Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επηρεάζει το Jailbreak τα SMS;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sundaze643

sundaze643

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2008 - 20:09

Σήμερα έχοντας στείλει πολλα μνμ με την κοπελιά μου,τις έγραψα ένα μνμ,και παρέλαβε ένα παραμορφωμένο μνμ με κάποια πράγματα που της είχα γράψει χθες!!Το έχει ξανακούσει ποτέ κανείς αυτό;;Από την wind οφείλετε ή από το τηλ;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   steliossm

steliossm

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@steliossm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:steliossm

Δημοσίευση 22/12/2008 - 20:12

με ποια εφαρμογη εστειλες? μηπως η κοπελια σου πειραξε κατι στο δικο της τηλεφωνο?
το jailbreak δεν εχει να κανει με τα sms

#3   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2008 - 22:01

ναι οντως καμια απολυτως σχεση δεν εχει.

#4   sundaze643

sundaze643

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2008 - 22:39

Quote

ναι οντως καμια απολυτως σχεση δεν εχει.
Με την εφαρμογή που έχει το τηλέφωνο από μαμά..Πρώτη φορά πάντως το συναντώ σε τόσα και τόσα μνμ που έχω στείλει...

Και τα μνμ συνεχίζονται...αν είναι δυνατόν....

#5   sundaze643

sundaze643

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2008 - 23:09

Τελικά όσα μνμ της στέλνω και είναι μεγάλατα παραλαμβάνει όπως να ναι μαζί με κομμάτια προηγούμενων μνμ που της είχα στείλει...

Τι κουλό είναι αυτό πάλι;  :'(

Please anybody? HELP...

Διέγραψα όλη την προηγούμενη ''συζήτηση'' δηλαδή τα απεσταλμένα και παρέλαβε κανονικά ότι έγραψα...

#6   sundaze643

sundaze643

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/12/2008 - 13:14

Κανενας βρε παιδια για το τι μπορει να φταιει??πρεπει τωρα καθε φορς να διαγραφω τα απεσταλμενα?

#7   spoos

spoos

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2008 - 15:02

εχω και γω παρομοιο προβλημα..με cosmote και jailbroken iphone μερικα μνμ πουυ στελνω πηγαινουν και κομματιασμενα την επομενη μερα.. ::)
δν ξερω γτ...

#8   liknus

liknus

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/12/2008 - 15:12

Quote

εχω και γω παρομοιο προβλημα..με cosmote και jailbroken iphone μερικα μνμ πουυ στελνω πηγαινουν και κομματιασμενα την επομενη μερα.. ::)

δν ξερω γτ...


Γενικά το φαινόμενο συμβαίνει και με άλλα κινητά. Δεν έχει καμία σχέση με το jailbrake (οπως σωστά τονίστηκε πιο πάνω).
Απο ότι έχω ακούσει είναι πιθανόν να οφείλεται σε όχι καλό σήμα στο σημείο της αποστολής. Για δοκιμάστε να κάνετε βόλτες για σήμα μέσα στο σπίτι σας  :P

#9   sundaze643

sundaze643

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/12/2008 - 15:16

Quote

Quote

εχω και γω παρομοιο προβλημα..με cosmote και jailbroken iphone μερικα μνμ πουυ στελνω πηγαινουν και κομματιασμενα την επομενη μερα.. ::)

δν ξερω γτ...




Γενικά το φαινόμενο συμβαίνει και με άλλα κινητά. Δεν έχει καμία σχέση με το jailbrake (οπως σωστά τονίστηκε πιο πάνω).

Απο ότι έχω ακούσει είναι πιθανόν να οφείλεται σε όχι καλό σήμα στο σημείο της αποστολής. Για δοκιμάστε να κάνετε βόλτες για σήμα μέσα στο σπίτι σας  :P
Δεν μένουμε μαζί... :D :D
Πάντος όσα χρόνια χρεισημοποιώ κινητό,δεν μου έχει τύχει ποτέ...Χθες το βράδυ μόνο όταν ήμουν στο pc..Τι να πω...Πάντως μόλις έσβησα τα απεσταλμένα,όλα επανήλθαν..Αλλά δεν θέλω να κάνω αυτήν την δουλειά συνέχεις...Και τι σχέση να έχει το σήμα?Το πολύ πολύ να ήταν μπερδεμένο το ίδιο το μνμ και όχι μπερδεμένο με κομμάτια παλαιότερων απεσταλμένων μνμ..

#10   liknus

liknus

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/12/2008 - 15:21

Quote

Δεν μένουμε μαζί... :D :D


Κρίμα ! Ποτέ δεν ξέρεις.....  :P

Quote

Πάντος όσα χρόνια χρεισημοποιώ κινητό,δεν μου έχει τύχει ποτέ...Χθες το βράδυ μόνο όταν ήμουν στο pc..Τι να πω...Πάντως μόλις έσβησα τα απεσταλμένα,όλα επανήλθαν..Αλλά δεν θέλω να κάνω αυτήν την δουλειά συνέχεις...Και τι σχέση να έχει το σήμα?Το πολύ πολύ να ήταν μπερδεμένο το ίδιο το μνμ και όχι μπερδεμένο με κομμάτια παλαιότερων απεσταλμένων μνμ..


Το σήμα έχει σχέση γιατί ανάλογα και με τον κόμβο (cell) της κινητής παίζει να γίνονται διάφορα μαγειρέματα με τα queue μηνυμάτων... Σε κάθε περίπτωση αφού λύθηκε απο μόνο του απλά περιμένουμε να ξανα-συμβεί για να το ξανα-αντιμετωπίσουμε!  ;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες