Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 12 ψήφοι

iOS 7.1: Διαθέσιμη η beta στους developers


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
738 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/01/2014 - 22:36

Τα ολοένα και αυξανόμενα στρογγυλά εικονίδια σε συνδιασμό με την κατάργηση του περιγράμματος εικονιδίου απο το homebutton στο iPhone 5s και την αντικατάσταση του από ένα περιμετρικό δαχτυλίδι μου δίνουν την εντύπωση πως στο επερχόμενο iOS8 τα εικονίδια στην home screen θα αλλάξουν σε στρογγυλά! Ήδη αρκετά εικονίδια του iOS7(Ρολόι, Ρυθμίσεις, Appstore, iTunes, Safari, Πυξίδα κ.α.) έχουν δισκοειδή γραφικά με κάποιο ουδέτερο τετράγωνο φόντο να τα περιβάλει! Το αν θα επιβεβαιωθούν οι υποψίες μου θα το μάθουμε στο μέλλον...


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   Mrjb

Mrjb

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2014 - 22:39

Τα ολοένα και αυξανόμενα στρογγυλά εικονίδια σε συνδιασμό με την κατάργηση του περιγράμματος εικονιδίου απο το homebutton στο iPhone 5s και την αντικατάσταση του από ένα περιμετρικό δαχτυλίδι μου δίνουν την εντύπωση πως στο επερχόμενο iOS8 τα εικονίδια στην home screen θα αλλάξουν σε στρογγυλά! Ήδη αρκετά εικονίδια του iOS7(Ρολόι, Ρυθμίσεις, Appstore, iTunes, Safari, Πυξίδα κ.α.) έχουν δισκοειδή γραφικά με κάποιο ουδέτερο τετράγωνο φόντο να τα περιβάλει! Το αν θα επιβεβαιωθούν οι υποψίες μου θα το μάθουμε στο μέλλον...

<br />Σωστη παρατηρηση. Εγω νιμιζω οτι το επερχομενο iphone6 θα μοιαζει περισσορερο στο s4 παρ στο iphone 5 με τοση στρογγυλαδα.

#453   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 18/01/2014 - 07:56

Αντί να φτιάχνουν σαχλά εικονίδια και να δίνουν λίγο διαφορετικούς τόνους σε χρώματα και π*π*ρ*ες, δεν κοιτάνε να σταθεροποιήσουν αυτό το ριμαδο7 μπας και γίνει τελικά λειτουργικό τι προκοπής..

 

Οκ καλά παίζουμε με το Jb αλλά θα ήταν ακόμη καλύτερο να ξέραμε πως πατάμε σε ένα σταθερό λειτουργικό παρά να είμαστε με το φόβο πως θα μείνουμε μέχρι το 8 με το 7.0.4 που να το κάνει ο θεός λειτουργικό..


@CaLi@


#454   paok17real10

paok17real10

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Twitter:@real
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 18/01/2014 - 10:48

Αντί να φτιάχνουν σαχλά εικονίδια και να δίνουν λίγο διαφορετικούς τόνους σε χρώματα και π*π*ρ*ες, δεν κοιτάνε να σταθεροποιήσουν αυτό το ριμαδο7 μπας και γίνει τελικά λειτουργικό τι προκοπής..

 

Οκ καλά παίζουμε με το Jb αλλά θα ήταν ακόμη καλύτερο να ξέραμε πως πατάμε σε ένα σταθερό λειτουργικό παρά να είμαστε με το φόβο πως θα μείνουμε μέχρι το 8 με το 7.0.4 που να το κάνει ο θεός λειτουργικό..  

 

 

καλημερα Ξερουμε ποτε θα βγει το καοινουριο ios στο iphone 5s?



#455   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 18/01/2014 - 10:49

 

Αντί να φτιάχνουν σαχλά εικονίδια και να δίνουν λίγο διαφορετικούς τόνους σε χρώματα και π*π*ρ*ες, δεν κοιτάνε να σταθεροποιήσουν αυτό το ριμαδο7 μπας και γίνει τελικά λειτουργικό τι προκοπής..

 

Οκ καλά παίζουμε με το Jb αλλά θα ήταν ακόμη καλύτερο να ξέραμε πως πατάμε σε ένα σταθερό λειτουργικό παρά να είμαστε με το φόβο πως θα μείνουμε μέχρι το 8 με το 7.0.4 που να το κάνει ο θεός λειτουργικό..  

 

 

καλημερα Ξερουμε ποτε θα βγει το καοινουριο ios στο iphone 5s?

 

Τι εννοείς καινούργιο iOs στο 5S..? Δεν την κατάλαβα την ερώτηση..


@CaLi@


#456   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 18/01/2014 - 12:11

Τι εννοείς καινούργιο iOs στο 5S..? Δεν την κατάλαβα την ερώτηση..

προφανώς αναφέρετε στο 7.1

#457   kilic20

kilic20

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/01/2014 - 14:03

Αν και λιγο offtopic θελω να αναφερω κατι που ανακαλυψα(δεν εχω ιδεα αν εχει ειπωθει απο αλλον)! Οποιοδηποτε λαγκαρισμα ειχα στο 5αρι μου, οπως για παραδειγμα τα σπασιματα στην κινηση απο portrait σε landscape οταν ειναι "βγαλμενο" το πληκτρολογιο το οποιο το κανει (ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ) και στο 5s παρ'οτι ποιο γρηγορο, εξαφανιστικε οταν ενεργοποιησα στις ρυθμισεις το "μειωση αντιθεσης"! Προφανως με λιγα λογια ενας σοβαρος λογος που βαραινει το λειτουργικο ειναι τα "εφε" με την διαφανεια που υπαρχει σχεδον σ'ολα τα μενου! επειδη εγω φοραω την 7,0,4 δεν ξερω αν εχει διορθωθει αυτο στην 7,1 αλλα πρεπει οπωσδηποτε κατα την γνωμη μου!



#458   Panagiotis477

Panagiotis477

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2014 - 14:07

Εννοείς «αύξηση αντίθεσης» να φανταστώ; Γιατί εμένα έτσι λέει και όταν το ενεργοποιώ κάνει αυτό που λες.

Ισχύει πάντως ότι συμβαίνει και σε 5S.



#459   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/01/2014 - 14:16

Εννοείς «αύξηση αντίθεσης» να φανταστώ; Γιατί εμένα έτσι λέει και όταν το ενεργοποιώ κάνει αυτό που λες.
Ισχύει πάντως ότι συμβαίνει και σε 5S.

Αν και λιγο offtopic θελω να αναφερω κατι που ανακαλυψα(δεν εχω ιδεα αν εχει ειπωθει απο αλλον)! Οποιοδηποτε λαγκαρισμα ειχα στο 5αρι μου, οπως για παραδειγμα τα σπασιματα στην κινηση απο portrait σε landscape οταν ειναι "βγαλμενο" το πληκτρολογιο το οποιο το κανει (ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ) και στο 5s παρ'οτι ποιο γρηγορο, εξαφανιστικε οταν ενεργοποιησα στις ρυθμισεις το "μειωση αντιθεσης"! Προφανως με λιγα λογια ενας σοβαρος λογος που βαραινει το λειτουργικο ειναι τα "εφε" με την διαφανεια που υπαρχει σχεδον σ'ολα τα μενου! επειδη εγω φοραω την 7,0,4 δεν ξερω αν εχει διορθωθει αυτο στην 7,1 αλλα πρεπει οπωσδηποτε κατα την γνωμη μου!

μειωση κινησης απο προσβασιμοτητα εννοει ο φιλος.

#460   giannisfant

giannisfant

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/01/2014 - 14:37

emeis san aploi xrustes ios pws ginomaste devepers ? k pws tha perasw tin beta ekdosi sto iphone ?



#461   kilic20

kilic20

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/01/2014 - 15:07

μειωση κινησης απο προσβασιμοτητα εννοει ο φιλος.

οχι οχι εγω εκανα λαθος!οντως "αυξηση αντιθεσης" λεει! :) και ειναι που κανει ολη την δουλεια!η μειωση κινησης το δοκιμασα αλλα δεν βοηθαει στο λαγκαρισμα



#462   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/01/2014 - 15:28

οχι οχι εγω εκανα λαθος!οντως "αυξηση αντιθεσης" λεει! :) και ειναι που κανει ολη την δουλεια!η μειωση κινησης το δοκιμασα αλλα δεν βοηθαει στο λαγκαρισμα

απλα η μειωση κινησης ειναι που αφαιρει αυτο το ψευτο 3d...

#463   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 19/01/2014 - 15:37

οχι οχι εγω εκανα λαθος!οντως "αυξηση αντιθεσης" λεει! :) και ειναι που κανει ολη την δουλεια!η μειωση κινησης το δοκιμασα αλλα δεν βοηθαει στο λαγκαρισμα

 

Οταν ενεργοποιεις την αυξηση αντιθεσης δεν εχει lag; Μα αυτο ειναι για την αντιθεση στα φοντα.

 

Που ακριβως ειχες lag;


You'll Never Walk Alone


#464   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/01/2014 - 15:47

οχι οχι εγω εκανα λαθος!οντως "αυξηση αντιθεσης" λεει! :) και ειναι που κανει ολη την δουλεια!η μειωση κινησης το δοκιμασα αλλα δεν βοηθαει στο λαγκαρισμα

κάτι έχεις μπερδέψει, που ακριβώς στο μενού το βρίσκεις να καταλάβουμε τι λες

#465   kilic20

kilic20

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 20/01/2014 - 02:15

λοιπον ειναι στις "ρυθμισεις-γενικα-προσβασιμοτητα-αυξηση αντιθεσης!αν το ενεργοποιησεις εκτος την οποια αντιθεση αυξανει, δεν υπαρχει πλεον το εφε της διαφανιας οταν για παραδειγμα "κατεβαζεις" το notification center! τωρα..ανοιξτε το safari και πατηστε να γραψετε κατι (δηλαδη να εχει βγει το πληκτρολογιο) και δοκιμαστε να γυρισετε το κινητο απο portrait σε landscape με ενεργοποιημενη την "αυξηση αντιθεσης" και χωρις!θα δειτε την διαφορα!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες