Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

FIFA 14


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 25/09/2013 - 19:28

Το ξέρω πρώτα θα πάρει ελληνική ομάδα το ευρωπαϊκό και μετά.... :P

ποτέ δηλαδή :P ... το κατέβασα και εγώ είναι πολύ εντυπωσιακό από την πρώτη ματιά και σαφώς καλύτερο από το PES!


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   ManChar

ManChar

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@man_char
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 26/09/2013 - 17:22

Να ρωτήσω , στο iPad2 θα είναι υποφερτό?



#33   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 26/09/2013 - 19:44

ποτέ δηλαδή :P ... το κατέβασα και εγώ είναι πολύ εντυπωσιακό από την πρώτη ματιά και σαφώς καλύτερο από το PES!

Παντός το pes το είδα σε pc δραμα σκέτο σε σχέση με αυτα που ήξερα...2 χρόνια τωρα fifa και παλι fifa....επισης ειναι εντυπωσιασμένος απο το νέο fifa για iOS περιμένω το αντίστοιχο για pc....

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 26/09/2013 - 19:45

Knowledge Is Power


#34   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 26/09/2013 - 23:00

Εγώ λόγο υποχρεώσεων, σταμάτησα να ασχολούμαι (δυστυχώς) με τα ποδοσφαιράκια, εδώ και κάνα-δυο χρόνια - φανατικός PCάκιας PRO Evolution...

 

...Τόσο "χάλι-μαύρο" είναι πια το PES; Λεπτομέρειες στο γιατί το "χαντακώνετε" έτσι;

(Δεν γούσταρα το FIFA γιατί ήταν πολύ arcade στο χειρισμό, πολύ γρήγορη η κίνηση, γραφικά ρεαλιστικά αλλά "γραφικά" - όχι φωτορεαλιστικά, ενώ παρέμεναν κάτι "συστήματα"/κόλπα και "τουμπάνιαζες" στα γκολ το PC).

Για πείτε, μ' ενδιαφέρει η PC έκδοση και των δύο (PES & FIFA).



#35   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 26/09/2013 - 23:27

Εγώ λόγο υποχρεώσεων, σταμάτησα να ασχολούμαι (δυστυχώς) με τα ποδοσφαιράκια, εδώ και κάνα-δυο χρόνια - φανατικός PCάκιας PRO Evolution...

...Τόσο "χάλι-μαύρο" είναι πια το PES; Λεπτομέρειες στο γιατί το "χαντακώνετε" έτσι;
(Δεν γούσταρα το FIFA γιατί ήταν πολύ arcade στο χειρισμό, πολύ γρήγορη η κίνηση, γραφικά ρεαλιστικά αλλά "γραφικά" - όχι φωτορεαλιστικά, ενώ παρέμεναν κάτι "συστήματα"/κόλπα και "τουμπάνιαζες" στα γκολ το PC).

Για πείτε, μ' ενδιαφέρει η PC έκδοση και των δύο (PES & FIFA).

Σε σχέση με τα προηγούμενα pro εγω το βρήκα αργό στατικό συν ότι ακομα δεν έχουν τα δικαιώματα για τις ομάδες οχι τόσο σοβαρό αλλα αν εχεις και αλλα στραβά χτυπάει και αυτο...ενώ τα δυο τελευταία fifa ήταν ότι ήταν το pro 2-3 χρόνια πριν γρήγορο με συστηματα οχι στατικό και με όλες τις ομάδες με φουλ δικαιώματα....τωρα σίγουρα θα έχουν και τα υπόλοιπα παιδιά να πουν κάτι....εγω αυτα πρόσεξα...

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 26/09/2013 - 23:28

Knowledge Is Power


#36   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2013 - 17:21

Σε 4S τρέχει κανονικότατα αλλά δεν βρήκα κάποια σημαντική διαφορά από το Fifa 13 για να αναβαθμίσω. Απ'ότι είδα έχει μερικές Ελληνικές ομάδες ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟ, ΟΣΦΠ αλλά όχι πλήρες Ελληνικό πρωτάθλημα. Τώρα σε ότι αφορά τα in app αυτό μάλλον το κάνανε για να παρακάμψουν τα ποσοστά της Apple στις πωλήσεις αλλά σημαίνει επίσης 3 πράγματα:

 

α) Αρκετές διαφορετικές χρεώσεις για τα πάντα (πχ είδα είχε επιλογή "κατέβασε commentator για τον αγώνα")

β) Τα in app συνήθως επηρεάζουν το gameplay για να σε αναγκάζουν να πληρώσεις

γ) Δεν θα έχει ποτέ τιμή προσφοράς (πχ το Fifa 13 το έβγαλε ένα ΣΚ για 0.89 και το αγόρασα).

 

Το gestures control ήταν δύσκολο ως απογοητευτικό ευτυχώς όμως επιτρέπουν να παίξεις με το παλιό (virtual joystick και κουμπιά)

 

Γενικά θεωρώ ότι το Fifa 13 παραμένει valid επιλογή με multiplayer και online gameplay κτλ αλλά χωρίς αυτόν τον πακτωλό των in app purchase.


Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 28/09/2013 - 17:22


#37   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 28/09/2013 - 17:44

Εγώ λόγο υποχρεώσεων, σταμάτησα να ασχολούμαι (δυστυχώς) με τα ποδοσφαιράκια, εδώ και κάνα-δυο χρόνια - φανατικός PCάκιας PRO Evolution...

 

...Τόσο "χάλι-μαύρο" είναι πια το PES; Λεπτομέρειες στο γιατί το "χαντακώνετε" έτσι;

(Δεν γούσταρα το FIFA γιατί ήταν πολύ arcade στο χειρισμό, πολύ γρήγορη η κίνηση, γραφικά ρεαλιστικά αλλά "γραφικά" - όχι φωτορεαλιστικά, ενώ παρέμεναν κάτι "συστήματα"/κόλπα και "τουμπάνιαζες" στα γκολ το PC).

Για πείτε, μ' ενδιαφέρει η PC έκδοση και των δύο (PES & FIFA).

 

Το Fifa για μενα στο pc στις τελευταιες εκδοσεις ηταν σαφως καλυτερου του pro. Φετος απο οτι διαβαζω το pro εχει κανει σημαντικη προοδο.

Παντως δυστυχως αυτο το συστημα της EA με τα in-app purchase καθιερωθηκε. 



#38   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 28/09/2013 - 17:46

Σε 4S τρέχει κανονικότατα αλλά δεν βρήκα κάποια σημαντική διαφορά από το Fifa 13 για να αναβαθμίσω. Απ'ότι είδα έχει μερικές Ελληνικές ομάδες ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟ, ΟΣΦΠ αλλά όχι πλήρες Ελληνικό πρωτάθλημα. Τώρα σε ότι αφορά τα in app αυτό μάλλον το κάνανε για να παρακάμψουν τα ποσοστά της Apple στις πωλήσεις αλλά σημαίνει επίσης 3 πράγματα:

 

α) Αρκετές διαφορετικές χρεώσεις για τα πάντα (πχ είδα είχε επιλογή "κατέβασε commentator για τον αγώνα")

β) Τα in app συνήθως επηρεάζουν το gameplay για να σε αναγκάζουν να πληρώσεις

γ) Δεν θα έχει ποτέ τιμή προσφοράς (πχ το Fifa 13 το έβγαλε ένα ΣΚ για 0.89 και το αγόρασα).

 

Το gestures control ήταν δύσκολο ως απογοητευτικό ευτυχώς όμως επιτρέπουν να παίξεις με το παλιό (virtual joystick και κουμπιά)

 

Γενικά θεωρώ ότι το Fifa 13 παραμένει valid επιλογή με multiplayer και online gameplay κτλ αλλά χωρίς αυτόν τον πακτωλό των in app purchase.

το σχόλια μέσα στον αγώνα τα κατεβάζει free προφανώς το έκαναν για να ειναι πιο μικρο το αρχείο στην free έκδοση σου δίνει το on line και να παίξεις αγώνα αλλα δεν σου δινει το manager mode το ultimate και την δυνατοτητα να παιξεις πρωταθλημα το αγορασα το 4,99$ (εγω us account) τα θεωρώ λογικη τιμη ετσι κι αλλιως και γω το αλλο 0,99$ το ειχα αγορασει σχετικα καλο ειναι και το φετινο.....λογικα θα εχει προσφορά για να ξεκλειδώνεις τα 3 mode που ειναι κλειδωμένα μετα απο αυτη την αγορα το μονο που μπορεις αν θες να αγοράσεις ειναι expansions στο ultimate που δεν ειναι και απαραίτητο.....


Knowledge Is Power


#39   mchinallas

mchinallas

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:arkolykos

Δημοσίευση 29/09/2013 - 00:14

Παιδια κανει και σε αλλους προβλημα με τον server? εδω και 2 μερες ειναι κατω!!!

#40   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 29/09/2013 - 02:06

Παιδια κανει και σε αλλους προβλημα με τον server? εδω και 2 μερες ειναι κατω!!!

Για το on line λες;

Knowledge Is Power


#41   mchinallas

mchinallas

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:arkolykos

Δημοσίευση 29/09/2013 - 10:00

Για το on line λες;


Ναι φιλε!!!

#42   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 29/09/2013 - 10:16

Ναι φιλε!!!

Μια χαρά μου παίζει εμένα.....

Knowledge Is Power


#43   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2013 - 10:17

Και εγω δεν εχω προβλημα .



#44   mchinallas

mchinallas

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:arkolykos

Δημοσίευση 29/09/2013 - 10:18

Στην κυπρο εχω 2 μερες δεν δουλευει!!


#45   mchinallas

mchinallas

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:arkolykos

Δημοσίευση 29/09/2013 - 10:47

Σε 2 ipad mini και ενα S4 κανενα δεν μπαινει!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες