Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κλοπή iphone 4s


  • Please log in to reply
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Ploutonios

Ploutonios

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2013 - 21:21

Παιδιά μου έκλεψαν πριν 1 μέρα το iphone σε μικρη επαρχιακή πόλη . Είχα βάλει τα ios 7 και είχα την εφαρμογή , έυρεση iphone . Eπίσης έχω και τον λογαριασμό icloud . Τώρα δεν είχα ενεργοποιημένες τις υπηρεσίες τοποθεσίας . Πατάω απο το icloud εύρεση iphone και μου λέει iphone εκτός σύνδεσης . 
Όποιος ξέρει από αυτά ας με βοηθήσει να μου πει τι μπορώ  να κάνω και τι σημαίνει αυτό που μου λέει κατά την εύρεση.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/10/2013 - 21:23

Πατα να σβηστουν ολα απο το iphone και οταν και αν συνδεθει ο τυπος στο internet θα γινει..τωρα με κλειστες τις υπηρεσιες δεν σε βλεπω να εχεις μελλον ...επισης σιγουρα δεν εχεις μελλον να το βρεις εαν ειχες κωδικο στο iphone.Δυστυχως αυτα :/



#3   adinamos

adinamos

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2013 - 21:27

Δυστυχώς φίλε δύσκολα τα πράγματα. Ευκαιρία πάντος να πάρεις 5 ή 5S.

#4   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1,106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 08/10/2013 - 21:33

παιδια δεν γινεται τιποτα με το imei δηλαδη?



#5   rakounakis

rakounakis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:raccoun

Δημοσίευση 08/10/2013 - 21:33

εγω παντως νομιζω οτι αν πατησεις κλειδωμα συσκευης μεσω icloud οποτε μπει εντος δικτυου κ βρεθει θα κλειδωσει αυτοματα με τον κωδικο που θα βαλεις κ το μνμ στην  οθονη με τηλ αν θες!οι υπηρεσιες τοποθεσιας ενεργοποιουνται αυτοματα ενω κλειδωθει η συσκευη απο εσενα!τωρα αν κανει restore παλι θα ζηταει το δικο σου apple id οποτε εγω τα βλεπω θετικα τα πραγματα φιλε μου κ ελπιζω να το βρεις.............



#6   Ploutonios

Ploutonios

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2013 - 21:36

εγω παντως νομιζω οτι αν πατησεις κλειδωμα συσκευης μεσω icloud οποτε μπει εντος δικτυου κ βρεθει θα κλειδωσει αυτοματα με τον κωδικο που θα βαλεις κ το μνμ στην  οθονη με τηλ αν θες!οι υπηρεσιες τοποθεσιας ενεργοποιουνται αυτοματα ενω κλειδωθει η συσκευη απο εσενα!τωρα αν κανει restore παλι θα ζηταει το δικο σου apple id οποτε εγω τα βλεπω θετικα τα πραγματα φιλε μου κ ελπιζω να το βρεις.............

ευχαριστω φιλε για την θετικη ενεργεια. Μου λες δηλαδη να πατησω το μεσαιο που λεει λειτουργια απωλειας . Αν εννοεις αυτο το εχω ηδη πατησει.



#7   Ploutonios

Ploutonios

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2013 - 21:39

Πατα να σβηστουν ολα απο το iphone και οταν και αν συνδεθει ο τυπος στο internet θα γινει..τωρα με κλειστες τις υπηρεσιες δεν σε βλεπω να εχεις μελλον ...επισης σιγουρα δεν εχεις μελλον να το βρεις εαν ειχες κωδικο στο iphone.Δυστυχως αυτα :/

φιλε εαν πατησω να σβησιμο iphone αυτο δεν σημαινει οτι θα χασω και το apple id μου; Δηλαδη το σημειο επαφης που εχω μεσω icloud ; η κανω λαθος;



#8   rakounakis

rakounakis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:raccoun

Δημοσίευση 08/10/2013 - 21:46

ευχαριστω φιλε για την θετικη ενεργεια. Μου λες δηλαδη να πατησω το μεσαιο που λεει λειτουργια απωλειας . Αν εννοεις αυτο το εχω ηδη πατησει.

ναι πατησε λειτουργεια απωλειας!αν το πατησες οπως ειπες με το που το  ανοιξει θα κλειδωθει με τον κωδικο που εβαλες κ στην οθονη θα γραφει μνμ κ τηλ αν προσθεσες!απο την στιγμη που κλειδωσει αυτοματος ανοιγει μονο του τις υπηρεσιες τοποθεσιας....!αν βρεθει καποια σε σημειο να δωσει στιγμα τοποθεσιας σου το δειχνει στην σελιδα icloud κ ερχεται κ με email η  τοποθεσια κ συνεχεια ανανεωνεται!το μονο που μπορει να κανει ειναι να το κλεισει αν το ξερει!αν το κλεισει κ κανει restore για να το ενεργοποιησει θα πρεπει να βαλει τον κωδικο του δικου σου apple id ,οποτε για αυτον ειναι αχρηστο.....!εκτος αν υπαρχει καποιος τροπος να ξεκλειδωθει(που@στια)



#9   Ploutonios

Ploutonios

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2013 - 21:47

λογικά ακομα το εχει κλειστο ο τυπος . Γι αυτο δεν εχει ενεργοποιηθει η λειτουργια απωλειας.. Κακο χρονο να χει..



#10   rakounakis

rakounakis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:raccoun

Δημοσίευση 08/10/2013 - 21:54

λογικά ακομα το εχει κλειστο ο τυπος . Γι αυτο δεν εχει ενεργοποιηθει η λειτουργια απωλειας.. Κακο χρονο να χει..

αργα η γρηγορα θα το ανοιξει......να εχεις το νου σου......βεβαια αν το ανοιξει κ δεις τοποθεσια τι κανεις?πας μονος σου......??το παιζεις Τσακ Νορις κ πας μονος σου....?



#11   rakounakis

rakounakis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:raccoun

Δημοσίευση 08/10/2013 - 21:56

αργα η γρηγορα θα το ανοιξει......να εχεις το νου σου......βεβαια αν το ανοιξει κ δεις τοποθεσια τι κανεις?πας μονος σου......??το παιζεις Τσακ Νορις κ πας μονος σου....?

που ξερεις τι μ@λακας ειναι αυτος?



#12   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/10/2013 - 22:03

λογικά ακομα το εχει κλειστο ο τυπος . Γι αυτο δεν εχει ενεργοποιηθει η λειτουργια απωλειας.. Κακο χρονο να χει..

Πρεπει ΚΑΙ να συνδεθει στο ιντερνετ για να το δεις εσυ συνδεδεμενο..Αν κανει restore απλα ειστε χαμενοι και οι δυο.

#13   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1,188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/10/2013 - 22:10

Ο φιλος λεει πως ειχε ανοιχτο το Find My iPhone και εχει iOS 7. Οποτε επαναφορα δεν γινεται χωρις το apple id και τον κωδικο του apple id. Ουτε με τον τροπο του DFU Restore γινεται επαναφορα στην iOS 7, σου ζηταει να ανοιξεις το κινητο και να απενεργοποιησεις το Find My iPhone!



#14   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10,183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/10/2013 - 22:20

Ο φιλος λεει πως ειχε ανοιχτο το Find My iPhone και εχει iOS 7. Οποτε επαναφορα δεν γινεται χωρις το apple id και τον κωδικο του apple id. Ουτε με τον τροπο του DFU Restore γινεται επαναφορα στην iOS 7, σου ζηταει να ανοιξεις το κινητο και να απενεργοποιησεις το Find My iPhone!

Restore μπορεί να το κάνει, να το ενεργοποιήσει μετά και να το χρησιμοποιήσει δεν μπορεί μετά διότι ζητάει το apple id για ενεργοποίηση. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#15   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1,106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 08/10/2013 - 22:28

εγω οταν εκανα restore και ειχα ios 7 οταν πατησα restore βγηκε ειδοποιηση να απενεργοποιησω το find my iphone!

και στο καπακι email οτι απενεργοποιηθηκε



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες