Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Το επόμενο iPhone θα δανείζεται στοιχεία από τα iPhone 5C και iPod nano 7G [Φήμες]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/03/2014 - 11:30

Πέρα από τα υπόλοιπα, αυτό που βλέπω στο iPod nano, είναι το μικρότερο πλαίσιο (κούτελο) από την πάνω πλευρά σε σχέση με την κάτω. Ίσως δούμε στο επόμενο iPhone να εγκαταλείπεται η συμμετρία του πάνω και του κάτω περιθωρίου, με το πάνω να μικραίνει κατά πολύ. Λογικό, για να μεγαλώσει η οθόνη χωρίς να γίνει θηρίο το κινητό.

και εγω ετσι το βλεπω, ιδικα το πανω μερος εχουν πολυ να μικρινουν, το κατω πιο λιγο διοτι εχει το touch id (αν το κρατησουν στο home)


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iefstratios

iefstratios

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 15/03/2014 - 12:12

Θα το κρατήσουν, 1000% νομίζω, είναι ένας από τους λόγους της επιτυχίας του 5s, και της σχετικής αποτυχίας του 5c (που δεν το είχε). Άσε που αν το βγάλουν θα πρέπει να τρέχει και η Σάμυ να το καταργήσει :Ρ. Εκτός αν προχωρήσουν σε διαφορετική υλοποίηση, λόγου χάρη πάνω στην οθόνη, οπότε ίσως καταργήσουν τελείως το home button, αν και δεν το πολυπιστεύω....
Έτσι το βλέπω κι εγώ, μικρό περιθώριο πάνω, ελάχιστο στα πλάγια και κάτω όσο να χωράει το home button.

Α, και καλή πορεία στις εφαρμογές που έβγαλες!

Τελευταία επεξεργασία από: iefstratios, 15/03/2014 - 12:12


#18   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/03/2014 - 12:15

Θα το κρατήσουν, 1000% νομίζω, είναι ένας από τους λόγους της επιτυχίας του 5s, και της σχετικής αποτυχίας του 5c (που δεν το είχε). Άσε που αν το βγάλουν θα πρέπει να τρέχει και η Σάμυ να το καταργήσει :Ρ. Εκτός αν προχωρήσουν σε διαφορετική υλοποίηση, λόγου χάρη πάνω στην οθόνη, οπότε ίσως καταργήσουν τελείως το home button, αν και δεν το πολυπιστεύω....
Έτσι το βλέπω κι εγώ, μικρό περιθώριο πάνω, ελάχιστο στα πλάγια και κάτω όσο να χωράει το home button.

Α, και καλή πορεία στις εφαρμογές που έβγαλες!

να σαι καλα φτιαχνω και νεα τωρα, θα δωσω promo οταν την βγαλω, το touch id θα το κρατησουν απλα ισωε να το κανουν στην οθονη και οχι στο home button. αυτο λεω


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#19   iefstratios

iefstratios

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 15/03/2014 - 12:39

Ίσως αργότερα να το κάνουν στην οθόνη, θα δείξει. Καλή επιτυχία σε ό,τι κάνεις!!! (Μην σε απασχολεί για την πρόμο, αν τη χρειαστούμε θα την πάρουμε).

#20   BeriaddaN

BeriaddaN

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Xander Tasio

Δημοσίευση 15/03/2014 - 16:47

Τι λέτε για αυτό σαν concept? Το βρήκα πριν λίγο.. Δεν ειναι και άσχημο σαν ιδέα.. :)



#21   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/03/2014 - 17:13

Τι λέτε για αυτό σαν concept? Το βρήκα πριν λίγο.. Δεν ειναι και άσχημο σαν ιδέα.. :)

Ωραίο φαινεται. Πολυ νταλικάτο και εύθραυστο μου κανει. Ειδικά με αυτά τα πολυ περιορισμένα περιθώρια δεξιά και αριστερά προβλέπω για πρώτη φορα η apple να βγάζει ανταλλακτικά για οθόνες προκειμένου να καλύψει τη ζητηση:-)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες