Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Σοβαρό πρόβλημα με τους αισθητήρες του 5S!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
296 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 07/10/2013 - 19:31

Το επόμενο update στο iOS θα καλιμπράρει τους αισθητήρες, και ούτε γάτα, ούτε ζημιά. Στη χειρότερη (αν είναι όντως προβληματικός ο Μ7 κι όχι απλά ακαλιμπράριστος) θα σου ζητάει να τοποθετήσεις τη συσκευή σε μια επίπεδη επιφάνεια, ώστε να υπολογίσει τα offset. Μεσοβέζικη λύση, αλλά θα πιάσει.

 

Btw― πρέπει να είναι το πρώτο '-gate' που είναι ουσιαστικό πρόβλημα στη λειτουργικότητα του κινητού. Τα άλλα (συμπεριλαμβανομένου του πρώτου, του AntennaGate) ήταν 10% το πρόβλημα, και 90% οι φωνές και οι τρολιές στο Twitter.

 

:P


Τελευταία επεξεργασία από: Helix, 07/10/2013 - 19:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   alkiskal

alkiskal

    iPH Addict

  • 603 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/10/2013 - 19:36

μακαρι να ειναι ετσι γιατι απο οτι καταλαβα γιαυτους δεν εδωσαν μεγαλη βαση σαν να μην τρεχει τιποτα



#198   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/10/2013 - 19:47

ακου και το αλλο τους λεει ποτε θα το εχετε? δεν ξερουμε αλλα να περνας καθε μερα και αν βλεπεις ουρα το εχουμε..

Αυτός που ρώτησε ήταν σίγουρα με μπλε μπλουζίτσα ε? :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#199   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/10/2013 - 19:50

Αυτός που ρώτησε ήταν σίγουρα με μπλε μπλουζίτσα ε? :)

επίσης γιατι δεν είδε σε κανένα demo εαν είχε πρόβλημα η οχι;
Σε κοτζαμ apple store και δεν έκανε δοκιμή?

#200   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 07/10/2013 - 20:25

Το επόμενο update στο iOS θα καλιμπράρει τους αισθητήρες, και ούτε γάτα, ούτε ζημιά. Στη χειρότερη (αν είναι όντως προβληματικός ο Μ7 κι όχι απλά ακαλιμπράριστος) θα σου ζητάει να τοποθετήσεις τη συσκευή σε μια επίπεδη επιφάνεια, ώστε να υπολογίσει τα offset. Μεσοβέζικη λύση, αλλά θα πιάσει.

 

Btw― πρέπει να είναι το πρώτο '-gate' που είναι ουσιαστικό πρόβλημα στη λειτουργικότητα του κινητού. Τα άλλα (συμπεριλαμβανομένου του πρώτου, του AntennaGate) ήταν 10% το πρόβλημα, και 90% οι φωνές και οι τρολιές στο Twitter.

 

:P

Κι εγώ αυτό προέβλεψα από την πρώτη στιγμή που το είδα κι εγώ ιδίοις όμμασι...Και πως θα το καλιμπράρεις σωστά; Προβλέπω να στέλνει αλφάδια.. :P

Κι αυτό το είχα πει.. :D

 

Θα είναι παγκόσμια πρωτοτυπία κι αυτό..Innovation :o


Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 07/10/2013 - 20:26

Αναρτημένη εικόνα


#201   alkiskal

alkiskal

    iPH Addict

  • 603 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/10/2013 - 20:41

Αυτός που ρώτησε ήταν σίγουρα με μπλε μπλουζίτσα ε? :)

δεν ξερω αλλα σημερα θα μου στειλει νεα που θα πηγαινε στο μπερμιγχαμ σε αλλο καταστημα μπας και το εχουν. οταν μαθω θα σας πω αν λενε κατι αλλο εκει



#202   ksara

ksara

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2013 - 21:44

´Εκανα δοκιμή στο apple store του Birmingham προχθές Σάββατο και όλα τα demo 5s αλλά και 5c είχαν απόκλιση -1 εώς -3 ( δοκίμασα καμία 15αρια - τα περισσότερα είχαν απόκλιση -3, κανένα δεν είχε 0, ) ! Ρώτησα έναν υπάλληλο και αγνοούσε το θέμα. Το είδε. Και του έκανε και αυτού εντύπωση.
Δεν μπόρεσα να κρατηθώ όμως και επειδή είχε μικρή διαθεσιμότητα σε 64 ανθρακί 5s εκείνη την ημέρα το αγόρασα! Ζήτησα να το ανοίξω και να το κάνω set up εκεί και ένας υπάλληλος το έκανε. Το δοκιμάσαμε και έιχε απόκλιση -2!
Του λέω δεν είμαι ευχαριστημένος και θέλω άλλο. Μου λέει οκ και φέρνει και ανοίγει άλλο καινούργιο στο κουτί του!!
Το δοκιμάζουμε και αυτό και είχε απόκλιση -1.
Προβληματίστηκα πολύ αλλά είπα οκ και το πήρα! ( δεν είχε και πολλά on stock εκείνη την ημέρα και ούτως ή άλλως όλα τα demo - πάνω από 15- είχαν απόκλιση , οπότε σκέφτηκα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βρώ κάποιο χωρίς )
Εμένα μου φαίνεται περισσότερο πρόβλημα sw βαθμονόμισης - άλλωστε το γυρνάς γύρω -γύρω για να καλιμπράρει! . Αλλά ακόμα και αν δεν είναι θα το διορθώσουν με sw update με τον τρόπο που έγραψε άλλος νωρίτερα!

#203   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 07/10/2013 - 21:46

Για πες μας τελικά ρε ntns λες να είναι τυχαίο;


Αναρτημένη εικόνα


#204   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 07/10/2013 - 21:52

´Εκανα δοκιμή στο apple store του Birmingham προχθές Σάββατο και όλα τα demo 5s αλλά και 5c είχαν απόκλιση -1 εώς -3 ( δοκίμασα καμία 15αρια - τα περισσότερα είχαν απόκλιση -3, κανένα δεν είχε 0, ) ! Ρώτησα έναν υπάλληλο και αγνοούσε το θέμα. Το είδε. Και του έκανε και αυτού εντύπωση.
Δεν μπόρεσα να κρατηθώ όμως και επειδή είχε μικρή διαθεσιμότητα σε 64 ανθρακί 5s εκείνη την ημέρα το αγόρασα! Ζήτησα να το ανοίξω και να το κάνω set up εκεί και ένας υπάλληλος το έκανε. Το δοκιμάσαμε και έιχε απόκλιση -2!
Του λέω δεν είμαι ευχαριστημένος και θέλω άλλο. Μου λέει οκ και φέρνει και ανοίγει άλλο καινούργιο στο κουτί του!!
Το δοκιμάζουμε και αυτό και είχε απόκλιση -1.
Προβληματίστηκα πολύ αλλά είπα οκ και το πήρα! ( δεν είχε και πολλά on stock εκείνη την ημέρα και ούτως ή άλλως όλα τα demo - πάνω από 15- είχαν απόκλιση , οπότε σκέφτηκα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βρώ κάποιο χωρίς )
Εμένα μου φαίνεται περισσότερο πρόβλημα sw βαθμονόμισης - άλλωστε το γυρνάς γύρω -γύρω για να καλιμπράρει! . Αλλά ακόμα και αν δεν είναι θα το διορθώσουν με sw update με τον τρόπο που έγραψε άλλος νωρίτερα!

Κι εμένα από -1 έως -2 πάει...Σχετικά είναι αυτά..Το θέμα είναι ότι γενικά υπάρχει απόκλιση..Στο ίδιο τραπέζι τα δοκίμαζες όλα;


Αναρτημένη εικόνα


#205   ksara

ksara

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2013 - 22:13

Κι εμένα από -1 έως -2 πάει...Σχετικά είναι αυτά..Το θέμα είναι ότι γενικά υπάρχει απόκλιση..Στο ίδιο τραπέζι τα δοκίμαζες όλα;


Οχι όλα στο ίδιο . Τα δοκίμασα σε τρία ή τέσσερα διαφορετικά τραπεζια . Το καθένα είχε 8-10 τηλέφωνα απάνω demo. Τώρα που το σκέφτομαι πρέπει να δοκίμασα πάνω από 15 - ίσως 20. Κανένα δεν ήταν 0.

#206   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 07/10/2013 - 22:14

Ρε μην είναι στραβά τα τραπέζια;;;;:D 


Αναρτημένη εικόνα


#207   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/10/2013 - 22:15

Ρε μην είναι στραβά τα τραπέζια;;;; :D

το apple store φταιει 100%


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#208   ksara

ksara

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2013 - 22:20

Ρε μην είναι στραβά τα τραπέζια;;;;:D

Μακάρι να ήταν !! Αλλά στο ίδιο τραπέζι το ένα έδειχνε -1 και το άλλο -3 ή -2.
Τελικά υπάρχει κανένας που να δείχνει 0 το δικό του? έχετε ακούσει κανένα?

#209   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 07/10/2013 - 22:22

Ξέρω εγώ έναν..Chuck Norris his name...:D


Αναρτημένη εικόνα


#210   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 07/10/2013 - 22:28

´Εκανα δοκιμή στο apple store του Birmingham προχθές Σάββατο και όλα τα demo 5s αλλά και 5c είχαν απόκλιση -1 εώς -3 ( δοκίμασα καμία 15αρια - τα περισσότερα είχαν απόκλιση -3, κανένα δεν είχε 0, ) ! Ρώτησα έναν υπάλληλο και αγνοούσε το θέμα. Το είδε. Και του έκανε και αυτού εντύπωση.
Δεν μπόρεσα να κρατηθώ όμως και επειδή είχε μικρή διαθεσιμότητα σε 64 ανθρακί 5s εκείνη την ημέρα το αγόρασα! Ζήτησα να το ανοίξω και να το κάνω set up εκεί και ένας υπάλληλος το έκανε. Το δοκιμάσαμε και έιχε απόκλιση -2!
Του λέω δεν είμαι ευχαριστημένος και θέλω άλλο. Μου λέει οκ και φέρνει και ανοίγει άλλο καινούργιο στο κουτί του!!
Το δοκιμάζουμε και αυτό και είχε απόκλιση -1.
Προβληματίστηκα πολύ αλλά είπα οκ και το πήρα! ( δεν είχε και πολλά on stock εκείνη την ημέρα και ούτως ή άλλως όλα τα demo - πάνω από 15- είχαν απόκλιση , οπότε σκέφτηκα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βρώ κάποιο χωρίς )
Εμένα μου φαίνεται περισσότερο πρόβλημα sw βαθμονόμισης - άλλωστε το γυρνάς γύρω -γύρω για να καλιμπράρει! . Αλλά ακόμα και αν δεν είναι θα το διορθώσουν με sw update με τον τρόπο που έγραψε άλλος νωρίτερα!


Τι τραβάνε και αυτοί οι φουκαριαρηδες οι υπάλληλοι όμως ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες