Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

HTC HD2 ή iPhone 3GS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iBrick

iBrick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2009 - 13:55

@smaug

Αν υπηρχε android version του HD2 θα του ελεγα go for it.
Πλεον τα smartphone ειναι OS(software) driven και οχι hardware driven!
Οταν βγει το milestone/droid/nexus one τοτε ναι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 19/12/2009 - 14:11

Αν υπήρχε android version του HD2 τότε δεν θα υπήρχε λόγος συζήτησης αφου το μόνο επιχείρημα υπέρ του iPhone θα ήταν το appstore έχει 100.000 εφαρμογές κάτι το οποίο ακούω πάντα βερεσέ καθώς το 95% αποτελείται απο εφαρμογές που έχουν target group καθυστερημένους.

#18   Maverick

Maverick

    iPH Enthousiast

  • 527 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/12/2009 - 14:46

Για να τελειωνουμε, Smaug αν εσυ μπουρουσες να επιλεξεις ποιο θα διαλεγες?

#19   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 19/12/2009 - 14:55

Δεν ξέρω, μάλλον θα περίμενα το android phone της HTC. Εφόσον το HD2 δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.

#20   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 19/12/2009 - 15:08

Αν υπήρχε android version του HD2 τότε δεν θα υπήρχε λόγος συζήτησης αφου το μόνο επιχείρημα υπέρ του iPhone θα ήταν το appstore έχει 100.000 εφαρμογές κάτι το οποίο ακούω πάντα βερεσέ καθώς το 95% αποτελείται απο εφαρμογές που έχουν target group καθυστερημένους.


Αν υπήρχε Android 2.0 version του HD2 (ή του Nokia N900) τότε δεν θα είχα iPhone αλλά HD2 ή Ν900... αλλά δεν υπάρχει. Και όσον αφορά το AppStore, συμφωνώ ότι μόνο ένα 5% είναι σοβαρές και αξιόλογες εφαρμογές. και πάλι όμως αυτό το 5% είναι αριθμητικά πολύ περισσότερο απο όλες μαζί τις εφαρμογές που υπάρχουν διαθέσιμες για Windows Mobile, Android και Symbian μαζί...

Η ουσία είναι πως έχουμε φτάσει σε ένα σημείο όπου το hardware δεν αποτελεί καθοριστικό παράγοντα επιλογής ενός smartphone. Τον ρόλο αυτό τον έχει πλέον το software. Και στο software η Apple είναι μπροστά. Πολύ μπροστά. Το έχω γράψει και στο παρελθόν, σαν τηλέφωνο το iPhone είναι μετριότατο, ακόμα και ένα Nokia των 30-40 ευρώ κάνει καλύτερη δουλειά. Αλλά το iPhone δεν είναι πρώτιστα τηλέφωνο, αλλά mobile Internet appliance. και σαν τέτοια συσκευή, παίζει εδώ και 3 χρόνια χωρίς σοβαρό ανταγωνισμό. Και μπορεί να λέμε ότι μόνο με Jailbreak καταφέρνει να γίνει το iPhone ολοκληρωμένη συσκευή, απο την άλλη όμως παραβλέπουμε πως μόνο με cooked ROM's καταφέρνουν συσκευές που φοράνε Mobile να ξεπεράσουν τα χίλια μύρια προβλήματα του πεπαλαιωμένου πυρήνα τους. Παρ΄ όλα αυτά θεωρώ πως σαν συσκευή το HD2 ενδύκνειται πολύ περισσότερο για τον μέσο χρήστη απο ότι το iPhone: ούτε πoλύ ψάξιμο θέλει, ούτε iTunes, ούτε μυστήριες επεμβάσεις. Αν μπορεί λοιπόν κανείς να συμβιβαστεί με το stylous και με το reset button, ε τότε be my guest...

Εν κατακλείδι:
Θες ένα all around μηχανάκι με δυνατό hardware και αξιοπρεπες software; πάρε HD2, N900 ή Hero.
Θές κορυφαίο software και Internet 24 ώρες το 24ωρό; Πάρε iPhone ή περίμενε να βγάλει η Google το δικό της μηχανάκι με το νέο Android...

#21   Maverick

Maverick

    iPH Enthousiast

  • 527 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/12/2009 - 15:17

Δεν ξέρω, μάλλον θα περίμενα το android phone της HTC. Εφόσον το HD2 δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.

Με το 3gs εισαι ευχαριστημενος?

#22   Maverick

Maverick

    iPH Enthousiast

  • 527 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/12/2009 - 16:24

Κανεις αλλος να μου πει την γνωμη του?

#23   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2009 - 00:17

Μια άποψη απλά: για μένα αυτοί που υποστηρίζουν τόσο τυφλά το iPhone σε σχέση με άλλες συσκευές είναι το ίδιο καθυστερημένοι με εκείνους που το κατακρίνουν χωρίς να το έχουν δοκιμάσει. Όσο για τις camaro και τις λοιπές μλκιες εφόσον το iPhone αποτελεί μια Ferrari στον κινητοκόσμο γιατί υπάρχουν κάποιοι που τις πουλάνε;

@Μaverick, κανείς εδώ δεν θα μπορέσει να σου απαντήσει στο ερώτημα σου. Η μόνη σου επιλογή είναι να πας σε ένα μαγαζί που είναι διαθέσιμα για testάρισμα και τα 2 και να δεις ποιό "κάθεται" καλύτερα στο χέρι σου.

κανείς εδώ δεν πιστεύω ότι υποστηρίζει κάτι τυφλά πίστεψε με όταν βγει κάτι αξιόλογο δεν θα είχα προβλημα να αλλάξω.. Αλλαζα κάποτε κάθε 4μηνο από το 1994 που είχα το πρώτο κινητό - και οσο αφορά τις πωλήσεις , θα δεις πως τα περισσότερα είναι 3g ,είτε γιατί έχουν πάρει το 3gs είτε γιατί είναι από επιδοτήσεις δωρεάν και το πουλάνε αυτά ..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες