Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Πρόβλημα με το FaceTime στο iOS 6; Αναβαθμίστε στο iOS 7!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   TaDrik

TaDrik

    iPH Enthousiast

  • 477 μηνύματα
  • Twitter:@tadrik
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TaDrik

Δημοσίευση 29/04/2014 - 11:34

Συμφωνώ εν μέρη σε αυτο που λες.

Ναι μου προτείνουν να εγκαταστησω την νεοτερη εκδοση λογισμικου, αλλα δεν ειναι λογικο να υποχρεωνεις τον πελατη σου να το κανει, αν θελει να συνεχισει να απολαμβανει την εκαστοτε υπηρεσια που εξαρχης του προσεφερε η εταιρια...

Με αυτη την εννοια το λεω το οτι ειναι εκβιαστικη η κινηση της εταιριας..

Ειναι αλλο το να προτεινεις στους καταναλωτες/πελατες σου να κανουν μια ενημερωση λογισμικου και αλλο να τους ΑΝΑΓΚΑΖΕΙΣ να το κανουν γιατι αλλιως τους "κοβεις" τις υπηρεσιες...

Αν πχ προτεινε η εταιρια αναβαθμιση λογισμικου γιατι η νεα εκδοση προσφερει κατι παραπανω ή μια πιο σταθερη ηδη υπαρχουσα υπηρεσια, τοτε επιλεγεις κ εχεις την ελευθερια ειτε να το κανεις ειτε οχι, αλλα σε καθε περιπτωση ακομα κ αν δεν το κανεις θα εχεις την υπηρεσια ακριβως οπως την ειχες πριν. Δεν θα παψεις να την εχεις...

Κανένας δεν κόβει την υπηρεσία κανενός!! Απλά έαν ένας τρίτος κατασκευαστής κάνει αλλάγη στον τρόπο με τον οποίο συνεργάζεται η εφαρμογή του με την δική σου, πρέπει να κάνεις τις απαραίτητες αλλαγές ώστε να ΜΗΝ κοψεις την υπηρεσία στους πελάτες σου.

Και εδω ξαναλέω. Δεν μπορεί αυτή η προσαρμογή να γίνει σε όλες τις πιθανές εκδόσεις που μπορεί να υπάρχουν, για πολλούς λόγους που δεν χρειάζεται να αναφέρουμε εδώ, έτσι βγαίνει ΝΕΑ εκδοση που την ενσωματώνει.

 

Το ίδιο συνέβει με την έκδοση του twitter που προσφάτως αλλαξε API αλλά δεν έγινε τέτοιο θέμα!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   babbeto

babbeto

    iPH Member

  • 322 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/04/2014 - 13:03

iPhone 5s ios 7.0.3 Facetime δεν παίζει εδώ και λίγο καιρό. Γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει ή λόγω των παραπάνω πρέπει να πάω τελευταία version ??



#18   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/04/2014 - 13:04

Επηρεάζονται και συσκευές με iOS 7.

 

Μόνη λύση η αναβάθμιση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#19   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2014 - 13:33

το ιος 7 μπορει να αξιζει αλλα σε συσκευες νεοτερες... δηλαδη σε Iphone 4 ειναι τα μαυρα του τα χαλια..κολλαει απιστευτα..και το ιδιο φοβαμαι και για το 4ς...

 

μακαρι να ειναι πιο ελαφρυ το ιος 8, αν κ δεν νομιζω πως θα αφορα καν συσκευες τυπου iphone 4...

 

 

ι4 δεν εχω αλλα εχω ακουσει πως με την 7.1 ειναι πολυ καλυτερο, σε 4s που εχει ο ξαδερφος μου ειναι αψογο

 

 

από το 7,1 και μετά έχουν αλλάξει τα πράγματά και στο 4αρι προς το καλύτερο πάντα αν κάποιος δεν έχει jb δεν υπάρχει λόγος να μένει πίσω .

 

 

Είχα την 5.1.1 με jb untethered χρόνια στο 4αρι και πήγα 7.1 tethered και μετά 7.1.1 semi tethered και δεν το μετάνιωσα καθόλου 

κάνοντας αρκετές δοκιμές αυτή την βδομάδα. Δεν ξερω πως ηταν στην 7.0.x αλλα βλεπωντας καποια video λαγκαρε αρκετα και δεν αναβαθμιζα.

 

Με μια προσεχτική διαχείριση απο cydia και έχοντας 2-3 σειρές apps / σελίδα τα πράγματα ειναι μια χαρα. Συνηθισμένες και updated για iOS7 εφαρμογές απο AppStore πάνε και καλύτερα

απ ότι στην 5.1.1

 

Το 4αρι (πριν 4 χρονια? βγηκε?) απεκτησε και αλλη ζωή και μπορει να αποτελέσει μια πολύ καλή 2η συσκευή και στο μελλον  με 7.1.1 και semi. 

 

 

Αν υπηρχε τροπος να βαλω avtivator/swipeselection  χωρις jb μπορει να προτιμουσα παλι την 7.1.1 stock απο την 5.1.1 untethered.

τωρα  ειδικα με το semi, εννοείται 7.1.1, μπράβο στον μικρο που ασχολήθηκε και έδωσε το Geeksnow. 


Τελευταία επεξεργασία από: Demonoire, 29/04/2014 - 13:41


#20   Querd

Querd

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2014 - 15:00

δεν καταλαβαίνω γιατί θα ήταν πρόβλημα να κάνει update η apple και παλιότερα λογισμικά. δεν πρόκειται για βελτίωση του facetime, πρόκειται για επαναλειτουργία του. η microsoft κάνει update τα windows xp, ποσα χρονια? ενώ έχουν βγει τα vista, τα 7, τα 8, τα 8.1.. δεν καταλαβαίνω που είναι δύσκολο. όπως εξήγησε αναλυτικά και ο Ακης2468 δεν είναι ότι μπήκε κάποιο νέο feature και ζητάμε να το κάνουν add στην v5+. και δεν είναι το iOS 7' λειτουργικό του τύπου kitkat που σκοπό είχε να δουλεύει και σε παλαιότερες συσκευές με Ακόμα πιο αποδοτικό τρόπο απ' oτι τα παλαιότερα λειτουργικά. δύσκολο ήταν να βγει ένα iOS 6.7 ξέρω εγώ? ενα ΟΤΑ. θα μπορούσε ο λόγος να ήταν γιατι η apple δεν ενδιαφέρεται για ένα τόσο μικρό μερίδιο χρηστών η ακόμα γιατί θέλει να αποδείξει μελλοντικά πως το 99% των χρηστών της είναι "updated" σε σύγκριση με την x, y εταιρία.. είναι σαν να καταργεί το Siri από το 4S επειδή δεν είναι updated στην 7. είναι λάθος από πολλές οπτικές γωνιές.

 

 

#21   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 06/05/2014 - 23:14

Και ενώ το FaceTime δούλευε τέλεια σήμερα προσπάθησα να κάνω μια κλήση και δεν μπορούσα να συνδεθώ με τίποτα.Εζω καλέσει 3 διαφορετικά άτομα και πάλι τίποτα.Εκανα reboot,hard reset και πάλι τίποτα!Ειμαι με iPhone 4 σε 6.1.3.Μηπως ήρθε η ώρα μου να πάω στην 7.1.1?Δεν μπορώ να πιστέψω αυτό που γίνεται!Δεν ήθελα με τίποτα να αφήσω την 6.1.3 γιατι δουλεύει πολύ καλα.Και τώρα τι κάνω? :(

#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/05/2014 - 23:15

Δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνεις.. Δυστυχώς.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 06/05/2014 - 23:19

Ελπίζω κάποια στιγμή να βγει κάτι σαν το SSL patch που είχε βγει για να κλείσει την τρύπα.Παλι καλα που έχω και τα shsh της 6 αν χρειαστεί να επιστρέψω!Τωρα αν πάω στην 7.1.1 θα μπορώ να επαναφέρω το backup μου?

#24   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/05/2014 - 23:24

Λίγο απίθανο να δούμε κάποιο Fix. Θεωρητικά πάντως, γίνεται ναι.

 

Αν πας στην 7.1.1 θα τα επαναφέρεις χειροκίνητα αυτά που θες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#25   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 06/05/2014 - 23:27

Οπότε πάλι απο την αρχή να στείνω το κινητο!Το θέμα είναι ότι αν πάω στην 7.1.1 θα ξανακάνω jailbreak οπότε όλα τα tweak θέλω να τα επαναφέρω με το openbackup.Αν κάνω restore...μετά επαναφορά απο backup και μετά jailbreak θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα?

#26   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/05/2014 - 23:39

Δε θα χρησιμοποίσεις το OpenBackup μετά μιας και τα περισσότερα Tweaks δεν έχουν αναβαθμιστεί για 7.1+.

 

Νομίζω ούτε καν το OpenBackup. JB κάνεις μετά πάντως με GeekSn0w. Δε θα έχεις κάποιο πρόβλημα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#27   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 06/05/2014 - 23:41

Κατάλαβα...Ελπίζω τα βασικά πάντως να έχουν αναβαθμιστεί!Τελος πάντων...Ευχαριστώ και πάλι!

#28   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/05/2014 - 23:47

Τίποτα.. Δες και εδώ για μετά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)