Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 5C και iPhone 5S: 9 εκατομμύρια οι πωλήσεις τριημέρου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
68 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/09/2013 - 10:45

Αναμενόμενο για το πλαστικό μα είναι δυνατόν να πηγαίνεις για αγορά iPhone  και να κολλάς στα 100$  ;


Μην το βλέπεις έτσι απλοϊκά. Σκέψου ότι το 5C κάνει $99 στις ΗΠΑ και το 5S $199 (100% διαφορά στην τιμή) ενώ στην Ελλάδα αν κάνουν 639€ και 739€ αντίστοιχα (15-16% τοις εκατό διαφορά) δικαιολογείς πολύ πιο εύκολα τα 100 ευρώ.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/09/2013 - 10:49

Μην το βλέπεις έτσι απλοϊκά. Σκέψου ότι το 5C κάνει $99 στις ΗΠΑ και το 5S $199 (100% διαφορά στην τιμή) ενώ στην Ελλάδα αν κάνουν 639€ και 739€ αντίστοιχα (15-16% τοις εκατό διαφορά) δικαιολογείς πολύ πιο εύκολα τα 100 ευρώ.

Όταν το 5 ( όσο θα υπάρχει ακόμα ) κάνει 530 όμως ( έστω και μη επίσημη τιμή ) ποιος θα πάρει το 5C; Ποιος που ασχολείται και το ψάχνει ; Γι αυτό και το κατήργησε άλλωστε το 5.
Τα 100€ διάφορα δε νομίζω ότι είναι παράγοντας αντιστάθμισης της διαφοράς . Η διάφορα ποιοτικά είναι πολύ παραπάνω ..

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 24/09/2013 - 10:49

Αναρτημένη εικόνα


#48   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 24/09/2013 - 11:33

Μην το βλέπεις έτσι απλοϊκά. Σκέψου ότι το 5C κάνει $99 στις ΗΠΑ και το 5S $199 (100% διαφορά στην τιμή) ενώ στην Ελλάδα αν κάνουν 639€ και 739€ αντίστοιχα (15-16% τοις εκατό διαφορά) δικαιολογείς πολύ πιο εύκολα τα 100 ευρώ.

Καλά, τόσο πολύ πιο χαμηλές τιμές το 'χουν στις ΗΠΑ;
Οκ, εκεί το κατασκευάζουν, αλλά εδώ μιλάμε για ΧΑΟΣ διαφορά στην τιμή - και δεν ομιλώ για το "Ελλαδιστάν", γενικά για την Ευρώπη λέω.



#49   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/09/2013 - 11:35

Οι χαμηλες τιμες που βλεπεις ειναι για συμβολαια 2 ετων.

 

Η κατασκευη γινεται στην Κινα.



#50   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 24/09/2013 - 11:45

Μην το βλέπεις έτσι απλοϊκά. Σκέψου ότι το 5C κάνει $99 στις ΗΠΑ και το 5S $199 (100% διαφορά στην τιμή) ενώ στην Ελλάδα αν κάνουν 639€ και 739€ αντίστοιχα (15-16% τοις εκατό διαφορά) δικαιολογείς πολύ πιο εύκολα τα 100 ευρώ.

 

ΟΚ θα μου πεις ότι δεν μπορείς να γνωρίζεις την οικονομική άνεση που έχει ο καθένας, αλλά λέω εγώ  γιατί να μην περιμένει έστω άλλο ένα μήνα να μαζέψει την διαφορά και να πάει σε μεταλλικό;



#51   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 24/09/2013 - 11:56

Οι χαμηλες τιμες που βλεπεις ειναι για συμβολαια 2 ετων.

 

Η κατασκευη γινεται στην Κινα.

- Το ξέρω ότι είναι συμβόλαιου τιμή, αλλά και πάλι είναι τεράστιο το χάσμα.

- "Προφανώς" και το φτιάχνουν στην Κίνα, αναφέρομαι στην εταιρεία. ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ για τα ΠΑΝΤΑ πηγαίνουν πλέον στην Κίνα να τα κατασκευάσουν.



#52   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/09/2013 - 12:00

ΟΚ θα μου πεις ότι δεν μπορείς να γνωρίζεις την οικονομική άνεση που έχει ο καθένας, αλλά λέω εγώ  γιατί να μην περιμένει έστω άλλο ένα μήνα να μαζέψει την διαφορά και να πάει σε μεταλλικό;


Γιατί το 5C είναι πλαστικό και πολύχρωμο. Χωρίς πλάκα, εάν δεν είχα το 5 (και δεν ήμουν spec nerd) θα έπαιρνα το 5C, το θεωρώ πιο όμορφο από το 5S.

Σπουδαία κίνηση από την Apple αυτή με δύο μοντέλα. Αν μου λεγες για τις προηγούμενες χρονιές θα σου έλεγα με κλειστά μάτια να πάρεις το καινούργιο μοντέλο (που ήταν και ακριβότερο πάντα). Τώρα όμως έχει δύο *νέα* μοντέλα σε διαφορετικές τιμές. Το 5C θα έχει μεγαλύτερο appeal σε νεαρότερες ηλικίες.

Follow me on twitter


#53   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/09/2013 - 12:25

Γιατί το 5C είναι πλαστικό και πολύχρωμο. Χωρίς πλάκα, εάν δεν είχα το 5 (και δεν ήμουν spec nerd) θα έπαιρνα το 5C, το θεωρώ πιο όμορφο από το 5S.

Σπουδαία κίνηση από την Apple αυτή με δύο μοντέλα. Αν μου λεγες για τις προηγούμενες χρονιές θα σου έλεγα με κλειστά μάτια να πάρεις το καινούργιο μοντέλο (που ήταν και ακριβότερο πάντα). Τώρα όμως έχει δύο *νέα* μοντέλα σε διαφορετικές τιμές. Το 5C θα έχει μεγαλύτερο appeal σε νεαρότερες ηλικίες.

σπουδαια κινηση που κ η κουτση μαρια θα παρει πολυχρωμο iphone 5c;

ή οτι εβγαλε 5s χρυσο;κατι εχασα.ειδα την διαφημιση του 5c ο αλλος φοραει κυστουμι κεχει το παρδαλο κινητο.που τα πουλανε ρε αυτα;ποιος επιχειρηματιας ή σοβαρος επαγγελματιας θα παρει μπλε πρασιν κιτρινο κοκκινο;που μπορει να παραπεμπει σε πολιτικο κομμα και ναα παει σε αλλες διαστασεις;δεν ειναι τοσα απλα τα πραγματα.αυτα ειναι για τους κλωνους τους κινεζους που τρωνε βολβους ακομα και κατσαριδες και πληρωνουν κιολας για να τα φανε.

 

τελοσπαντων αποψεις ειναι αυτες.οι οποιες ειναι σεβαστες.αλλα εγω δεν εδινα ευρω για τπτ απο τα δυο και σε καμμια περιπτωση να πω σπουδαια κινηση.

ειναι πλαστικο,τελος.δεν αλλαζει.και οτι το αλλο φοραει 64bit οκ ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.

ουτε για το διπλο φλας.βγαλε μου μια οθονη χωρις κουμπι επιτελους..με οθονη 4.6-4.8'' σε υλικο να μην γραντζουνιεται με πορδες...και τοτε ναι τα ξαναλεμε.

μεχρι τοτε...τα λεγαμε...5αρι και ολα καλα.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#54   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/09/2013 - 12:34

Και μην ξεχνάτε πως εδώ στην USA τα Plans  σε μία σοβαρή εταιρία  ξεκινάνε από $100 αν θες να πεις πως έχεις ένα σοβαρό δίκτυο με Data που ξεκινάνε από 2GB και πάνω...

 

Αν το βάλεις στο σύνολο εγώ πληρώνω στα 2 χρόνια πιο πολλά από έναν που το παίρνει στην Ευρώπη...

 

Εμένα είναι στα 6GB το Data (Εκεί ανεβαίνει ο λογαριασμός) γιατί τα χρειάζομαι λόγο δουλειάς και έρχεται περίπου στα $125 το μήνα..

 

Υπάρχουν και πολύ φθηνότερα σε μικρές εταιρίες αλλά το σήμα και υπηρεσίες είναι ..... Ας μην εκφραστώ..

 

Ανάλογα τι θες και πως θα σου καλύψει τις ανάγκες σου ...


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 24/09/2013 - 12:39

@CaLi@


#55   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/09/2013 - 12:37

ναι και εδω ελλαδα ενα red 1 το οποιο εχει 750 mb...κοστιζει με φπα φορα τελη κινητης τελικη τιμη=70 ευρω περιπου.....

και για επιδοτηση.....χμμμ...ας το αφησουμε γιατι θα γελαμε ολοι....


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#56   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/09/2013 - 12:45

Οκ!!!

 

Για παράδειγμα ένα φίλος στη ο2 στην γερμάνια το 32αρι S με νέα σύνδεση του ζητάνε 270€ και 20€ κάθε μήνα για το iPhone.. Και με πάγιο 55€ περίπου Στο σύνολο των 2 χρόνων αυτός πληρώνει τα μισά από εμένα.. βέβαια έχει που μικρότερο Data... Αnyway.. Πάντα το σύνολο πρέπει να κοιτάς και όχι πόσο παίρνεις την συσκευή μόνο...

 

 

Εμένα φορους και upgrade Fee κτλ μου πήγε $365.


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 24/09/2013 - 12:52

@CaLi@


#57   1972petros

1972petros

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/09/2013 - 16:09

ρε παιδιά, υπάρχει κάνα νέο για το iphone 6...???...!!! :rolleyes:



#58   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/09/2013 - 16:10

ρε παιδιά, υπάρχει κάνα νέο για το iphone 6... :huh:...!!! :rolleyes:

ναι θα βγει μετα το 5s


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#59   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/09/2013 - 16:19

ρε παιδιά, υπάρχει κάνα νέο για το iphone 6... :huh:...!!! :rolleyes:

Ακόμα δεν έχει έρθει Ελλάδα το 5S και περιμένεις το 6 ;  :D


Τελευταία επεξεργασία από: ZeroTime, 24/09/2013 - 16:19


#60   1972petros

1972petros

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/09/2013 - 16:35

τι να κάνω ρε φίλε δεν μου αρέσει το 5 – το 5s – το 5c – το 5xxx :rolleyes:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες