Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iPhone 5C με χωρητικότητα στα 8GB: Διαθέσιμο από σήμερα. Γιατί να ΜΗΝ το αποκτήσεις.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
106 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/03/2014 - 16:37

Εγώ πιστεύω πως τα παιδιά το λένε για την διαφορά της τιμής από το 16αρι. Το ίδιο έκανε όταν πρωτοβγήκαν τα 5c και 5s με μόνο 100 ευρώ διαφορά. Γιατί να πάρεις το C? Έτσι και τώρα, γιατί να πάρεις το 8αρι αν με 40 λίρες παραπάνω παιρνεις το 16αρι?


Τελευταία επεξεργασία από: Kmphotographer, 18/03/2014 - 16:37


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 18/03/2014 - 16:37

Οσο για την χωρητικοτητα εχετε απολυτο δικιο οσο για τα αλλα δε συμφωνω εχει πιο καινουργιο hardware απο το 5 και ειναι ενδιαμεσο με το 5s σα κινητο ειναι μια χαρα για 470 ευρω τωρα γιατι συμβουλευετε να μην το αποκτησει κανεις ? τι αλλο να παρει δηλαδη το 5 ?


Ενδιαμεσο το 5c απο το 5 και το 5s;;
Αλφαβητικα εννοεις ε; :P

You'll Never Walk Alone


#33   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 18/03/2014 - 17:01

Γιατί πολύ απλά δεν το παίρνεις για έναν μήνα κ κοιτάς την μεταπωλητικη αξία του!!!!
Επίσης κάποιος που ξέρει δεν θα πάρει 8αρι...Ότι θα το πάρουν ναι οκ θα το πάρουν αλλά εμείς δεν λέμε μην πάρετε iPhone λέμε μην πάρετε 8αρι 5c...

Τελευταία επεξεργασία από: Gagarin, 18/03/2014 - 17:02


#34   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 18/03/2014 - 17:19

Εγω πιστεύω οτι ειναι οτι καλυτερο μας έχει δωσει η Apple απο αρχές του έτους.Παρα πολύ καλή τιμή μπραβο στην Apple.Σε τι χρώματα βγαίνει έιπαμε?



#35   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/03/2014 - 18:23

Εγω πιστεύω οτι ειναι οτι καλυτερο μας έχει δωσει η Apple απο αρχές του έτους.Παρα πολύ καλή τιμή μπραβο στην Apple.Σε τι χρώματα βγαίνει έιπαμε?

Άντε τυχερέ.. Στα βάζω όλα και με τις θηκούλες-σουρωτήρια..

http://www.designboo...5c_color_10.jpg

 

Ξέρω ξέρω, δεν ξέρεις ποιο να πρωτοδιαλέξεις.. λογικό!

Άντε πούλα τώρα όσο όσο τα Nexus σου, συμπλήρωσε το κατιτίς και δικό σου! Τρελή ευκαιρία λέμε!



#36   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 18/03/2014 - 19:33

Αν σκεφτειτε οτι θα εχει και τιμη κοντα στα 390-400 στα σκρουτζομαγαζα, ειναι καλη τιμη για ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ iphone προσφατης γενιας. Μεχρι πριν λιγο καιρο αγοραζανε σαν τρελλοι 4s με 350€ (μεταχειρισμενα)

 

Εγω το θεωρω καλη τιμη για οικονομικη λυση


Τελευταία επεξεργασία από: DjVassel, 18/03/2014 - 19:34


#37   YuGo007

YuGo007

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:yugo007sporting

Δημοσίευση 18/03/2014 - 23:22

Πραγματικά προσπαθώ να μπω στο σκεπτικό της apple .. Τα iphone και γενικά τα smartphone απευθύνονται σε κόσμο με μια Α οικονομική άνεση ( δεν λέω για τα smartphone που για να πατήσεις μια εφαρμογή ψήνεις καφέ και ακόμα κάνει loading ..., μιλάω για σοβαρά κινητά .. ). κάποιος λοιπόν που θα μπει στη διαδικασία να πάρει σοβαρό κινητό, δεν 8α κοιτάξει τα 40, 50 ευρώ διαφορά .. ίσα ίσα που όταν μπει στο μαγαζί και έχει να συγκρίνει iphone, samsung, htc, lg κ.α. θα τον πάρουν τα γέλια με την σύγκριση τιμής - χωρητικότητας .. εγώ προσωπικά απογοητεύτηκα παρα πολύ από την στάση της apple τον τελευταίο χρόνο ... και από software, και από hardware. τόσος κόπος για design στα προηγούμενα software kαι τώρα τα κάνανε όλα λυτά και άσπρα ..
Πραγματικά πιστεύω ότι την apple φέτος την κράτησε η φήμη των περασμένων ετών .. Και αν δεν κάνει κάτι άμεσα, κάτι νέο πρωτοποριακό και τα συναφή, ο κόσμος θα σταματήσει να της τα ακουμπάει ...    



#38   PK73

PK73

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/03/2014 - 23:28

Μεχρι πριν λιγο καιρο αγοραζανε σαν τρελλοι 4s με 350€ (μεταχειρισμενα)

 

 

υπαρχουν αυτες οι τιμες για 4s??



#39   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 18/03/2014 - 23:30

υπαρχουν αυτες οι τιμες για 4s??


Ακομα και τωρα αν δεις στις αγγελιες θα δεις με 300+

#40   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2014 - 23:32

Δεν είναι δείγμα πόσο τα έχουν στην αγγελία αλλά πόσο τελικά πωλείται
Γιατί βλέπω ίδιους χρήστες πολλές φορές το ίδιο πράγμα

#41   PK73

PK73

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/03/2014 - 23:34

ο καθενας οσο θελει πουλαει αλλα θεωρω πως ειναι υπερβολικα υψηλες για το συγκεκριμενο μοντελο



#42   dali13gr

dali13gr

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Twitter:@dali13gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/03/2014 - 23:35

Τα πράγματα είναι απλά... Προετοιμασία για το νέο iPhone είναι και η χάραξη της μελλοντικής πορείας της. Ξεφορτώνεται την τελευταία ¨παράταιρη¨ συσκευή από άποψη μεγέθους οθόνης, αναλογίας πλευρών και χωρίς lightning connector και θα έχει δύο (ίσως τρεις) κατηγορίες μεγεθών οθόνης. Το παραδοσιακό "μικρό" στις 4" και το "μεγάλο" στις 4.3"-4.7". Και ίσως μπει στην κατηγορία των phablet.

Δεν πολυ-σκοτίζεται αν θα πουλήσει ή όχι, ούτως ή άλλως το 5c ήταν το τυρί για να πάει ο πολύς κόσμος στο 5S και ό,τι έξτρα πουλήσει από κει και πέρα καλό είναι. Περιμένω τεράστια αλλαγή στο νέο iPhone για να μπορεί να παραμείνει στην κορυφή.

#43   YuGo007

YuGo007

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:yugo007sporting

Δημοσίευση 18/03/2014 - 23:45

Περιμένω τεράστια αλλαγή στο νέο iPhone για να μπορεί να παραμείνει στην κορυφή.

έχεις απόλυτο δίκιο ... η ίδια πριν χρόνια έθεσε τον πήχυ ψηλά και τώρα καλείται να τον κρατήσει ... έκανε μια πρωτοποριακή συσκευή να πουλάει ίδια για 7 χρόνια ... νομίζω ότι τώρα ήρθε ο καιρός να  κάνει πάλι την διαφορά γιατί άλλες εταιρίες την προσπερνάνε ... ( βλέπε LG που νομίζω ότι βγάλε συσκευή flex και που δεν γρατζουνίζεται .. )    


Τελευταία επεξεργασία από: YuGo007, 18/03/2014 - 23:46


#44   dali13gr

dali13gr

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Twitter:@dali13gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/03/2014 - 23:52

Όπως το είδα εγώ, φέτος έφτασε στο πλατώ των πωλήσεων σε αυτές τις ίντσες και εξάντλησε κάθε περιθώριο κέρδους σε αυτό το form factor. Έχει τόσο καλά σχεδιασμένη γραμμή παραγωγής και επιλογή προμηθευτών (από τον Tim Cook πριν ακόμα γίνει CEO) που μπόρεσε να το κάνει αυτό με 4". Φέτος πρόσθεσε τα 64bit για να προσθέσει την απαραίτητη βάση για desktop class εφαρμογές στο μέλλον (κυρίως σε iPad) και στο επόμενο θα προσθέσει την έξτρα μνήμη και screen real estate που χρειάζονται αυτές οι εφαρμογές.

Ελπίζω να βγάλει κάτι σε 5.3"-5.5" το οποίο, αν κρίνω από την αυτονομία του iPad Mini Retina στις 8", θα ξεφτιλίζει οτιδήποτε κυκλοφορεί σε αυτή την κατηγορία.

#45   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/03/2014 - 23:56

Ο Steve Jobs ποτέ δε θα επέτρεπε κάτι τέτοιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες