Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Iphone 5 οθονη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   MiRo31285

MiRo31285

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Twitter:@Mike_Routso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Mike Routso

Δημοσίευση 13/02/2014 - 10:07

Καλημερα..
Σημερα ξυπνησα κ παρατηρησα οτι σε jailbreak ios 7.0.4 στο κατω μερος της οθονης "πανω ακριβως απο το πληκτρο Λ-L"
Οταν το παταω και το αφηνω ελαφρα ακουγεται ενα τακ-τακ και ειναι σαν να κουνιεται το γυαλι πανω κατω..
Ειναι 3-4 μηνων το iphone μου.
Τι προτεινετε;;

*να ενημερωσω πως ειναι αριστο εως τωρα κ ισως να μην με συμφερει η αντικατασταση του.. Ευχαριστω.

* νομιζω οτι συνεβει οταν μου επεσε καθετα απο χαμηλη αποσταση (απο το υψος στο γονατο) με μια θηκη απο τις ψευτικες 0.03mm πλαστικο και μου εκανε κ σημαδακι η ακρη του πλαστικου πανω στο μεταλλο της apple διπλα στο ηχειο..

Τωρα του πηρα μια belkin αλλα ακομα το κανει η οθονη το τακ τακ.


Σημαδια στην οθονη δεν εχω δει.. Πχ τρεμοπαιγμα η πειραγμενα χρωματα. Η πτωση εχει γινει πριν πανω απο μια εβδομαδα..


Ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 13/02/2014 - 10:25

Καλημερα..
Σημερα ξυπνησα κ παρατηρησα οτι σε jailbreak ios 7.0.4 στο κατω μερος της οθονης "πανω ακριβως απο το πληκτρο Λ-L"
Οταν το παταω και το αφηνω ελαφρα ακουγεται ενα τακ-τακ και ειναι σαν να κουνιεται το γυαλι πανω κατω..
Ειναι 3-4 μηνων το iphone μου.
Τι προτεινετε;;

*να ενημερωσω πως ειναι αριστο εως τωρα κ ισως να μην με συμφερει η αντικατασταση του.. Ευχαριστω.

* νομιζω οτι συνεβει οταν μου επεσε καθετα απο χαμηλη αποσταση (απο το υψος στο γονατο) με μια θηκη απο τις ψευτικες 0.03mm πλαστικο και μου εκανε κ σημαδακι η ακρη του πλαστικου πανω στο μεταλλο της apple διπλα στο ηχειο..

Τωρα του πηρα μια belkin αλλα ακομα το κανει η οθονη το τακ τακ.


Σημαδια στην οθονη δεν εχω δει.. Πχ τρεμοπαιγμα η πειραγμενα χρωματα. Η πτωση εχει γινει πριν πανω απο μια εβδομαδα..


Ευχαριστω.

Ωχ… Το ίδιο έχω στο 5S σχεδόν σε όλη την αριστερή πλευρά.. Και βέβαια εγώ θα πάω για αλλαγή. Το τηλέφωνο δεν έχει πέσει κάτω και μάλλον είναι ελάττωμα από το εργοστάσιο..

Απλά περιμένω την 7.1 που ελπίζουμε πως θα σπάσει για να γίνει μία και καλή το restore αλλαγή κτλ.. Τώρα αν δεν σπάσει δεν θα με χαλάσει και τόσο.. 

 

Εσύ αν θέλεις το Jb το καλύτερο θα ήταν να πας να κοιτάξεις.. Αν και στην Ελλάδα τα πράγματα είναι ζόρικα, αν μένεις εκεί δλδ, θα σου πουν υγρασία και καθάρισες όπως διαβάζω.. 

 

Τώρα αν δεν θέλεις αντικατάσταση είναι δική σου καθαρά η απόφαση, εγώ θα το πάω και θα το ξανά πάω και θα το ξανά πάω…. Με έχουν μάθει πια.. :P


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 13/02/2014 - 10:26

@CaLi@


#3   MiRo31285

MiRo31285

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Twitter:@Mike_Routso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Mike Routso

Δημοσίευση 13/02/2014 - 10:29

Ωχ… Το ίδιο έχω στο 5S σχεδόν σε όλη την αριστερή πλευρά.. Και βέβαια εγώ θα πάω για αλλαγή. Το τηλέφωνο δεν έχει πέσει κάτω και μάλλον είναι ελάττωμα από το εργοστάσιο..
Απλά περιμένω την 7.1 που ελπίζουμε πως θα σπάσει για να γίνει μία και καλή το restore αλλαγή κτλ.. Τώρα αν δεν σπάσει δεν θα με χαλάσει και τόσο..

Εσύ αν θέλεις το Jb το καλύτερο θα ήταν να πας να κοιτάξεις.. Αν και στην Ελλάδα τα πράγματα είναι ζόρικα, αν μένεις εκεί δλδ, θα σου πουν υγρασία και καθάρισες όπως διαβάζω..

Τώρα αν δεν θέλεις αντικατάσταση είναι δική σου καθαρά η απόφαση, εγώ θα το πάω και θα το ξανά πάω και θα το ξανά πάω…. Με έχουν μάθει πια.. :P


Σπυρακο στο διαλο να παει που λενε....
Το ξερεις;;;
Ειχα να παρω iphone μετα απο ποσο καιρο με android και κοιτα;; Το μετανιωνεις τωρα π εδωσες 700€ η οχι λες;;;

Δεν εχει υγρασια εμενα με τιποτα.λες να μου πουν οτι φταιω εγω επειδη επεσε;;

#4   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 13/02/2014 - 10:36

Σπυρακο στο διαλο να παει που λενε....
Το ξερεις;;;
Ειχα να παρω iphone μετα απο ποσο καιρο με android και κοιτα;; Το μετανιωνεις τωρα π εδωσες 700€ η οχι λες;;;

Δεν εχει υγρασια εμενα με τιποτα.λες να μου πουν οτι φταιω εγω επειδη επεσε;;

Έπεσε πότε έπεσε…??? Δεν έπεσε ποτέ…. 

 

Και μην χαλιέσαι παλιό συσκευές είναι και πάντα όσο και να κάνουν ελαττώματα θα υπάρχουν.. Εδώ τηλεόραση $3.000 και μόλις την άνοιξα και είδα το πάνελ πήγε πίσω αεροπορία…. Και Laptop με πρόβλημα στην μητρική μίας ημέρας άλλα τόσα και εκεί… Δεν γλιτώνουμε από ελαττωματικές συσκευές όσα και να δίνουμε… Είναι μην σου κάτσει.. 


@CaLi@


#5   MiRo31285

MiRo31285

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Twitter:@Mike_Routso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Mike Routso

Δημοσίευση 13/02/2014 - 10:41

Έπεσε πότε έπεσε…??? Δεν έπεσε ποτέ….

Και μην χαλιέσαι παλιό συσκευές είναι και πάντα όσο και να κάνουν ελαττώματα θα υπάρχουν.. Εδώ τηλεόραση $3.000 και μόλις την άνοιξα και είδα το πάνελ πήγε πίσω αεροπορία…. Και Laptop με πρόβλημα στην μητρική μίας ημέρας άλλα τόσα και εκεί… Δεν γλιτώνουμε από ελαττωματικές συσκευές όσα και να δίνουμε… Είναι μην σου κάτσει..


Να το παω για αντικατασταση λες η να το ανοιξω μπας κ θελει απλα σφιξιμο..
Κι αν το παω για αντικασταση θα θελει παλι 20 μερες και..
Τι σκατα να κανω γαμωτο μου;

Ετσι μου ρχεται να ξαναγυρισω στο nexus παλι.. Μια χαρα συσκευες ηταν..

Κατσε να δω τι θα μου πουν κ τα παιδια εδω και ειδωμεν... Ευτυχως παταει λιγο εμενα μονο πανω απο το γραμμα Λ-L. Αλλα αυτο μπορει να βγαλει αλλο προβλημα; Η απλα μηπως ξεκουμπωσε η οθονη λες;;

#6   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/02/2014 - 10:41

Αχαχα θεός ... Επεσε ; Πότε έπεσε ;;;

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#7   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 13/02/2014 - 10:42

να το πας πισωωωωωωωωωωω


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#8   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 13/02/2014 - 10:43

Να το παω για αντικατασταση λες η να το ανοιξω μπας κ θελει απλα σφιξιμο..
Κι αν το παω για αντικασταση θα θελει παλι 20 μερες και..
Τι σκατα να κανω γαμωτο μου;

Ετσι μου ρχεται να ξαναγυρισω στο nexus παλι.. Μια χαρα συσκευες ηταν..

Κατσε να δω τι θα μου πουν κ τα παιδια εδω και ειδωμεν... Ευτυχως παταει λιγο εμενα μονο πανω απο το γραμμα Λ-L. Αλλα αυτο μπορει να βγαλει αλλο προβλημα; Η απλα μηπως ξεκουμπωσε η οθονη λες;;

 

Αν έχεις εγγύηση μην το ακουμπάς… Να το πας να το δουν μην αρχίσει και επεκτείνεται…….

 

 

Αχαχα θεός ... Επεσε ; Πότε έπεσε ;;;

:P  :lol:


@CaLi@


#9   MiRo31285

MiRo31285

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Twitter:@Mike_Routso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Mike Routso

Δημοσίευση 13/02/2014 - 10:45

Αν έχεις εγγύηση μην το ακουμπάς… Να το πας να το δουν μην αρχίσει και επεκτείνεται…….


:P :lol:



Πολυ ωραια.. Και θα παρω ανακατασκευασμενο που παλι ισως βγαλει προβλημα γιατι ακουω οτι τα περισσοτερα βγαζουν.. 😪

#10   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 13/02/2014 - 10:48


Πολυ ωραια.. Και θα παρω ανακατασκευασμενο που παλι ισως βγαλει προβλημα γιατι ακουω οτι τα περισσοτερα βγαζουν..

 
 

Βρήκες εσύ δικαιολογία να γυρίσεις στα περσινά ξινά σταφύλια… :P

 

Και εγώ έχω πάρει και ένα χρόνο τώρα είναι άψογο το 5αρι μου… Καινούργια είναι σχεδόν, τουλάχιστον από έξω εξολοκλήρου από το εργοστάσιο.. Ναι είδαμε και με τα καινούργια άσε μας ρε Μιχάλη πήγαινε δες το ίσως και να θέλει κάτι απλό και να μην στο αλλάξουν, αλλά καλύτερα να το κάνει επίσημο χέρι….


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 13/02/2014 - 10:48

@CaLi@


#11   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 13/02/2014 - 10:48

Θέμα τύχης είναι, αλλα πια τα ανακατασκευασμένα βγαίνουν καλύτερα απ τα κανονικά ειδικά στο 5άρι.. ;)



#12   MiRo31285

MiRo31285

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Twitter:@Mike_Routso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Mike Routso

Δημοσίευση 13/02/2014 - 11:10

Θέμα τύχης είναι, αλλα πια τα ανακατασκευασμένα βγαίνουν καλύτερα απ τα κανονικά ειδικά στο 5άρι.. ;)


Ξερεις μηπως τον τροπο που λειτουργει η αντικατασταση μεσω public; Απο εκει το χω αγορασει εγω.

#13   MiRo31285

MiRo31285

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Twitter:@Mike_Routso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Mike Routso

Δημοσίευση 13/02/2014 - 11:11

Η αν ξερει καποιος ας μου πει να ξερω ποσο καιρο θα μ παρει κλπ κλπ και τι να προσεξω.
Μενω αργολιδα και εχει public στο καταστημα αργους. Να το παω εκει;;

#14   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 13/02/2014 - 11:42

Αλυσιδα ειναι το public, οπουδηποτε και να το πας το ιδιο ειναι γι αυτους.. ;)

 

Παντως τυχερος εισαι που δε μπλέκεις με Vodafone/Arvato ή Cosmote/Γερμανό..!! Αυτοί θα στο βγάζαν εκτός εγγύησης για υγρασία σε χρόνο dt..!! :P



#15   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 13/02/2014 - 11:49

κανε τους ενα τηλ πρωτα, προτου μπεις στο δρομο


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες