Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Supreme Preferences


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/12/2008 - 12:43

To Supreme Preferences είναι μία εφαρμογή η οποία προσθέτει extra δυνατότητες χειρισμού των ρυθμίσεων του iPhone!

Μετά από την εγκατάσταση της εφαρμογής (μέσω του Cydia) θα χρειαστεί να πάτε στο WinterBoard και να την επιλέξετε ώστε να ενεργοποιηθεί. Μόλις το κάνετε, μπορείτε να πάτε στο Settings.app του iPhone, το οποίο, όπως θα διαπιστώσετε, θα έχει νέο εικονίδιο!

Η πλειοψηφία των νέων settings options είναι στο Supreme Preferences options (ακριβώς κάτω από το Photos option στο Settings.app).

Posted Image Posted Image


Στο General settings, θα δείτε ότι έχουν προστεθεί 3 νέα options: το Auto-Dim, το Touch Sensitivity και το iTunes option (on/off Save Password):

- Το Auto-Dim σας επιτρέπει να επιλέξετε την χρονική διάρκεια κατά την οποία η οθόνη του iPhone παραμένει φωτεινή, πριν αρχίσει να "κλείνει" (dim). Μπορείτε να επιλέξετε μία τιμή από Ποτέ εώς 10 λεπτά!

- Το Touch Sensitivity σας επιτρέπει να επιλέξετε την ευαισθησία της touch screen του iPhone (ή iPod Touch0. Μπορείτε να επιλέξετε μία τιμή από 0.0 εώς 16.0.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Μην πειράζετε τις συγκεκριμένες τιμές εκτός και αν γνωρίζετε το τι κάνετε.

- iTunes option στο main settings menu: Επιλεξτε το για να έχετε την δυνατότητα να ενεργοποιήσετε/απενεργοποιήσετε το Save Password του iTunes Store.

Τα υπόλοιπα settings έχουν προστεθεί στο Supreme Preferences options:

- On-The-Go & Genius για το iPod. Επιπλέον, μπορείτε να επιλέξετε το shuffle να πραγματοποιείται στα Songs ή στα Albums.

- Calendar Tweaks.  Επιλέξετε την ώρα έναρξης/λήξης του calendar.

- SpringBoard. Show Internal Apps, Show YouTube & App Reveal Mode

- Status Bar settings. Εδώ μπορείτε να ενεργοποιήσετε/απενεργοποιήσετε τα:

Fake Signal Bars (για κατόχους iPod Touch)

Fake Time: Επιτρέπει την αλλαγή της ώρας σε ότι τιμή επιλέξετε (Fake Time String section) και, ακόμα περισσότερο, την εισαγωγή  προκαθορισμένων φράσεων (Fake Time Shortcuts)!

Fake Carrier: Επιτρέπει την αλλαγή κειμένου του παρόχου (Carrier).

Posted Image Posted Image


Numeric Batter: Εφόσον το ενεργοποιήσετε μπορείτε να επιλέξτε το εικονίδιο της μπαταρίας και να δείτε το πόσο της εκατό είναι φορτισμένη η μπαταρία σας!

Numeric Wi-Fi: Παρόμοια λειτουργία με το Numeric Batter

[Via appleiphoneschool]


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2008 - 14:11

καλημερα παιδια και καλα χρισουγεννα σε ολους μιας και δεν ειδα κανενα θεμα για ευχες τισ λεω εδω.εγω το εβελα αυτο το προγραμμα  το Supreme Preferences πριν τρεις μερες και μου αφερεσε το greeκ carier logos και δεν μου βγαζει πια το σημα της vodafone πανω αριστερα στο κινητο μου ξερεις κανεις απο τη εγινε?

#3   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 23/12/2008 - 14:15

ειναι φοβερο.διλ οσο ανεβαζεις τιν τιμι για πατιμα τισ οθονης τοσο δισκολα παταει εεε???

#4   savvasat

savvasat

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/12/2008 - 14:50

Quote

καλημερα παιδια και καλα χρισουγεννα σε ολους μιας και δεν ειδα κανενα θεμα για ευχες τισ λεω εδω.εγω το εβελα αυτο το προγραμμα  το Supreme Preferences πριν τρεις μερες και μου αφερεσε το greeκ carier logos και δεν μου βγαζει πια το σημα της vodafone πανω αριστερα στο κινητο μου ξερεις κανεις απο τη εγινε?


Το γράφει στις σημειώσεις του προγράμματος, για να το επαναφέρεις πρέπει να κατεβάσεις το makeitmine απο cydia να το κάνεις blank θνινσταλλ μετά το make it mine και το greek carrier logos reboot μετα install to greek carrier logos και ξανα restart παιδευτηκα λιγο αλλα τα καταφερα :P

#5   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/12/2008 - 15:00

Quote

εβαλα  το Supreme Preferences πριν τρεις μερες και μου αφερεσε το greeκ carier logos και δεν μου βγαζει πια το σημα της vodafone πανω αριστερα στο κινητο μου ξερεις κανεις απο τη εγινε?


Ναι. Όταν βάζεις το Supreme Preferences λόγο του Fake Carrier (Επιτρέπει την αλλαγή κειμένου του παρόχου (Carrier)) χάνεται τυχόν προηγούμενο custon carrier logo

#6   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 23/12/2008 - 15:15

Προσωπική μου γνώμη: Άχρηστο.
Δεν κάνει κάτι που να μην μπορούσες να το κάνεις από πριν ή κάτι που δεν μπορείς να το κάνεις με άλλο Prog εκτός των:
Sensitivity: που το θεωρώ ανούσιο να το πειράξει κανείς.
Genius On Ablums: αυτό πολύ απλά δεν έχει λόγο ύπαρξης. Ένα άλμπουμ μπορεί να περιέχει 15 διαφορετικού είδους τραγούδια. Απλά θα συνδέσει το τελευταίο song με την αρχή ενός άλλου...

#7   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 23/12/2008 - 15:18

Ρε παιδια πως γινετε blank unistall που λες. Αν σβισω αυτο που που αβαλα θα επανερθει το logo?

#8   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2008 - 15:20

ΦΙΛΕ ΕΝΑ ΕΝΑ.Eγω εχω το greek c. l. ινσταλ και εχω σβησει το Supreme Preferences  τωρα τι κανω κατεβαζω ξανα το Supreme Preferences  και μετα το makeitmine? και μετα τι ακριβως κανω?

#9   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 23/12/2008 - 15:21

Quote

Ρε παιδια πως γινετε blank unistall που λες. Αν σβισω αυτο που που αβαλα θα επανερθει το logo?

Κατέβασε το MakeItMine μέσω Cydia. Άσε κενό το μέρος που γράφεις και πάτα Carrier και Banner. Μετά κάνε unistall το greek carrier logos και ξανακάντο install

#10   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/12/2008 - 15:23

Βάζεις το makeitmine ανοίγεις το πρόγραμμα, αφήνεις κενό το πεδίο και πατάς πάνω πάνω carrier (εγώ πάτησα και το barrier). Αυτό ήταν αρκετό για να επανέλθει αμέσως το custom carrier logo της Vodafone. Δε χρειάστηκε να επαναγκαταστήσω το greek carrier logos ούτε έβγαλα το makeitmine. Δεν ξέρεις ποτέ, κάπου μπορεί να μου φανεί χρήσιμο  :D

#11   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 23/12/2008 - 15:26

Οκ φιλε εφτιαξε με αυτο

#12   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2008 - 16:47

παιδες ολα οκ ευχαριστω πολυ αυτο το makeitmine τι ειναι ακριβρως

#13   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2008 - 17:27

μουφα αποδειχτηκε τελικα,το μονο καλο ειναι να αποθηκευει το password για το AppStore.

#14   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 23/12/2008 - 23:36

Quote

μουφα αποδειχτηκε τελικα,το μονο καλο ειναι να αποθηκευει το password για το AppStore.

αυτό λέω και εγώ... αν και δεν με ενδιαφέρει αυτό που λες:S

#15   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2008 - 01:07

μούφα....

εγω πειραξα το sesitivity με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω σχεδον τιποτα...

ευτυχως κατάφερα και πάτησα το reset και επανηλθε πλεόν στο 3,5. (μου χάλασε βέβαια ότι ρυθμισεις είχα κάνει στο iphone..)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες