Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#766   thanos_s

thanos_s

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2013 - 21:24

Εδω και χρονια στοχευουν στην συναψη συμβολαιου για καθε πωληση iPhone..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#767   Lykos1986

Lykos1986

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2013 - 21:27

Χαχα!!! Αυτο το mail πήρα και εγώ πριν καμια ώρα! Πραγματικά απαράδεκτο το Public!

 

Ασχετο, αλλά πήρε κανένας το Spce Gray? Ολοι πάνε για Gold και Silver! Ειναι τόσο όμορφα τα Gold και Silver ή απλά λόγο μόδας και μοναδικότητας (για το Gold τουλάχιστον) πάνε όλοι σε αυτά; Ασχετα αν επιλέξατε κάποιο άλλο χρώμα, όταν είδατε το Space Gray απο κοντά είπατε πως απλά είναι άθλιο;

 

Προσωπικά δεν τα έχω δει απο κοντά αλλά μπορώ να πω πως στο iPhone 5 το λευκό ήταν πιο καλό απο το μαύρο. Μάλλον και τώρα για λευκό θα πάω αλλά το μόνο που με σταματάει είναι η αντίθεση του λευκού στο μαύρο της οθόνης. Πλέον μου μπήκε και η ιδέα πως αφού δεν επιλέγει κανένας το Space Gray (οχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και παγκοσμίος) μάλλον απο κοντά είναι αρκετά ασχήμο!!!


Τελευταία επεξεργασία από: Lykos1986, 25/10/2013 - 21:31


#768   makiavely

makiavely

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2013 - 21:38

Φέτος για δεύτερη συνεχόμενη φορά στήθηκα έξω από το apple store του Άμστερνταμ αυτή τη φορά από το απόγευμα της πέμπτης. Ο κόσμος ήταν πάρα πολύς όπως και πέρσυ η ουρά το πρωί πρέπει να έφτανε το 1 χιλιόμετρο απλά νομίζω ότι προχώραγε πιο γρήγορα από ότι πέρσυ. Εγώ βρισκόμουν περίπου στη θέση 15 και όλοι συζητούσαν αν θα φτάσουν τα gold για εμάς ό,τι μέγεθος (γενικότερα συζητιόταν πολύ και για Ipad air ή ipad mini με retina). Λοιπόν τα χαρτάκια για τα χρυσά ήταν ελάχιστα και εξαντλήθηκαν αρκετά γρήγορα.
 
Το χρυσό τώρα σχεδιαστικά είναι ένα κόσμημα και πιστεύω κανείς δεν θα μετάνοιωσε που περίμενε τόσες ώρες για αυτό. Από κοντά φαίνεται ακόμα πιο ωραίο από ότι τα βίντεος!! Το touch id έχει δουλέψει κυριολεκτικά άψογα σε μένα απο το πρωί και θεωρώ πως στο ios 8 θα βρει τις πραγματικές του δυνατότητες. Η φωτογραφική του αντιμετωπίζει περισσότερο απο ικανοποιητικά το χρόνιο πρόβλημα των low light photos και η διαφορά ταχύτητας απο το 5 είναι όντως πολύ αισθητή!!!


#769   hellspawn

hellspawn

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:hellspawn81

Δημοσίευση 25/10/2013 - 21:51

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα τσίμπησα και εγώ το 5s σε space grey , 32gb . Χωρίς να του έχω περάσει ακόμα την 7.0.3 , δεν έχει πρόβλημα βαθμονόμησης. Κατά τα άλλα σφαίρα, η ίδια premium αίσθηση με το 5 ,γενικά ότι περίμενα !!

#770   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 25/10/2013 - 22:24

εγω παιδιά περασα μαι βολτα σημερα απο τον γερμανό που δουλευει ενας φίλος για να του αφήσω το 5αρι μου για αντικτατάσταση (προβλημα στο ακουστικό) και τον ρώτησα παίζει κανα demo μου εδωσε το 5c να παιξω λιγο, ομολογώ οτι το 5αρι μου, μου αρεσε πιο πολυ το 5c μου φάνηκε καπως βαρύ (ισως παραξενιά :P) για το 5s ουτε δείγμα μου ειπε, μονο 2 για να τα δώσουν σε πελάτες ενω απο 5c εχουν πολλά και του λεω γιατι ετσι φέτος μου λεει θελουν να πουλήσουν το 5c πιο πολυ τι να σου πω.



#771   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/10/2013 - 22:31

το χρυσο που υπαρχει σαν demo να μας λυθει η απορια στην αθηνα?


 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#772   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 26/10/2013 - 00:09

Απαράδεκτο public.....

Σχετικά με την εκδήλωση ενδιαφέροντος που έκανες πρόσφατα για το iPhone 5s , βρίσκεσαι σε λίστα προτεραιότητας αλλά θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι η διαθεσιμότητα τεμαχίων είναι πολύ περιορισμένη για αγορά σκέτης συσκευής.
Η συνεργασία μας με τη WIND όμως επιτρέπει να διαθέσουμε κατά προτεραιότητα το νέο iPhone 5 s με νέα σύνδεση στα προγράμματα WIND

Αρνούνται δηλαδή να πουλήσουν συσκευές χωρίς συμβόλαιο?

 

Και το έχεις γραπτά αυτό? Όρεξη και κανα φίλο δικηγόρο να έχεις και τους σκίζεις...



#773   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 26/10/2013 - 01:29

Τα public ειναι για κλείσιμο σχετικά σύντομα.
Εν αναμονή..

Όταν λες κλείσιμο να κλείσει ως καταστημα γιατι πρόσφατα άνοιξε καινούργιο στο Άργος και την Κόρινθο....

Knowledge Is Power


#774   WaVe

WaVe

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2013 - 02:15

το χρυσο που υπαρχει σαν demo να μας λυθει η απορια στην αθηνα?

 

Στη Vodafone στο Mall τα είχε ολα σήμερα σε demo.



#775   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/10/2013 - 08:43

Αρνούνται δηλαδή να πουλήσουν συσκευές χωρίς συμβόλαιο?

Και το έχεις γραπτά αυτό? Όρεξη και κανα φίλο δικηγόρο να έχεις και τους σκίζεις...

ειναι κλασική τακτική.και περυσι τα ιδια κάνανε με το 5 αρι.απλα φετος οντως το δηλώνουν κ γραπτώς!!!ορεξη να χεις να τους τρεξεις....!

#776   Vito

Vito

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/10/2013 - 09:37

Χθες το πρωί στο golden-i στην Τσιμισκή 09:00 είχα τόσο πολύ κόσμο που νόμιζα ότι μπήκα σε φούρνο που πουλούσε ζεστά φρέσκα κουλούρια.

Είμαστε πολύ μικρή αγορά για να έχουμε την απαίτηση να υπάρχει διαθεσιμότητα συσκευών για να καλύψη τις ''ανάγκες'' των εν δυνάμη καταναλωτών.

Είχε μόνο 16άρια και μερικά 32άρια και φυσικά οι υπάλληλοι δεν είχαν ιδέα για το πότε θα έχουν διαθεσιμότητα.

Στην ερώτηση πότε θα έχουν διαθέσιμο το 64άρι σε οποιοδήποτε χρώμα με κοιτούσε όπως η αγελάδα το τρένο.

Στην υγειά μας και υπομονή μέχρι τέλη Νοεμβρίου (για εκεί το βλέπω)



#777   harrysfil

harrysfil

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/10/2013 - 10:52

Χθες το πρωί στο golden-i στην Τσιμισκή 09:00 είχα τόσο πολύ κόσμο που νόμιζα ότι μπήκα σε φούρνο που πουλούσε ζεστά φρέσκα κουλούρια.
Είμαστε πολύ μικρή αγορά για να έχουμε την απαίτηση να υπάρχει διαθεσιμότητα συσκευών για να καλύψη τις ''ανάγκες'' των εν δυνάμη καταναλωτών.
Είχε μόνο 16άρια και μερικά 32άρια και φυσικά οι υπάλληλοι δεν είχαν ιδέα για το πότε θα έχουν διαθεσιμότητα.
Στην ερώτηση πότε θα έχουν διαθέσιμο το 64άρι σε οποιοδήποτε χρώμα με κοιτούσε όπως η αγελάδα το τρένο.
Στην υγειά μας και υπομονή μέχρι τέλη Νοεμβρίου (για εκεί το βλέπω)

Και εγω το 64 θελω σε μαυρο αλλα ολοι μου ελεγαν οτι δεν ειχαν καμια παραγγελια για 64 αρι. Απορω αν εφτασε εστω και ενα 64 αρι στην Ελλαδα χθες

#778   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2013 - 11:06

από μπαταρία πως τα πάτε? 

εμένα με 21 ώρες αναμονής

και 3.30 ώρες απλής χρήσης είναι στο 42%. μόνο το wifi έχω ανοιχτό 



#779   EscapeLand

EscapeLand

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 26/10/2013 - 16:37

Καλησπέρα

Μόλις απέκτησα το 5s.

Μια ερώτηση. Οταν το ενεργοποίησα έβαλα κατά λάθος να ζητάει εισαγωγή συνθηματικού.

Εβαλα έναν τετραψήφιο και μπαίνει.

Κάθε φορά που το ξεκλειδώνω όμως το ζηταει.

Πως απενεργοποιείται ρε παιδιά γιατί έγιναν τα νεύρα μου κρόσια ??

 

edit: ΤΟ ΒΡΗΚΑ. Πάμε παρακάτω.. 


Τελευταία επεξεργασία από: EscapeLand, 26/10/2013 - 16:46


#780   shadybav233

shadybav233

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 26/10/2013 - 16:41

Καλησπέρα

Μόλις απέκτησα το 5s.

Μια ερώτηση. Οταν το ενεργοποίησα έβαλα κατά λάθος να ζητάει εισαγωγή συνθηματικού.

Εβαλα έναν τετραψήφιο και μπαίνει.

Κάθε φορά που το ξεκλειδώνω όμως το ζηταει.

Πως απενεργοποιείται ρε παιδιά γιατί έγιναν τα νεύρα μου κρόσια ??

ρυθμισεις -> γενικα -> Touch ID κ συνθηματικο -> Απενεργοποιηση συνθηματικου



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες