Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

O Eric Schmidt υποστηρίζει ότι το Android είναι πιο ασφαλές από το iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
78 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/10/2013 - 08:25

Τι άλλο θα δούμε .....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   hellspawn

hellspawn

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:hellspawn81

Δημοσίευση 10/10/2013 - 09:30

ξερεις κατι εσυ......?   γιατι αποκαλεις ετσι? εχεις ακουσει εχεις δει κατι?

Μην ψαρώνεις..τρολάρει !!!! Άν βλέπεις , "πούλησα και ξαλάφρωσα" κτλ καταλαβαίνεις..



#63   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2013 - 10:13

Μην ψαρώνεις..τρολάρει !!!! Άν βλέπεις , "πούλησα και ξαλάφρωσα" κτλ καταλαβαίνεις..


Καλά καλά κάτσε εσύ να παίρνεις κάθε χρόνο το ίδιο πράγμα σε άλλα χρώμα και άσε με εμένα να ξαλαφρονω.

#64   lazlo

lazlo

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2013 - 15:07

κοιτα ...καπου εχει δικιο ο billmw..... iphone χωρις jailbreak ειναι μισο iphone..... γιατι χαρις του CYDIA γινεται super το κινητο.... αλλιως ναι μεν ειναι "ασφαλες" γιατι οπως ειπαμε ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι ασφαλες στην εποχη μας!! αλλα με το CYDIA κανει παπαδες, περνει ανετα στην προσαρμογη και το android.....

Τωρα οσο αναφορα καθε χρονο νεα συσκευη... εγω δεν εχω δει απο το 4 και μετα καποια ουσιαστικη αλλαγη ωστε να με ψησει να δωσω 700€ και κατι για μια συσκευη...

Εχω το iphone 3gs (μια χαρα ειναι) και μια συσκευη Samsung galaxy 90000 ή αλλιως galaxy S που εχει super video και φωτο... επισης ενω δεν επερνε ανβαθμιση στην 4.2.1 χαρη στο cyno εγινε!!!! αυτη ειναι η χαρα στο να πειραζεις το κινητο χωρις φοβο...

Πραγματικα δεν αξιζει καπιοιος που εχει το iphone 4s να αγορασει το iphone 5 ή 5s ή 5c. Πολλα για μικρες διαφορες που το 80% απο αυτους που το περνουν το αγοραζουν απλα για να λενε απλως οτι ειναι ιδιωκτητες ενος καινουργιο iphone! Ειλικρινα ΠΟΣΟΙ απο εσας ξερετε 100% να δουλευετε το κινητο σας??

Τι εννοω? Να ξερετε δηλαδη ΤΙ νεο εχει δωσει σε καθε αναβαθμιση και ΠΟΣΑ απο αυτα ξερετε τι κανουν ή αν τα δουλευτε :huh: πιστευω ουτε το 40% απο εδω μεσα!

Οπως και εγω οταν αγορασα το iphone το πηρα

1. γιατι μου αρεσε

2. για να λεω οτι εχω γαμω τα κινητα

3. για την οθονη του.

Αλλα οταν το εμαθα εψαχνα καποιο τροπο να αποφυγω το καταραμενο το itunes που μου τι δινει στα νευρα.

Αυτα πιστευω εγω ετσι .... η γνωμη του καθενος σεβαστη απο εμενα!

Επισης κατι τελευταιο .......η apple εχει τους φανατικους της που ακομη και τσιχλα με 200€ να βγαλει εστω και με γευση... :D δεν το λεω θα την αγορασουν (αυτο το λεω για το φιλαρακι μου που εχω εδω μεσα και ειναι πολυ φανατικος της apple και σιγουρα θα το διαβασει :lol: ) και οι απλοι χρηστες της που απλα θελουν μια ομορφη και γρηγορη σχεδον ατροτη συσκευη :)


Τελευταία επεξεργασία από: lazlo, 10/10/2013 - 15:10


#65   hgemwn

hgemwn

    iPH newbie

  • Pip
  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2013 - 15:18

Εδω πλεον να προσθεσω και αυτο με το λεγομενο fragmentation με λιγο διαβασμα σε xda και λιγη προσπαθεια σχεδον ολα τα android εχουν 4.1.2 χαρη στους cyanogen...και θα συμφωνησω με τον lazlo ,παιρνουμε κινητο για να ειμαστε trendy και οχι γιατι ξερουμε να το χρησιμοποιουμε σωστα...ειτε ειναι το jailbrake ειτε xda.το μονο πραγμα που δεν μου αρεσει ειναι τα κολληματα που τρωνε ορισμενοι του τυπου κοιτα τι εκανε παλι η apple ή μονο η apple το κανει σωστα και τα συναφη...προσωπικη μου αποψη εχοντας το 5αρι και το htc one εχω σαν δευτερη συσκευη το 5αρι.και αυτο γιατι περα απο την οθοναρα,γρηγοραδα και τα ηχεια του one και το λειτουργικο του που παει σφαιρα η αισθηση πιυ σου αφηνει ειναι οπως οταν ειχα παρει το original iphone.τα 5αρι καθεται μονο για το imessage και ο λογος ειναι οτι οι καθολου κολλημενοι φιλοι μου δεν βαζουν whats up ,viber κτλ γιατι ειναι καλυτερο το imessage!!!!ενα παραδειγμα κολληματος που ανεφερα πιο πανω...

#66   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.698 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2013 - 15:20


Αλλα οταν το εμαθα εψαχνα καποιο τροπο να αποφυγω το καταραμενο το itunes που μου τι δινει στα νευρα.

 

 

 

εδω μου τα χαλασες...κοβεσαι :D



#67   lazlo

lazlo

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2013 - 15:22

εδω μου τα χαλασες...κοβεσαι :D

Δεν το μπορω φιλε rromeodim :P



#68   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.698 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2013 - 15:29

να σου την αληθεια στην αρχη δεν καταλαβαινα πως που και τι...ολα ηταν δυσνοητα.Σιγα σιγα και βαζοντας ταμπελες σε καθε σημαντικο που ηθελα να περναω στο τηλ τα καταφερα και το εμαθα.Ενα ενα και με πολυ google.Τωρα μου φαινεται γελοιο γιατι ολα ακολουθουν την ιδια φιλοσοφια.



#69   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/10/2013 - 15:32

Αν κάτσει κάποιος μισή ώρα με το ρολόι θα καταλάβει τα πάντα στο iTunes.Αν το πάρεις στραβά από την αρχή τότε δύσκολα...

 

Το iTunes είναι εργαλείο που δεν υπάρχει στον ανταγωνισμό. Πολλοί λένε, ναι αλλά πρέπει να το συνδέσω με υπολογιστή και δεν μ αρέσει. Πόσοι δεν έχουν υπολογιστή στις μέρες μας; 

Τι είναι πιο εύκολο να περάσεις αρχεία που έχεις στον υπολογιστή σου ή να τα κατεβάζεις από την αρχή;


Αναρτημένη εικόνα


#70   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/10/2013 - 15:36

ξερεις κατι εσυ......?   γιατι αποκαλεις ετσι? εχεις ακουσει εχεις δει κατι?

Ρε συ valsamis, χωρις να χαρακτηριζω απαξιωτικα κανεναν, ειναι γνωστο τοις πασι ποιες ειναι οι προτιμησεις του Cook
Εδω μεχρι και βραβειο πηρε
http://gizmodo.com/5...outs-power-list

#71   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/10/2013 - 17:00

Ρε συ valsamis, χωρις να χαρακτηριζω απαξιωτικα κανεναν, ειναι γνωστο τοις πασι ποιες ειναι οι προτιμησεις του Cook
Εδω μεχρι και βραβειο πηρεhttp://gizmodo.com/5...outs-power-list

ολοι gay ρε γμτ ....

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#72   lazlo

lazlo

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2013 - 18:04

χαχαχαχχα :lol: πρεπει να αρχισουνε να συνηθιζουμε.

Κοιτατε πλαγιος απο δω και περα τους διπλανους σας. :P



#73   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2013 - 23:39

κοιτα ...καπου εχει δικιο ο billmw..... iphone χωρις jailbreak ειναι μισο iphone..... γιατι χαρις του CYDIA γινεται super το κινητο.... αλλιως ναι μεν ειναι "ασφαλες" γιατι οπως ειπαμε ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι ασφαλες στην εποχη μας!! αλλα με το CYDIA κανει παπαδες, περνει ανετα στην προσαρμογη και το android.....
Τωρα οσο αναφορα καθε χρονο νεα συσκευη... εγω δεν εχω δει απο το 4 και μετα καποια ουσιαστικη αλλαγη ωστε να με ψησει να δωσω 700€ και κατι για μια συσκευη...
Εχω το iphone 3gs (μια χαρα ειναι) και μια συσκευη Samsung galaxy 90000 ή αλλιως galaxy S που εχει super video και φωτο... επισης ενω δεν επερνε ανβαθμιση στην 4.2.1 χαρη στο cyno εγινε!!!! αυτη ειναι η χαρα στο να πειραζεις το κινητο χωρις φοβο...
Πραγματικα δεν αξιζει καπιοιος που εχει το iphone 4s να αγορασει το iphone 5 ή 5s ή 5c. Πολλα για μικρες διαφορες που το 80% απο αυτους που το περνουν το αγοραζουν απλα για να λενε απλως οτι ειναι ιδιωκτητες ενος καινουργιο iphone! Ειλικρινα ΠΟΣΟΙ απο εσας ξερετε 100% να δουλευετε το κινητο σας??
Τι εννοω? Να ξερετε δηλαδη ΤΙ νεο εχει δωσει σε καθε αναβαθμιση και ΠΟΣΑ απο αυτα ξερετε τι κανουν ή αν τα δουλευτε :huh: πιστευω ουτε το 40% απο εδω μεσα!
Οπως και εγω οταν αγορασα το iphone το πηρα
1. γιατι μου αρεσε
2. για να λεω οτι εχω γαμω τα κινητα
3. για την οθονη του.
Αλλα οταν το εμαθα εψαχνα καποιο τροπο να αποφυγω το καταραμενο το itunes που μου τι δινει στα νευρα.
Αυτα πιστευω εγω ετσι .... η γνωμη του καθενος σεβαστη απο εμενα!
Επισης κατι τελευταιο .......η apple εχει τους φανατικους της που ακομη και τσιχλα με 200€ να βγαλει εστω και με γευση... :D δεν το λεω θα την αγορασουν (αυτο το λεω για το φιλαρακι μου που εχω εδω μεσα και ειναι πολυ φανατικος της apple και σιγουρα θα το διαβασει :lol: ) και οι απλοι χρηστες της που απλα θελουν μια ομορφη και γρηγορη σχεδον ατροτη συσκευη :)

Καλά τα είπες αλλά είχα και εγώ iphone αλλά τοα Samsung είναι πιο μπροστά και στο θέμα πειράγματος δεν παίζονται γιατί αν αρχίσεις στο iphone το πείραγμα τότε πολύ πιθανόν να καταλήξεις σε restore ενώ στα Samsung αν μπρικαρει κάνεις ενα flasharisma χωρίς factory reset και δεν χάνεις τίποτα...οσο για τη χρήση του κινητού εγώ το iphone το είχα για ίντερνετ μηνήματα skype φωτογραφίες τώρα που πήρα το note 2 το χρησιμοποιώ και στη δουλειά πχ gps σημειοσεις με το spen ίντερνετ και για δική μου χρήση ταινίες παιχνίδια φωτογραφίες εκπληκτικές chat μουσική και πολλές ώρες πειραγμα.

#74   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/10/2013 - 08:16

Καλά τα είπες αλλά είχα και εγώ iphone αλλά τοα Samsung είναι πιο μπροστά και στο θέμα πειράγματος δεν παίζονται γιατί αν αρχίσεις στο iphone το πείραγμα τότε πολύ πιθανόν να καταλήξεις σε restore ενώ στα Samsung αν μπρικαρει κάνεις ενα flasharisma χωρίς factory reset και δεν χάνεις τίποτα...οσο για τη χρήση του κινητού εγώ το iphone το είχα για ίντερνετ μηνήματα skype φωτογραφίες τώρα που πήρα το note 2 το χρησιμοποιώ και στη δουλειά πχ gps σημειοσεις με το spen ίντερνετ και για δική μου χρήση ταινίες παιχνίδια φωτογραφίες εκπληκτικές chat μουσική και πολλές ώρες πειραγμα.

πρωτα απο ολα το θεμα ειναι για την ασφαλεια out of the box! τι σχεση εχει το root kai to jb? ειναι ασχετα αυτα που λες με το θεμα, επισης ουτε το θεμα λει καπου για την παραμετροποιηση επισης ασχετο... τριτων με το jb αν εχεις προβλημα διορθωνετε με safe mode και με τις καταληλες αλλαγες δεν θελει restore


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#75   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/10/2013 - 09:31

πρωτα απο ολα το θεμα ειναι για την ασφαλεια out of the box! τι σχεση εχει το root kai to jb? ειναι ασχετα αυτα που λες με το θεμα, επισης ουτε το θεμα λει καπου για την παραμετροποιηση επισης ασχετο... τριτων με το jb αν εχεις προβλημα διορθωνετε με safe mode και με τις καταληλες αλλαγες δεν θελει restore

Δεν ξέρεις εσύ. Μπάζει από παντού το iOS. :)


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες