Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως αλλάζω το Genre των τραγουδιών του iPhone από το iTunes;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sundaze643

sundaze643

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2008 - 14:05

Έχω κάνει sync τα τραγούδια του τηλεφώνου και έχω επιλέξει ''Manually manage music and videos''.Bλέπω λοιπόν τα τραγούδια του iphone μέσα στο itunes,αλλά όταν μαρκάρω πολλά,για να τους βάλω κοινό genre,κάνοντας δεξί κλικ,δεν μου δίνει κάποια ανάλογη επιλογή,όπως αν διαχειρίζομαι τα τραγούδια που έχω στον σκληρό στο pc.
Πως μπορώ να κάνω αυτό που ζητάω εκτός από το να τα αλλάξω από το pc και να κάνω sync;Το πρόβλημα είναι ότι έχω στο iphone 2500 τραγούδια και το sync απαιτεί 6+ώρες :(.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2008 - 17:27

Όταν επιλέξεις πολλά τραγούδια με δεξί κλικ θα πας get info. Θα σου κάνει ερώτηση αν θέλεις να επεξεργαστείς όλα αυτα και θα πατήσεις ναι. Μετά θα αλλάξεις το genre και θα αποθηκευτεί σε όλα.

Στα άλλα πεδία δεν θα έχει πληροφορίες αλλά μην στεναχωριέσαι δεν θα αλλάξει κάτι...

#3   sundaze643

sundaze643

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2008 - 22:39

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αγαπητέ crazybullet.Να'σαι καλά. :)

#4   sundaze643

sundaze643

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2008 - 06:31

Αυτό που δεν μπορούσα να καταλάβω, είναι πως προσθέτω στο τηλεφωνο ένα καινούριο τραγούδι. Δηλαδή αν κάνω sync θα μου περάσει ότι νέο έχω στη library. Αν εγώ θέλω μόνο ένα τραγούδι, τότε πως?

#5   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2008 - 12:13

Από τις επιλογές του sync το ρυθμίζεις αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς εννοείς. Με sync ενημερώνεται και η Library του iPhone.

#6   sundaze643

sundaze643

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2008 - 14:21

Όταν κάνω τικ sync from library μου βγαζει προειδοποιητικό μνμ λέγοντας μου ότι θα διαγραφούν όλα ότι έχω στην library του τηλεφώνου..

#7   steliossm

steliossm

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@steliossm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:steliossm

Δημοσίευση 22/12/2008 - 14:36

τσεκαρε την επιλογη manual video-music στο itunes και απλα μετα θα κανεις drag n drop για να μη σε ρωταει τιποτε και να μη σβηνει τιποτε

#8   sundaze643

sundaze643

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2008 - 15:24

Πολύ καλό Στέλιο.Ευχαριστώ πολύ.Κάτι άλλο τώρα.
Πατώντας την επιλογή ''τραγούδια''  μου βγάζει δεξιά το λατινικό αλφάβητο.Όσους τίτλους όμως έχω στα ελληνικά δεν μου τους ταξινομεί στα αντίστοιχα(έστω όποια υπάρχουν) λατινικά γράμματα.Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω το ελληνικό αλφαβητο δίπλα;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες