Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

γεια σας ξερει κανεις πωσ κανω activation σε iphone 5 ios 7 χωρις το apple id?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
150 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   akarthis

akarthis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:akarthis

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:44

Φιλε, ξεκινας το topic ξεκαθαρα με σκοπο να κρατησεις το κινητο. Εν συνεχεια καταληγεις να λες οτι προτιθεσαι να το δωσεις. Αν κατι καλο βγηκε απο το thread ειναι αυτο.

Απο εκει και περα, δεν εχω βραθει ποτε στη κατασταση να βρω ενα κινητο μεγαλης αξιας, οποτε το οτι λεω οτι θα το επιστρεψω ειναι λογια. 

 

Απο εκει και περα σκεψου οτι αυτος που το εχασε ισως να κοπιασε πολυ να το αγορασει. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:46

Οσο εχω καταλαβει πλέον στο IOS 7 η apple «κλειδώνει» την συσκευή με το AppleID μας σωστά?
 
Αρα σε περίπτωση που αγοράσουμε μεταχειρισμένο θελει προσοχή, ώστε ο παλιος ιδιοκτητης να αφαιρέσει από το find my device την συσκευή που μας πούλησε και να την κάνουμε «add» εμεις.[/size]


Σωστά
We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#48   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:46

Παιδια ξαναλεω!ποιος απο εδω θα εβρισκε κινητο αξιας 500€ σημερα και θα το επεστρεφε;τελοσπαντων.
Κινηθειτε οπως νομιζετε.λες κ ειναι ο πρωτος ή ο τελευταιος.
Καταλαβαινω απολυτα το σκεπτικο του φωτη κ ολων αλλα δεν βγαινει ακρη ετσι.

Stevo δεν πάει έτσι..Εχτές μπροστά στα μάτια μου (ειλικρινά) ένα παληκάρι βρήκε ένα iPhone 5S (!) κάτω σε μια πλατεία (ήταν κανονικό). Το είδα που το βρήκε και περίμενα από περιέργεια να δω τι θα κάνει. Περίμενε εκεί μήπως το αναζητήσει κάποιος και σε 4-5 λεπτά πήρε τηλέφωνο ο ιδιοκτήτης, το σήκωσε αυτός και ήρθε και το πήρε. Όπως καταλαβαίνεις και για περισσότερα λοιπόν από 500 υπάρχουν κάποιοι τίμιοι. 500ευρα θα περάσουν πολλά στη διάρκεια της ζωής σου από τα χέρια σου.


Αναρτημένη εικόνα


#49   and2011

and2011

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:47

ειμαι σε θεση να το επιστρεψω απο την αρχη .....κ δεν λεω ψεμματα λαθοσ καταλαβατε ολοι κ σας ζητω συγνωμη



#50   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:50

Stevo δεν πάει έτσι..Εχτές μπροστά στα μάτια μου (ειλικρινά) ένα παληκάρι βρήκε ένα iPhone 5S (!) κάτω σε μια πλατεία (ήταν κανονικό). Το είδα που το βρήκε και περίμενα από περιέργεια να δω τι θα κάνει. Περίμενε εκεί μήπως το αναζητήσει κάποιος και σε 4-5 λεπτά πήρε τηλέφωνο ο ιδιοκτήτης, το σήκωσε αυτός και ήρθε και το πήρε. Όπως καταλαβαίνεις και για περισσότερα λοιπόν από 500 υπάρχουν κάποιοι τίμιοι. 500ευρα θα περάσουν πολλά στη διάρκεια της ζωής σου από τα χέρια σου.


Ρε φωτη εγω κ εσυ αντε κ αλλοι γνωστοι απο εδω που ξερουμε την καψουρα μας με τις συσκευες αυτες θα βρισκαμε τροπο να την επιστρεψουμε αλλα δεν παει μα πει οτι ο αλλος που την βρηκε ειναι κλεφτης.δεν απειλησε κανεναν με μαχαιρι να την κλεψει δεν εσπασε τζαμι αυτοκινητου μπορει να την βρηκε στον δρομο.το αν κανει καλα ή οχι κρινει ο ιδιος κ η συνειδηση του.εγω δεν θα κρινω κανεναν.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#51   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:51

Ρε φωτη εγω κ εσυ αντε κ αλλοι γνωστοι απο εδω που ξερουμε την καψουρα μας με τις συσκευες αυτες θα βρισκαμε τροπο να την επιστρεψουμε αλλα δεν παει μα πει οτι ο αλλος που την βρηκε ειναι κλεφτης.δεν απειλησε κανεναν με μαχαιρι να την κλεψει δεν εσπασε τζαμι αυτοκινητου μπορει να την βρηκε στον δρομο.το αν κανει καλα ή οχι κρινει ο ιδιος κ η συνειδηση του.εγω δεν θα κρινω κανεναν.

Δεν ξέρεις πως έφτασε στα χέρια του.


Αναρτημένη εικόνα


#52   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:52

Δεν ξέρεις πως έφτασε στα χέρια του.


Ξερεις εσυ;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#53   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:53

το τηλεφωνο στον ιδιοκτητη του τελος!!!!
Rafael Nadal

#54   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:53

Όχι αλλά αν τα βάλεις κάτω έχεις ενδείξεις. Τεσπα δεν είμαστε ο Μπέκας. Δεν κρίνω κανέναν ως προς την πράξη να το κρατήσει (αν δεν το έκλεψε) αλλά κρίνω τη θρασύτητα κάποιου.. 


Αναρτημένη εικόνα


#55   akarthis

akarthis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:akarthis

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:53

Stevo δεν πάει έτσι..Εχτές μπροστά στα μάτια μου (ειλικρινά) ένα παληκάρι βρήκε ένα iPhone 5S (!) κάτω σε μια πλατεία (ήταν κανονικό). Το είδα που το βρήκε και περίμενα από περιέργεια να δω τι θα κάνει. Περίμενε εκεί μήπως το αναζητήσει κάποιος και σε 4-5 λεπτά πήρε τηλέφωνο ο ιδιοκτήτης, το σήκωσε αυτός και ήρθε και το πήρε. Όπως καταλαβαίνεις και για περισσότερα λοιπόν από 500 υπάρχουν κάποιοι τίμιοι. 500ευρα θα περάσουν πολλά στη διάρκεια της ζωής σου από τα χέρια σου.

 

Ενταξει, αν ηταν μονος του και κανενας γυρω του, τοτε ισως, λεω ισως, τα πραγματα να ειχαν αλλη εξελιξη. Ποτε δε ξερεις. Ας ελπιζουμε οτι ολοι μας θα κανουμε αυτο που πρεπει να κανουμε. 



#56   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:54

Δεν ξέρεις πως έφτασε στα χέρια του.


Χαχα..από τον τροπο που μιλάει ρε Φώτη και μόνο καταλαβαίνεις ότι είναι μικρό παιδί !

Δεν στέκει να το πήρε με άλλον τροπο και τώρα να θέλει να το γυρίσει !
We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#57   Stelios21R

Stelios21R

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:55

Παιδια ξαναλεω!ποιος απο εδω θα εβρισκε κινητο αξιας 500€ σημερα και θα το επεστρεφε;τελοσπαντων.
Κινηθειτε οπως νομιζετε.λες κ ειναι ο πρωτος ή ο τελευταιος.
Καταλαβαινω απολυτα το σκεπτικο του φωτη κ ολων αλλα δεν βγαινει ακρη ετσι.

Eγω θα  έψαχνα το τρόπο να το γυρίσω πίσω .
Αλλα δυστηχώς στο κόσμο που ζούμε ανήκω στην μειοψηφία .



#58   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:55

Stevo δεν πάει έτσι..Εχτές μπροστά στα μάτια μου (ειλικρινά) ένα παληκάρι βρήκε ένα iPhone 5S (!) κάτω σε μια πλατεία (ήταν κανονικό). Το είδα που το βρήκε και περίμενα από περιέργεια να δω τι θα κάνει. Περίμενε εκεί μήπως το αναζητήσει κάποιος και σε 4-5 λεπτά πήρε τηλέφωνο ο ιδιοκτήτης, το σήκωσε αυτός και ήρθε και το πήρε. Όπως καταλαβαίνεις και για περισσότερα λοιπόν από 500 υπάρχουν κάποιοι τίμιοι. 500ευρα θα περάσουν πολλά στη διάρκεια της ζωής σου από τα χέρια σου.

Βρηκα πριν ενάμιση μηνα macbook pro retina στην Λιέγη σένα πάρκο επάνω στο γρασηδι! Το πείρα στην αστυνομία μου είπαν δεν μπορούν να κάνουν κάτι, μπήκα από το safari στο facebook μπας και το είχε μεσα αλλα ήταν μονο το email. Τον βρήκα απεκεί επικοινωνήσαμε βρεθήκαμε τουτοδωσα και πήγε στο καλό το παιδί.. Επρεπε να δείτε πως έκανε όταν  το πηρε στα χερια έκλαψε!


Τελευταία επεξεργασία από: technomonster, 22/11/2013 - 22:03


#59   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 22/11/2013 - 21:58

κι εγω εχω βρει τηλεφωνο και το επεστρεψα στον ιδιοκτητη του και εχω χασει τηλ μεσα σε ταξι μου το επεστρεψε ο ταξιτζης!!!ο ανθρωπος ειναι θρασης και πρεπει να επιστρεψει το τηλ στον ιδιοκτητη του
Rafael Nadal

#60   akarthis

akarthis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:akarthis

Δημοσίευση 22/11/2013 - 22:05

Παιδια ξαναλεω!ποιος απο εδω θα εβρισκε κινητο αξιας 500€ σημερα και θα το επεστρεφε;τελοσπαντων.
Κινηθειτε οπως νομιζετε.λες κ ειναι ο πρωτος ή ο τελευταιος.
Καταλαβαινω απολυτα το σκεπτικο του φωτη κ ολων αλλα δεν βγαινει ακρη ετσι.

Θα ηθελα πολυ να μαθω τις απαντησεις αν βγαλουμε τη λεξη κινητο και μεινουμε απλα στα 500 ευρω. Δυσκολευει η ερωτηση, διοτι το κινητο πλεον ειναι εικονα του ιδιοκτητη. hehehe



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες