Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPod φορτιστής αυτοκινήτου σε iPhone


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   vaggelas

vaggelas

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2008 - 01:22

Γεια σας παιδια! Παιρνω το θαρρος να ανοιξω ενα topic για να ρωτησω κατι που με απασχολει. Εχω ενα φορτιστη αυτοκινητου της belkin για το ipod μου (ipod video 80gb). Μπορω να τον χρησιμοποιησω αφοβα και για το iphone μου? Γιατι καπου στο internet διαβασα πως το ipod δεχεται ταση 10volt ενω το iphone 5volt. Μην το καψω το μηλοφωνο ρε παιδια! :P Θα ηθελα επισης να εκφρασω τα συγχαρητηρια μου για την ιστοσελιδα. Μια εγκυρη και ολοκληρωμενη πηγη γνωσης για το iphone. 

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 27/12/2008 - 12:06

Quote

Γεια σας παιδια! Παιρνω το θαρρος να ανοιξω ενα topic για να ρωτησω κατι που με απασχολει. Εχω ενα φορτιστη αυτοκινητου της belkin για το ipod μου (ipod video 80gb). Μπορω να τον χρησιμοποιησω αφοβα και για το iphone μου? Γιατι καπου στο internet διαβασα πως το ipod δεχεται ταση 10volt ενω το iphone 5volt. Μην το καψω το μηλοφωνο ρε παιδια! :P Θα ηθελα επισης να εκφρασω τα συγχαρητηρια μου για την ιστοσελιδα. Μια εγκυρη και ολοκληρωμενη πηγη γνωσης για το iphone. 

Εκεί όπου το διάβασες να τους πεις ότι Τρίτη Γυμνασίου δεν την βγάλανε... Ο φορτιστής δεν είναι τροφοδοτικό για να ελέγχει τα Volt που θα περάσουν στη συσκευή... Άρα ναι τον χρησιμοποιείς εντελώς άφοβα...

#3   vaggelas

vaggelas

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2008 - 22:22

Quote

Quote

Γεια σας παιδια! Παιρνω το θαρρος να ανοιξω ενα topic για να ρωτησω κατι που με απασχολει. Εχω ενα φορτιστη αυτοκινητου της belkin για το ipod μου (ipod video 80gb). Μπορω να τον χρησιμοποιησω αφοβα και για το iphone μου? Γιατι καπου στο internet διαβασα πως το ipod δεχεται ταση 10volt ενω το iphone 5volt. Μην το καψω το μηλοφωνο ρε παιδια! :P Θα ηθελα επισης να εκφρασω τα συγχαρητηρια μου για την ιστοσελιδα. Μια εγκυρη και ολοκληρωμενη πηγη γνωσης για το iphone. 


Εκεί όπου το διάβασες να τους πεις ότι Τρίτη Γυμνασίου δεν την βγάλανε... Ο φορτιστής δεν είναι τροφοδοτικό για να ελέγχει τα Volt που θα περάσουν στη συσκευή... Άρα ναι τον χρησιμοποιείς εντελώς άφοβα...



  To σύνδεσα τελικά και μου έβγαλε μήνυμα στην οθόνη του iPhone πως το συγκεκριμένο αξεσουάρ δέν υποστηρίζεται...  :(

#4   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2008 - 22:26

δηλαδη δε φορτιζει εε;;

#5   vaggelas

vaggelas

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2009 - 23:11

Quote

δηλαδη δε φορτιζει εε;;


  Δυστυχως οχι... Εμενα μου φενεται περιεργο που αναγνωριζει πως ειναι φορτιστης και μου το απορριπτει το εξαρτημα. Αμα δεν ηταν καθολου συμβατο δεν θα πεταγε καποιο μηνυμα, απλα δεν θα γινοταν τιποτα! Λετε παιδια να ειναι καποιο software lock? Τι παιζει τωρα? Απλα καθομαι και "χαφτω" το μηνυμα που μου πεταει?

#6   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2009 - 09:19

Quote

Quote

δηλαδη δε φορτιζει εε;;




  Δυστυχως οχι... Εμενα μου φενεται περιεργο που αναγνωριζει πως ειναι φορτιστης και μου το απορριπτει το εξαρτημα. Αμα δεν ηταν καθολου συμβατο δεν θα πεταγε καποιο μηνυμα, απλα δεν θα γινοταν τιποτα! Λετε παιδια να ειναι καποιο software lock? Τι παιζει τωρα? Απλα καθομαι και "χαφτω" το μηνυμα που μου πεταει?


Ίσως δεν κουμπώνει στις σωστές επαφές οπότε καταλαβαίνει το iPhone ότι κάτι δεν πάει καλά, γι' αυτό μάλλον σου βγάζει το μήνυμα...

#7   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 11/01/2009 - 00:36

όχι ρε σεις... Λογικά κανονικά θα πρέπει να σου φορτίζει... Για τσέκαρε το... Γιατί εγώ έχω ένα Dock της apple και κάτι ηχεία Logitech για iPod και όταν βάζω το iPhone μου λέει This accessory was not meant to work with iPhone αλλά μια χαρά φορτίζει/παίζει μουσική...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες