Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iPhone Air, ένα αρκετά ρεαλιστικό concept για το επόμενο iPhone [Video]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/03/2014 - 13:10

iphone_air_concept_beckett.jpg


Ο Sam Beckett δημιούργησε ένα πανέμορφο concept για το επόμενης γενιάς iPhone που σε αντίθεση με τα περισσότερα σχέδια «επιστημονικής φαντασίας» που βλέπουμε κατά καιρούς είναι στην πραγματικότητα αρκετά εφικτό και μια προσέγγιση που θα μπορούσε να ακολουθήσει η Apple.

Το iPhone Air, λοιπόν, του Beckett διαθέτει οθόνη 4.7 ιντσών με ανάλυση 1920x1080p στα 468ppi. Με μια σμίκρυνση στα πλαϊνά bezels επιτυγχάνεται 17 τοις εκατό μεγαλύτερη επιφάνεια οθόνης και 68 τοις εκατό περισσότερα pixels με μόλις 8 τοις εκατό αύξηση στο μέγεθος. Το πάχος της συσκευής ανέρχεται στα 7 χιλιοστά, δηλαδή 0.6 χιλιοστά πιο λεπτό από το iPhone 5S.

Πως σας φαίνεται;


Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 10/03/2014 - 13:20

αυτο μαλιστα, αν και δεν ξεφευγει απο το τωρινο και ειναι λιγο ξενερα αυτο


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#3   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 10/03/2014 - 13:21

Πολύ όμορφο και όντως αρκετά ρεαλιστικό. Ελπίζω σε λίγους μήνες να δούμε κάτι ανάλογο και να μην απογοητευτούμε ξανά.



#4   iefstratios

iefstratios

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/03/2014 - 13:22

Ίσως να είναι και πιο λεπτό, η ανάλυση μάλλον άκυρη.

#5   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/03/2014 - 13:30

Φυσικα, τα πιο ομορφα χαρακτηρηστικα σε αυτο το video ειναι αυτα στα οποια ηδη εχει καταληξει ο Ive και η ομαδα του εδω και 2-4 χρονια και τα οποια τα βρισκει κανεις στα πραγματικα  iPhone του παροντος !!



#6   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/03/2014 - 14:19

Το πιο "ρεαλιστικό" ναι. Το κάτι νέο και διαφορετικό, όχι. 

 

Μου αρέσει πάρα πολύ, γιατί μου άρεσε απο την αρχή το design του iPhone 4, αλλά για το Θεό, εύχομαι να έχει διαφορετικό σχεδιασμό το νέο iPhone... 



#7   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/03/2014 - 14:23

Eμενα δεν μαρεσε, δεν του παει μικρα bezel με μεγαλα τα κατω και ανω περιθωρια


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#8   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/03/2014 - 14:31

Κοίτα, απο κάτι ρουμορς που έχουν βγει και έχουμε δει, που έχουν την οθόνη απο τη μια άκρη ως την άλλη τσίτα, χωρίς το home button (!), το συγκεκριμένο concept είναι πιο αληθοφανές και πιο σιγουράκι αν συνεχίσει το ίδιο βιολί στο σχεδιασμό και αυτή τη χρονιά, κάτι που προσωπικά δεν θέλω με τίποτα να δω

 

 

_


Τελευταία επεξεργασία από: vmac, 10/03/2014 - 14:33


#9   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/03/2014 - 16:32

Συγνώμη αλλα ακούω γνώμες του τύπου "έλεος πια με τον ίδιο σχεδιασμό , και δεν μπορουμε τα ίδια και τα ίδια, και να μεγαλώσει και να στογγυλεψει και να φτιάχνει καφε φίλτρου..."... Εκτός απο τη σταθερότητα που προσφέρει το iOS εσείς για ποιον αλλο λόγο αγοράζετε το iphone?? αν δεν σας αρεσει πάρτε galaxy, htc, τοσα υπαρχουν... Σε σχέση με τον ανταγωνισμό δεν νομίζω πως πρέπει ναέχουμε παράπονα στο σχεδιασμό (hardware) της συσκευής.... Το iphone ήταν και θα ειναι μια πολυ ομορφη συσκευή..
ΥΓ: οχι δεν τα παιρνω απο την apple

#10   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/03/2014 - 16:38

Συγνώμη αλλα ακούω γνώμες του τύπου "έλεος πια με τον ίδιο σχεδιασμό , και δεν μπορουμε τα ίδια και τα ίδια, και να μεγαλώσει και να στογγυλεψει και να φτιάχνει καφε φίλτρου..."... Εκτός απο τη σταθερότητα που προσφέρει το iOS εσείς για ποιον αλλο λόγο αγοράζετε το iphone?? αν δεν σας αρεσει πάρτε galaxy, htc, τοσα υπαρχουν... Σε σχέση με τον ανταγωνισμό δεν νομίζω πως πρέπει ναέχουμε παράπονα στο σχεδιασμό (hardware) της συσκευής.... Το iphone ήταν και θα ειναι μια πολυ ομορφη συσκευή..
ΥΓ: οχι δεν τα παιρνω απο την apple


Συμφωνώ..

#11   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 10/03/2014 - 17:55

Μακάρι το 6 να διαφέρει σχεδιαστικά από το 5, το οποίο δεν το λες νέο μοντέλο, αλλά facelift, για να δανειστώ και την ορολογία της αυτοκινητοβιομηχανίας.

Μακάρι να δούμε μια καινοτομία στο hardware, όπως ήταν παλιά η μετάβαση από το 3 στο 4.

Κρίνοντας όμως απ' όλες τις εταιρείες, οι αλλαγές στο εμφανισιακό κομμάτι είναι μικρές και μάλιστα προς το χειρότερο. S5 παρόμοιο με το S4, Z2 παρόμοιο με το Ζ1, ενώ το επερχόμενο One, στα μάτια μου τουλάχιστον, υστερεί σε σχέση με το ήδη υπάρχον.

 

Το μόνο που παραδέχομαι αυτή την εποχή είναι το G2, κι αυτό αποκλειστικά για τα ελάχιστα bezels του. Το ότι είναι πλαστικό, εξακολοθεί και το ρίχνει πολύ.



#12   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 10/03/2014 - 18:32

Συγνώμη αλλα ακούω γνώμες του τύπου "έλεος πια με τον ίδιο σχεδιασμό , και δεν μπορουμε τα ίδια και τα ίδια, και να μεγαλώσει και να στογγυλεψει και να φτιάχνει καφε φίλτρου..."... Εκτός απο τη σταθερότητα που προσφέρει το iOS εσείς για ποιον αλλο λόγο αγοράζετε το iphone?? αν δεν σας αρεσει πάρτε galaxy, htc, τοσα υπαρχουν... Σε σχέση με τον ανταγωνισμό δεν νομίζω πως πρέπει ναέχουμε παράπονα στο σχεδιασμό (hardware) της συσκευής.... Το iphone ήταν και θα ειναι μια πολυ ομορφη συσκευή..
ΥΓ: οχι δεν τα παιρνω απο την apple

Αυτό περί της σταθερότητας του iOS προς το παρόν μερικοί πρέπει να σταματήσουν να το πιπιλάνε. Όταν ξαναγίνει σταθερό τα λέμε. Δηλαδή οποίος θέλει αλλαγή στο σχεδιασμό της αγαπημένης του συσκευής δεν πρέπει να το εκφράζει; Και εδω χούντα!!!


ΥΓ: όχι δεν τα παίρνω απο sammy, htc ή άλλους.

#13   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/03/2014 - 19:06

Αυτό περί της σταθερότητας του iOS προς το παρόν μερικοί πρέπει να σταματήσουν να το πιπιλάνε. Όταν ξαναγίνει σταθερό τα λέμε. Δηλαδή οποίος θέλει αλλαγή στο σχεδιασμό της αγαπημένης του συσκευής δεν πρέπει να το εκφράζει; Και εδω χούντα!!!


ΥΓ: όχι δεν τα παίρνω απο sammy, htc ή άλλους.

Να τα πουμε τωρα ?? 

http://www.iphonehel...46#entry1538353



#14   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/03/2014 - 19:09

Αυτό περί της σταθερότητας του iOS προς το παρόν μερικοί πρέπει να σταματήσουν να το πιπιλάνε. Όταν ξαναγίνει σταθερό τα λέμε. Δηλαδή οποίος θέλει αλλαγή στο σχεδιασμό της αγαπημένης του συσκευής δεν πρέπει να το εκφράζει; Και εδω χούντα!!!


ΥΓ: όχι δεν τα παίρνω απο sammy, htc ή άλλους.

''Φίλε μου'' γιατι αυτη η ειρωνία??

 

Και εγω τη γνωμη μου εξέφρασα και στην τελικη δεν σου επέβαλε κανένας κατι...

 

Αμα εσένα δεν σου αρέσει το iOS εγω τρελένομαι ειδικα με τωρα με το 7. Δικό σου το πρόβλημα. 

 

Απο κει και πέρα ειμαι κάτοχος iPod touch από το 2008 και IPhone απο το 2011 οπότε εχω πετύχει το iOS σε φαση σταθερότητας.

 

Εδω μέσα κοβουμε βόλτες για να λέμε την γνώμη μας ελευθερα όπως θα έχεις καταλαβει. Και επειδη διαβαζω πολλα κατα καιρους του τυπου ''δεν μου αρεσει ,apple is doomed φετος, δεν θα το πάρω με τιποτα δεν αξίζει κτλ'' και μετα βλέπω τόπικ ''Μόλις πηρα iPhone ταδε τι screen protector προτείνετε να βάλω, πως παει η μπαταρια σας κτλ''.

 

Οταν κανεις παράθεση στο comment μου δεν θα αναφερεσαι στο προσωπο μου ως ''μερικοί'' αλλα ως ''εσυ''.

 

ΥΓ: Αν σε χαλαει η 7αρα είχες επιλογη να μην τη βάλεις στην αγαπημενη ΣΟΥ συσκευη μέχρι να σταθεροποιηθει. Επειδή μίλησες περι χούντας...

 

:)  :)



#15   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 10/03/2014 - 19:31

''Φίλε μου'' γιατι αυτη η ειρωνία??

Και εγω τη γνωμη μου εξέφρασα και στην τελικη δεν σου επέβαλε κανένας κατι...

Αμα εσένα δεν σου αρέσει το iOS εγω τρελένομαι ειδικα με τωρα με το 7. Δικό σου το πρόβλημα.

Απο κει και πέρα ειμαι κάτοχος iPod touch από το 2008 και IPhone απο το 2011 οπότε εχω πετύχει το iOS σε φαση σταθερότητας.

Εδω μέσα κοβουμε βόλτες για να λέμε την γνώμη μας ελευθερα όπως θα έχεις καταλαβει. Και επειδη διαβαζω πολλα κατα καιρους του τυπου ''δεν μου αρεσει ,apple is doomed φετος, δεν θα το πάρω με τιποτα δεν αξίζει κτλ'' και μετα βλέπω τόπικ ''Μόλις πηρα iPhone ταδε τι screen protector προτείνετε να βάλω, πως παει η μπαταρια σας κτλ''.

Οταν κανεις παράθεση στο comment μου δεν θα αναφερεσαι στο προσωπο μου ως ''μερικοί'' αλλα ως ''εσυ''.

ΥΓ: Αν σε χαλαει η 7αρα είχες επιλογη να μην τη βάλεις στην αγαπημενη ΣΟΥ συσκευη μέχρι να σταθεροποιηθει. Επειδή μίλησες περι χούντας...

:) :)

Καταρχήν, ντεμεκ "φίλε" δεν σε ειρωνεύτηκα. Δεν είσαι ο μοναδικός που λέει τα κλισέ που έχεις πει ήδη σε ανάλογα θέματα. Και τι σε πείραξε δηλαδή, το μερικοί που έγραψα; Εντάξει τότε ασε την πιπιλα αν το προτιμας καλύτερα. Ούτε και γω με την σειρά μου σου επέβαλα τιποτα και όπως εσυ σταθηκες και σχολιασες πόστ κάποιων άλλων έτσι και γω σχολίασα το δικό σου. Οπότε το πρόβλημα δικό σου αν νομίζεις οτιδήποτε απο τα παραπάνω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες