Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Το iPhone 6 θα διαθέτει οθόνη ανάλυσης 1704 x 960 (416ppi);


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 15/05/2014 - 23:21

Τις 5.5'' δεν τις χρειάζομαι ..έχω το iPad μου που έχει πάνω από full hd !

 

4.7'' είναι η καταλληλότερη διάσταση για εμένα.Αν πάλι το μεγαλώσουν και άλλο θα μείνω με το 5s μου.


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/05/2014 - 00:01

Παιδιά αφήστε τα δεν χρειάζεται FHD ανάλυση και το τι μπορεί να δει το μάτι. Αυτα ειναι θεωρίες και δικαιολογίες. Πιάστε στα χέρια σας μια συσκευή με τέτοια ανάλυση και θα καταλάβετε την διάφορα. Κάτι τέτοιες απόψεις των fan κάνουν την apple να δίνει τα χαμηλότερα δυνατά specs και να βγαίνουν σε σύνταξη οι συσκευές μας πριν την ώρα τους λόγο μικρής ram. Η apple το καταλαβαίνω οτι προσπαθεί να μειώσει το κόστος. Εσάς δεν καταλαβαίνω που θα σας πειράξει αν έχει μεγαλύτερη ανάλυση και περισσότερη ram. Εκτός κι αν προσπαθείτε να βρείτε απο τώρα δικαιολογίες.

Όσο για την αυτονομία με την αύξηση των διαστάσεων θα αυξηθεί και το μέγεθος της μπαταρίας.

Τελευταία επεξεργασία από: tesalat, 16/05/2014 - 00:02


#18   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2014 - 07:54

Ναι αλλά με την αύξηση των διαστάσεων της οθόνης αυξάνεται ΚΑΙ η κατανάλωση ενέργειας. Οπότε η αυτονομία πάνω κάτω στα ίδια θα είναι. 



#19   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 16/05/2014 - 07:59

Ελπίζω το βάρος πάντως να μήν ξεφύγει....



#20   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 16/05/2014 - 08:14

Ναι αλλά με την αύξηση των διαστάσεων της οθόνης αυξάνεται ΚΑΙ η κατανάλωση ενέργειας. Οπότε η αυτονομία πάνω κάτω στα ίδια θα είναι. 

Εξηγησε μου λοιπόν γιατι το iPad εχει την μεγαλυτερη αυτονομια απο όλα τα tablets αυτου του μεγεθους ...



#21   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2014 - 08:22

Πάντως ρε παιδιά με το χέρι στην καρδία μετά από 7 χρόνια που πρωτοκυκλοφόρησε το iPhone σαν μια συσκευή που άλλαξε τον τρόπο που χρησιμοποοιούμε το κινητό τηλέφωνο, δεν θέλετε κάτι τελειώς συναρπαστικό που θα ξαναδώσει μια νέα ώθηση στη χρήση του κινητού?

Τι βλέπουμε τα τελευταία χρόνια?

Μεγάλωμα οθόνης και αύξηση MP κάμερας. Και πάλι οι φωτογραφίες δεν είναι εφάμιλες ακόμη και με πολύ παλαίοτερες φωτογραφικές μηχανές, και η αυξηση των διαστάσεων της οθόνης το κάνουν δύσχρηστο επιπλέον η αυτονομία δεν ξεπερνάει ούτε τη μια μέρα χωρις άγχος για φόρτιση άρα κουβαλάμε ΚΑΙ φορτιστή. 

Στα ίδια είμαστε. Δηλαδή το 2007 δεν μπορούσαν να λανσάρουν κινητό στις 4.7 ίντσες? Άντε να ήταν λίγο πιο παχύ. Και? Πάλι τον φαορτιστή θα κυνηγάμε και πάλι θα κουβαλάμε μια παντόφλα



#22   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2014 - 08:27

Εξηγησε μου λοιπόν γιατι το iPad εχει την μεγαλυτερη αυτονομια απο όλα τα tablets αυτου του μεγεθους ...

Σε συνθήκες εργαστηρίου έχει 10 ώρες και 9 για το 4G, στην πραξη πολύ λιγότερο. Παίζει ρόλο και η διαχείριση της ενέργειας και η απόδοση.

Το πνεύμα της παρατηρήσης μου δεν ήταν αν θα έχει μια ή 2 ώρες παραπάνω αυτονομία από τον ανταγωνισμό αλλά ότι η αυτονομία θα παραμένει στα γνωστά επίπεδα.

Ξέρεις κάποιον χρήστη iphone - Android που βγάζει μια μέρα ή δεν έχει φορτιστή μαζί του για ασφάλεια?

Αυτό που θα έκανε τη διαφορά θα ήταν κινητό που να κρατάει μια βδομάδα και να μην ήταν 5 κιλά μπαταρία



#23   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2014 - 08:33

Εξηγησε μου λοιπόν γιατι το iPad εχει την μεγαλυτερη αυτονομια απο όλα τα tablets αυτου του μεγεθους ...

 

καλα το ειπες tablet …

εδω μιλαμε για κινητα …

Αλλο το ενα , αλλο το αλλο ..

Οπως και να χει μεγαλυτερη οθονη , περισσοτερη ραμ κ.τ.λ = περισσοτερους πορους = μεγαλυτερη καταναλωση 

Σιγουρα θα μπει μεγαλυτερη μπαταρια , λογικο ακουγεται (μιας και χωρος απλετος πλεον ) αλλα προσωπικα οπως και να χει η αυτονομια στα ιδια και ισως χειροτερα επιπεδα θα ειναι ….

Δυστυχως η τεχνολογια ναι μεν εχει φτασει σε κορυφαια επιπεδα και ολο και βελτιωνεται ,αλλα για τις μπαταριες δεν εχουν βρει κατι το αξιολογο για να τις βελτιωσουν , γι αυτο και προσπαθουν ολοι να βελτιωσουν το software ετσι ωστε να καταναλωνει ολο και λιγοτερους πορους ..

Σε αυτο το κομματι ναι η apple το καταφερνει καλα , διοτι σκεψου οτι χρησιμοποιει μονο μια μπαταρια των 1500mAh…


Τελευταία επεξεργασία από: entzo, 16/05/2014 - 08:36


#24   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/05/2014 - 09:14

Παιδιά αφήστε τα δεν χρειάζεται FHD ανάλυση και το τι μπορεί να δει το μάτι. Αυτα ειναι θεωρίες και δικαιολογίες. Πιάστε στα χέρια σας μια συσκευή με τέτοια ανάλυση και θα καταλάβετε την διάφορα. Κάτι τέτοιες απόψεις των fan κάνουν την apple να δίνει τα χαμηλότερα δυνατά specs και να βγαίνουν σε σύνταξη οι συσκευές μας πριν την ώρα τους λόγο μικρής ram. Η apple το καταλαβαίνω οτι προσπαθεί να μειώσει το κόστος. Εσάς δεν καταλαβαίνω που θα σας πειράξει αν έχει μεγαλύτερη ανάλυση και περισσότερη ram. Εκτός κι αν προσπαθείτε να βρείτε απο τώρα δικαιολογίες.

Όσο για την αυτονομία με την αύξηση των διαστάσεων θα αυξηθεί και το μέγεθος της μπαταρίας.

ποιες συσκευες βγαινουν σε συνταξη λογο ram?  το i4 ακομα αναβαθμησεις περνει,  οσο για τη ram το iphone δεν ειχε ποτε θεμα διοτι κανει πολυ καλη διαχειρηση.

 

δεν μας πειραζει να εχει μεγαλυτερη μνημη, μακαρι να βαλουν 10 gb... αλλα οχι οτι με ενα εχει προβλημα. εχεις ιδεα ποση μνημη θελει μια εφαρμογη για να τρεξει?


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 16/05/2014 - 09:15

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#25   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 16/05/2014 - 14:30

Όπως είπαν κ άλλοι πιο πάνω πλέον ο κόσμος ζητάει κάτι διαφορετικό...
Καλο κ iphone 6 k το s5 k το G3 κ το Ζ2 κ το lumia 1020 etc...
Κόντρα στα Mp στην ανάλυση στην ταχύτητα του ιντερνετ γιατί το δικό μου ανοίγει στα 7" κ το δικό σου στα 7,45" κ εγω βγάζω καλύτερη φωτογραφία γιατί εχει πιο καλο κόκκινο κλπ κλπ κλπ...
Οποίος κανει το ΜΠΑΜ στην αυτονομία πιστεύω θα κερδίσει πολυ κοσμο...

#26   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/05/2014 - 22:34

ποιες συσκευες βγαινουν σε συνταξη λογο ram? το i4 ακομα αναβαθμησεις περνει, οσο για τη ram το iphone δεν ειχε ποτε θεμα διοτι κανει πολυ καλη διαχειρηση.

δεν μας πειραζει να εχει μεγαλυτερη μνημη, μακαρι να βαλουν 10 gb... αλλα οχι οτι με ενα εχει προβλημα. εχεις ιδεα ποση μνημη θελει μια εφαρμογη για να τρεξει?

Φίλε δεν είμαι χθεσινός. Όταν λέω κάτι έχει βάση.

Ειχες ποτέ το i3g? Είχες το iPad 1? Αν ναι, θα έπρεπε να γνωρίζεις οτι πέθαναν απο έλλειψη ram και τα δύο.

Το i4 βγήκε σε εποχή που τα 512 ήταν top. Και γενικά ήταν η τελευταία πρωτοποριακή συσκευή της Apple σε hardware σε όλους τους τομείς. Οθόνη, κάμερα κλπ.
Το 4s όμως θα έπρεπε να ανέβει σε ram. Τα 2 χρονια στην τεχνολογία των smartphone είναι πολύ μεγάλο διάστημα για να κρατάς την ίδια μνήμη όταν το ίδιο το λειτουργικό σου βελτιώνεται και γίνεται πιο απαιτητικό.
Το i5s που έχω, αν ειχε 1,5 γίγα ram θα ήταν πολύ πιο άνετο αφού θα κρατούσε πολύ περισσότερες εφαρμογές σε φάση ετοιμότητας ώστε να είναι άμεσα προσβάσιμες. Και το κυριότερο: θα τα βγάζει πέρα πιο άνετα με το ios 8 & 9. Δεν μετράει μόνο το παρών.

Τα καλά της μεγάλης οθόνης θα τα δείτε όταν αγοράσετε το iphone 6.
Θα φανεί στις εντυπώσεις σας. Ο ένας πόντος σε πλάτος και ο 1,5 σε ύψος, δεν θα αλλάξει τίποτα στην μεταφορά.
Αν γίνουν και μερικές έξυπνες αλλαγές στο ui θα συνεχίσετε να το δουλεύετε μ ενα χέρι.

O αντικειμενικός στόχος στην αυτονομία των smartphones είναι να φτάνει η μπαταρία με οποιαδήποτε λογική χρήση μέχρι την στιγμή που θα πας για ύπνο. Και φυσικά η ταχεία φόρτιση.
Όλα αυτά τα έχουν πετύχει οι περισσότερες android ναυαρχίδες και μάλιστα με λειτουργικό που εκ φύσεως καταναλώνει περισσότερο από το ios.

Ας γίνουμε λίγο πιο απαιτητικοί. Είναι συμφέρον μας. Το να κάνουμε τον δικηγόρο της samsung και της apple δεν μας βοηθά.

#27   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/05/2014 - 23:13

Φίλε δεν είμαι χθεσινός. Όταν λέω κάτι έχει βάση.

Ειχες ποτέ το i3g? Είχες το iPad 1? Αν ναι, θα έπρεπε να γνωρίζεις οτι πέθαναν απο έλλειψη ram και τα δύο.

Το i4 βγήκε σε εποχή που τα 512 ήταν top. Και γενικά ήταν η τελευταία πρωτοποριακή συσκευή της Apple σε hardware σε όλους τους τομείς. Οθόνη, κάμερα κλπ.
Το 4s όμως θα έπρεπε να ανέβει σε ram. Τα 2 χρονια στην τεχνολογία των smartphone είναι πολύ μεγάλο διάστημα για να κρατάς την ίδια μνήμη όταν το ίδιο το λειτουργικό σου βελτιώνεται και γίνεται πιο απαιτητικό.
Το i5s που έχω, αν ειχε 1,5 γίγα ram θα ήταν πολύ πιο άνετο αφού θα κρατούσε πολύ περισσότερες εφαρμογές σε φάση ετοιμότητας ώστε να είναι άμεσα προσβάσιμες. Και το κυριότερο: θα τα βγάζει πέρα πιο άνετα με το ios 8 & 9. Δεν μετράει μόνο το παρών.

Τα καλά της μεγάλης οθόνης θα τα δείτε όταν αγοράσετε το iphone 6.
Θα φανεί στις εντυπώσεις σας. Ο ένας πόντος σε πλάτος και ο 1,5 σε ύψος, δεν θα αλλάξει τίποτα στην μεταφορά.
Αν γίνουν και μερικές έξυπνες αλλαγές στο ui θα συνεχίσετε να το δουλεύετε μ ενα χέρι.

O αντικειμενικός στόχος στην αυτονομία των smartphones είναι να φτάνει η μπαταρία με οποιαδήποτε λογική χρήση μέχρι την στιγμή που θα πας για ύπνο. Και φυσικά η ταχεία φόρτιση.
Όλα αυτά τα έχουν πετύχει οι περισσότερες android ναυαρχίδες και μάλιστα με λειτουργικό που εκ φύσεως καταναλώνει περισσότερο από το ios.

Ας γίνουμε λίγο πιο απαιτητικοί. Είναι συμφέρον μας. Το να κάνουμε τον δικηγόρο της samsung και της apple δεν μας βοηθά.

δεν κανω κανενα δικηγορο απλα εχεις λαθος σε καποια θεματα επιδη ετσι εχεις ακουσει,

 

1) σαφος και μακαρι να ειχε το iphone 3-4 gb ram αλλα και το ενα που εχει ειναι μια χαρα και για το νεο ios, το ios 7 δεσμευει 400-600 mb μνημης και μενουν ελευθερα γυρω στα 500 πες, μια τυπικη εφαρμογη δεσμευει 10-30 mb μνημης... κανε τα μαθηματικα να δεις ,εχρι ποσες εφαρμογες ταυτοχρονα μπορεις να εχει ανοιχτες... υπαρχει περιπτωση μια εφαρμογη να δεσμευει και 80-90-100 mb οπου και παλι κανε τα μαθηματικα να δεις οτι ανετα 4 τρεχουν ταυτοχρονα!!!!

 

αρα θεμα μνημης δεν υπαρχει, ουτε οι εφαρμογες αργουνε λογο μνημης ολα αυτα ειναι λαθος να τα λεμε.

 

2) το android καταναλωνει περισσοτερο απο το ios. ή το android ειναι πιο βαρυ απο το ios     εκφρασεις που γελαω οταν τις ακουω

γιατι καταναλωνει περισοτερο? πως το ξερει καποιος?  εχει κανεις τους κωδικες των δυο λειτουργηκων διπλα διπλα να δει τι κανει το καθενα και να κρινει?

 

το ξερεις πως οταν εσυ πατας να διαβασεις ενα μυνημα στο τηλεφωνο το ανδροιδ μπορει να εκτελει 4 παραμετρους ενω το ιοσ 14! μπορει και το αντιστροφο, αυτα δεν τα ξερει κανεις οποτε κανεις δεν μπορει να πει το ενα λειτουργηκο ειναι πιο βαρυ η πιο ενεργοβορο η οτιδηποτε απο το αλλο!

 

εχω αλαξει ανδροιδ wp ιοσ και στο ios και wp ημουν και developer και κατι ξερω απο αυτα. 

 

και εγω μαζι σου να δοσουν μεγαυτερο hw αλλα μην λεμε οτι αυτα που εχουν ειναι και λιγα. το android εχει 4πυρηνους... και ολοι κανουν ουαυου!!!!!!! τους εχει πει κανεις αν υπαρχει εστω και μια εφαρμογη στο play store που να ειναι προγραμματισμενη να τρχει σε 4 πυρηνες? πως τους χρησημοποιει? μηπως τελικα χρησημοποιει τον ενα μονο? και μηπως επιδη το iphone εχει μεγαλυτερη δυναμη σε μονο πυρηνα τρεχει καλυτερα τις εφαρμογες?

 

ειναι πραγματα που ο κοσμος δεν τα ξερει (και ειναι λογικο δεν ξερουν ολοι προγραμματισμο και πως δουλςυουν καποια πραγματα) αλλα βγαινει η καραμελα οτι το ενα ειναι πιο βαρυ και το αλλο πιο ελαφρη και και και


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#28   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/05/2014 - 14:36

Δεν έχω ακούσει τίποτα. Εκφράζω απόψεις που προέρχονται απο εμπειρία χρήσης.
Μετά απο κάποια χρόνια μπορώ να "διαβάζω" τις συσκευές που χρησιμοποιώ".

Οταν μια συσκευή σε σκληρή χρήση βρίσκεται συνεχώς με το 90% της ram κατειλημμένο, θα αρχίσει να κλείνει εφαρμογές και υπάρχουν πολλές πιθανότητες κρασαρισματος οταν ανοίγει κάποια νέα στην προσπάθεια της να εξασφαλίσει την μνήμη που χρειάζεται.
Δεν ειναι θεωρητικό συμπέρασμα αλλά κάτι που συμβαίνει συχνά ειδικά σε παλαιότερα iPhone και φαίνεται στα reports.

Επιμένω λοιπόν οτι αν το i4s είχε 1 gb ram που ήταν η τάση την εποχή που κυκλοφόρησε, θα ήταν πολυ άνετο τώρα.
Μέχρι πέρυσι που το είχα δεν ήταν άνετο ούτε με το iOS 6. Πόσο μάλλον με το 7.

Η εμπειρία μου στους υπολογιστές λέει όσο περισσότερη ram τόσο το καλύτερο.
Έβαλα πρόσφατα στο MacBook μου ssd αλλά τσιγκουνευτηκα να πάω στα 8 gb ram.
Αποτέλεσμα να μην έχω ολοκληρωμένη βελτίωση εμπειρίας αφού η κλεψύδρα ειναι παρούσα οταν τρέχω πολλές και βαριές εφαρμογές.

Ας αφήσουμε λοιπόν την θεωρεία και τις αθροισεις κι ας κοιτάξουμε αυτο που βιώνουμε στην πράξη.

#29   NickJ

NickJ

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/05/2014 - 15:20

To 4s δεν ηταν ανετο στο ιος6;

Πλακα μας κανεις;

#30   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/05/2014 - 15:38

Δεν έχω ακούσει τίποτα. Εκφράζω απόψεις που προέρχονται απο εμπειρία χρήσης.
Μετά απο κάποια χρόνια μπορώ να "διαβάζω" τις συσκευές που χρησιμοποιώ".
Οταν μια συσκευή σε σκληρή χρήση βρίσκεται συνεχώς με το 90% της ram κατειλημμένο, θα αρχίσει να κλείνει εφαρμογές και υπάρχουν πολλές πιθανότητες κρασαρισματος οταν ανοίγει κάποια νέα στην προσπάθεια της να εξασφαλίσει την μνήμη που χρειάζεται.
Δεν ειναι θεωρητικό συμπέρασμα αλλά κάτι που συμβαίνει συχνά ειδικά σε παλαιότερα iPhone και φαίνεται στα reports.
Επιμένω λοιπόν οτι αν το i4s είχε 1 gb ram που ήταν η τάση την εποχή που κυκλοφόρησε, θα ήταν πολυ άνετο τώρα.
Μέχρι πέρυσι που το είχα δεν ήταν άνετο ούτε με το iOS 6. Πόσο μάλλον με το 7.
Η εμπειρία μου στους υπολογιστές λέει όσο περισσότερη ram τόσο το καλύτερο.
Έβαλα πρόσφατα στο MacBook μου ssd αλλά τσιγκουνευτηκα να πάω στα 8 gb ram.
Αποτέλεσμα να μην έχω ολοκληρωμένη βελτίωση εμπειρίας αφού η κλεψύδρα ειναι παρούσα οταν τρέχω πολλές και βαριές εφαρμογές.
Ας αφήσουμε λοιπόν την θεωρεία και τις αθροισεις κι ας κοιτάξουμε αυτο που βιώνουμε στην πράξη.

Εγω λοιπόν που δεν μιλάω με θεωρίες σου λέω αυτά που σου λέω. Πρώτα απο όλα κανει τεράστιο λάθος να κοιτάς προγράμματα που λένε για μνημη. Κανένα δεν μπορει να σου πει τι γίνετε διότι δεν ειναι μέρος του λειτουργικού ώστε να ξέρει πως διαχειρίζεστε η μνημη. Δεύτερον όταν ανοίγεις μια εφαρμογή το λειτουργικό δεσμεύει ενα κομμάτι μνήμης, οταν βάζεις σε ελαχιστοποίηση η κλείνεις την εφαρμογή αυτή η μνημη μένει δεσμευμένη ώστε σε περίπτωση που θες να την να ανοίξεις η να την φέρεις στο παρασκήνιο να μην ξαναδιαβάζει τα δεδομένα. Εκείνη τι στιγμή μπορει να βλέπεις οτι εχεις 10% μνημη ελεύθερη αλλα στην ουσία εχεις περισσότερη διότι αυτή η μνημη σε περίπτωση που δεν χρειάζεστε απο δεσμεύεστε αμέσως. Τωρα το ιός επιδη ειναι πραγματικά έξυπνο λειτουργικό εχει ενα Method το didreceivememorywarning οταν το σύστημα δει οτι δεν εχει μείνει πολύ μνημη στέλνει ενα ερέθισμα σε όλες τις ενεργές εφαρμογές να ελευθερώσουν μνημη. Αν ο προγραμματιστής εχει προγραμματίσει σε αυτό το ερέθισμα κώδικα που να απελευθερώνει μνημη τότε το σύστημα αυτόματος ανακτά απο το πουθενά μνημη. Οπότε όπως βλέπεις πρόβλημα δεν υπάρχει. Σταματάω να γράφω άλλο διότι με στραβοκοιταει η κοπέλα μ που έχουμε βγει να φαμε

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες