Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPad με οθόνη μεγαλύτερης ανάλυσης, δύο iPhone στις 4.7 και 5.7 ίντσες το 2014 [Φήμες]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
90 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   angeloukos

angeloukos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2013 - 15:58

Η μικρή οθόνη είναι ο λόγος που εγκατέλειψα την Apple μετά από χρόνια. Είχα iPhone από το original μέχρι το 5 το οποίο και πούλησα για να πάρω το φανταστικό Sony Z. Κακά τα ψέματα δεν νοείται business phone με οθόνη 4'' σήμερα. Το S4 mini είναι 4,2''!!! Θεωρώ δεδομένο ότι το επόμενο iPhone θα έχει μεγαλύτερη οθόνη και ίσως καταφέρει η Apple να με ξανακερδίσει! :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 14/10/2013 - 16:06

Γιατί πολύ απλά η apple ποτέ δεν χρησιμοποιεί τεχνολογίες που δεν είναι σίγουρες ότι θα πετύχουν ή που δεν έχουν ωριμάσει (βλ. nfc )

Η μπούρδα με το touch ID ούτε σίγουρη πως θα πετύχει ήταν, ούτε είχε ωριμάσει...



#33   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2013 - 16:06

Η μικρή οθόνη είναι ο λόγος που εγκατέλειψα την Apple μετά από χρόνια. Είχα iPhone από το original μέχρι το 5 το οποίο και πούλησα για να πάρω το φανταστικό Sony Z. Κακά τα ψέματα δεν νοείται business phone με οθόνη 4'' σήμερα. Το S4 mini είναι 4,2''!!! Θεωρώ δεδομένο ότι το επόμενο iPhone θα έχει μεγαλύτερη οθόνη και ίσως καταφέρει η Apple να με ξανακερδίσει! :)

 

Δεν την λες καν τεσσάρα, μακάρι να ήταν έστω κανονική 4"



#34   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/10/2013 - 16:07

Η μπούρδα με το touch ID ούτε σίγουρη πως θα πετύχει ήταν, ούτε είχε ωριμάσει...

Ότι δεν είναι κάτι νέο, δεν είναι. 

Ότι δεν αποτελεί καινοτομία, δεν αποτελεί.

 

Αλλά όχι ότι δεν έχει ωριμάσει. Τι θα έπρεπε να γίνει για να πετύχει; Μια χαρά δουλεύει πάντως.


Αναρτημένη εικόνα


#35   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 14/10/2013 - 16:09

Δεν την λες καν τεσσάρα, μακάρι να ήταν έστω κανονική 4"


Τι εννοείς φιλε μου;

#36   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2013 - 16:17

Ολες οι business του κοσμου μεσα απο τα δηθεν smartphone γινεται πχ facebook,games αντε και κανα mail.
Πειτε κατι αλλο αλλα οχι οτι κανετε και business μεσα απο τα εξυπνοτηλεφωνα. :)

#37   angeloukos

angeloukos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2013 - 16:22

Ολες οι business του κοσμου μεσα απο τα δηθεν smartphone γινεται πχ facebook,games αντε και κανα mail.
Πειτε κατι αλλο αλλα οχι οτι κανετε και business μεσα απο τα εξυπνοτηλεφωνα. :)

Χρησιμοποιώ πολύ excel και mail μέσω κινητού για επαγγελματικούς λόγους και η άνεση στο 5'' xperia Z δεν συγκρίνεται με το 4'' 5άρι... Φυσικά και το FB αλλά και τα games είναι πολύ πιο απολαυστικά σε μεγαλύτερη οθόνη. Ά! και περιέργως η μπαταρία κρατάει περισσότερο...



#38   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2013 - 16:33

Χρησιμοποιώ πολύ excel και mail μέσω κινητού για επαγγελματικούς λόγους και η άνεση στο 5'' xperia Z δεν συγκρίνεται με το 4'' 5άρι... Φυσικά και το FB αλλά και τα games είναι πολύ πιο απολαυστικά σε μεγαλύτερη οθόνη. Ά! και περιέργως η μπαταρία κρατάει περισσότερο...

αφου βολευεσαι ετσι καλα κανεις.Αλλα εγω πρωτιστως θελω ενα τηλεφωνο βολικο στο μεγεθος,μοναδικο στην εμφανιση και πανω απο ολα απροβληματιστο.Για τα υπολοιπα τα ...επαγγελματικα εχω ενα γαιδουρι ipad που η μπαταρια του δεν υπαρχει :)



#39   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2013 - 17:01

Τι εννοείς φιλε μου;

Εννοώ την οθόνη με σωστές αναλογίες. Οχι τηλεκοντρόλ 



#40   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 14/10/2013 - 18:43

Ας το πάρουμε από την άλλη πλευρά...εάν η μηλιά με το brand name που έχει, με το εξαιρετικό λειτουργικό που έχει ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ, με την ποιότητα κατασκευής των συσκευών της, με τον μοναδικό σχεδιασμό της, με το apple store που διαθέτει,  πάει σε μια οθόνη 4,7΄΄  φαντασθείτε τι έχει να γίνει…Χριστούγεννα, Πάσχα και Ραμαζάνι μαζί...! :P  Για να μην νομίζουν κάποιοι ότι τα γράφουμε αυτά γιατί είμαστε <<εχθρικοί>> προς την μηλιά…είμαστε ιδιοκτήτες των συσκευών της χρόνια τώρα…απλά θέλουμε μια λίγο μεγαλύτερη οθόνη όπως ορίζουν οι καιροί, οι απαιτήσεις και οι ανάγκες μας…Δεν ζητήσαμε κανά διαστημόπλοιο. Όπως επίσης έχω γράψει πολλές φορές, αντί να έχει το 5C το οποίο δεν πουλάει έχοντας μειώσει στο 50% τις παραγγελίες, ας έχει το 5αρι και ένα μοντέλο 4,7΄΄ έτσι ώστε να επιλέγει ο πελάτης σύμφωνα με τα θέλω και τις ανάγκες του… όπως είπα πιο πάνω η αλλάζει ή έγινα πουλί για συσκευή 4,7΄΄… και η εξάρτηση έχει όρια… είπαμε καψούρα κάποια στιγμή θα φύγει, θα γίνει πουλί… :o :P



#41   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 14/10/2013 - 19:03

Εννοώ την οθόνη με σωστές αναλογίες. Οχι τηλεκοντρόλ


Lol. 16:9 ειναι φιλε μου οπως τα περισσοτερα τηλέφωνα...

#42   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 14/10/2013 - 19:48

Κοροϊδεύουμε τα "Μπιφτέκια" και δεν αργεί η μέρα που θα τα λουστούμε... Εγώ προσωπικά..

Κρατώ μικρό καλάθι και ελπίζω η Apple να μην πάει προς οθόνες Samsung.

 

 

Ασε που έχω και 2 κάδρα τόσο καιρό στο πάτωμα και δεν τα έχω βάλει ακόμα.. Περιμένω το UpDate..

Ασχετο


@CaLi@


#43   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/10/2013 - 20:13

Δε γίνεται να μην ακολουθήσει..

 

Έπρεπε να 'χε γίνει η αύξηση απο το 5 κιόλας, σε σωστές διαστάσεις προφανώς και όχι προσθέτωντας απλά μια έξτρα σειρά.

 

Ας είναι καλά το μαγικό της Marketing. "Τα κάνω με τον αντίχειρα" κτλ..

 

Θα καταλήξει να κάνει όλα αυτά που χλεύαζε. Ήδη έχει ξεκινήσει. Απλά τότε (θα) είναι όλα σωστά.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 14/10/2013 - 21:05

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#44   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/10/2013 - 21:24

Καθίστε και σκεφτείτε τι κάνει η Apple .
Δεν έδωσε στο 5 τη νέα οθόνη , έκανε απλά μια επανασχεδιαση πασαλειμα μεγαλώνοντας λιγο την οθόνη δείχνοντας την τάση ..
Παράλληλα ο ανταγωνισμός έχει φτάσει στις 5" ( άμεσος SG4 , one κτλ ) . Προφανώς δεν συγκρίνουμε με κατηγορία note γιατί δεν είναι κινητο .

Έτσι λοιπόν με το καλό αν παει στις 5" κοντά , αυτοί που είχαν φύγει λόγω οθόνης θα ξαναγυρίσουν για την αλλαγή που πλέον τους εκφράζει .
Οι apple addicts θα μείνουν γιατί το ελάττωμα της μικρής οθόνης των iPhones σύμφωνα να τους κολλητούς που είχαν android 5" , δεν θα υπάρχει πλέον. Οπότε θα πάρουν το νέο ευτυχισμένοι . Έτσι προετοίμασε και το έδαφος γι αυτούς δλδ που έλεγαν πάνω από 4 με τίποτα παντόφλα κτλ. Το πολυ το κύριε ελέησον.

Δηλαδή άφησε να ξεζουμισει την αγορά στις πιο μικρές ίντσες όπου τα πήγε αντικειμενικά καλά βάσει πωλήσεων ότι και να λέμε περί απουσίας innovations κτλ ..Όταν θα έχει φθαρει ήδη η αγορά android στις μεγαλύτερες ίντσες , θα βγάλει τη συσκευή της και θα αναζωογονήσει το ενδιαφέρον ...

Αν βγάλει και στις 5.7 " , και πάλι θα το κάνει όταν θα έχει φθαρει ο αντίπαλος .. Δε νομίζω τώρα να βγάλει phablet..

Αναρτημένη εικόνα


#45   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2013 - 09:10

Lol. 16:9 ειναι φιλε μου οπως τα περισσοτερα τηλέφωνα...

Μάλλον δεν καταλαβαινομαστε 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες