιση του iPad 3 με το 4 που οι διαφορές πραγματικά ήταν μηδαμινές. Έχει μερικά καλά στοιχεία το 5s  αλλά για αντικατάσταση του 5 δε συμφέρει. Αν έχει κανείς 4s/4 πρέπει να αναβαθμίσει με κλειστά μάτια. 

Για το 5c δε σχολιάζω γιατί θα βγω πρώτον εκτός θέματος κ δεύτερον δε χρειάζεται, γελάει ο κόσμος με το συγκεκριμένο μοντέλο.

Υ.Γ Επίσης μιλάμε για παπατζήδες όχι αστεία -αντικαθιστούν το μαύρο με γκρι γιατί δε μπορούν να διορθώσουν τη βαφή ( ; )-


Τελευταία επεξεργασία από: Magneto, 13/09/2013 - 19:16


#26   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 13/09/2013 - 19:20

Ναι αλλά οι μισές τιμές είναι από 5-> 5S...

Δηλαδή 28x κ 20 x αντίστοιχα....

Δε σε χαλάει....

Ώπα. Κάπου το έχασες. Οι τιμές αυτές που αναφέρεις( 28 στα γραφικά και 20 στον επεξεργαστή) ήταν μέχρι το iPhone 5 σταδιακά ανάμεσα στα όσα μοντέλα είχαν προηγηθεί. Εφόσον το 5S έχει διπλάσια επίδοση στον κάθε έναν από τους δύο τομείς από το iPhone 5, οι συνολικές βελτιώσεις φτάνουν τα νούμερα που ανέφερε στην παρουσίαση η Apple. Αν είχε πάρει 28 και 20 αντίστοιχα από το 5 στο 5s(σε ένα μοντέλο δηλαδή) τότε πραγματικά μιλάγαμε για άλλη εποχή στην τεχνολογία. Θα έφτανε τις 784 φορές παραπάνω στα γραφικά από το original iPhone και 400 φορές στον επεξεργαστή. Ένα τέτοιο κινητό θα περνούσε και όλους τους consumer υπολογιστές σε επιδόσεις.


Τελευταία επεξεργασία από: zarzonis, 13/09/2013 - 19:22


#27   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2013 - 19:24

Ώπα. Κάπου το έχασες. Οι τιμές αυτές που αναφέρεις( 28 στα γραφικά και 20 στον επεξεργαστή) ήταν μέχρι το iPhone 5 σταδιακά ανάμεσα στα όσα μοντέλα είχαν προηγηθεί. Εφόσον το 5S έχει διπλάσια επίδοση στον κάθε έναν από τους δύο τομείς από το iPhone 5, οι συνολικές βελτιώσεις φτάνουν τα νούμερα που ανέφερε στην παρουσίαση η Apple. Αν είχε πάρει 28 και 20 αντίστοιχα από το 5 στο 5s(σε ένα μοντέλο δηλαδή) τότε πραγματικά μιλάγαμε για άλλη εποχή στην τεχνολογία. Θα έφτανε τις 784 φορές παραπάνω στα γραφικά από το original iPhone και 400 φορές στον επεξεργαστή.


Αν ακούσεις τη παρουσίαση σε εκείνο το σημείο θα ακούσεις αυτό π λέω

#28   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/09/2013 - 19:24

Με βάση τις τιμές στην Αγγλία βλεπουμε +30 λίρες, 629 απο 599 που Χά πάρει περσυ το 5αρι...άρα υπολογιστέ +50 ευρώ εδω άρα 799... Αλητεία, κάθε χρονο σταθερή τιμη στην Αμερική κ +50 στην Ευρώπη ... Μήπως τιμολόγιο σιγα. Σιγα την έξτρα 1 έτους εγγύηση... http://store.apple.c...iphone/iphone5s

Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 13/09/2013 - 19:25


#29   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2013 - 19:25

Ντάξει όχι εδώ έχεις αδικο δεν είναι το ίδιο με την αναβάθμιση του iPad 3 με το 4 που οι διαφορές πραγματικά ήταν μηδαμινές. Έχει μερικά καλά στοιχεία το 5s  αλλά για αντικατάσταση του 5 δε συμφέρει. Αν έχει κανείς 4s/4 πρέπει να αναβαθμίσει με κλειστά μάτια. 

Για το 5c δε σχολιάζω γιατί θα βγω πρώτον εκτός θέματος κ δεύτερον δε χρειάζεται, γελάει ο κόσμος με το συγκεκριμένο μοντέλο.

Υ.Γ Επίσης μιλάμε για παπατζήδες όχι αστεία -αντικαθιστούν το μαύρο με γκρι γιατί δε μπορούν να διορθώσουν τη βαφή ( ; )-

και εαν καποιος δεν εχει καθολου iphone ποιο να παρει το 5αρι η το 5s αξιζει την διαφορα στην τιμη ?



#30   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2013 - 19:26

και εαν καποιος δεν εχει καθολου iphone ποιο να παρει το 5αρι η το 5s αξιζει την διαφορα στην τιμη ?


.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες