Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iphone 5 problem


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
136 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   lalakos

lalakos

    iPH Enthousiast

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/11/2013 - 00:02

παιδια καλησπερα! μολις σημερα παρελαβα το κινητο μου απο γερμανο μετα απο αντικατασταση! απλα παρατηρησα πως η δομηση ακουγεται λιγακι περιεργα! διαπιστωσα πως φταιει το silence button γιατι ειναι χαλαρο και δονωντας το κινητο ακουγεται αυτος ο θορυβος! τι λετε ποιαη αποψη σας; δεν θελω να το στειλω παλι πισω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/11/2013 - 00:12

To πήγες τελικά.. Προσωπικά ξανά πίσω μέχρι να δώσουν άψογο όπως είναι υποχρεωμένοι να κάνουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   lalakos

lalakos

    iPH Enthousiast

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/11/2013 - 00:21

το πηγα τελικα νικο ναι! μου ηρθε αψογο! εμφανισιακα κτλ! απλα φιλε εχει αυτο το πραγμα!οχι νικο δεν το παω πλεον πισω! θυμησου τι λεγαμε παλαιοτερα οτι δεν υπαρχει τελειο! μετα απο τοσες αντικαταστασεις αποδεικνυεται περιτρανα!!τι λες;

#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/11/2013 - 00:36

Προφανώς και υπάρχει τέλειο, άψογο. Μη κοιτάς που εδώ το θέμα Service και αντικατάσταση συσκευής είναι μια κωμωδία..

 

Την άποψη μου στην είπα. Θα το επέστρεφα μέχρι να μου δώσουν σωστή συσκευή. Έτσι θέλουν.

 

Απο την άλλη αν το έχεις αποφασίσει, να το κρατήσεις, ο,τι και να σου πούμε δε θα αλλάξει κάτι..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/11/2013 - 00:38

το πηγα τελικα νικο ναι! μου ηρθε αψογο! εμφανισιακα κτλ! απλα φιλε εχει αυτο το πραγμα!οχι νικο δεν το παω πλεον πισω! θυμησου τι λεγαμε παλαιοτερα οτι δεν υπαρχει τελειο! μετα απο τοσες αντικαταστασεις αποδεικνυεται περιτρανα!!τι λες;

Συμφωνω απόλυτα μαζι σου φιλε. Και εγω μετα από 3 που άλλαξα (τωρα ειμαι με το 4ο) ολα μα ολα είχαν κι απο κατι μα χαλαρο power button, μα χτυπημα στο housing και πάει λέγοντας...Βεβαια και ο Νίκος απο την πλευρα του έχει ενά δίκιο. Τόσα λεφτα πια....



#6   lalakos

lalakos

    iPH Enthousiast

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/11/2013 - 00:42

Συμφωνω απόλυτα μαζι σου φιλε. Και εγω μετα από 3 που άλλαξα (τωρα ειμαι με το 4ο) ολα μα ολα είχαν κι απο κατι μα χαλαρο power button, μα χτυπημα στο housing και πάει
λέγοντας...Βεβαια και ο Νίκος απο την πλευρα του έχει ενά δίκιο. Τόσα λεφτα πια....

παιδες κοιταξτε δεν μπορω να γνωριζω οσα γνωριζει ο νικος και αυτο φαινεται!το παιδι ξερει τα παντα!απλα οπως ξερει εχω αγορασει 2 5αρια και τα 2 τα αλλαξα περιπου απο 5φορες το καθενα!και τα 10 τηλεφωνα ειχαν κατι εστω και μικρο!γιαυτο η δικη μου αποψη ειναι οταν προκειται για κατι μεγαλο αμεσως επιστροφη!οταν ειναι κατι ασημαντο οχι γιατι ολα θα εχουν κατι!ακουω αποψεις-αντιλογο!

#7   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/11/2013 - 00:49

παιδες κοιταξτε δεν μπορω να γνωριζω οσα γνωριζει ο νικος και αυτο φαινεται!το παιδι ξερει τα παντα!απλα οπως ξερει εχω αγορασει 2 5αρια και τα 2 τα αλλαξα περιπου απο 5φορες το καθενα!και τα 10 τηλεφωνα ειχαν κατι εστω και μικρο!γιαυτο η δικη μου αποψη ειναι οταν προκειται για κατι μεγαλο αμεσως επιστροφη!οταν ειναι κατι ασημαντο οχι γιατι ολα θα εχουν κατι!ακουω αποψεις-αντιλογο!

Προφανώς και δεν εναντιώνομαι στην αποψη του Νικου και δεν αμφισβητώ τις γνώσεις και την εμπειρία του στα προιόντα της Apple. Αλλα δεν μπορώ και να μην συμφωνησω μαζι σου καθώς (μπορει να μην αλλαξα 10 κινητα)  τα 4 μου εδωσαν να καταλάβω πως όσες φορες και να το αγοράσω το 5αρι πάντα κάτι θα έχει ή κατι θα βρω γιατι είμαι ψείρας μέχρι αηδίας. Φιλικά  :)  :)



#8   lalakos

lalakos

    iPH Enthousiast

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/11/2013 - 00:50

Προφανώς και δεν εναντιώνομαι στην αποψη του Νικου και δεν αμφισβητώ τις γνώσεις και την εμπειρία του στα προιόντα της Apple. Αλλα δεν μπορώ και να μην συμφωνησω
μαζι σου καθώς (μπορει να μην αλλαξα 10 κινητα) τα 4 μου εδωσαν να καταλάβω πως όσες φορες και να το αγοράσω το 5αρι πάντα κάτι θα έχει ή κατι θα βρω γιατι είμαι ψείρας
μέχρι αηδίας. Φιλικά :) :)

συμφωνω μεχρι αηδιας!!λες και μιλαω εγω χαχα!τι προβληματα αντιμετωπισες γενικα για πες!

#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/11/2013 - 00:58

Για να μη παρεξηγηθώ.. Τη γνώμη μου λέω και ο καθένας προφανώς κάνει τις επιλογές του..

 

Προσωπικά με όλα αυτά που κάνουν τόσα χρόνια εδώ μιας και Apple επίσημα δεν έχουμε, δε θα τους κάνω τη χάρη.

 

Απαιτώ σαν καταναλωτής και με τα λεφτά που σκάω να μου επιστρέφουν συσκευή άψογη όπως προβλέπεται. Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο..

 

Εύχομαι να μη δεις και άλλα μετά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   lalakos

lalakos

    iPH Enthousiast

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/11/2013 - 01:00

Για να μη παρεξηγηθώ.. Τη γνώμη μου λέω και ο καθένας προφανώς κάνει τις επιλογές του..




Προσωπικά με όλα αυτά που κάνουν τόσα
χρόνια εδώ μιας και Apple επίσημα δεν έχουμε, δε θα τους κάνω τη χάρη.

Απαιτώ σαν καταναλωτής και με τα λεφτά που
σκάω να μου επιστρέφουν συσκευή άψογη όπως προβλέπεται. Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο..


Εύχομαι να μη δεις και άλλα μετά.

το πρβλημα ειναι νικο οτι το προβλημα δεν ειμαι μονο εγω!! αλλα ολοι οι συμφορουμιτες που αντιμετωπιζουν τα χιλια μιρια!

#11   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/11/2013 - 01:03

συμφωνω μεχρι αηδιας!!λες και μιλαω εγω χαχα!τι προβληματα αντιμετωπισες γενικα για πες!

Τον Ιούλιο που μας περασε αποφάσισα μετά απο πολύ σκεψη να αλλαξω το 4s μου το οποίο τυχαινε να είναι το 1ο μου iPhone. Ημουν ήδη κατοχος ipod touch οποτε δεν ημουν τελειως ασχετος με την Apple. Ετσι λοιπόν μου κάνω δώρο :P το black/slate μιας και ειχα το 4s σε λευκο και ελεγα να κάνω μια αλλαγη. Tι το θελα??? Του βάζω θηκη σιλικονης και αρχίζουν τα πρωτα παρατραγουδα. Σημαδια στο diamond cut που που ηταν εμφανεστατα στο φως χωρις να ξεβάψει όμως. Το δίνω στον πατερα μου και παιρνω το λευκο. Με το που βγαζω το λευκο απο το κουτι βλεπω σαν χτυπημα στο λευκο πλαστικο που με ενοχλουσε θέλοντας μεν αρκετη προσπαθεια για να το δεις. Αν το δεις όμως μια φορα δεν σου ξεκαρφωνεται με τιποτα απο το μυαλο. Το πουλάω και παιρνω κι αλλο λευκο το οποιο ειχε όπως μου το ειχε πει κι ο Νικος ''bleeding''. Ξανα μανά, αγγελια και πωληση. Πάλι λευκο το 4ο πηγαινοντας κοντρα στη γκίνια. Με το που το βγαζω από το κουτι ΜΑΝΤΕΨΤΕ: χαλαρο power button, το οποιο το έχω κρατησει μέχρι τωρα. ΑΣΤΑ... :unsure:



#12   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/11/2013 - 01:04

Εγώ θα το ξαναπώ.. Απο εμάς ξεκινάνε όλα. Όποιος συμβιβάζεται..

 

Βρίσκουν και τα κάνουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#13   lalakos

lalakos

    iPH Enthousiast

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/11/2013 - 01:09

Τον Ιούλιο που μας περασε αποφάσισα μετά απο πολύ σκεψη να αλλαξω το 4s μου το οποίο τυχαινε να είναι το 1ο μου iPhone. Ημουν ήδη κατοχος ipod touch οποτε δενημουν τελειως ασχετος με την Apple. Ετσι λοιπόν μου κάνω δώρο :P το black/slate μιας και ειχα το 4s σε λευκο και ελεγα να κάνω μια αλλαγη. Tι το θελα??? Του βάζω θηκη
σιλικονης και αρχίζουν τα πρωτα παρατραγουδα. Σημαδια στο diamond cut που που ηταν εμφανεστατα στο φως χωρις να ξεβάψει όμως. Το δίνω στον πατερα μου και

παιρνω το λευκο. Με το που βγαζω το λευκο απο το κουτι βλεπω σαν χτυπημα στο λευκο πλαστικο που με ενοχλουσε θέλοντας μεν
αρκετη προσπαθεια για να το δεις. Αν το δεις όμως μια φορα δεν σου ξεκαρφωνεται με τιποτα απο το μυαλο. Το πουλάω και παιρνω κι αλλο λευκο το οποιο ειχε όπως μου το ειχε
πει κι ο Νικος ''bleeding''. Ξανα μανά, αγγελια και πωληση. Πάλι λευκο το 4ο πηγαινοντας κοντρα στη γκίνια. Με το που το βγαζω από το κουτι ΜΑΝΤΕΨΤΕ: χαλαρο power button, το
οποιο το έχω κρατησει μέχρι τωρα. ΑΣΤΑ... :unsure:

πω τε φιλε τι λες; τι περασες;; απιστευτο!εγω αντιμετωπισα glass clicking πολλες φορες! γραντζουνιες στο bezel!καμενα πιξελ!κουνημα μπαταριας απο μεσα!bleeding! θες και αλλα;;;

#14   lalakos

lalakos

    iPH Enthousiast

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/11/2013 - 01:12

Εγώ θα το ξαναπώ.. Απο εμάς ξεκινάνε όλα. Όποιος συμβιβάζεται..

Βρίσκουν και τα κάνουν.

εσενα νικο σου τυχε τιποτα;

#15   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/11/2013 - 01:13

πω τε φιλε τι λες; τι περασες;; απιστευτο!εγω αντιμετωπισα glass clicking πολλες φορες! γραντζουνιες στο bezel!καμενα πιξελ!κουνημα μπαταριας απο μεσα!bleeding! θες και αλλα;;;

Καλα εσυ ξεπερασες κάθε όριο  :P Nα σημειώσω πως το μαυροείχε και χαλαρο power button και ελαφρώς glass clicking αλλα μπροστα στο ξεβαμα λες δεν ταιμιεγα.... :o



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες