Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Πρόγραμμα αντικατάστασης iPhone 5 με ελαττωματικό Sleep/Wake button


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
588 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   chr12

chr12

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/05/2014 - 09:42

Όπως και να έχει είναι απαράδεκτα μεγάλο το χρονικό διάστημα.Φανταστείτε ότι θέλει 3-4 εργάσιμες για να το δουν εδώ πρώτα. Εγώ το έδωσα στις 7/5/2014 και ακόμα περιμένω.

Τους παίρνω τηλέφωνο κάθε μέρα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   billg

billg

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/05/2014 - 10:55

απο τις 2/5 το εχω στειλει η istorm με πηγαινει απο βδομαδα σε βδομαδα ειχα συμφωνησει για αντικατασταση δεν με πηραν ποτε να ενημερωσουν για επισκευη και να συμφωνησω και γενικα εχω κουραστει να τσακωνομαι με τουσ τυπαδεσ. τελικα για μενα δεν αξιζε αυτη η επισκευη να το τραβηξω αυτο το λουκι.25 μερες χωρις κινητο γιατι ειχα δωσει παλιες συσκευες σε φιλους.τεσπα απαραδεκτοι οπως και να το κανεις 



#333   greyphone

greyphone

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/05/2014 - 11:00

καποιο νεο απο κενεναν??? εγω παντος τιποτε! απαραδεκτη κατασταση, και ουτε σου λενε απο quest ημερ. επιστ.!!! 



#334   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 28/05/2014 - 11:40

Oh yes !

 

Ενέργεια / Κατάσταση επισκευής

Το προϊόν είναι έτοιμο για παράδοση στον πελάτη

Επιτελους. Τους πηρα τηλεφωνο θα μου το στειλουν αυριο. Θα πηγαινα να το παρω σημερα εγω αλλα βαριεμαι. Παντως μου ειπε η υπαλληλος οτι αφου τους επιστραφει του καναν εναν ελεγχο ακομα αρα μαλλον το ιδιο θα παρω και οχι ανακατασκευασμενο. Τουλαχιστον ελπιζω να εβαλαν μια καινουργια μπαταρια !



#335   greyphone

greyphone

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/05/2014 - 13:42

Oh yes !

Επιτελους. Τους πηρα τηλεφωνο θα μου το στειλουν αυριο. Θα πηγαινα να το παρω σημερα εγω αλλα βαριεμαι. Παντως μου ειπε η υπαλληλος οτι αφου τους επιστραφει του καναν εναν ελεγχο ακομα αρα μαλλον το ιδιο θα παρω και οχι ανακατασκευασμενο. Τουλαχιστον ελπιζω να εβαλαν μια καινουργια μπαταρια !

Σε παρακαλω πες μας οταν σου ερθει τι ειναι (ανακατεμενο η σακατεμενο), εγω παντως περιμενω ακομα με ιδιο status



#336   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 28/05/2014 - 14:53

Πηγα και το πηρα τελικα. Μια χαρα ειναι....αλλα ειναι το δικο μου. Με λιγα λογια εγινε επισκευη. Τωρα για την μπαταρια δεν εχω κοιταξει ακομα αν ειναι καινουργια. Αλλα πηρα μια χαρα οταν το ειδα να το βγαζει απο το κουτι σε ζελατινη ωραιο ωραιο λεω αυτα ειναι πηρα αλλο αλλα :(

 

Παντως μου ελεγε το παλικαρι στο service (που τοσες φορες που πηγα μονο με το ονομα μου που δεν με φωναζει..) εγινε χαμος απο της επισκευες. Τους ερχοντουσαν κουτες ολοκληρες καθε μερα με iphone για αυτο εγινε η αλλαγη.

Επισης μου ειπε οτι εαν το iphone ειχε καποιο αλλο προβλημα πχ χαλασμενο home button δεν στον εφτιαχναν αλλα σου ελεγαν να πληρωσεις το 1/3 νομιζω ειπε της αξιας του για να παρεις ανακατασκευασμενο.

 

Τελος μου ειπε ενα περιστατικο οπου ενας ανθρωπος το ειχε παει σαν και εμενα στον δευτερο χρονο για το on/off και του εστειλαν πισω καινουργιο ! Λογικα κατι θα εγινε με το δικο του(κανα ατυχημα και ετσι) και του εδωσαν του κουτιου καινουργιο...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ  :lol:  Και το πηγε πισω και πηρε αλλο παλι καινουργιο.



#337   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 28/05/2014 - 15:57

To iBackupbot παντως λεει 0 cycle counts για την μπαταρια.



#338   impressedguy

impressedguy

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2014 - 16:53

το έδωσα 9/5 και ακόμα περιμένω. εμενα η μπαταρία είχε αρχίσει όντως να τα παίζει και δεν κράταγε καθόλου, ελπίζω να μου την αλλάξουν, αν και να πω την αληθεια θα ήθελα να μου έδιναν ανακατασκευασμένο...



To iBackupbot παντως λεει 0 cycle counts για την μπαταρια.


Πόσο έγκυρο είναι αυτό τώρα ότι η μπαταρία είναι καινούργια; Μήπως κάνουν κανένα super hard reset και χάνει τη μνήμη των φορτίσεων; Και η μπαταρία ειναι η παλιά;

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 28/05/2014 - 17:01
Merge


#339   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/05/2014 - 17:02

Καινούρια μπαταρία βάζουν.

 

Όλα αυτού του είδους τα προγράμματα το μόνο που κάνουν είναι να διαβάζουν τα δεδομένα της EEPROM της μπαταρίας.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#340   impressedguy

impressedguy

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2014 - 12:15

Τελικά μου έστειλαν καινούργιο! Εντάξει είμαι over the moon! Ενα μικρό μυστικό: εγω δεν ειχα διαπιστώσει κανένα πρόβλημα με το on/off button  :rolleyes:  :D  :P



#341   billg

billg

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/06/2014 - 13:08

σημερα κλεινω 1 μηνα απο τοτε που πηγα το κινητο το αστειο σημερα μου ειπαν να μου δωσουν συσκευη μεχρι να μου ερθει εννοειται οτι το αρνηθηκα ρε παιδια εσας που σας εχουν γυρισει ποτε το πηγατε ακριβως?



#342   billg

billg

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/06/2014 - 13:29

παιδια εβαλα τον σειριακο αριθμο μου στην σελιδα της αππλ με τον προγραμμα και μου γραφει ο σειριακος αριθμος σας δεν ειναι εγκυρος. τι μπορει να σημαινει αυτο?



#343   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/06/2014 - 14:20

Μήπως έβαλες το ΙΜΕΙ και όχι τον σειριακό αριθμό?



#344   billg

billg

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/06/2014 - 14:43

Μήπως έβαλες το ΙΜΕΙ και όχι τον σειριακό αριθμό?

νομίζω αύτο έβαλα να τσέκαρε τοΣυνημμένο αρχείο  Χωρίς τίτλο.png   15,72KB   24 λήψεις



#345   billg

billg

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/06/2014 - 15:09

νομίζω αύτο έβαλα να τσέκαρε τοattachicon.gifΧωρίς τίτλο.png

ακυρο χωρις το αρχικο s μου το δειχνει



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες