Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G απογοήτευση


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   amare14

amare14

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2009 - 17:54

Μετά από μία απόλυτα επιτυχημένη συνεργασία με το iPhone 2G βρήκα το καινούργιο σε καλή τιμή και έκανα ένα καλό upgrade.

Χειρότερα δεν γίνεται. Έκανα αναβάθμιση, jailbreak και όλα τα καλά μέσα από την πολύ καλή ιστοσελίδα σας και μετά όλο προβλήματα.

Συνέχεια restore needed, no service, locked sim card. Τώρα τελευταία δεν μπορώ ούτε restore να κάνω γιατί δεν το βλέπει το iTunes.

Να το στείλω πίσω στη Vodafone; Θα μου το καλύψει η εγγύηση μετά από τα αμέτρητα Jailbreak και Restore;

Ή να το κρατήσω και να το παλέψω μέσω του site;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 01/01/2009 - 18:11

1. Μπορείς να το στείλεις πίσω στην Vodafone εφόσον το έχεις κάνει Restore και έχεις σβήσει τα ίχνη του Jailbreak

2. Δλδ ούτε με DFU mode συνδέεσε με το iTunes?

#3   amare14

amare14

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2009 - 18:21

την ωρα που λειτουργει κανονικα  κ μιλαω στο τηλεφωνο ξαφνικα δεν ακουω τιποτα ενω συνεχιζεται η κληση.μετα απο λιγο γραφει no service κ μετα μπαινει σε dfu μονο του (dfu ειναι οταν δειχνει το usb να συνδεεται με το itunes?)


#4   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2009 - 20:22

Κατ'αρχας το 2G δε νομιζω να το δεχεται η Vodafone.Επειτα:

Νο Service σημαινει οτι ειναι κλειδωμενο οποτε πρεπει να το ξεκλειδωσεις με το αντιστοιχο προγραμμα(βλ. QuickPwn) ή οτι εισαι καπου που δεν εχεις σημα.

Locked Sim Card σημαινει οτι πρεπει να βαλεις το PIN της Sim σου οταν ανοιγεις το iPhone.

#5   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 01/01/2009 - 21:21

Quote

Κατ'αρχας το 2G δε νομιζω να το δεχεται η Vodafone.Επειτα:


Μιλάει για το 3G οπότε η Voda το πέρνει πίσω κανονικά!!
Κάνε restore και δώστο αμα δεν θέλεις να ασχολιθείς αλλο αλλά πιστευώ οτι άμα κάτσεις και το ψάξεις θα καταφέρεις να το ξεκολίσεις!

#6   amare14

amare14

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2009 - 12:15

ειναι το 3g απο vodafone αρα δεν ειναι κλειδωμενο η καρτα sim δεν εχει κωδικο αρα δεν εχει λογο να κλειδωνει.Χθες παλι εκανα restore το πρωι κ το βραδυ εγραφε no service του εκανα restart κ ηθελε ξανα restore.
1ον
Με ενα απλο restore εξαφανιζονται τα σημαδια του jailbreak?
2ον
Tου κανω παντα restore from backup αν του κανω απλο restore κ κατεβασω το itunes απ την αρχη λες να δουλεψει;
3ον
το jailbreak μηπως βοηθαει να ξεκομπλαρει;


#7   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2009 - 14:35

sorry νομιζα πως ελεγες για το 2G.
1η απαντηση: Ναι
2η απαντηση: Δοκιμασε το
3η απαντηση: Το JailBreak βοηθαει σε πολλες περιπτωσεις ,τωρα οσο γι'αυτο το θεμεα δεν ειμαι σιγουρος.

#8   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2009 - 16:07

Πληροφοριακά και μόνο... Δεν ξέρω με ποιο εργαλείο έκανες JB αλλά το pwnage tool μόνο προβλήματα μου δημιουργούσε, δοκίμασε το quickpwn σε περίπτωση που δεν το έχεις κάνει ήδη...

#9   amare14

amare14

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2009 - 16:11

θα προσπαθησω να το φτιαξω γιατι μου παει κοντρα.Κ για να τα πω αναλτικοτερα σε περιπτωση που εχει συμβει σε καποιον αλλο μαλλον εχει προβλημα με το σημα.χανεται το σημα κ βγαινει η ενδειξη how r u της vodafone κ περιμενει το accept μετα γραφει searching κ μετα ζητα ξαναμανα restore.Ε Λ Ε Ο Σ

#10   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 07/01/2009 - 20:49

Quote

θα προσπαθησω να το φτιαξω γιατι μου παει κοντρα.Κ για να τα πω αναλτικοτερα σε περιπτωση που εχει συμβει σε καποιον αλλο μαλλον εχει προβλημα με το σημα.χανεται το σημα κ βγαινει η ενδειξη how r u της vodafone κ περιμενει το accept μετα γραφει searching κ μετα ζητα ξαναμανα restore.Ε Λ Ε Ο Σ

τι εννοείς "ζητά restore?"

#11   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2009 - 14:45

Σίγουρα είναι άρρωστο το τηλεφωνάκι, δεν μου ακούγεται καθόλου φυσιολογικό, πίσω στην Voda για αντικατάσταση...

#12   Lan

Lan

    iPH Member

  • 278 μηνύματα

Δημοσίευση 08/01/2009 - 19:45

αδερφε ψαξε εδω η γνωμη μου ετσι? και μετα τραβα στην βλαμενη VODAFONE! :)

#13   amare14

amare14

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/01/2009 - 15:12

Λοιπον συναδελφοι η ιστορια συνεχιζεται.Αφου το πηγα στη vodafone το εστειλα στα κεντρικα χωρις βεβαια να σημειωσουν το ακριβες προβλημα.Το πηρα μετα απο μια βδομαδα πισω κ μ ειπαν οτι εκαναν αναβαθμιση.Την εχω κανει εγω ηδη 20 φορες.,Δουλεψε μιση μερα κ τωρα παλι ζητα παλι restore.γραφει συγκεκριμενα τα ανφερω πρωτα για μενα κ μετα για σας
'restore needed.iphone cannot make or receive calls contact http.apple....
επισης no sim card installed insert a valid sim with no pin lock ενω ηδη υπαρχει sim  μεσα
εφοσον πληρωνουμε official το iPhone στη vodafone ωφειλουν να εχουν το σωστο service

#14   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2009 - 06:23

Παρακαλώ να μείνουμε στο θέμα
Όποια μηνυματα εκτός θέματος θα διαγράφονται




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες