Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Αλλαγη μπαταριας iphone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   matman

matman

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/08/2016 - 19:51

Κάτι ακόμα να ρωτήσω. Αν αλλάζω μπαταρία θα σβήσουν τα πάντα ότι έχω (εφαρμογές, φωτογραφίες κλπ) και θα πρέπει να τα κάνω εγκατάσταση από την αρχή;

Οχι δεν θα χασεις δεδομενα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/08/2016 - 22:20

Ώστε τελικά αυτό είναι. :( Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα το πάω την Τετάρτη στην Κοζάνη στο Public γιατί εδώ στη Φλώρινα απ ότι ξέρω δεν έχουμε σέρβις και θα πρέπει να το στείλουν Αθήνα.
Να πω όμως και κάτι άλλο, η συσκευή δουλεύει μια χαρά, δεν ζεσταίνεται και η μπαταρία γενικά κρατάει αρκετά καλά.

Μπορείς να την αλλάξεις και μόνη σου τη μπαταρία. Στα 4/S είναι πολύ εύκολη διαδικασία.

 

Απλά πρόσεχε γιατί γνήσιες δεν υπάρχουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#63   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/08/2016 - 14:00

Παιδιά να σας πω τι έπαθα. Πήγα σήμερα στην Κοζάνη στο Public. Του λέω αυτό κι αυτό, μου λέει έχει πρόβλημα ή μπαταρία σου, άρχισε να φουσκώνει δηλαδή. Του λέω εντάξει, να την αλλάξω τότε, αυτός φαγωθικε να μου αλλάζει και την οθόνη! Του λέω αφού η οθόνη δεν έχει πρόβλημα, αλλά και η συσκευή γενικά δουλεύει τέλεια, γιατί να την αλλάζω; Μου λέει μήπως δεν θα κουμπώνει καλά η οθόνη. Του λέω βάλε εσύ την μπαταρία πρώτα και βλέπουμε. Ξανά πήγα μετά από μισή ώρα, μου λέει έτοιμο.
Το ανοίγω και με τίποτα δεν μπορεί να πιάσει σήμα! Δεν βγάζει καν κωδικό για την sim κάρτα. Του λέω δες το σε παρακαλώ γιατί το κάνει, μου λέει δεν ξέρω! Και προσπαθούσε με ευγενικό τρόπο να με διώξει! Έφυγα που λέτε, έβγαλα την κάρτα την καθάρισα την φύσηξα - τίποτα! Πάω Πτολεμαιδα σε ένα σέρβις, το ανοίγει το παιδί και μου λέει " ο τύπος σου έκανε ζημιά στην κεραία"! Την έσπασε δηλαδή! Μου λέει άστο εδώ αύριο θα ασχοληθώ πιο πολύ κα θα σου πω τι κα πως, μήπως έχει κάνει και τίποτα άλλες ζημιές. :(

Α, και κάτι άλλο, ο πρώτος τύπος ήθελε να του αφήσω την παλιά μου μπαταρία, έγω απ ότι είδα μόνο το χαρτί της σαν να είχε λίγο αέρα ενώ η μπαταρία δεν ήταν φουσκωμενη καθόλου, και το άλλο παιδί μου είπε πως η μπαταρία σου δεν είναι χαλασμένη.

Αυτά... :( Τώρα εγώ δεν ξέρω καθόλου από αυτά τα πράγματα, μήπως με δουλεύουν και οι δύο;

#64   matman

matman

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/08/2016 - 14:04

Παιδιά να σας πω τι έπαθα. Πήγα σήμερα στην Κοζάνη στο Public. Του λέω αυτό κι αυτό, μου λέει έχει πρόβλημα ή μπαταρία σου, άρχισε να φουσκώνει δηλαδή. Του λέω εντάξει, να την αλλάξω τότε, αυτός φαγωθικε να μου αλλάζει και την οθόνη! Του λέω αφού η οθόνη δεν έχει πρόβλημα, αλλά και η συσκευή γενικά δουλεύει τέλεια, γιατί να την αλλάζω; Μου λέει μήπως δεν θα κουμπώνει καλά η οθόνη. Του λέω βάλε εσύ την μπαταρία πρώτα και βλέπουμε. Ξανά πήγα μετά από μισή ώρα, μου λέει έτοιμο.
Το ανοίγω και με τίποτα δεν μπορεί να πιάσει σήμα! Δεν βγάζει καν κωδικό για την sim κάρτα. Του λέω δες το σε παρακαλώ γιατί το κάνει, μου λέει δεν ξέρω! Και προσπαθούσε με ευγενικό τρόπο να με διώξει! Έφυγα που λέτε, έβγαλα την κάρτα την καθάρισα την φύσηξα - τίποτα! Πάω Πτολεμαιδα σε ένα σέρβις, το ανοίγει το παιδί και μου λέει " ο τύπος σου έκανε ζημιά στην κεραία"! Την έσπασε δηλαδή! Μου λέει άστο εδώ αύριο θα ασχοληθώ πιο πολύ κα θα σου πω τι κα πως, μήπως έχει κάνει και τίποτα άλλες ζημιές. :(

Α, και κάτι άλλο, ο πρώτος τύπος ήθελε να του αφήσω την παλιά μου μπαταρία, έγω απ ότι είδα μόνο το χαρτί της σαν να είχε λίγο αέρα ενώ η μπαταρία δεν ήταν φουσκωμενη καθόλου, και το άλλο παιδί μου είπε πως η μπαταρία σου δεν είναι χαλασμένη.

Αυτά... :( Τώρα εγώ δεν ξέρω καθόλου από αυτά τα πράγματα, μήπως με δουλεύουν και οι δύο;


Μηπως πολυ απλα μετα απο αλλαγη της μπαταριας δν ρυθμισανε ωρα ημερομηνια; Προσεξες αν εγραφε σωστη ωρα το τηλεφωνο οταν τ παραλέβες και αν ειχε ημερομηνια σωστη;
Το συνδεςες σε wifi?Γιατi και ζημια να εγινε στην κεραια που σου λεει ο δευτερος τεχνικος θα επρεπε να ζηταει κωδικο σιμ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#65   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/08/2016 - 14:19

Η αλήθεια είναι πως ημερομηνία έγραφε 1 Ιανουαρίου 1970, το πρόσεξα. Κωδικό δεν ζητούσε καθόλου, αργουσε πάρα πολύ να ανοίξει και γενικά το τηλέφωνο σερνοτανε.

Δηλαδή έπρεπε απλά να αλλάζω ημερομηνία και θα έβρισκε σήμα; Δεν μου έχει ξανατύχει.

Τελευταία επεξεργασία από: Aster, 08/08/2016 - 14:21


#66   matman

matman

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/08/2016 - 18:10

Η αλήθεια είναι πως ημερομηνία έγραφε 1 Ιανουαρίου 1970, το πρόσεξα. Κωδικό δεν ζητούσε καθόλου, αργουσε πάρα πολύ να ανοίξει και γενικά το τηλέφωνο σερνοτανε.

Δηλαδή έπρεπε απλά να αλλάζω ημερομηνία και θα έβρισκε σήμα; Δεν μου έχει ξανατύχει.


Αυτο ειναι το προβλημα. Πας πισω το ζητας την συσκευη το βαζεις se wifi θα πιασει ωρα και ημερομηνια αυτοματα κανεις μια επανεκινηση και αυτο ηταν. Ολα τα αλλα ειναι βλακειες. Τουλαχιστον απαραδεκτο απο " τεχνικο " να μην το γνωριζει αυτο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#67   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/08/2016 - 18:32

Παιδιά σας ευχαριστώ παρα πολύ όλους! Αυτό ακριβώς θα κάνω! Λέω και το άλλο, σίγουρα ο τεχνικός ξέρει ότι αυτό είναι το πρόβλημα, αλλά σε μένα θα μου πει " ξέρεις άλλαξα την κεραία και θέλω 30€". Πάντως άμα δεν ξέρεις από αυτά τα πράγματα πόσο εύκολο θύμα σε πιάνουν.

#68   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 09/08/2016 - 12:58

Παιδιά όλα καλά με το iPhone μου! Πήγα το πήρα πίσω, εκανα αυτό που μου ειπατε και κατευθείαν δούλεψε κανονικά, μου έβγαλε κωδικό για την sim και αμέσως έπιασε σήμα! Σας ευχαριστώ και πάλι όλλους παρα παρα πολύ!

#69   kiparisis

kiparisis

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/08/2016 - 15:03

Πες του εκεί στην Κοζάνη τον τύπο να παραιτηθεί!!!! :)

#70   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 09/08/2016 - 15:44

Πες του εκεί στην Κοζάνη τον τύπο να παραιτηθεί!!!! :)

εγω ειμαι σιγουρος οτι ηξερε το προβλημα και απλα ηθελε να βγαλει ευκολο χρημα...



Sent from my iPhone using Tapatalk

#71   kiparisis

kiparisis

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/08/2016 - 12:53

εγω ειμαι σιγουρος οτι ηξερε το προβλημα και απλα ηθελε να βγαλει ευκολο χρημα...
Το καλο με το φόρουμ αυτό ειναι...οτι πρόβλημα κ αν αντιμετωπίζουμε βγαίνει άκρη από δω μεσα....


Sent from my iPhone using Tapatalk


Τελευταία επεξεργασία από: kiparisis, 12/08/2016 - 12:54


#72   marakos

marakos

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/03/2017 - 10:16

Καλημέρα 

Θέλω να αλλάξω μπαταρία σε iphone 5.

Υπάρχει κάποια αξιόπιστη πηγή η service  η φίλος του forum που θα μπορούσε να βοηθήσει γιατί με τα προβλήματα των μπαταριών που ακούγονται το σκέφτομαι να το  πάω σε μέρος που δεν γνωρίζω.

Ωστόσο έχουν ανοίξει και πολλά κέντρα επισκευής.Αξιόπιστα όλα???

Ευχαριστώ.



#73   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/03/2017 - 10:21

Καλημέρα 

Θέλω να αλλάξω μπαταρία σε iphone 5.

Υπάρχει κάποια αξιόπιστη πηγή η service  η φίλος του forum που θα μπορούσε να βοηθήσει γιατί με τα προβλήματα των μπαταριών που ακούγονται το σκέφτομαι να το  πάω σε μέρος που δεν γνωρίζω.

Ωστόσο έχουν ανοίξει και πολλά κέντρα επισκευής.Αξιόπιστα όλα :huh:

Ευχαριστώ.

Αν θέλεις να το πας σε κατάστημα και είσαι από Αθήνα το e-matrix για αλλαγή μπαταρίας τουλάχιστον, μια χαρά είναι. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#74   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/03/2017 - 14:07

Αν θέλεις να το πας σε κατάστημα και είσαι από Αθήνα το e-matrix για αλλαγή μπαταρίας τουλάχιστον, μια χαρά είναι. 

 

Όπως και το ebulk.gr από το οποίο έχω πάρει προσωπικά πολλές μπαταρίες και ενδεχομένως θα υπάρχουν και άλλα καταστήματα τα οποία μπορείς να εμπιστευτείς. Οι περισσότεροι δίνουν εγγύηση στο ανταλλακτικό ούτως η άλλως ακόμα και αν τη βάλεις μόνος σου. 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες