Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Έσοδα $57.6 δισ. με πωλήσεις ρεκόρ 51 εκατ. iPhone και 26 εκατ. iPad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/01/2014 - 11:46

Αυτο να φανταστώ δείχνει τι ποσοστό iPhone 5 , 5s , 5c κλπ υπάρχεο συνολικά;

 

Γιατι δεν μου φαίνεται λογικό 40% να πουλαει iPhone 5 ακομα :P

αυτο δειχνει τι τηλεφωνο σε ποσοστο υπαρχουν συνολικα, το 34% των iphone einai to 5ari px, esy θες να δεις το 5s και 5c πανω κατω, απο τοτε που βγηκαν το 5s εχει 16% και το 5c 5% ara το 5s πουλησε 3 φορες περισσοτερο,


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/01/2014 - 11:48

αυτο δειχνει τι τηλεφωνο σε ποσοστο υπαρχουν συνολικα, το 34% των iphone einai to 5ari px, esy θες να δεις το 5s και 5c πανω κατω, απο τοτε που βγηκαν το 5s εχει 16% και το 5c 5% ara το 5s πουλησε 3 φορες περισσοτερο,

Nαι το είδα αυτο :)


Μπορούμε μονο τα 5s/5c. 

 

Απλά δεν μπορούμε να συγκρίνουμε σε σύνολο δυστυχως. (όχι οτι εχει καμια αξία οπως ειπα , μιας και το κέρδος ειναι κέρδος και η Apple απο τις κορυφαίες εταιρίες τεχνολογίας)

 

Αντε να δουμε τι μας έρχεται του χρόνου.

 

 

Anyway :) Ευχαριστώ πολύ! 


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 28/01/2014 - 11:48

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#33   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 28/01/2014 - 11:48

καλημερα, ευχαριστα νεα για την μηλια! η οποια κανει maintance το dev site και μου εχει σπασει τα νευρα...

οσοι λενε οτι το 5 το πουλησε με την διαφημηση κανουν λαθος, οταν κοιταγα για κινητο μιας και εκεινη την περιοδο ασχολιομουν πολυ με τα wp ελεγα να παρω το 8x... οταν πηγα να το δω οταν το εφεραν διπλα ειχε το 5αρι... λοιπον για αλλο τηλεφωνο πηγαινα τα ματια μου αλλου ειχαν καρφωθει!!! το 5αρι οπως και τα περισσοτερα iphone ειναι απλα πανεμορφα! ειναι κατι που τραβαει τον πελατη σε αντιθεση με τους ανταγωνηστες, πολυς κοσμος κοιταει την εξωτερικη εμφανηση και μετα ολα τα αλλα, ειναι το πρωτο βημα που σε κερδισει, οταν μετα χρησημοποιησεις το ios δεν θα αλαξεις ξανα, οταν δεις πως δουλευει το icloud θα σε καθηλωσει. δεν ειναι μαρκετινγ αυτο, ειναι ποιοτητα και προσοχη στις υπηρεσιες που προσφερει! αυτο πουλαει!

η σαμμυ δινει πολυ περισσοτερα χρηματα απο την αππλε για διαφημηση αλλα γιατι εχει πτωση? επιδη μηπως ολοι ξενερονουν με το blotware και το lag? περνει ενας σαμμυ προιον και μετα η επομενη αγορα του ειναι htc η sony επιδη εκει ειναι πιο ομορφο και ευχρηστο το λειτουργικο...

Φίλε μου κανένας δεν κανει λάθος απλα όλες οι απόψεις ειναι σωστές σαφώς ουτε εγω είδα την διαφήμιση και πήγα και το πήρα γιατι απο την παρουσίαση ήξερα το προϊόν αλλα υπάρχουν και άτομα που είδαν την διαφήμιση οπως επίσης δεν πήγαν όλοι να πάρουν κινητό και κοίταζαν αλλού αντί να κοιτάνε αυτο για το οποιο πήγαν στο κατάστημα ο κάθε ένας και κάπως το είδαν άρα δεν υπάρχει λάθος τρόπος και σωστός για να ενημερωθείς για κάποιον προϊόν απλα ποιος σε μεγάλο ποσοστό βοήθησε την προβολή του....σαφώς και αυτο που λέω γνώμη μου ειναι που μπορείς να ειναι και λάθος.....παντός απο την μεση και κατω συμφωνώ σε ολα οσα είπες.... ;)

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 28/01/2014 - 11:58

Knowledge Is Power


#34   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/01/2014 - 11:51

καλημερα, ευχαριστα νεα για την μηλια! η οποια κανει maintance το dev site και μου εχει σπασει τα νευρα...

 

οσοι λενε οτι το 5 το πουλησε με την διαφημηση κανουν λαθος, οταν κοιταγα για κινητο μιας και εκεινη την περιοδο ασχολιομουν πολυ με τα wp ελεγα να παρω το 8x... οταν πηγα να το δω οταν το εφεραν διπλα ειχε το 5αρι... λοιπον για αλλο τηλεφωνο πηγαινα τα ματια μου αλλου ειχαν καρφωθει!!! το 5αρι οπως και τα περισσοτερα iphone ειναι απλα πανεμορφα! ειναι κατι που τραβαει τον πελατη σε αντιθεση με τους ανταγωνηστες, πολυς κοσμος κοιταει την εξωτερικη εμφανηση και μετα ολα τα αλλα, ειναι το πρωτο βημα που σε κερδισει, οταν μετα χρησημοποιησεις το ios δεν θα αλαξεις ξανα, οταν δεις πως δουλευει το icloud θα σε καθηλωσει. δεν ειναι μαρκετινγ αυτο, ειναι ποιοτητα και προσοχη στις υπηρεσιες που προσφερει! αυτο πουλαει!

 

η σαμμυ δινει πολυ περισσοτερα χρηματα απο την αππλε για διαφημηση αλλα γιατι εχει πτωση? επιδη μηπως ολοι ξενερονουν με το blotware και το lag? περνει ενας σαμμυ προιον και μετα η επομενη αγορα του ειναι htc η sony επιδη εκει ειναι πιο ομορφο και ευχρηστο το λειτουργικο...

Επειδή τώρα το είδα. Θα κάνω απλά μια μικρή διόρθωση. 

 

Και δεν το κανω τυχαια :) Σε όλα τα άλλα εχεις δίκιο (αν και η sony πάσχει στο θέμα οθονη).


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#35   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/01/2014 - 12:03

Nαι το είδα αυτο :)


Μπορούμε μονο τα 5s/5c. 

 

Απλά δεν μπορούμε να συγκρίνουμε σε σύνολο δυστυχως. (όχι οτι εχει καμια αξία οπως ειπα , μιας και το κέρδος ειναι κέρδος και η Apple απο τις κορυφαίες εταιρίες τεχνολογίας)

 

Αντε να δουμε τι μας έρχεται του χρόνου.

 

 

Anyway :) Ευχαριστώ πολύ! 

απο κατω μπορεις να επιλεξεις πια τηλεφωνα θες, κανεις κλικ και στο βαζει στο διαγραμμα.... 


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#36   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/01/2014 - 12:09

απο κατω μπορεις να επιλεξεις πια τηλεφωνα θες, κανεις κλικ και στο βαζει στο διαγραμμα.... 

Ναι , αλλά σου βάζει το iPhone 5 σε ποσοστό 40% , γιατί αυτη τη στιγμή το 40% ειναι iPhone 5 :P 

 

Δεν σημαίνει οτι πούλησε 40% iPhone 5 το τελευταίο τρίμηνο. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#37   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/01/2014 - 12:21

Ναι , αλλά σου βάζει το iPhone 5 σε ποσοστό 40% , γιατί αυτη τη στιγμή το 40% ειναι iPhone 5 :P

 

Δεν σημαίνει οτι πούλησε 40% iPhone 5 το τελευταίο τρίμηνο. 

ναι βρε, μα το 5 αποσυρθηκε τι να σου δειξει, εσυ θες το 5s και 5c να δεις πως ανεβηκαν τα ποσοστα, πανω κατω να περεις μια ιδεα τι γινετε, απο το να μην ξερει τιποτα κατι ειναι χαχα

και εχει και για ipad και για αλλα λειτουργικα, βαλε να δεις το adoption σε κιτ κατ πχ (να βαλεις τα κλαματα) χαχα


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#38   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/01/2014 - 12:25

δυστυχώς η apple δεν δίνει τέτοιες πληροφορίες ….γιατι άραγε ?

Χαχαχα... Που η Sammy δεν λεει ποσα πουλησε (λεει μονο ποσα εστειλε σε retailers) το καταπινουμε αμασητο εεε ??



#39   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/01/2014 - 12:25

ναι βρε, μα το 5 αποσυρθηκε τι να σου δειξει, εσυ θες το 5s και 5c να δεις πως ανεβηκαν τα ποσοστα, πανω κατω να περεις μια ιδεα τι γινετε, απο το να μην ξερει τιποτα κατι ειναι χαχα

και εχει και για ipad και για αλλα λειτουργικα, βαλε να δεις το adoption σε κιτ κατ πχ (να βαλεις τα κλαματα) χαχα

Ναι τα εχω δει και κλαίω (τουλάχιστον ανήκω στο ποσοστό με kitkat :P)! χαχαχαχαχα

 

Ε ήθελα να δώ τι έγινε όλο το Q4 :P γιατί σε ένα διάστημα νομίζω ήταν διαθέσιμο και το 5 . 

 

Απλά ήθελα να δω : 51εκ iPhone - 30εκ 5s , 10εκ 5c , 10εκ 4s , 1εκ 5. Κατι τέτοιο. Τελος παντων δεν αλλάζει κατι οπως ξαναειπα , είναι απλά προσωπική μου περιέργεια.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#40   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/01/2014 - 12:28

Ότι και να πούμε στην Apple υπάρχουν κορυφαία άτομα. Ξέρουν πως να δράσουν και ποτε. Ξέρουν να κάνουν target το κοινό τους και δεν δίνουν βάρος στους πολλούς αλλα στους λίγους και φανατικούς. Από μάρκετινγκ είναι πολύ μπροστά αφού κατάφερε να ακούς την λέξη smartphone και το πρώτο πράγμα που σου έρχεται στο μυαλό να είναι iphone. Τώρα εγώ προσωπικά ποτέ δεν θα αγόραζα παντόφλα. Και κάτι άλλο αν δείτε παρουσίαση τις samsung για τα τελευταία τις μοντέλα θα καταλάβετε την διαφορά!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες