Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Wind σταθερό & ιντερνετ τραγικό απλα.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 07/02/2014 - 22:46

Καλησπέρα σε ολους, 

 

Εχω Ιντερνετ και στθαερό στο σπίτι απο την WIND και το τελευταίο διαστημα (5-6 μηνών) ειναι τραγικό το ιντερνετ και το τηλεφωνο (κύμματα στην κληση) μετα απο 10-11 φορές που πήρα τηλεφωνο στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση (με ζάλισαν με τις ιδιες τεχνικές για να το φτιάξουμε) ηρθε τεχνικός στο σπίτι μου λεει υπάρχει θεμα με το καλώδιο, το αλλάξαμε βάλαμε και ενα δευτερο εφεδρικό και ολα καλα, 3 μερες μετα ξεκίνησαν παλι τα ίδια (uptime στο ιντερνετ εχω 4-5 λεπτά μετα τα 4-5 λεπτα ΜΠΟΥΜ disconnect) οπότε μαζεύω τα πραγματα μου (το ρουτερ μου και το τηλεφωνο μου) και παω σε άλλη εταιρία (και για τις υπηρεσίες τους αλλα και για την εξυπηρετηση τους) το θέμα ειναι που παω ; 

 

Σκέφτομαι να παω στον ΟΤΕ ημουν χρόνια εκει και δεν είχα πρόβλημα εφυγα για το οικονομικό θεμα, αλλα τωρα με τις τιμές για 10€ παραπανω το μήνα καλυτερα να τα δίνω και να είμαι κομπλέ παρα να τα κρατάω και να προσπαθώ να γράψω ενα ποστ 20 λεπτά γιατι τα disconnect δεν με αφήνουν.

 

Έχετε εμπειρίες απο αλλες εταιρείες ; 

 

ΥΓ: Εκτός απο CYTA και αυτή την θεωρώ προσωπικά για τα σκουπίδια την είχα για 1 μηνα ακριβώς, τις 15 ημέρες του μηνα δεν είχα ιντερνετ εκει το disconnect ηταν συνεχές και οχι ανα 4-5 λεπτά

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   arma1

arma1

    iPH Contributor

  • 1.414 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 07/02/2014 - 22:51

Καλησπέρα σε ολους, 

 

Εχω Ιντερνετ και στθαερό στο σπίτι απο την WIND και το τελευταίο διαστημα (5-6 μηνών) ειναι τραγικό το ιντερνετ και το τηλεφωνο (κύμματα στην κληση) μετα απο 10-11 φορές που πήρα τηλεφωνο στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση (με ζάλισαν με τις ιδιες τεχνικές για να το φτιάξουμε) ηρθε τεχνικός στο σπίτι μου λεει υπάρχει θεμα με το καλώδιο, το αλλάξαμε βάλαμε και ενα δευτερο εφεδρικό και ολα καλα, 3 μερες μετα ξεκίνησαν παλι τα ίδια (uptime στο ιντερνετ εχω 4-5 λεπτά μετα τα 4-5 λεπτα ΜΠΟΥΜ disconnect) οπότε μαζεύω τα πραγματα μου (το ρουτερ μου και το τηλεφωνο μου) και παω σε άλλη εταιρία (και για τις υπηρεσίες τους αλλα και για την εξυπηρετηση τους) το θέμα ειναι που παω ; 

 

Σκέφτομαι να παω στον ΟΤΕ ημουν χρόνια εκει και δεν είχα πρόβλημα εφυγα για το οικονομικό θεμα, αλλα τωρα με τις τιμές για 10€ παραπανω το μήνα καλυτερα να τα δίνω και να είμαι κομπλέ παρα να τα κρατάω και να προσπαθώ να γράψω ενα ποστ 20 λεπτά γιατι τα disconnect δεν με αφήνουν.

 

Έχετε εμπειρίες απο αλλες εταιρείες ; 

 

ΥΓ: Εκτός απο CYTA και αυτή την θεωρώ προσωπικά για τα σκουπίδια την είχα για 1 μηνα ακριβώς, τις 15 ημέρες του μηνα δεν είχα ιντερνετ εκει το disconnect ηταν συνεχές και οχι ανα 4-5 λεπτά

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.

αυτο ειναι θεμα τυχης φιλε, μπορει να πας και σε αλλη εταιρεια και να εχεις τα ιδια, παιζει και που βρισκεσαι, εγω πριν δυο χρονια ειχα wind  και δεν ειχα θεμα, τωρα hol παλι θεμα δεν εχω



#3   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 07/02/2014 - 22:56

Φιλε αθηνα με cyta 8αρα εδω κ 2 χρονια δε με πεταξε ουτε μια φορα. Κ συγχρονιζω με αυτο που πρεπει. Οπως ειπε κ ο φιλος ειναι θεμα τυχης κ κομβου

#4   Gidimosxari

Gidimosxari

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 07/02/2014 - 22:59

Και εγω με wind δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα που να θυμαμαι.Μια φορα στις αρχες (πριν 2 χρονια ) ειχε ενα θεμα το ρουτερ και μας το αλλαξαν και απο τοτε κομπλε.Και το ρουτερ δουλευει και για καταστημα,που μπαινουν καθε μερα αρκετες συσκευες.



#5   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 07/02/2014 - 23:02

Και εγω με wind δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα που να θυμαμαι.Μια φορα στις αρχες (πριν 2 χρονια ) ειχε ενα θεμα το ρουτερ και μας το αλλαξαν και απο τοτε κομπλε.Και το ρουτερ δουλευει και για καταστημα,που μπαινουν καθε μερα αρκετες συσκευες.

φίλε αμα μου δίναν 1€ για καθε ρουτερ που μου άλλαζε η WIND, τοτε τωρα θα είχα πολλα λεφτά :P 

Πως μπορώ να μαθω σε ποια εταιρεία εχω τον κόμβο της πιο κοντά στο σπιτι μου ; 



#6   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 07/02/2014 - 23:43

Κατι αλλο που ήθελα να προσθέσω, αυτά ειναι προσωπικά βιώματα και απόψεις και δεν προσπαθώ να διαφημίσω ή να δυσφημίσω καμία εταιρεία, απλα προσπαθώ να βρω την καταλληλή για εμενα συμφωνα με την γεωγραφική μου τοποθεσία :)

 

Παρακαλώ καποιον mod ή admin να το προσθέσει στο αρχικό μου ποστ.



#7   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 07/02/2014 - 23:47

Εγώ πάλι με wind double όλα καλά και από ταχύτητα και από το τηλέφωνο...όπως είπε ένα φίλος πιο πάνω ειναι θέμα τύχης αυτά τα έχω λουτρακι στην Αθήνα όταν εμένα από ΟΤΕ μέχρι on,hol και ότι μπορείς να φανταστείς με το που σήκωνα να πάρω τηλέφωνο ή με έπαιρναν και το σήκωνα είχα αποσύνδεση.....

Knowledge Is Power


#8   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/02/2014 - 00:49

Από προσωπική εμπειρία, μακρυά από forthnet. Ψιλοαπατεονίσκοι με λογική οτι φάμε οτι πιούμε κι οτι αρπάξει ο .... Όσον αφορά στη cyta, 2 χρόνια τώρα τους έχω πάρει ελάχιστα τηλ. για πρόβλημα. Έχω 8άρα γραμμή και πάντα κατεβάζω με αυτή την ταχύτητα.

#9   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/02/2014 - 00:52

Ο ΟΤΕ απο την άλλη έχει γίνει πολύ αξιόπιστος, καμία σχέση με την δημοσιουπαλληλίστικη αηδία που ήταν, αλλά θεωρώ νταβαντζιλίκι τα 15€ πάγιο.

#10   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/02/2014 - 01:43

ΟΤΕ ή FORTHNET....νόμος 



#11   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/02/2014 - 10:17

Καλα αντε για τον οτε οκ. Αλλα για την φορθνετ;

Και μενα η wind μια χαρα ειναι και μαλιστα πολυ κσλυτερη απο hol και on που ειχα πρωτυτερα

#12   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 08/02/2014 - 10:32

cyta, οτε 


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#13   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 08/02/2014 - 21:24

Ο οτε ειναι ο μονος που δεν θα σε απογοητευσει. Βεβαια η διαφορα στο κοστος ειναι αισθητη. Δεν μπαινω σε λεπτομερειες αλλα αν στο καφαο σου εχει αρκετες γραμμες με οτε, οτι εταιρια και να βαλεις θα σε γειωνει η γραμμη σου. Αυτο γιατι προκειμενου ο οτε να εξυπηρετει τους πελατες του, πειραζεις τις τασεις των γραμμων και γειωνει τους υπολοιπους

#14   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/02/2014 - 22:18

ΟΤΕ ή FORTHNET....νόμος

Για ΟΤΕ συμφωνούμε όλοι αλλά οι τιμές τους είναι ακριβές και επίσης αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατι κάποιος δε μπορει να έχει ΜΟΝΟ Ίντερνετ και όχι κάποιο προγραμμα για κλήσεις Εγώ δεν χρησιμοποιώ ποτέ μα ποτέ το σταθερό γιατι πρέπει να πληρώνω πάγιο και πρόγραμμα για δωρεάν κλήσεις; Όσο για την forthnet κάποτε ήταν Κολοσσός, τώρα είναι απλά τραγική, με συνεχείς διακοπές και άθλια εξυπηρέτηση

#15   ckanas

ckanas

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/02/2014 - 09:08

Εγώ παιδιά από έρευνα αγορά που είχα κάνει πέρυσι, επέλεξα την Wind λόγω πολύ οικονομικών προγραμμάτων, ωστόσο μέχρι στιγμής δεν είχα και δεν έχω κανένα πρόβλημα 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες