Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPad με οθόνη μεγαλύτερης ανάλυσης, δύο iPhone στις 4.7 και 5.7 ίντσες το 2014 [Φήμες]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
90 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/10/2013 - 13:37

... και πει τελειο οκ, αν το πει επιδη του το πλασαρε η αππλε θα ειναι χαζος απλα!

Ρε, μη τα λέτε έτσι αυτά.. Τόσα χρόνια τι γίνεται?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2013 - 13:37

Στο ποσοστο που δεν θα αγορασει παντοφλα ειμαι και εγω. Δοξα τω Θεω ξερω να ξεχωριζω ακομα το ομορφο και το πρακτικο. Αν παει η Apple σε επιλογη 'γκουμουτσα' χωρις εναλλακτικη λυση τοτε bye bye.
Και επειδη τα γραπτα μενουν παρακαλω τον Νικο η τον Φωτη να με αποθηκευσουν:)

#78   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/10/2013 - 13:47

Ρε, μη τα λέτε έτσι αυτά.. Τόσα χρόνια τι γίνεται?

ε δεν πιστευω τοσα χρονια να αγοραζουν επιδη ειναι μονο αππλε, καποιο μεγαλοοοο ποσοστο του αρεσει αυτο που αγοραζει, ειτε απο αποψη εμφανησης ειτε απο αποψη χρηστηκοτητας ειτε απο λειτουργιες ειτε απο οικοσυστημα ειτε απο εφαρμογες ειτε ειτε ειτε.....


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#79   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/10/2013 - 13:52

Στο ποσοστο που δεν θα αγορασει παντοφλα ειμαι και εγω. Δοξα τω Θεω ξερω να ξεχωριζω ακομα το ομορφο και το πρακτικο. Αν παει η Apple σε επιλογη 'γκουμουτσα' χωρις εναλλακτικη λυση τοτε bye bye.
Και επειδη τα γραπτα μενουν παρακαλω τον Νικο η τον Φωτη να με αποθηκευσουν :)

Ξέρεις τι ωραίο θα είναι το Jaku ή το Boss στις 5,7? :D


Αναρτημένη εικόνα


#80   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/10/2013 - 14:07

Ειναι φανερο..Η apple θα παει στις 4.5-5" το 2014 και θα το ονομασει "Innovation"

Ξερει τι κανει, Θα μπει δυναμικα στην αγορα και θα προσεγγιση τους χρηστες SG4-LG-HTC ONE. Τοτε θα δουμε τρελλα πραγματα να γινονται! 



#81   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/10/2013 - 14:07

ε δεν πιστευω τοσα χρονια να αγοραζουν επιδη ειναι μονο αππλε, καποιο μεγαλοοοο ποσοστο του αρεσει αυτο που αγοραζει, ειτε απο αποψη εμφανησης ειτε απο αποψη χρηστηκοτητας ειτε απο λειτουργιες ειτε απο οικοσυστημα ειτε απο εφαρμογες ειτε ειτε ειτε.....

 

Aναφέρθηκες στο τι πλασάρει. Ότι πλασάρει λοιπόν η Apple είναι "τέλειο", "φοβερό".

 

Μη πας μακριά απο την άλλη. Ζεις στη χώρα που το 80% έχει iPhone, επειδή πρέπει να 'χει iPhone.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#82   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2013 - 14:13

Ξέρεις τι ωραίο θα είναι το Jaku ή το Boss στις 5,7? :D

Ασε και με εχουν ζωσει τα φιδια ....θα εχουμε αραγε θεματα ετσι οπως πανε τα πραγματα;
Παντως αν δεις και με το ipad οσο μεγαλωνει η οθονη το ματι σταματαει να απολαμβανει τη λεπτομερεια ενος πολυ καλου εικονιδιου.

#83   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/10/2013 - 14:17

Ασε και με εχουν ζωσει τα φιδια ....θα εχουμε αραγε θεματα ετσι οπως πανε τα πραγματα;
Παντως αν δεις και με το ipad οσο μεγαλωνει η οθονη το ματι σταματαει να απολαμβανει τη λεπτομερεια ενος πολυ καλου εικονιδιου.

Ξέρω γω κάτσε να βγει το Jailbreak.Ο μούσιας δεν ασχολείται λέει, κάποιος θα βρεθεί όμως...Δεν νομίζω να το αφήσουν έτσι, είναι μεγάλο κομμάτι του jailbreak και χάνουν όλοι απ αυτό..

 

Ισχύει αυτό που λες περί εικονιδίων και μεγάλων οθονών πάντως , στο ipad ένας λόγος που δεν μου έκανε αίσθηση εξ αρχής το Jailbreak ήταν και αυτός..


Αναρτημένη εικόνα


#84   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 15/10/2013 - 14:43

Το μόνο πλεονέκτημα που έχει ο ανταγωνισμός σε σχέση με το iPhone, όχι απαραίτητα για όλους..., πάντως για εμένα είναι..., ειναι η μεγαλύτερη οθόνη. Εάν βγάλει οθόνη 4,7´´ έχει να γίνει ΠΑΡΤΙ...! Θα μπαίνουν στην ουρά 30ηδες και θα βγαίνουν...συνταξιούχοι....:P :P !!!

#85   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2013 - 17:02

Το μόνο πλεονέκτημα που έχει ο ανταγωνισμός σε σχέση με το iPhone, όχι απαραίτητα για όλους..., πάντως για εμένα είναι..., ειναι η μεγαλύτερη οθόνη. Εάν βγάλει οθόνη 4,7´´ έχει να γίνει ΠΑΡΤΙ...! Θα μπαίνουν στην ουρά 30ηδες και θα βγαίνουν...συνταξιούχοι.... :P :P !!!

Εγω πιστεύω οτι θα έκαναν παρτι και για 4αρα, κανονική ομως οχι τηλεκοντρόλ, αντε και 4,5 παραπάνω δεν θελει.



#86   laz53

laz53

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/10/2013 - 11:47

Προτείνω στους διαχειριστές να ξεκινήσουν  ένα galop περί μεγέθους.

Προτείνοντας φυσικά διάφορα μεγέθη οθονών από 4 έως 5,7 ίντσες.



#87   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/10/2013 - 11:52

Οκ done.Ψηφίστε ελεύθερα..!

 

http://www.iphonehel...m/topic/140255-τι-μέγεθος-οθόνης-θεωρείται-ιδανικό-για-το-νέο-iphone6/


Αναρτημένη εικόνα


#88   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2013 - 15:08

Η AMOLED δεν έχει πετύχει? Το NFC όχι? Τι λέτε ρε παίδες?

 

Το NFC είναι δεδομένο πως θα έρθει στο 6. Το iWatch ένας επιπλέον λόγος.

 

H Apple έχει "επενδύσει" ουσιαστικά στο iBeacon που κάνει ότι το NFC (και περισσότερα) και με λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας.....NFC σε iPhone δεν θα δούμε.....

Διαβάστε τί μπορεί να κάνει το iBeacon και θα ενθουσιαστείτε... Παράδειγμα 1, Παράδειγμα 2, Παράδειγμα



#89   makiavely

makiavely

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2013 - 20:04

Ρε παιδιά πάντως για να πω κ εγώ τη γνώμη μου χθες ήταν μια παρουσίαση που απλά έπρεπε να γινει!!! Το νέο ipad air και το ipad mini θα πουλήσουν τρελά γιατί κατά τη γνώμη το αξίζουν αλλά θα δημιουργήσουν τεράστιο δίλλημα για την μεταξύ τους επιλογή. Αυτο το δίλλημα εχω κ εγώ τώρα καθώς γενικά προσανατολιζόμουν προς το mini αν κ μολις είδα στα hands on video το air μ άρεσε πολύ αν κ τα cases τα είχαμε δει καιρό τώρα. Δεν ξέρω :-). Επίσης μ άρεσε πολύ η δωρεάν διάθεση του Mavericks!!!!!!



#90   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2014 - 16:22

Όλοι θέλουν μεγαλύτερη οθόνη. Απλά για την ώρα ντρέπονται να το παραδεχθούν. Και προφανώς δε μιλάμε για 5"+.

Για την επιλογή, θα μπορούσε να κρατήσει τη C σειρά σε μικρότερο μέγεθος. Ίσως αυτό να είναι άλλο ένα μελλοντικό χαρακτηριστικό της.

Νικο τελευταία παράγραφο τι ακριβώς εννοείς;; Οτι θα κρατήσει το C στις 4" και θα το αναβαθμίζει κάθε χρόνο;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες