Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Διαθέσιμο το iPad mini Retina στο online Apple Store


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 12/11/2013 - 15:30

Κ στο σκρουτζ εχει 282 ευρω αρα πιο φθηνο εδω αρα στη βουλγαρια

Ναι αλλα εγω μιλαω για το ιδιο μαγαζι με τον ιδιο ελληνα ιδιοκτητη εδω και εκει.
Μιλαω για το Πλαισιο.
Υποθετω οτι τωρα που θα ψαξω για ενα ιντερνετομαγαζο εδω θα βρω και λιγο πιο κατω.

@peropolo Τωρα που θα αρχισω να ψαχνω Βουλγαρικα ιντερνετομαγαζα, θα ρωτησω και αμα ειναι θα σου πω.
Αλλα και να στελνουν, λογικα τα μεταφορικα θα ειναι ακριβα, οποτε μην κρατας την ανασα σου.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 12/11/2013 - 16:07

γνωριζει κανεις ποτε θα γινει διαθεσιμο ελλαδα?



#18   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/11/2013 - 16:07

Λογικά τέλη Νοέμβρη. Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα επίσημα η ημερομηνία.

Follow me on twitter


#19   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 12/11/2013 - 16:32

αντε με το καλο...με νυχια και με δοντια κρατηθηκα να μην παρω το air και τωρα που κατασταλαξα οτι πιο χρηστικο για μενα ειναι το μινι θα με φαει η ανυπομονυσια



#20   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/11/2013 - 18:16

παντως στις ηπα, μετατρεποντας την τιμη ενος μινι 2 με wifi+cellular 32gb, ειναι στα 468.28 δολαρια.

καμια σχεση με τα 639 ευρω που εκτιμαται να ερθει εδω ελλαδα!! νομιζω θα ψαξω πολυ να το παρω απο την αμερικη. τα περιπου 230 επιπλεον ευρω, ειναι γελοιο να τους τα δωσουμε εδω περα.


Τελευταία επεξεργασία από: 3lions, 12/11/2013 - 18:17


#21   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 12/11/2013 - 19:13

Ναι αλλα εγω μιλαω για το ιδιο μαγαζι με τον ιδιο ελληνα ιδιοκτητη εδω και εκει.
Μιλαω για το Πλαισιο.
Υποθετω οτι τωρα που θα ψαξω για ενα ιντερνετομαγαζο εδω θα βρω και λιγο πιο κατω.

@peropolo Τωρα που θα αρχισω να ψαχνω Βουλγαρικα ιντερνετομαγαζα, θα ρωτησω και αμα ειναι θα σου πω.
Αλλα και να στελνουν, λογικα τα μεταφορικα θα ειναι ακριβα, οποτε μην κρατας την ανασα σου.

για τί τιμή μιλάμε στη Βουλγαρία?



#22   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/11/2013 - 19:31

παντως στις ηπα, μετατρεποντας την τιμη ενος μινι 2 με wifi+cellular 32gb, ειναι στα 468.28 δολαρια.
καμια σχεση με τα 639 ευρω που εκτιμαται να ερθει εδω ελλαδα!! νομιζω θα ψαξω πολυ να το παρω απο την αμερικη. τα περιπου 230 επιπλεον ευρω, ειναι γελοιο να τους τα δωσουμε εδω περα.

Έχεις υπολογίσει και τον φόρο; Εμένα από Σικάγο το air 32gb wifi only μου βγήκε περίπου 130€ φθηνότερο, με 1,35 το δολάριο

#23   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 12/11/2013 - 20:09

για τί τιμή μιλάμε στη Βουλγαρία?

Για το καινουριο δεν ξερω ακομα.
Ενδεικτικα το παλιο εδω κανει 290, στην Ελλαδα 320. Μιλαω για το ιδιο μαγαζι, για να εχουμε ενα μετρο συγκρισης. Για το καινουριο, απο Δευτερα και αν.
 



#24   Panasol

Panasol

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2013 - 20:50

παιδια ξερουμε μετα απο ποσο καιρο περιπου κυκλοφορει στα καταστηματα στην Αμερικη;;

 

Φιλη μου επιστρεφει απο Βαλτιμορη στις 20 Νοεμβριου και ενω αρχικα υπολογιζα να μου φερει το ipad air , γλυκοκοιταζω τωρα το mini..αλλα η συντομοτερη δυνατη παραδοση ειναι 19-21 Νοεμβριου...ισως να μην προλαβει...

 

αλλα δεν ξερω αν θα το προλαβει σε καταστηματα τυπου walmart κτλ...μηπως ειναι διαθεσιμο δηλαδη αρχικα και για μεγαλο διαστημα μονο στο online store της apple..

 

thanks...


Τελευταία επεξεργασία από: Panasol, 12/11/2013 - 20:56


#25   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/11/2013 - 15:54

Έχεις υπολογίσει και τον φόρο; Εμένα από Σικάγο το air 32gb wifi only μου βγήκε περίπου 130€ φθηνότερο, με 1,35 το δολάριο

και οχι μονο. καθε πολιτεια των ηπα εχουν διαφορετικους νομους και φορολογικο συστημα. καποιες πολιτειες (δεν θυμαμαι ποιες, πρεπει να το ξαναψαξω), εχουν απιστευτα γελοιο % ποσοστο φορολογησης!



#26   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 13/11/2013 - 16:17

και οχι μονο. καθε πολιτεια των ηπα εχουν διαφορετικους νομους και φορολογικο συστημα. καποιες πολιτειες (δεν θυμαμαι ποιες, πρεπει να το ξαναψαξω), εχουν απιστευτα γελοιο % ποσοστο φορολογησης!


Δυστυχώς γελοίους φόρους έχουμε εμείς στην Ελλάδα, οι οποίοι τείνουν να γίνουν, για τους καταναλωτές αλλά και τις επιχειρήσεις, φόροι δουλίας... Στην Αμερική έχουν φόρους έτσι ώστε να υπάρχει κατανάλωση και επιχειρείν από τους πολίτες...αυτή είναι η αλήθεια...
Υ.Γ
Συγνώμη για το εκτός θέματος, αλλά δεν κρατήθηκα... :(




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες