Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 sprint us unlock


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/01/2014 - 00:12

Να μαι πάλι κι εγώ με το 5άρι στην Sprint. Δυστυχώς το παραπάνω κόλπο που προτείνει ο Ivanovic δεν δούλεψε στο δικό μου. Και έτσι for the record που λένε, η ακριβής ονομασία του φακέλου είναι

Sprint_LTE_US.bundles

και όχι

Sprint_US_LTE.bundles

 

Αλλά ερωτώ τωρα. Ποιές άλλες προϋποθέσεις πρέπει να πληροί το iPhone μου; Για παράδειγμα εγώ το έκανα jailbreak στην 7.0.4, πήρα μια R-SIM mini (που οι Κινέζοι μου είπαν οτι θα πάιξει μια χαρά όπως είναι η nano-sim αλλά μπάάά), έχω μια nano-sim (uncut) Vodafone και άλλη μια (uncut κι αυτή) Cosmote. Έχω εγκαταστήσει ένα package απο το repo της R-SIM (isamteam.com) που λέει οτι το χρειάζεται, εγκατέστησα και το περιβόητο patch που δεν είναι άλλο απο το iRose tool που απλά κάνει force 2g ή 3g.

Το πιο πάνω κόλπο το έχει επιτύχει κανείς; Με τι setup? Άντε βρε παιδιά μήπως δώ και γω αυτό το 3G... Και όσο σκέφτομαι οτι οι αλλοι είναι 4G με την ίδια συσκευή αναρωτιέμαι γιατί έμπλεξα έτσι με αυτό το Sprint iPhone...

Προς γνώση και συμμόρφωση!

Υπάρχει λύση...το πουλάς.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   mechanic

mechanic

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/01/2014 - 21:19

καλησπέρα σας έχω ένα iphone 5 κλειδωμένο σε sprint αμερικής έχω πάρει μια r sim 8 βγάζει "δικτυιο" κοσμοτέ αλλα μετά από λίγο το χάνει τι μπορώ να κάνω ευχάριστο



#33   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2014 - 13:26

Υπάρχει λύση...το πουλάς.

Μάλλον για εκεί το πάω... Πολύ ταλαιπωρία!



#34   Antonis19

Antonis19

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/04/2014 - 17:22

ΓΕΙΑ ΣΑΣ , ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΑ . ΕΧΩ ΕΝΑ 5S ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΣΕ ΔΙΚΤΥΟ SPRINT. ΓΙΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ RSIM9 KAI JAILBREAK ? ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ  ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΤΕ ?



#35   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/04/2014 - 17:31

Αν είναι σε 7.1 δεν υπάρχει συμβατή R-SIM.

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το πουλήσεις. Μακράν ο χειρότερος πάροχος.

 

Επίσης μη γράφεις με κεφαλαία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#36   Antonis19

Antonis19

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/04/2014 - 17:05

καλησπερα ! ενα phone 5s sprint για να το λειτουργησω με ελληνικη καρτα τι κανω ?



#37   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2015 - 20:15

καλησπερα ! ενα phone 5s sprint για να το λειτουργησω με ελληνικη καρτα τι κανω ?

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις κατά την γνώμη μου είναι να πάρεις τηλέφωνο το support της Sprint στην Αμερική (προτείνω απο Skype, είναι toll free) και να ζητήσεις unlock για international calls. Το έκανα πριν 2-3 μέρες και περιμένω απάντηση απο την Sprint για το αν θα το προχωρήσουν.

Κατά τ'άλλα σου προτείνω να μην μπλέξεις με R-SIM και κινεζιές γιατί πολύ πιθανόν να δεινοπαθήσεις.



#38   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 08/06/2015 - 20:29

υπαρχουν στο ebay factory unlocks, αλλα οι τιμες παιζουν αναλογα με την εταιρια που ειναι κλειδωμενο



#39   bill59

bill59

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Twitter:@c0mr0d3r
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/06/2015 - 18:25

Παιδιά, 30-50 ευρώ έχουν πάει τα unlocks για sprint τώρα.



#40   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2015 - 15:37

Παιδιά απο χθες το iPhone 5 που έχω το οποίο ήταν κλειδωμένο στην Sprint ξεκλείδωσε! Αγόρασα μια unlock υπηρεσία απο eBay (75 euria) και μέσα σε 15 μέρες έγινε το θάυμα!

Το μόνο που εύχομαι είναι να είναι μόνιμο και να μην μου κλειδώσει στο μέλλον. Ίδωμεν!

Ίσως υπάρχουν και πιο φθηνά unlock ΑΛΛΑ σε σύγκριση με την ταλαιπωρία που είχα φάει με την R-SIM εδώ και 2 χρόνια, ΧΑΛΑΛΙ!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες