Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Mega.app universal 50GB free storage


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   giorgakis

giorgakis

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:giorgakis7

Δημοσίευση 28/11/2013 - 12:46

Ρε παιδια κατεβασα την εφαρμογη εκανα register και παω να κανω log in και μου λεει login failed (resource does not exist) τι φταιει?

Edit ακυρο το βρηκα

Τελευταία επεξεργασία από: giorgakis, 28/11/2013 - 12:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/11/2013 - 13:02

Ίσως να βασίζεται σε <a data-ipb="nomediaparse" data-cke-saved-href="http://news.cnet.com...col;editorPicks" href="http://news.cnet.com/8301-1009_3-57483998-83/dropbox-confirms-it-was-hacked-offers-users-help/?tag=mncol;editorPicks" %5dcnet.com"="">αυτό. Το οποίο εξέθεσε χιλιάδες χρήστες και αρχεία...

 

Απο τότε έχει αλλάξει η ασφάλει του dropbox αν δεν κάνω λάθος , και εχει αναβαθμιστεί . 

 

Το περιστατικό πάντως δεν επηρέασε τόσο μεγάλο αριθμό αν θυμάμαι καλά. (Ίσως και να κάνω λάθος)

 

Προσωπικά δεν ήμουν απο αυτούς , μιας και πάλι αν θυμάμαι καλά ή όλη ιστορία είχε γίνει μεσω spam που προφανώς καποιο άνοιξαν να δουν και έτσι την πατήσανε.

 

Anyway.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#33   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2013 - 13:12

Απο τότε έχει αλλάξει η ασφάλει του dropbox αν δεν κάνω λάθος , και εχει αναβαθμιστεί . 

 

Το περιστατικό πάντως δεν επηρέασε τόσο μεγάλο αριθμό αν θυμάμαι καλά. (Ίσως και να κάνω λάθος)

 

Προσωπικά δεν ήμουν απο αυτούς , μιας και πάλι αν θυμάμαι καλά ή όλη ιστορία είχε γίνει μεσω spam που προφανώς καποιο άνοιξαν να δουν και έτσι την πατήσανε.

 

Anyway.

Δεν γνώριζα το περιστατικό, αλλά τουλάχιστον από αυτά που λέει το άρθρο, εγώ κατάλαβα ότι απέκτησαν access σε λογαριασμούς του Dropbox, απλά δοκιμάζωντας συνδυασμούς usernames και passwords που είχαν ήδη κλαπεί από security leaks σε άλλα sites όπως το LinkedIn, κι έτυχε να γίνουν matched επειδή χρησιμοποιούσαν τα ίδια credentials... Οπότε αυτό τουλάχιστον, μόνο hacking της υπηρεσίας δε θεωρείται, ο τίτλος είναι παραπλανητικός...


Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 28/11/2013 - 13:13


#34   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/11/2013 - 13:28

Και εγώ το φοβάμαι γιαυτό δεν περνάω προσωπικά αρχεία.

 

Το καλύτερο είναι να βάζεις ουδέτερα πράγματα που πιστεύεις οτι δεν χρειάζεται να πιάνουν χώρο στο κινητό σου.

 

Όταν τα θες μπαίνεις και τα βλέπεις/κατεβάζεις.


iOs 7! 


#35   sioulisn

sioulisn

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Twitter:@sioulisn
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 30/11/2013 - 10:22

Η πλάκα ειναι που κάποια cloud εμπιστεύεστε και κάποια όχι....
Λες και αν εχετε κάτι τόσο σημαντικό σε συσκευή, συνδεδεμενη στο διαδίκτυο, οπουδήποτε... Θα μείνει για πολύ κρυφό...;






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες