Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

PreBrowser, a Palm Pre-style web browser


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2010 - 20:46

Έχουμε δει στο παρελθόν διάφορες προσπάθειες για δημιουργία κάποιου εναλλακτικού web-browser για το iPhone.

Το PreBrowser 1.0 από τον Omar Mashour είναι μια αξιόλογη εναλλακτική λύση αντί του Safari καθώς είναι ένας αρκετά γρήγορος internet browser, με full screen πλοήγηση στο internet και χρήση tabs, ενώ η εμφάνιση και η λειτουργία του έχει βασιστεί στον αντίστοιχο browser του Palm Pre.

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Ανοίγοντας το PreBrowser και πατώντας το Menu πάνω αριστερά θα δούμε τις εντολές:

- Go to, η οποία μας πάει κατευθείαν στο παράθυρο εισαγωγής διεύθυνσης
- New Tab από όπου ανοίγουμε νέο tab kαι μπορούμε να διαχειριζόμαστε τα tabs πλέον σε στυλ Palm Pre
- Add Bookmark για προσθήκη αγαπημένων
- Show bookmarks
- Mail link για γρήγορη αποστολή της διεύθυνσης που βρισκόμαστε με e-mail
- Open link in Safari
- Clear History
- Hide

Το interface της εφαρμογής είναι αρκετά προσεγμένο και η χρήση των tabs ομαλή και καλοσχεδιασμένη.

Το PreBrowser είναι διαθέσιμο από το repo του BigBoss στο Cydia, στοιχίζει όμως $1,99 που ίσως είναι και το μόνο αρνητικό της εφαρμογής.

[via redmondpie]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2010 - 21:09

Γρήγορο δε θα το έλεγα... αλλά μου αρέσει το full-screen feature! Κάτι που δε βρήκα είναι πως να κλείνω τα tabs :huh: ?

#3   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2010 - 22:22

Γρήγορο δε θα το έλεγα... αλλά μου αρέσει το full-screen feature! Κάτι που δε βρήκα είναι πως να κλείνω τα tabs :huh: ?

Εμένα μου φαίνεται ελαφρώς πιό γρήγορο από το Safari - ειδικά άμα ανοίξεις και αρκετά tabs...

Για να κλείσεις tab κάνεις slide προς τα πάνω (στο tab view)

Τα bookmarks ψάχνω να βρώ αν μπορούν να περαστούν με καμιά πατέντα...

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 01/01/2010 - 22:24


#4   Miltermann

Miltermann

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2010 - 11:16

Κι εμένα μου φαίνεται πιο γρήγορος και μάλιστα φαίνεται κι ωραίο το full screen browsing.

Διαπίστωσα κάτι που χαλάσε βέβαια: όταν άνοιξα το appulous έκανε search κανονικά, βρήκα το πακέτο που ήθελα να κατεβάσω και μετά αφού βάλω το captcha σωστά, μου βγάζει 'frame load error'.

#5   kuku

kuku

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/01/2010 - 22:05

Μολις το δοκιμασα, δεν με ξετρελανε να πω την αληθεια, δεν ενιωσα οτι ειναι πιο γρηγορο απο το safari..
Κατι που με χαλασε λιγο ειναι οτι οταν εχεις 2 tabs και πανω, εχει μια κουκιδα για να αλλαζεις μεταξυ των tabs
η οποια μου σπαει τα νευρα για καποιο λογο στο σημειο που ειναι... :S
Νταξει 8α μου πεις λεπτομερειες.
Πιστευω οτι θα γινει πολυ καλο στο αμεσο μελλον με τα updates του.

****

#6   kuku

kuku

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 04/01/2010 - 00:22

**Update**

Στο App Store υπαρχει το FullBrowser, παλι του Omar Mashour
και ειναι πολυ καλυτερο πιστευω..!
Try it

#7   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 06:10

**Update**

Στο App Store υπαρχει το FullBrowser, παλι του Omar Mashour
και ειναι πολυ καλυτερο πιστευω..!
Try it

Βρε τον Omar...σε διπλό ταμπλό το παίζει: και Cydia και App Store - μάλιστα τον Full Browser τον πουλάει... φτηνότερα από ότι πουλάει στο Cydia!

Δεν δοκίμασα τον Full Browser αλλά από τα screenshots και την περιγραφή πράγματι φαίνεται πιό πλήρης από τον PreBrowser.

Απο ταχύτητα πως πάει; (αν και επειδή βλέπω ίδιο εικονίδιο ο ίδιος browser με άλλη εμφάνιση πρέπει να είναι...)

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 04/01/2010 - 06:11


#8   kuku

kuku

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 05/01/2010 - 01:26

Βρε τον Omar...σε διπλό ταμπλό το παίζει: και Cydia και App Store - μάλιστα τον Full Browser τον πουλάει... φτηνότερα από ότι πουλάει στο Cydia!

Δεν δοκίμασα τον Full Browser αλλά από τα screenshots και την περιγραφή πράγματι φαίνεται πιό πλήρης από τον PreBrowser.

Απο ταχύτητα πως πάει; (αν και επειδή βλέπω ίδιο εικονίδιο ο ίδιος browser με άλλη εμφάνιση πρέπει να είναι...)


Ναι προσεξα και εγω την διαφορα τιμης....!
Η ταχυτητα ιδια μου φαινεται αν και δεν κρατησα για πολυ τον PreBrowser γιατι με τον Full γουσταρα περισσοτερο!! :)

Το μονο που μενει ειναι να μπορεσουμε να αλλαξουμε απο default browser τον Safari γιατι ετσι ξεχναω να μπω στον FullBrowser




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες