Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 6: Έρχεται με οθόνη 5 ιντσών (1080p HD);


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
517 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:27

Οτι αν αρεσε σε ολους, θα επαιρναν ολοι iPhone και στην Samsung θα έκλεβαν για τα προς το ζειν. :P

Θα αγορασουμε κανενα φουρνο μικροκυματων και θα τους ζησουμε και αυτους! 😜


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   wh0ami

wh0ami

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:aloeveras

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:28

Συγγνώμη αλλά γιατί εγώ δεν ενθουσιάζομαι καθόλου? Δηλαδή τι το φοβερό έχει . Μια μεγαλύτερη οθόνη so what? Γιατί δεν μπορούσε να κυκλοφορήσει αυτό το 2011 ας πούμε ? Ποιο τεχνολογικό breakthrough-innovation απελευθερώνεται στο διψασμένο για νεωτερισμόυς λαό? 

 

Εαν περιμένεις να εκπλαγεις και να πεις ΟΥΑΟΥ μόνο και μόνο απο το design, τότε νομίζω θα περιμένεις πολλά χρόνια ακόμη. Η ανάπτυξη της τεχνολογίας είναι software και όχι τόσο στο hardware. Αν σου έλεγαν πριν 5 χρόνια ότι κάποτε θα ακουμπούσες το δάκτυλο σου στο κινητό και δεν θα χρειαζόσουν password, ή ότι θα σου μετρούσε τους παλμούς της καρδιάς κτλ. θα έσκαγες στα γέλια.



#333   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:29

Οτι αν αρεσε σε ολους, θα επαιρναν ολοι iPhone και στην Samsung θα έκλεβαν για τα προς το ζειν. :P

Αααα ε καλα δεν ειναι ανάγκη να πάρουμε και samsung... Αν δεν μας αρεσει μένουμε με το 5s

#334   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:35

Scripta mament. Γι' αυτούς που θα "χαλαστούν". Και που να δείς στη παρουσίαση σε λίγους μήνες.

 

http://www.iphonehel...-4#entry1446161

 

"Επιτέλους!", "ναι ρε Apple".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#335   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:41

Scripta mament. Γι' αυτούς που θα "χαλαστούν". Και που να δείς στη παρουσίαση σε λίγους μήνες.

 

http://www.iphonehel...-4#entry1446161

 

"Επιτέλους!", "ναι ρε Apple".

οταν με δεις να λεω ναι ρε αππλε που εβγαλες μεγαλο τηλ γραψε οτι γραφεις... τωρα τι τα ποσταρεις?

επισης δεν καταλαβες καν τι ρωτησα, η ερωτηση ηταν γιατι ειναι κολοτουμπα να βγαλει η αππλε τηλεφωνο με μεγαλυτερη οθονη.... δεν ειπε πουθενα οτι δεν θα βγαλουμε!

 

επισης και να βγαλει δεν σημαινει οτι δεν θα το παρω τα εχεις ξαναποσταρει τα ιδια και αλλες φορες, οταν ολα τα τηλεφωνα μεγαλωσουν και δεν θα μπορεις να το βαλεις στη τσεπη και να κατσεις ναι θα ξενερωσω... αυτο δεν σημαινει οτι θα μεινο με το 5s για παντα, ηδη εχω μαζεψει χρηματα για το 6 και θα το παρω μ το που βγει οπως και αν ειναι, για διαφορους λογους. αν βγαλει 4,7 και 5,5 θα παω στο 4,7.  αν θα πω ναι ρε αππλε επιτελους 4.7 τοτε θα με κραξω και μονος μου, εφοσον δεν εχω πει κατι τετοιο τα ποστ σου ειναι απλα αστοχα


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#336   volkano

volkano

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:43

σιγα σιγα αρχιζει να μοιαζει με Galaxy που θα εχει logo το μηλο....

τεσπα για την ωρα το 5αρι ειναι σουπερ... στο μελον βλεπουμε τι και πως...



#337   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:44

αν βγαλει 4,7 και 5,5 θα παω στο 4,7.  αν θα πω ναι ρε αππλε επιτελους 4.7 τοτε θα με κραξω και μονος μου, εφοσον δεν εχω πει κατι τετοιο τα ποστ σου ειναι απλα αστοχα

Ακυρώνεσαι μόνος σου και μου αρκεί. Τα "άστοχα".

 

 

αν απει 4.7 τοτε δεν θα ειναι ευκολο με το ενα χερι και η συσκευη μεγαλη.. εγω θα χαλαστω προσωπηκα

 

Άντε, μεγειές.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#338   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:45

Λοιπον αυτη η χαζομαρα με τις διαστασεις της οθονης, το μεγεθος του αντιχειρα και το 'ιδανικο' μεγεθος γινεται ολο και πιο πηχτη και σε λιγο θα μπορεις να την κοψεις με το μαχαιρι.
 
Η Apple δεν ειπε ποτε οτι το ιδανικο μεγεθος οθονης ειναι η 4 ιντσες. Η Apple εκανε αυτο που κανει καθε εταιρια: Στο product pitch αναφερθηκε αποκλειστικα στα πλεονεκτηματα του προιοντος και οχι στα μειονεκτηματα του.
 
Ποια ειναι τα πλεονεκτηματα της 4'' οθονης ?? Οτι μπορεις να την χειριστεις με το ενα χερι . Τα μειονεκτηματα της ? Οτι δεν μπορεις να δεις τοσο content οσο σε μια 5'' οθονη. Στην παρουσιαση λοιπον ασχοληθηκε μονο με το πλεονεκτημα και δεν ειπε κουβεντα για το μειονεκτημα.
Σκεφτειται οτι θελετε να πουλησετε ενα αυτοκινητο που ειναι πολυ γρηγορο αλλα καιει ενα βυτιο βενζινη. Τι θα λεγατε σε εναν υποψηφιο αγοραστη ? Προφανως μονο για την τελικη και τις επιταχυνσεις και θα κανατε την παπια για την καταναλωση οσο σας επαιρνε..
Αυτο εκανε και η Apple ... 
 
Και για οσους αφελως αναριωτουνται τι θα πει οταν παρουσιασει ενα iphone με μεγαλυτερη οθονη η απαντηση ειναι απλη. Θα ακολουθησει την ιδια στρατηγικη. Θα μιλησει για το πλεονεκτημα (περισσοτερο content) και δεν θα βγαλει αχνα για το μειονεκτημα (που πια θα ειναι οτι δεν μπορεις να την χρησιμοποιησεις με το ενα χερι). ΑΝ καποιοι περιμενετε να κανει κολοτουμπα για τον αντιχειρα, χασατε !!
 
Στην βαση ολων αυτων βρισκεται η απλη αληθεια οτι δεν υπαρχει 'ιδανικο' μεγεθος. Καθε design decision εμπεριεχει tradeoffs. Καπου κερδιζεις καπου χανεις. Και προφανως στο marketing material (παρουσιασεις, διαφημισεις κτλ) μιλας μονο για αυτα που κερδιζεις.


#339   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:47

Ακυρώνεσαι μόνος σου και μου αρκεί. Τα "άστοχα".

 

 

 

Άντε, μεγειές.

προφανος και δεν καταλαβαινεις, το οτι θα χαλαστω με το να μην μπορω να βαλω το κινητο μου ανετα στην τσεπη ναι!!!! αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα αγορασω ενα νεο μοντελο. δηλαδη ποσο πιο απλα να στο πει κανεις?

 

τωρα οσοι διαβαζουν καταλαβαινουν αν ακυρωνομαι η οχι,  σε ευχαριστω εκ των προτερων γαι το μεγειες.


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#340   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:51

Συνημμένο αρχείο  iPhone_6-front.jpg   65,62KB   29 λήψεις

 

η μπροστινη cam που ειναι;;;;;;


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#341   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:52

Scripta mament. Γι' αυτούς που θα "χαλαστούν". Και που να δείς στη παρουσίαση σε λίγους μήνες.

http://www.iphonehel...-4#entry1446161

"Επιτέλους!", "ναι ρε Apple".


Είσαι κακό αγόρι με μνήμη ελέφαντα!😎

#342   falakrospraktor000

falakrospraktor000

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:55

"απο εδω,εως εδω. "

#343   orin

orin

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:58

να τρολαρω λιγο την κατασταση,αλλα στα πλαισια της εφαρμογης health μπορει η apple να προσφερει δωρεαν επιμηκυνση αντιχειρα ωστε να ειναι στο "ιδανικο" μεγεθος.



#344   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/06/2014 - 12:59

"απο εδω,εως εδω. "

Ναι, γιατι για το προιον που ειχαν στα χερια τους αυτο ηταν ενα πλεονεκτημα σε σχεση με τα αλλα και στις διαφημισεις μιλας για τα πλεονεκτηματα. ΤΙ θα ηθελες να λεει η διαφημιση δηλαδη ? Οτι δεν μπορεις να δεις web pages το ιδιο καλα οσο σε ενα Samsung Galaxy S4 ??

 

Οταν εχουν στα χερια τους ενα αλλο προιον με αλλα χαρακτηρηστικα και αλλα πλεονεκτηματα μπορεις να εισαι βεβαιος οτι οι διαφημισεις θα αναφερονται σε αυτα και δεν θα υπαρχει λεξη για τον αντιχειρα !! 



#345   Jimmisardo

Jimmisardo

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 11/06/2014 - 13:05

Για τα δικα μου γουστα και χρηση μου φαινεται μεγαλο αν ειναι ετσι το iphone 6. Ειμαι κατοχος 4 και μαλλον θα περασω στο 5s και θα μεινω εκει. Οσο για την σχεδιαση παλι αν ειναι ετσι οπως δειχνουν οι εικονες τοτε ειναι τραγικο. Προσωπικη μου αποψη παντα και γουστο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες