Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

H Apple υπόσχεται να διορθώσει το πρόβλημα με τα κρασαρίσματα στο iOS 7


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
54 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   jimRL

jimRL

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:05

Στο iPad 3 μου τελευταία η κατάσταση ήταν απελπιστική, το keyboard απαράδεκτα αργό, ειδικά σε ενέργειες όπως Shift ή αλλαγή γλώσσας και καθημερινά κρασαρίσματα που είχαν ως συνέπεια reboot που έπαιρνε μέχρι και 15 λεπτά (!!!!). Στο iPhone 4 δεν έχω κρασαρίσματα αλλά είναι τραγικά αργό, πολύ χειρότερα από το iPad 3. Κάπως διορθώθηκε η κατάσταση κάνοντας reset all settings και στις δύο συσκευές. Στο iPad έκανα στη συνέχεια και πλήρες reset και restore from backup. Με αυτό έφυγαν τα κρασαρίσματα αλλά είναι ακόμα αρκετά αργό. Εννοείται αν το ήξερα θα είχα μείνει στο iOS 6 και έστειλα και feedback στην Apple για να παραπονεθώ και να ζητήσω να γυρίσω τις συσκευές μου στο iOS 6 (που ήξερα ότι δεν θα γίνει φυσικά). Επιεικώς απαράδεκτη η Apple που το κυκλοφόρησε με τόσα προβλήματα, ειδικά σε λίγο παλιότερες συσκευές, που όμως δεν είναι δικαιολογία, ειδικά για το iPad 3.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:08

βιαστηκαν για τα χρηματα να βγαλουν το jb.... ισως να εχουν και αλλες τρυπες αλλα οπως και να εχει καψανε exploits αδικα πιστευω

Βγήκε το 7 beta σεπτέμβρη περίπου; Περίπου ναι. Μέχρι σήμερα συνεχίζει beta και απ ότι φαίνεται πάμε για Μάρτη release 7.1. Μέτρα τους μήνες beta.

Θα περίμεναν οι evaders άλλους 3 μήνες επειδή η Apple τα ξύνει;:)


Αναρτημένη εικόνα


#18   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:12

Βγήκε το 7 beta σεπτέμβρη περίπου; Περίπου ναι. Μέχρι σήμερα συνεχίζει beta και απ ότι φαίνεται πάμε για Μάρτη release 7.1. Μέτρα τους μήνες beta.

Θα περίμεναν οι evaders άλλους 3 μήνες επειδή η Apple τα ξύνει; :)

βρε δεν εχεις αδικο αλλα αν κλεισουν τις τρυπες και δεν εχουν αλλεσ? γιατι ολοι θα πανε σε 7.1 πιος θα μειενι σε 7? αφου εχει θεμετα και απο οτι φενετε η 7.1 διορθωνει πολλα!


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#19   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:14

βρε δεν εχεις αδικο αλλα αν κλεισουν τις τρυπες και δεν εχουν αλλεσ? γιατι ολοι θα πανε σε 7.1 πιος θα μειενι σε 7? αφου εχει θεμετα και απο οτι φενετε η 7.1 διορθωνει πολλα!

Ντάνει αν τα κλείσουν τα exploits, που θα τα κλείσουν δλδ, μπορεί να έχουν άλλα αλλά και να μην έχουν θα βρουν. Κοινώς όσοι θέλουν JB θα κάνουν την επιλογή τους.Πάντα έτσι ήταν δυστυχώς.


Αναρτημένη εικόνα


#20   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:16

Ντάνει αν τα κλείσουν τα exploits, που θα τα κλείσουν δλδ, μπορεί να έχουν άλλα αλλά και να μην έχουν θα βρουν. Κοινώς όσοι θέλουν JB θα κάνουν την επιλογή τους.Πάντα έτσι ήταν δυστυχώς.

ναι αλλα τωρα που το 7 ηταν major update και μεταβαση απο 32 σε 64 σαφως και εχει θεματα αρκετα, ειναι δυσκολο να μεινεις σε 7.04 jb αντι σε 7.1... τεσπα ειδωμεν, παντος μαρεσει που ελεγαν οτι για το jb τωρα ειχαν πολλα σχεδια, και για ενα μεγαλο prject κτλ... οτι να ναι


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#21   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:16

Είναι περίεργο πάντως πως υπάρχουν τέτοιες εκ διαμέτρου αντιφάσεις στην εμπειρία χρήσης του iOS 7, εγώ το είχα περάσει στο iPhone 5 που είχα από την πρώτη beta και εκτός από τη beta 2 που ήταν αρκετά ασταθής, σε όλες τις υπόλοιπες δεν είχα συναντήσει τη συμπεριφορά που περιγράφετε ότι έχει η 7.0.4...

Σπάνια crashes και ακόμα πιο σπάνια resprings, μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού, εννοώ συνολικά από τότε που την πρωτοέβαλα...

Η ταχύτητα μειώθηκε ναι, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

 

Και από τότε που πήρα το 5c συνεχίζεται η ίδια εμπειρία, ακόμη και μετά την 7.1 beta 4 που πέρασα, η οποία επανέφερε και την ταχύτητα σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα...

 

Αναρωτιέμαι μήπως έχει να κάνει με το είδος του setup που έχει ο καθένας, πχ εγώ δεν έχω πάνω από 30-40 εφαρμογές και κάνω σχετικά συχνά clean set ups, επίσης η πιο βαριά εφαρμογή που έχω πρέπει να είναι το FB...


Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 23/01/2014 - 13:20


#22   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:17

ναι αλλα τωρα που το 7 ηταν major update και μεταβαση απο 32 σε 64 σαφως και εχει θεματα αρκετα, ειναι δυσκολο να μεινεις σε 7.04 jb αντι σε 7.1... τεσπα ειδωμεν, παντος μαρεσει που ελεγαν οτι για το jb τωρα ειχαν πολλα σχεδια, και για ενα μεγαλο prject κτλ... οτι να ναι

Τα θέματα είναι λογικά, οι 3-4 μήνες beta 7.1 με τόσα προβλήματα είναι πολλοί...

Κι η Apple είχε σχέδια για το 7. Που είναι;


Αναρτημένη εικόνα


#23   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:20

Είναι περίεργο πάντως πως υπάρχουν τέτοιες εκ διαμέτρου αντιφάσεις στην εμπειρία χρήσης του iOS 7, εγώ το είχα περάσει στο iPhone 5 που είχα από την πρώτη beta και εκτός από τη beta 2 που ήταν αρκετά ασταθής, σε όλες τις υπόλοιπες δεν είχα συναντήσει τη συμπεριφορά που περιγράφετε ότι έχει η 7.0.4...

Σπάνια crashes και ακόμα πιο σπάνια resprings, μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού... Η ταχύτητα μειώθηκε ναι, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

 

Και από τότε που πήρα το 5c συνεχίζεται η ίδια εμπειρία, ακόμη και μετά την 7.1 beta 4 που πέρασα, η οποία επανέφερε και την ταχύτητα σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα...

 

Αναρωτιέμαι μήπως έχει να κάνει με το είδος του setup που έχει ο καθένας, πχ εγώ δεν έχω πάνω από 30-40 εφαρμογές και κάνω σχετικά συχνά clean set ups, επίσης η πιο βαριά εφαρμογή που έχω πρέπει να είναι το FB...

οχι απλα απο 7 b1 -b6 ειχαν πολλες νεες προσθηκες οποτε περισσοτερα bugs! οσο για το air,5s το ios 7 ειναι σε 64 βιτ γραμμενο αρα ακομα περισσοτερα bug! οσο για την ταχυτητα δεν ειναι αργο απλα τα νεα ανιματιον εχουν μεγαλο transition time. 


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#24   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:23

Τα θέματα είναι λογικά, οι 3-4 μήνες beta 7.1 με τόσα προβλήματα είναι πολλοί...

Κι η Apple είχε σχέδια για το 7. Που είναι;

ε σιγα σιγα βρε mark, εγραψε το 1.3 του κωδικα απο την αρχη! λογικο να θελει χρονο αυτο, βεβαια να μου πεις ας μην το εβγαζε τοτε αλλα 3 μηνες μετα... ισως ομως να τα ειδαν και να ειπαν το βγαζουνε τωρα με μια εμπιρια καλη και bugs και στην 7.1 το κανουμε σαν την 6.1 σε ολα!  δικιο εχουν που γκρινιαζουν, αλλα και η μηλια εκανε ολοκληρο facelift. ας ριξουμε νερο στο κρασι μας


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#25   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:32

οσοι ειναι σε ios7 και δεν εχουν δει κρασαρισματα ας δοκιμασουν να μπουν απο το σαφαρι στο http://www.outdoorphotographer.com/

υποψην οτι σε ios6 η σελιδα ανοιγει κανονικότατα



#26   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:33

Δεν ξέρω αν ειναι η ιδέα μου αλλα στα περισσότερα που κρασαρει ειναι iPad air και 5s....παντός σε iPhone 5 με jb ακόμα δεν εχω δει κατι....

Knowledge Is Power


#27   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:40

οσοι ειναι σε ios7 και δεν εχουν δει κρασαρισματα ας δοκιμασουν να μπουν απο το σαφαρι στο http://www.outdoorphotographer.com/

υποψην οτι σε ios6 η σελιδα ανοιγει κανονικότατα

Μόλις μου κράσαρε στο iphone 5!!!!



#28   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:41

εμενα παντως κανει πολυ σπανια crash...εχω μεν αλλα ειναι 1 τη βδομαδα



#29   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:42

αμφιβαλω αν υπαρχει εστω και μια συσκευη στον κόσμο σε 7 που να ανοιγει τη συγκεκριμενη σελιδα, και φυσικά δεν ειναι η μονη



#30   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/01/2014 - 13:43

οσοι ειναι σε ios7 και δεν εχουν δει κρασαρισματα ας δοκιμασουν να μπουν απο το σαφαρι στο http://www.outdoorphotographer.com/

υποψην οτι σε ios6 η σελιδα ανοιγει κανονικότατα

σε 5s κρασαρε


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες