Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

galaxy s4 vs lg g2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   parlapipas25

parlapipas25

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 16/04/2014 - 18:00

Kαινουργια και τα 2,το s4 το παιρνω τσαμπα το g2 με 80 ευρω.
Στο s4 χανεται η εγγυηση αν γινει root?Στο g2 η μνημη με τα 16gb μονο απο την αλλη..
Πως συμπεριφερονται τα 2 κινητα στην 4.4.2?
Ποιο απο τα 2 λετε?


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 16/04/2014 - 18:05

G2 φίλε μου top

#3   parlapipas25

parlapipas25

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 16/04/2014 - 18:15

Εχεις δοκιμασει καποιο απο τα 2?

Με την lg τι υποστηριξη θα υπαρξει στο μελλον?(γτ εχει κακια φημη).Με την μνημη που ειναι 10gb μονο υπαρχει καποια λυση?

Οι διαφορα στα τεχνικα χαρακτηριστικα ειναι μεγαλη η αμελητεα?



#4   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 16/04/2014 - 18:23

Τα έχω δουλέψει και τα 2 το g2 είναι πιο όπλο σαν κινητό πιο γρήγορο με πολύ καλή μπαταρία και πολύ καλά spec
Το s4 που το έπιασα και αυτό είναι εξίσου φοβερό με δυνατότητα επέκτασης μνήμης και αλλά πολλά

Εγώ θα προτιμούσα το lg τώρα πρέπει να τα πιάσεις στα χέρια σου να δεις πιο σε καλύπτει καλύτερα
( προσωπικά επειδή είχα πάντα iPhone και αρχίζω να το βαριέμαι θα πάω στο g3 όταν βγει )

#5   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 16/04/2014 - 19:14

Τα εχω δουλεψει πολυ και τα δυο.

Στο S4 εχεις στα συν εχεις την καρτα μνημης και το καλυτερο design. Στο G2 εχεις την πολυ καλυτερη διαρκεια μπαταριας και το καλυτερο service (χτυπα ξυλο μην χρειαστει), την καλυτερη ποιοτηκα οθονη (λογω χρωματων και καλυτερης θεασης στον ηλιο) και το λιγοτερο bloatware αρα και την καλυτερη 4.4.

Στα αρνητικα, στο S4 εχεις την θερμοκρασια που νοιωθεις εντονα στο πισω μερος (με εντονη χρηση, ή χρηση 3G/4G), και με το πρωτο πειραγμα το knox να σου χανει την εγγυηση. Στο G2, την μετρια κατασκευη (σε σχεση με το S4 παντα) που κανει πιο κινεζοπλαστικοκατασταση λογω design (καποια τριξιματακια στο κατω πισω μερος, σχεδον σε ολα) και οτι παχαινει εντονα με τις θηκες.

Αποψη μου, παρε το G2.

Η τελικη επιλογη, δικη σου!

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 16/04/2014 - 19:17


#6   parlapipas25

parlapipas25

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 16/04/2014 - 20:32

Ναι αλλα με την τόση λίγη μνήμη που και στην τελική γύρω στα 10-11gb ειναι ελεύθερα θα μου φτάσει;
Επίσης έχω ακούσει κατι θεματακια για το gps του..ισχύει;

#7   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 16/04/2014 - 20:33

Το αν θα σου φτάσει ειναι στο δικό σου χέρι το τι θα βάλεις μέσα , μπορείς να αγοράζεις εξωτερική μνήμη πάντως και να έχεις ότι θες
Για το GPS δεν ξέρω να σου πω

#8   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 17/04/2014 - 09:39

Εγω περασα απο 2 LG G2 (αλλαξα απο μαυρο σε λευκο) κανενα απο τα δυο δεν ειχε θεμα με το gps. Κλειδωνε σε δευτερολεπτα, με navigon που το χρησιμοποιουσα.

Οσο για την μνημη, οντως ειναι προσωπικο θεμα. Εμενα μου φτανει, μιας και προτιμω να τα εχω σε dropbox και icloud, για να μην βαραινει η συσκευη και να μην εχω αγχος οτι θα χασω κατι με τα flashαρισματα και τα πειραγματα.

#9   parlapipas25

parlapipas25

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/04/2014 - 01:27

Tελικα πηρα το s3 το δερματινο τσαμπα,διοτι αυτο με τα 16gb της lg δεν μπορω να το χωνεψω με τιποτα,και απο τι βλεπω στο xda δεν εχει και καλη υποστηριξη(πολυ λιγες ρομ) τα ιδια και με official updates ενω στο s3 γινεται χαμος..συν οτι γλυτωσα και το 80αρι.

Eξαλλου δεν ειμαι και πολυ hardcore user,και στην τελικη αμα δω οτι δεν μου κανει το κινητο το πουλαω και βαζω κατι απο την τσεπη μου και παιρνω το note 3 απο τα σκρουτζομαγαζα που το χουν γυρω στο 400αρι και τελειωνει η ιστορια.



#10   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 18/04/2014 - 02:21

Μια χαρά ...

#11   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 18/04/2014 - 09:38

Σωστος ο parlapipas! Καλοριζικο και καλο "παιχνιδι"!!

#12   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 18/04/2014 - 12:03

Tελικα πηρα το s3 το δερματινο τσαμπα,διοτι αυτο με τα 16gb της lg δεν μπορω να το χωνεψω με τιποτα,και απο τι βλεπω στο xda δεν εχει και καλη υποστηριξη(πολυ λιγες ρομ) τα ιδια και με official updates ενω στο s3 γινεται χαμος..συν οτι γλυτωσα και το 80αρι.
Eξαλλου δεν ειμαι και πολυ hardcore user,και στην τελικη αμα δω οτι δεν μου κανει το κινητο το πουλαω και βαζω κατι απο την τσεπη μου και παιρνω το note 3 απο τα σκρουτζομαγαζα που το χουν γυρω στο 400αρι και τελειωνει η ιστορια.

Αφού δεν είσαι και πολύ hardcore χρήστης μπορούσες να πάρεις το galaxy core,ακόμα πιο φθηνό και ακριβώς για απλή core χρήση! Θα το καταευχαριστιόσουν! Καλή Ανάσταση!

#13   parlapipas25

parlapipas25

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/04/2014 - 13:59

Tελικα πηρα το s3 το δερματινο τσαμπα,διοτι αυτο με τα 16gb της lg δεν μπορω να το χωνεψω με τιποτα,και απο τι βλεπω στο xda δεν εχει και καλη υποστηριξη(πολυ λιγες ρομ) τα ιδια και με official updates ενω στο s3 γινεται χαμος..συν οτι γλυτωσα και το 80αρι.

Eξαλλου δεν ειμαι και πολυ hardcore user,και στην τελικη αμα δω οτι δεν μου κανει το κινητο το πουλαω και βαζω κατι απο την τσεπη μου και παιρνω το note 3 απο τα σκρουτζομαγαζα που το χουν γυρω στο 400αρι και τελειωνει η ιστορια.

Mια διορθωση μονο,το s4 ηθελα να γραψω.. :P



#14   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 18/04/2014 - 23:55

Το φανταστηκα, μιας και το S3 δεν βγηκε ποτε "δερματινο". Και παλι με γεια να το χαρεις. Πολυ καλη επιλογη!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες