Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

προβλημα με παραλαβη δεματος απο αμερικη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 26/05/2014 - 11:25

Αυτό του έχω στείλει ..τέλος πάντων βλέπουμε ..ευχαριστώ πάντως !


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/05/2014 - 11:28

Τπτ απλά την επόμενη φορά πρώτα mail και μετά αγορά

#48   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/05/2014 - 16:38

επειδη δεν μπορεσα να βρω λογαριασμο,,τους εχω παρει απειρα τηλεφωνα κ δεν το σηκωνουν..απλα μετα απο 10 μερες που πηρα το γραμμα θα γυρισει πισω και θα παρω τα χρηματα μου πισω..τι μηνυμα να στελνουμε στον πωλητη ωστε να περνα απο τελωνειο;;

#49   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/05/2014 - 18:04

Αποστολή με USPS ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Έρχεται στο ταχυδρομείο της περιοχής σου, πληρώνεις το κλασικό 3ευρω και τέλος. Εμπλεξες με DHL, FEdEx κλπ, θα πληρώσεις.

#50   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 26/05/2014 - 20:31

Τπτ απλά την επόμενη φορά πρώτα mail και μετά αγορά

Ποοο πίκρα..τους έστειλα μήνυμα και μου απάντησαν ότι δεν ευθύνεται το μαγαζί και πρέπει να πάρω τηλέφωνο σε κάποιους άλλους ..και δεν ξέρω να συνεννοούμαι και καλά με αγγλικά.

 

Τι κάνουμε οέο?


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#51   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/05/2014 - 23:21

Τώρα απλά έχασες τσάμπα τα λεφτά σου

#52   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/05/2014 - 23:25

Μπορεί να δέχεται επιστροφές ( με την έννοια του να σου δώσει τα χρήματα σου πίσω ) αλλα σε τέτοιες περιπτώσεις με import taxes κλπ δεν παίζει. Τωρα ή χανεις τα χρήματα σου ή πληρώνεις τα χρήματα που σου ζητάνε .

#53   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 27/05/2014 - 00:34

Πως γίνεται ρε παιδιά αυτό ? αφού στο site τους λέει πως δέχονται και επιστροφές ..βάζω παρακάτω το link να μου πείτε γνώμες.

 

http://shop.mlb.com/...nav_teamTab_txt

 

Και της υποστήριξης http://shop.mlb.com/...botnav_help_txt


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#54   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/05/2014 - 00:56

Πριν λίγο είπες οτι μίλησες μαζί τους και σου είπαν πως δεν ευθύνονται και σου λέω πως αν σου πουν πως δεν κανουν refund δεν ειναι και κουλό .

Έτσι όπως το θέτεις ειναι απλό ή δίνεις τα έξτρα ή το επιστρέφεις και μιλάς με τους "κάποιους άλλους " για να δεις τι παίζει με τα χρήματα σου ..

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω το τι άλλο μπορεί να γινει και πως μπορούμε να βοηθήσουμε εμείς .

#55   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/05/2014 - 08:22

Να πας στα Κεντρικα στο Ελ Βενιζέλος με την απόδειξη πληρωμής των 45€ να πάρεις τη μπλούζα και να φύγεις. Για ιδιώτη από Αμερική μέχρι 45€ δε ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ απλά τα λαμόγια εκεί θέλουν να βγάλουν φράγκα.

#56   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/05/2014 - 08:25

Να πας στα Κεντρικα στο Ελ Βενιζέλος με την απόδειξη πληρωμής των 45€ να πάρεις τη μπλούζα και να φύγεις. Για ιδιώτη από Αμερική μέχρι 45€ δε ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ απλά τα λαμόγια εκεί θέλουν να βγάλουν φράγκα.

αν δεν ειναι αθηνα.?και επισης οταν λεμε αποδειξη απο paypal παμε σε ολες τις συναλλαγες και εκτυπωνουμε την πληρωμη?

#57   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 27/05/2014 - 15:45

Να πας στα Κεντρικα στο Ελ Βενιζέλος με την απόδειξη πληρωμής των 45€ να πάρεις τη μπλούζα και να φύγεις. Για ιδιώτη από Αμερική μέχρι 45€ δε ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ απλά τα λαμόγια εκεί θέλουν να βγάλουν φράγκα.

Ναι όντως επαρχία είμαι.Και επίσης αγόρασα με mastercard γιατί δεν είχε επιλογή paypal στο κατάστημα.

 

Λέω αν δεν γίνει τίποτα να μην το παραλάβω καν γιατί δεν λέει για μια μπλούζα να δώσω 170€ 


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#58   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/05/2014 - 17:37

Ναι όντως επαρχία είμαι.Και επίσης αγόρασα με mastercard γιατί δεν είχε επιλογή paypal στο κατάστημα.

Λέω αν δεν γίνει τίποτα να μην το παραλάβω καν γιατί δεν λέει για μια μπλούζα να δώσω 170€

εγω ευτυχως πηρα τα χρηματα πισω κ τωρα ας παρι πισω δεν με πειραζει καθολου..απο ebay ειχα κανει την αγορα..

#59   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 08/06/2014 - 00:33

Μετά από πολύ bla bla στην κυριολεξία είδα πως δεν βγάζω άκρη ( μου τα μασούσαν συνέχεια ) και έτσι είπα να καταφύγω στην γνωστή λύση του δικηγόρου :P

 

Τους έτριξα λίγο τα δόντια ότι αν δεν μου βάλουν τα λεφτά πίσω θα ξεκινήσω τις διαδικασίες γιατί το λένε από μόνοι τους στο site και όλα κομπλέ !

 

Μέσα σε 24 ώρες μου ήρθε μήνυμα ότι τα λεφτά μου επιστράφηκαν ..Να τονίσω τους έλεγα ακριβώς το ίδιο μήνυμα 2 εβδομάδες και όταν έβαλα την λέξη " Lawyer " κάτι έπαθαν.

 

Και προσοχή παιδιά σε ότι παίρνεται από το εξωτερικό να κοιτάτε να μην φεύγει με courier (γιατί από ότι κατάλαβα μόνο αυτά περνάνε τελωνείο ,σωστά? )


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες