Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

R sim 9


  • Please log in to reply
351 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/03/2014 - 02:11

Ναι κανονικά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   NikiTs

NikiTs

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/03/2014 - 19:59

Παιδιά έχω το 5s και το έχω ξεκλειδώσει με rsim 9 άμα κάνω το update για το 7.1 θα δουλεύει;

#228   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/03/2014 - 20:13

Για την ώρα, καμιά R-SIM συμβατή στην 7.1 για 5S.

 

Μείνε εκεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#229   Sneaker

Sneaker

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2014 - 10:02

Έχει βγει patch που να ενεργοποιεί το 3G με την RSIM 9; (ή έστω και με καμιά άλλη RSIM) Το θέλω για iPhone 5 με 7.1.1 (δυστυχώς) κλειδωμένο σε ΑΤ&Τ. Με RSIM 9 γίνεται δουλειά όσον αφορά το ξεκλείδωμα του κινητού, για το 3G αναφέρομαι αν έχει υπάρξει κάποιο patch που να το κάνει να δουλεύει.

Κάπου πέτυχα να λένε για ένα rpatch (στο rsim5.com) αλλά θέλει activation code που το χρεώνουν. Κατ' αρχήν δουλεύει αυτό; Αν το πάρει κάποιος δηλαδή θα έχει 3G; Από κει και πέρα, κάποια εναλλακτική δωρεάν, υπάρχει;



#230   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 07/05/2014 - 10:33

Οχι και λογικα δεν προκειτε να βγει γτ μαλλον ειναι κατασκευαστικο θεμα που δεν διορθωνετε με software.

 

Μπορειτε να παρακολουθειτε αυτο το φορουμ http://forum.gsmhosting.com/vbb/f819/ το οποιο ειναι το ψιλο επισημο της R-sim και λενε οτι γραφουν και υπαλληλοι της r-sim οποτε οτι βγει θα το βρειτε εκει.


Τελευταία επεξεργασία από: DTse, 07/05/2014 - 10:36.


#231   ntinos21

ntinos21

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2014 - 10:37

Dtse το ιδιο ισχυει για iphone5 στην 7.0.4 ? δεν θα βγει κατι ?



#232   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3,533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/05/2014 - 10:37

3G πλέον γιοκ...

#233   Sneaker

Sneaker

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2014 - 11:31

Οπότε αυτό το rpatch που λένε τι ακριβώς κάνει;



#234   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 07/05/2014 - 20:36

Οπότε αυτό το rpatch που λένε τι ακριβώς κάνει;

Τιποτα. Απο οτι φαινετε απλως ειναι για να σου φανε τα ευρω, Οπως και η χιλιαδες νεες εκδοσεις r-sim που δεν κανουν τιποτα το καινουργιο.

Dtse το ιδιο ισχυει για iphone5 στην 7.0.4 ? δεν θα βγει κατι ?

Ναι δεν. Και εγω μεχρι την Δευτερα iphone 5 σε 7.0.4 ειχα και δεν ειχα καταφερει 3g με κανεναν  τροπο και πιστεψε με τα ειχα δοκιαμσει ολα. 

Το μονο που μπορει να δουλευει ειναι να εχετε παλια sim. Δλδ οχι nano αλλα ουτε και micro αλλα της πιο παλιες(που φυσικα να μπορει να κοπει σε nano η micro αναλογα το μηλο σας). Τοτε ισως και να πιασετε 3g. 



#235   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2014 - 02:15

Τιποτα. Απο οτι φαινετε απλως ειναι για να σου φανε τα ευρω, Οπως και η χιλιαδες νεες εκδοσεις r-sim που δεν κανουν τιποτα το καινουργιο.

Ναι δεν. Και εγω μεχρι την Δευτερα iphone 5 σε 7.0.4 ειχα και δεν ειχα καταφερει 3g με κανεναν  τροπο και πιστεψε με τα ειχα δοκιαμσει ολα. 

Το μονο που μπορει να δουλευει ειναι να εχετε παλια sim. Δλδ οχι nano αλλα ουτε και micro αλλα της πιο παλιες(που φυσικα να μπορει να κοπει σε nano η micro αναλογα το μηλο σας). Τοτε ισως και να πιασετε 3g. 

Όντως μεγάλη απάτη η RSIM. Κι εγώ με ενα iPhone 5 απο Sprint πάλευα μέχρι πρίν λίγο καιρό και τώρα είναι στο ντουλάπι γιατί θα το έσπαγα. Εσύ DTse το πούλησες; Πού και πόσο αν επιτρέπεται; Λέω να το σπρώξω κι εγώ το δικό μου να πάρω κανα κανονικό. Πάντως όσο αφορά το 3G, εγώ το είδα με SIM απο Wind που είχα ξεχασμένη και ήταν 64k! Την έκοψα και είδα 3G κανονικότατα. Έλα μου ντε που έχω όμως Vodafone και Cosmote συνδέσεις... Οπότε, νιέτ! Και η καινούργια Air2 πάλι απάτη είναι. Ρε συ, τι θράσσος αυτοί οι Κινέζοι. Το ίδιο τσιπάκι κυκλοφορούνε, υπόσχονται παπάδες και πάνε οι άλλοι οι καημένοι (κι εγώ μέσα σε αυτούς) κι αγοράζουν.



#236   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 13/05/2014 - 10:47

Δεν το εχω πουλησει το εχω στειλει για φτιαξιμο του sleep button με το προγραμμα της Apple.

 

Εγω ρε γαμωτο ειχα μια παλια sim πριν το παρω η οποια ειχε μεγαλο τσιπακι και νομιζα οτι δεν κοβεται και πηγα και πηρα αλλη.....

 

 

Η απατη ειναι οτι δεν λενε οτι δεν μπορουν να φτιαξουν το 3g αλλα καθε καινουργιο μοντελο υποτιθετε οτι το φτιαχνει.... Κατα τα αλλα δεν φταινε αυτοι που παιρνουμε κλειδωμενα κινητα....



#237   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2014 - 10:57

Εγώ το κινητο το ειχα παρει και καλα ευκαιρία απο εναν γνωστό που είχε φέρει καμια δεκαριά από Αμερική και του είχαν ξεμείνει 3 Sprint. Σε ποιον πάροχο είσαι; Εγώ είχα μιλήσει με εξυπηρέτηση Vodafone και μου στείλανε μια 64αρα τζάμπα αλλά δεν δούλεψε ποτέ. Για πάρε κάνα τηλέφωνο, ίσως βρεις.

#238   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 13/05/2014 - 11:11

Στην Ελλαδα ειμαι σε Cosmote το κινητο ειναι κλειδωμενο σε Orange UK.

 

Σοβαρα ? Θα παρω αμα ειναι μηπως με εξυπηρετησουν. Εχω την παλια μου σιμ αλλα δεν νομιζω να γινετε να μου την ξανα ενεργοποιησουν. Τι τους ειπες και στην εστειλαν ?



#239   r3hakc

r3hakc

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/05/2014 - 13:21

Παιδιά έχω ένα 5s κλειδωμενο σε sprint...Ξεκλειδωνει με rsim 9 pro η με rsim air2; γνωριζει κανεις να μου πει; (ευπροσδεκτες οποιεσδηποτε αλλες οδηγιες-υποδειξεις)



#240   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/05/2014 - 13:35

Αν η συσκευή είναι σε 7.1+ θες την Air 2.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες