Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Έκλεισε η «τρύπα» του evasi0n jailbreak με το iOS 7.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
177 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/03/2014 - 20:27

Κάθε χρόνο τέτοια εποχή οι ίδιες συζητήσεις.
Το JB είναι πολύ πιο απαραίτητο στο ios απ ότι το root σε android, γιατί παρόλο που φτάσαμε στο 7, συνεχίζουν να υπάρχουν σοβαρές ελείψεις. Όπως για παράδειγμα ότι δεν μπορείς να επισυνάψεις ενα αρχείο office σε απαντητικό mail, δεν μπορείς να έχεις όλα μαζί σ ενα φάκελο τα αρχεία που αφορούν μια εργασία και όπως είναι βρίσκονται σκόρπια στα documents των διαφόρων εφαρμογών.
Και πολλά άλλα που βαριέμαι να γράψω.

Λογικό ήταν να κλείσουν όλες τις γνωστές τρύπες. Το ίδιο γίνεται κάθε χρόνο με την έκδοση Χ.1
Υπάρχει όμως μικρή πιθανότητα να έχουν κρατήσει αχρησιμοποιητη κάποια τρύπα ακόμα.
Γι αυτό η apple έχει κάνει κάνα δυο γκέλες στην 7.1 ώστε αν βγει JB γι αυτήν, καπάκι θα ρίξει την 7.1.1 για να επαναφέρει και καλά πχ την μεγάλη εικόνα στον dialer η κατι αλλο.

Εγώ πάντως που περιμένω καινούργιο iphone 5s θα επιχειρήσω JB αφού σίγουρα θα είναι με παλαιότερη έκδοση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   xristoskouzmidis

xristoskouzmidis

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα

Δημοσίευση 11/03/2014 - 21:14

κανε μλκιες apple να παμε ολοι στα samsung ...

Αν φύγεις απο iphone παρε το htc η το sony xperia z2...οχι και sumsung...το παρακανες!

#78   xristoskouzmidis

xristoskouzmidis

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα

Δημοσίευση 11/03/2014 - 21:17

ε πηγαινε σε σαμμυ γιατι ολοι εδω μεσα μας απειλειτε?

Αν εχεις iphone και το θες μονο για jailbreak τοτε φυγε καλα σου λεει..

#79   xristoskouzmidis

xristoskouzmidis

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα

Δημοσίευση 11/03/2014 - 21:21

χωρις jb δεν μου λεει τιποτα το κινητο.

ν εχεις iphone και το θες μονο για jailbreak τοτε φυγε

#80   themos1

themos1

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/03/2014 - 22:55

Ας δει καποιος με 7.1 το www.71jailbreak.com και ας μας πει τι παίζει...


Τελευταία επεξεργασία από: themos1, 11/03/2014 - 22:56


#81   makedonasGate4

makedonasGate4

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2014 - 23:10

κανε μλκιες apple να παμε ολοι στα samsung ...

καλά και τα Samsung αλλά iPhone δεν ειναι. Και έχω απο το καλοκαίρι το galaxy το S4. Ο μόνος λόγος που το κρατάω ακομα ειναι η φανταστική κάμερα που εχει και η μεγαλύτερη οθόνη απο το iPhone 4 που είχα.

#82   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/03/2014 - 23:18

Ας δει καποιος με 7.1 το www.71jailbreak.com και ας μας πει τι παίζει...

Προσπεράστε. Fake όπως και ο,τι άλλο εκτός evad3rs και λοιπών άλλων γνωστών χακερς.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#83   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/03/2014 - 23:59

Κάθε χρόνο τέτοια εποχή οι ίδιες συζητήσεις.
Το JB είναι πολύ πιο απαραίτητο στο ios απ ότι το root σε android, γιατί παρόλο που φτάσαμε στο 7, συνεχίζουν να υπάρχουν σοβαρές ελείψεις. Όπως για παράδειγμα ότι δεν μπορείς να επισυνάψεις ενα αρχείο office σε απαντητικό mail, δεν μπορείς να έχεις όλα μαζί σ ενα φάκελο τα αρχεία που αφορούν μια εργασία και όπως είναι βρίσκονται σκόρπια στα documents των διαφόρων εφαρμογών.
Και πολλά άλλα που βαριέμαι να γράψω.
Λογικό ήταν να κλείσουν όλες τις γνωστές τρύπες. Το ίδιο γίνεται κάθε χρόνο με την έκδοση Χ.1
Υπάρχει όμως μικρή πιθανότητα να έχουν κρατήσει αχρησιμοποιητη κάποια τρύπα ακόμα.
Γι αυτό η apple έχει κάνει κάνα δυο γκέλες στην 7.1 ώστε αν βγει JB γι αυτήν, καπάκι θα ρίξει την 7.1.1 για να επαναφέρει και καλά πχ την μεγάλη εικόνα στον dialer η κατι αλλο.
Εγώ πάντως που περιμένω καινούργιο iphone 5s θα επιχειρήσω JB αφού σίγουρα θα είναι με παλαιότερη έκδοση.


Αυτο που λες γινεται γιατι οι εφαρμογες στο ios ειναι sanboxed. Δεν επικοινωνει η μια εφαρμογη με την αλλη (με την εννοια οτι δεν μπορει να διαβασει η μια τα αρχεια της αλλης). Μπορεις να ανοιξεις αρχεια με περιςςοτερες απο μια εφαρμογες αλλα το λειτουργικο θα δημιουργησει ενα αντιγραφο του αρχειου στην εν λογο εφαρμογη.

Οσο και να θελεις, αυτο που ζητας δεν θελει η apple να το επιτρεψει στο λειτουργικο της καθως ειναι αυτο που σε κραταει ασφαλη και στο τελος τελος αυτη ειναι η νοοτροποια του λειτουργικου. Δεν στην λεω... Δυστυχως ετσι ειναι το ios. Και εγω θα ηθελα να μην ειναι ετσι και δεν θελω, για τον λογο αυτο το επομενο τηλεφωνο μου δεν θα ειναι iphone.

#84   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/03/2014 - 01:34

Αυτο που λες γινεται γιατι οι εφαρμογες στο ios ειναι sanboxed. Δεν επικοινωνει η μια εφαρμογη με την αλλη (με την εννοια οτι δεν μπορει να διαβασει η μια τα αρχεια της αλλης). Μπορεις να ανοιξεις αρχεια με περιςςοτερες απο μια εφαρμογες αλλα το λειτουργικο θα δημιουργησει ενα αντιγραφο του αρχειου στην εν λογο εφαρμογη.

Οσο και να θελεις, αυτο που ζητας δεν θελει η apple να το επιτρεψει στο λειτουργικο της καθως ειναι αυτο που σε κραταει ασφαλη και στο τελος τελος αυτη ειναι η νοοτροποια του λειτουργικου. Δεν στην λεω... Δυστυχως ετσι ειναι το ios. Και εγω θα ηθελα να μην ειναι ετσι και δεν θελω, για τον λογο αυτο το επομενο τηλεφωνο μου δεν θα ειναι iphone.

Το ξέρω φιλε μου οτι δεν πρόκειται να γίνει.
Περισσότερο είναι θεμα φιλοσοφίας και όχι ασφάλειας αφου υπάρχουν άλλοι τρόποι να κρατηθεί ασφαλές.
Γι αυτό κι εγώ σε tablet που είναι εργαλείο δουλειάς, μετά απο 2,5 χρόνια με iPad επιμένω σε Note 8.
Ασε τον κόσμο να λέει. Δεν γνωρίζουν γι αυτό μιλούν. Άλλα τα προτερήματα της apple και του ios και άλλα του android.

Καμία σχέση σε παραγωγικότητα το Note8 με ipad mini. Ναι μεν το ενα ειναι μπιμπελό με καλύτερη αυτονομία, οθόνη, το άλλο όμως το προσαρμοζεις χωρίς καν root, ακριβώς στην χρήση που θες να κάνεις. Και την κάνει αστραπιαία χωρίς περιττά κλικ.
Συν οτι ειναι βράχος αφου περνάει μηνας χωρίς να το κλείσω καθόλου.
Δεν μπορώ εγω να εχω ολόκληρο chain συνομιλίας με συνεργάτες και να τους επισυνάπτω το αρχείο στο απαντητικό mail με link απο το dropbox. H να σπάω την αλυσίδα και να τους το στέλνω με νεο ξεκάρφωτο mail.
Ούτε να έχω το pdf με τον κατάλογο του καθε προμηθευτεί στο iBooks, τους τιμοκαταλογους του που ειναι σε excel στο Documents to Go και τις γραπτές παραγγελίες στο pages. Τα θέλω όλα μαζι ανα προμηθευτή σε ξεχωριστούς φακέλους.

#85   PAOKgate4

PAOKgate4

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/03/2014 - 01:43

Το ξέρω φιλε μου οτι δεν πρόκειται να γίνει.
Περισσότερο είναι θεμα φιλοσοφίας και όχι ασφάλειας αφου υπάρχουν άλλοι τρόποι να κρατηθεί ασφαλές.
Γι αυτό κι εγώ σε tablet που είναι εργαλείο δουλειάς, μετά απο 2,5 χρόνια με iPad επιμένω σε Note 8.
Ασε τον κόσμο να λέει. Δεν γνωρίζουν γι αυτό μιλούν. Άλλα τα προτερήματα της apple και του ios και άλλα του android.
Καμία σχέση σε παραγωγικότητα το Note8 με ipad mini. Ναι μεν το ενα ειναι μπιμπελό με καλύτερη αυτονομία, οθόνη, το άλλο όμως το προσαρμοζεις χωρίς καν root, ακριβώς στην χρήση που θες να κάνεις. Και την κάνει αστραπιαία χωρίς περιττά κλικ.
Συν οτι ειναι βράχος αφου περνάει μηνας χωρίς να το κλείσω καθόλου.
Δεν μπορώ εγω να εχω ολόκληρο chain συνομιλίας με συνεργάτες και να τους επισυνάπτω το αρχείο στο απαντητικό mail με link απο το dropbox. H να σπάω την αλυσίδα και να τους το στέλνω με νεο ξεκάρφωτο mail.
Ούτε να έχω το pdf με τον κατάλογο του καθε προμηθευτεί στο iBooks, τους τιμοκαταλογους του που ειναι σε excel στο Documents to Go και τις γραπτές παραγγελίες στο pages. Τα θέλω όλα μαζι ανα προμηθευτή σε ξεχωριστούς φακέλους.

μπραβο φιλε μου!μιλας αντικειμενικα και με επιχειρηματα.απο ανθρωπους σαν και εσενα μαθαινουμε.ημαρτον με τα fanboys της μιας και της αλλης πλευρας.

#86   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/03/2014 - 03:13

μπραβο φιλε μου!μιλας αντικειμενικα και με επιχειρηματα.απο ανθρωπους σαν και εσενα μαθαινουμε.ημαρτον με τα fanboys της μιας και της αλλης πλευρας.

Καλα μην τρελενεστε! Ποια επιχειρηματα και αντικειμενικα? Οτι μας συμφερει διαβαζουμε και εκει απανταμε! Ο φιλος ποιο πανω σιγουρα δεν βολευεται με το ios βαση των επιχειρηματων του αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ολος ο κοσμος παιρνει ενα ipad H iphone για να στελνει mail k για να γραφει στο word. Εγω παλιος κατοχος smartphone απο sony ericsson p800 windows mobile windows phone blackbery android(μπιαχ) κτλ η μονη συσκευη που με βολεψε ειναι iphone.- Και κακως ξεκινησα απο το iphone4 και δεν ειχα παρει και ποιο πριν. Αυτο δεν σημαινει οτι ολοι πρεπει να παρουν iphone ετυχε εμενα και μου εκατσε αυτη η συσκευη οπως την θελω. Το jb για μενα δεν ειναι το προτερημα μου γιατι ουτε φωτο με bluetooth θελω να στελνω ουτε η αναφορα στα μηνυματα με ενδιαφερει(οχι οτι αν τα ειχε θα με χαλαγε) Οτι τον βολευει τον καθενα με λιγα λογια παιρνει δεν σου κανει το iphone ποτε σου μην παρεις αλλα δεν μπορω να διαβαζω τετοιου ειδος ανοησιες οτι υπαρχουν ανθρωποι με επιχειρηματα και μαθαινουμε. Οσα δεν ποιανει η αλεπου ;) 
@tesalat Αν θελεις να δουλευεις ποιο επαγγελματικα μπορεις να παρεις και ταμπλετ με windows pro που μπορεις να κανεις τα παντα ακομα να ρουταρεις και τα 2 ταμπλετ σου τα smartphone σου  τα mail σου τα word σου και ουτω καθεξης και οχι να πεδευεσαι με τα ταμπλετακια

Που μπηκες και στο θεμα Έκλεισε η «τρύπα» του evasi0n jailbreak με το iOS 7.1

να διαβασεις αντικειμενικα! Ασχετα πραγματα!!!!


Τελευταία επεξεργασία από: morganito, 12/03/2014 - 03:16


#87   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 12/03/2014 - 03:22

Ούτε να έχω το pdf με τον κατάλογο του καθε προμηθευτεί στο iBooks, τους τιμοκαταλογους του που ειναι σε excel στο Documents to Go και τις γραπτές παραγγελίες στο pages. Τα θέλω όλα μαζι ανα προμηθευτή σε ξεχωριστούς φακέλους.

Documents by Readdle for iPad. Free στο AppStore



#88   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.039 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/03/2014 - 08:37

η 7.1 ειναι η τελευταία αναβάθμιση που παίρνει το iPhone;;;;

#89   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 12/03/2014 - 08:47

η 7.1 ειναι η τελευταία αναβάθμιση που παίρνει το iPhone;;;;

E?????

 

Ναι… Ανάλογα το iPhone..


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 12/03/2014 - 08:47

@CaLi@


#90   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.039 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/03/2014 - 08:50

Το iPhone 4 εννοώ sorry

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες