Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Απέτυχε τελικά το iPhone 5C;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
146 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/03/2014 - 13:29

και εγω 3-4 εχω δει στο μετρο, σου λεω δεν ξερουμε. θα δουμε αναλογα με την κινηση της αππλε απο εδω και περα

Μην συγκρίνετε την Ελλάδα, όταν ήμουν βοστωνη κ νέα Υόρκη έβλεπα συνέχεια, μου χε κάνει εντύπωση μάλιστα, μια κ εκει ειναι μικρότερη η διάφορα τιμής..επίσης ήταν γυναίκες οι περισσότερες...;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   iefstratios

iefstratios

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 08/03/2014 - 13:46

Εγώ πάντως που το είδα να το κρατά κάποιος στο μετρό (το γαλάζιο), το χάζευα. Σαν εμφάνιση και στιβαρότητα, άριστο, κατά τη γνώμη μου, αλλά του έλειπαν τα premium χαρακτηριστικά τελευταίας γενιάς, που ζητούν, και ορθώς, οι αγοραστές προϊόντων της Apple. Ας φορούσε τουλάχιστον τον Α7...

#108   wh0ami

wh0ami

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:aloeveras

Δημοσίευση 08/03/2014 - 14:15

Σαν κάτοχος του iPhone 5C μπλε χρώματος, έχω να δηλώσω ότι όντως είναι πάρα πολύ όμορφη συσκευή. Το καλύτερο αυτής της συσκευής είναι η αίσθηση που έχεις όταν το κρατάς στα χέρια σου. Το είδος του πλαστικού που έβαλαν πίσω δίνει μια μοναδική αίσθηση, πολύ καλύτερη (κατά τη γνώμη μου) απο αυτήν του 5 και 5S. Ίσως επειδή είναι κάτι καινούργιο. Το αρνητικό (πάλι κατ'εμένα) είναι ο επεξεργαστής, θα έπρεπε να είχε τον Α7, αν και ανταποκρίνεται καλύτερα απο το 5άρι μου.



#109   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2014 - 15:18

2ετιας

Ναι, συγνωμη, απλα σκεφτηκα οτι θα ειναι 3ος χρονος εμφανισης... σωστος παντως!


Τελευταία επεξεργασία από: eNeRGy, 08/03/2014 - 15:21


#110   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2014 - 15:22

Δεν σε πιανω ... Κατσε να παρω κατι ληγμενα που εχω και ξαναδοκιμαζω ...  :P

Μαλλον να τα σταματησεις αφου δεν πιανεις κατι τοσο απλο... σε χαλανε!



#111   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/03/2014 - 15:51

Ρε παιδιά, όταν το 5c κοστίζει όσο περίπου το 5 και λίγο λιγότερο από το 5s (κι είναι πλαστικό, ενώ το κοινό της Apple εχει συνηθίσει σε πολυτελές προϊόντα), πως να μην ψιλοαποτυχανε στις προσδοκούμενες πωλησεις;

Θα δώσεις τόσα χρήματα για πλαστικό κινητό, ενώ με λίγο περισσότερα θα πάρεις σαφώς πιο πολυτελέστατο κινητό;
Εγω δεν θα το έκανα. Ούτε ο Τζομπς πιστεύω δεν θα το δεχόταν να βγει αυτό το κινητό, ποτέ!

#112   starnik

starnik

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/03/2014 - 16:10

Κι εγω σαν κατοχος 5c μπλε χρωματος ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη συσκευη....το πλαστικο δε με απασχολει καθολου...ετσι κι αλλιως ειτε πλαστικο ειτε οχι θα του φορουσα θηκη...εχω αγορασει και την κιτρινη θηκη τησ apple και μου αρεσει πολυ η αντιθεση..το μονο που με "χαλαει" ειναι ο επεξεργαστης του-οχι γιατι ειναι αργος(ισα ισα!) αλλα για καλυτερη συμβατοτητα στα μελλοντικα updates τα οποια λογικα θα σχεδιαζονται με βαση τον 64bit.οσο για το αν  απετυχε η οχι εχω να προσθεσω οτι τη δουλεια του την εκανε για την apple...προωθησε και με το παραπανω το 5s..



#113   wh0ami

wh0ami

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:aloeveras

Δημοσίευση 08/03/2014 - 17:56

Ρε παιδιά, όταν το 5c κοστίζει όσο περίπου το 5 και λίγο λιγότερο από το 5s (κι είναι πλαστικό, ενώ το κοινό της Apple εχει συνηθίσει σε πολυτελές προϊόντα), πως να μην ψιλοαποτυχανε στις προσδοκούμενες πωλησεις;

Θα δώσεις τόσα χρήματα για πλαστικό κινητό, ενώ με λίγο περισσότερα θα πάρεις σαφώς πιο πολυτελέστατο κινητό;
Εγω δεν θα το έκανα. Ούτε ο Τζομπς πιστεύω δεν θα το δεχόταν να βγει αυτό το κινητό, ποτέ!

Στην Κύπρο πάντως το 5 στοιχίζει τουλάχιστον 80 ευρώ περισσότερο απο το 5C



#114   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/03/2014 - 18:53

Κι εγω σαν κατοχος 5c μπλε χρωματος ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη συσκευη....το πλαστικο δε με απασχολει καθολου...ετσι κι αλλιως ειτε πλαστικο ειτε οχι θα του φορουσα θηκη...εχω αγορασει και την κιτρινη θηκη τησ apple και μου αρεσει πολυ η αντιθεση..το μονο που με "χαλαει" ειναι ο επεξεργαστης του-οχι γιατι ειναι αργος(ισα ισα!) αλλα για καλυτερη συμβατοτητα στα μελλοντικα updates τα οποια λογικα θα σχεδιαζονται με βαση τον 64bit.οσο για το αν  απετυχε η οχι εχω να προσθεσω οτι τη δουλεια του την εκανε για την apple...προωθησε και με το παραπανω το 5s..


Φίλε, δεν μιλώ στην εμφάνιση, αλλα στο βάρος!
Με τα μεταλλικά νιώθεις οτι πηρες μηχάνημα, με το πλαστικό νιώθεις οτι εχεις φτηνοντηλεκοντρολ αντικαταστάτη της LG tv σου.

#115   wh0ami

wh0ami

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:aloeveras

Δημοσίευση 08/03/2014 - 19:10

Φίλε, δεν μιλώ στην εμφάνιση, αλλα στο βάρος!
Με τα μεταλλικά νιώθεις οτι πηρες μηχάνημα, με το πλαστικό νιώθεις οτι εχεις φτηνοντηλεκοντρολ αντικαταστάτη της LG tv σου.

 

Απλα για πληροφόρηση, το 5C είναι πιο βαρετό απο το 5 και το 5S....



#116   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/03/2014 - 19:16

Απλα για πληροφόρηση, το 5C είναι πιο βαρετό απο το 5 και το 5S....

τι εννοεις ειναι πιο βαρετο...



#117   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/03/2014 - 19:20

Πιο βαρύ εννοούσε ο φίλος.

 

Το 5c είναι 20γραμμάρια πιο βαρύ από το 5/5S, για τον φίλο που είπε ότι το πλαστικό μοιάζει φθηνό λόγω βάρους.



#118   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 08/03/2014 - 19:49

Κι εγω σαν κατοχος 5c μπλε χρωματος ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη συσκευη....το πλαστικο δε με απασχολει καθολου...ετσι κι αλλιως ειτε πλαστικο ειτε οχι θα του φορουσα θηκη...εχω αγορασει και την κιτρινη θηκη τησ apple και μου αρεσει πολυ η αντιθεση..το μονο που με "χαλαει" ειναι ο επεξεργαστης του-οχι γιατι ειναι αργος(ισα ισα!) αλλα για καλυτερη συμβατοτητα στα μελλοντικα updates τα οποια λογικα θα σχεδιαζονται με βαση τον 64bit.οσο για το αν απετυχε η οχι εχω να προσθεσω οτι τη δουλεια του την εκανε για την apple...προωθησε και με το παραπανω το 5s..

Και γω το εκραζα δεν θα πω οχι και το είδα σε μπλε καλό ειναι δεν λέω αλλα αν είχες πριν 5 και πήρες 5c σορρυ αλλα ειναι μέγα λάθος καλύτερα να επαιρνες 5s....διάφορα ουσιαστική δεν εχει με το 5 ίσα ισα που το 5 εχει το ιδιο hardware με το 5c εκτός από μπαταρία σιγά αντί για κάθε πχ 12 ώρες το βάζεις πρίζα κάθε 14 σιγά την διάφορα....συν με το 5 ότι εχεις ενα κινητό με κατασκευή σαν του 5s....βεβαια αν ήθελες να εχει χρωμα πάω πάσο τότε...

Knowledge Is Power


#119   starnik

starnik

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/03/2014 - 19:49

το βαρος και η εμφανιση ειναι κατι υποκειμενικο παιδια κι εννω οτι αρκετοι ειναι αυτοι που προτιμουν μια ελαχιστα πιο βαρια συσκευη που τους δινει αισθηση στιβαροτητας..αλλοι παλι προτιμουν να εχουν μια παναλαφρη...οσο για την εμφανιση εμενα τουλαχιστον με κερδισε απ την πρωτη στιγμη...ο καθενας κανει τις επιλογες του...το τελειο smartphone η αυτο που να αρεσει σε ολους δεν υπαρχει ουτε θα υπαρξει.. ΄)



#120   starnik

starnik

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/03/2014 - 19:53

Και γω το εκραζα δεν θα πω οχι και το είδα σε μπλε καλό ειναι δεν λέω αλλα αν είχες πριν 5 και πήρες 5c σορρυ αλλα ειναι μέγα λάθος καλύτερα να επαιρνες 5s....διάφορα ουσιαστική δεν εχει με το 5 ίσα ισα που το 5 εχει το ιδιο hardware με το 5c εκτός από μπαταρία σιγά αντί για κάθε πχ 12 ώρες το βάζεις πρίζα κάθε 14 σιγά την διάφορα....συν με το 5 ότι εχεις ενα κινητό με κατασκευή σαν του 5s....βεβαια αν ήθελες να εχει χρωμα πάω πάσο τότε...

εννοειται οτι δεν υπαρχει λογος αντικαταστασης του 5 απ το 5c..ουτε απ το 5s για μενα...αν ομωs καποιος θελει χρωμα χωρις να τον ενδιαφερει τοσο τα  2-3 καλουδια του 5s και μεχρι τωρα ειχε απο 4s και κατω,πιστευω ειναι μια καλη επιλογη το 5c


Τελευταία επεξεργασία από: starnik, 08/03/2014 - 19:53


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες