Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ξεκλέιδωμα Passcode σε iPhone 5 ..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   famousen

famousen

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2013 - 23:42

Καλησπέρα παιδιά,

 

μια ερώτηση ήθελα να κάνω σχετικά με το iPhone 5 μου ξέχασα το passcode υπάρχει κάποια λύση να το ξεκλειδώσουμε ? Είναι 1.6.3 version.
Με jailbreak θα γινει ? Αν έκανα κάποιος λάθος και το έβαλα σε άκυρο θέμα συγνώμη δεν ήξερα που άλλου πιο συγκεκριμενα..

 

Ευχαριστω πολύ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/09/2013 - 23:47

Το έχεις σε λάθος Version, λογικό να μην θυμάσαι το Passcode!!!!! Απορώ πως σε άφηνε να το βάζεις !!! 


Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#3   famousen

famousen

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2013 - 23:52

να πω την αλήθεια μου το πουλάει ενα παιδί δεν ειναι δικό μου αλλά ζητάει passcode.. υπάρχει καμια εναλακτική λύση για αυτό ..?



#4   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/09/2013 - 00:03

να πω την αλήθεια μου το πουλάει ενα παιδί δεν ειναι δικό μου αλλά ζητάει passcode.. υπάρχει καμια εναλακτική λύση για αυτό ..?

Λοιπόν φίλε επειδή και γω σου έκανα πλάκα στο προηγούμενο ποστ.....

Αν όντως στο πουλάει το παιδί πες του να απενεργοποιήσει το Passcode , αν το έχεις ήδη (που είναι λίγο απίθανο να έχεις ξεχάσει τον κωδικό αλλά τεσπα) για να μην αρχίσει η συζήτηση αν είναι δικό σου που το βρήκες κλπ αυτό που θες θα το βρεις . Υπάρχει αναλυτικός οδηγός στο forum ψάξε καλά ή αλλιώς ψάξε στο google....

H θέση όλων μας είναι λεπτή σε αυτό το θέμα, ουκ ολίγες φορές έχει γίνει συζήτηση πάνω σε αυτό...Καλή συνέχεια


Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#5   Ihateandroid

Ihateandroid

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 17/09/2013 - 00:14

Στο πρώτο ποστ γράφεις ότι ξέχασες τον κωδικό στο δικό σου iPhone.. Σε άλλο ποστ γράφεις ότι δεν είναι δικό σου και ότι σου το πουλάει κάποιος.. Κλεφτάκο καλύτερα να το σπενεργοποιήσεις πριν αρχίσουν να χτυπάνε το κουδούνι της πόρτας σου.. Όχι μόνο έκλεψες ένα iPhone αλλά δεν ξέρεις και τι να κάνεις με αυτό. Δώσε 50 ευρώ και πάρε ένα Nokia με έγχρωμη οθόνη... Για τέτοιο είσαι!

Τελευταία επεξεργασία από: Ihateandroid, 17/09/2013 - 00:16


#6   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2013 - 00:19

Πολυ ενδιαφερον το θεμα και απλο

אנדערן מיט טאָטאָ איר וויסן עס


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#7   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/09/2013 - 00:28

Στο πρώτο ποστ γράφεις ότι ξέχασες τον κωδικό στο δικό σου iPhone.. Σε άλλο ποστ γράφεις ότι δεν είναι δικό σου και ότι σου το πουλάει κάποιος.. Κλεφτάκο καλύτερα να το σπενεργοποιήσεις πριν αρχίσουν να χτυπάνε το κουδούνι της πόρτας σου.. Όχι μόνο έκλεψες ένα iPhone αλλά δεν ξέρεις και τι να κάνεις με αυτό. Δώσε 50 ευρώ και πάρε ένα Nokia με έγχρωμη οθόνη... Για τέτοιο είσαι!

Ο λόγος που έκανα όλη αυτή την συζήτηση είναι για να μην αρχίσουμε αυτά ....Eνα Lock παρακαλώ απο κάποιον Mod :)


Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες