Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

WWDC 2014 keynote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
489 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2014 - 13:17

Δεν ειναι πρόβλημα απλα το iOS 8 πλέον αν δεν δηλώσεις την συσκευή σου θα εχει αυτο το θέμα σε κάθε επανεκκίνηση.....

Και όταν πάρει ΟΤΑ την beta 2, τότε δεν θα ανοίγει λογικά στην επανεκκίνηση... μεγάλο πρόβλημα!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 05/06/2014 - 13:32

Γιατί ρε παιδιά δεν κάνετε υπομονή και τρέχετε να περάσετε βετα και μάλιστα την πρώτη κιόλας; Μόνο προβλήματα θα έχετε. Αφήστε να κυκλοφορήσει με το καλό να λυθούν τα όποια προβλήματα και μετά κάνετε αναβάθμιση. Μη γίνεστε πειραματόζωα. Εξάλλου σε τέτοιο πρώιμο στάδιο θα έχετε τα μισά futures

#468   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 05/06/2014 - 13:39

Γιατί ρε παιδιά δεν κάνετε υπομονή και τρέχετε να περάσετε βετα και μάλιστα την πρώτη κιόλας; Μόνο προβλήματα θα έχετε. Αφήστε να κυκλοφορήσει με το καλό να λυθούν τα όποια προβλήματα και μετά κάνετε αναβάθμιση. Μη γίνεστε πειραματόζωα. Εξάλλου σε τέτοιο πρώιμο στάδιο θα έχετε τα μισά futures

Θυμασαι οταν ησουν 16-17 χρονων και ειχε γινει φαση με καμμια γκομενιτσα και ησουν ξαναμμένος ?? Ειχες υπομονή τότε ?? Ε ετσι και αυτοι ... Χειροτεροι απο ξαναμμένοι 16αρηδες !!  ;)



#469   ramarg

ramarg

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/06/2014 - 15:14

Ανανεώνω το λινκ.Και τονίζω.Είμαστε σε beta και δειτε απόκριση στα ελληνικά.

 

Πολύ σίγουρο σε βρίσκω και πραγματικά θέλω πολύ να επιβεβαιωθεις όσον αφορά το Siri.
Τα βίντεο δεν παίζουν γιατί λέει τερματιστικε ο λογαριασμός του YouTube

 

ηταν εγκυρη η πηγη  :lol:

Οχι.Απλα εκλεψε ο χρηστης το βιντεο απο αλλον,και με αναφορα του το έσβησαν.

 

Καλά εντάξει μην είσαι και τόσο σίγουρος.. (Μακάρι προφανώς) αλλά αρχίζω να αμφιβάλω μετα απο τοσα χρόνια. 

Δεν χρειάζεται να αμφιβάλεις ούτε να βάζεις το χέρι σου στη φωτιά.Απλή λογική.
Οπου υπάρχει το dictation,έρχεται και το siri. Η υπαγόρευση ειναι τα θεμέλια του siri.
Αποψη μου ? Εχουμε λίγες πιθανότητες να δούμε gree siri στο καλοκαίρι, περισσότερες στην GOLD MASTER μαζί με iphone 6,και πολύ μεγάλες πιθανότητες Οκτώβριο-Νοέμβριο εν όψει 8.1 (beta).



#470   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/06/2014 - 15:23

Δεν χρειάζεται να αμφιβάλεις ούτε να βάζεις το χέρι σου στη φωτιά.Απλή λογική.

Οπου υπάρχει το dictation,έρχεται και το siri. Η υπαγόρευση ειναι τα θεμέλια του siri.
Αποψη μου ? Εχουμε λίγες πιθανότητες να δούμε gree siri στο καλοκαίρι, περισσότερες στην GOLD MASTER μαζί με iphone 6,και πολύ μεγάλες πιθανότητες Οκτώβριο-Νοέμβριο εν όψει 8.1 (beta).

εγώ παντός αμφιβάλω, μακάρι να έχω άδικο.

Δεν ξέρω γιατί παντός θεωρώ απίθανο να πιάσουν έναν Έλληνα ή Ελληνίδα να τους χώσουν στο στούντιο και να τους δώσουν τα κείμενα και τις λέξεις που πρέπει να εκφωνήσουν.

Και από την άλλη ελεύθερες ερωτήσεις σχετικά με την χώρα μας (όπως ανέκδοτα, ελληνική νοοτροπία, κοκ) πρέπει να έχουν βάσει με τα ελληνικά δεδομένα, και όχι να είναι μια ξερή μετάφραση. Συνεπώς πρέπει να υπάρχει κάποιος γνήσιος Έλληνας, αν μπορώ να το πω έτσι ώστε να αναλάβει αυτό το project. Από την άλλη η αναγνώριση φωνής, βασίζετε σε άλλη εταιρία και όχι στην apple.

 

ο κύριος πάντως που μιλούσε στο ελληνικό voice over είχε συμπαθητική φωνή,


Τελευταία επεξεργασία από: 108, 05/06/2014 - 15:25


#471   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 05/06/2014 - 16:56

Θυμασαι οταν ησουν 16-17 χρονων και ειχε γινει φαση με καμμια γκομενιτσα και ησουν ξαναμμένος ?? Ειχες υπομονή τότε ?? Ε ετσι και αυτοι ... Χειροτεροι απο ξαναμμένοι 16αρηδες !! ;)

γαμ....σε τα αν και πανε πολλά χρόνια από τότε τι με θύμισες τώρα...

#472   ramarg

ramarg

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/06/2014 - 21:53

εγώ παντός αμφιβάλω, μακάρι να έχω άδικο.

Δεν ξέρω γιατί παντός θεωρώ απίθανο να πιάσουν έναν Έλληνα ή Ελληνίδα να τους χώσουν στο στούντιο και να τους δώσουν τα κείμενα και τις λέξεις που πρέπει να εκφωνήσουν.

Και από την άλλη ελεύθερες ερωτήσεις σχετικά με την χώρα μας (όπως ανέκδοτα, ελληνική νοοτροπία, κοκ) πρέπει να έχουν βάσει με τα ελληνικά δεδομένα, και όχι να είναι μια ξερή μετάφραση. Συνεπώς πρέπει να υπάρχει κάποιος γνήσιος Έλληνας, αν μπορώ να το πω έτσι ώστε να αναλάβει αυτό το project. Από την άλλη η αναγνώριση φωνής, βασίζετε σε άλλη εταιρία και όχι στην apple.

 

ο κύριος πάντως που μιλούσε στο ελληνικό voice over είχε συμπαθητική φωνή,

δεν υπάρχει μόνο μία φωνή.εαν δεις στα mac os εχει αρκετες ελληνικες.Κατι Νικους,κατερινες δεν θυμαμαι ακριβως. Μην αμφιβαλεις οτι βαζουν ατομο απο καθε χωρα...Σιγα μην κανουν απλο google translate.Αυτα τα κανει μονο η google στο μαιμου σιρι που δεν τα παει καλα ουτε στα αγγλικα.. Eφοσον μιλαμε για apple μιλάμε και για καλή δουλειά.Μπορεί να το καθυστερήσουν όπως σου είπα,αλλά αυτό δεν σημαίνει ο,τι δεν θα κανουν σωστη δουλεια.Kαλά κάνεις και κρατάς αμφιβολίες.Εσύ ομως θα ενθουσιαστείς περισσότερο από όλους μας έτσι στο τελος ! 


Τελευταία επεξεργασία από: ramarg, 05/06/2014 - 22:00


#473   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2014 - 08:16

Δεν ξέρω αν θα έχουμε greek siri ή τι θέματα έχουν με τα Ελληνικά και μας αφήνουν πάντα τελευταίους, πάντως στην παρουσίαση του iOS το Ελληνικό -και συγκεκριμένα το Ευβοιώτικο- στοιχείο έκανε αισθητή την παρουσία του (έστω και αν το πρόσεξα μόνο εγώ; )...!

 

Evvia Estiatorio στο Palo Alto; Εκεί έτρωγε ο Στιβ, έπινε τα τσιπουράκια του και μετά εμπνεοταν τέτοια θαύματα; :D

 

Συνημμένα αρχεία



#474   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/06/2014 - 09:42

Αν περάσω beta ios8 σε ipad από 7.1.1 με shft+up date  και μετά πάλι επιστροφή σε 7.1.1 χάνω κάτι ? 



#475   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 12/06/2014 - 10:04

Την ηρεμία σου πιθανότατα.

 

Beta γαρ.



#476   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/06/2014 - 10:06

Την ηρεμία σου πιθανότατα.

 

Beta γαρ.

αυτή είναι χαμένη  :D



#477   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 12/06/2014 - 11:57

για το greek dictiation πρεπει να εχεις edge/3g/wifi για να δουλεψει πχ. να στειλεις ενα sms? θα ειναι δυνατον να δουλευει στις εφαρμογες/παιχνιδια μέσα.?



#478   Manosdr

Manosdr

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2014 - 19:11

Ωραίο το dictation, πράγματι ακριβέστατο, αλλά προτιμώ προς το παρόν να απενεργοποιώ το Siri και να έχω το Voice Control γιατί είναι σαν Siri και καταλαβαίνει ελληνικά πλέον.

Το ρωτάω "τι ώρα είναι;" και μου απαντάει στα ελληνικά.

Του λέω Κάλεσε τον Νίκο τάδε στο κινητό και καλεί. Στα ελληνικά. Το Siri αρνείται να με καταλάβει στα ελληνικά. Επίσης η φωνή του Voice Control όταν μου απαντάει είναι πιο ζεστή!

Όλα αυτά σε iOS 8



#479   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 15/06/2014 - 19:42

Τι άλλες εντολές ειναι διαθέσιμες με το ελληνικό Voice Control?! Μηνύματα μπορείς να στείλεις; Υπενθυμίσεις; Ημερολόγιο; Έλεγχος μουσικής;

#480   Manosdr

Manosdr

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2014 - 20:48

Όχι πολλά, απλά δουλεύουν καταρχάς χωρίς internet. Με βολεύει να είμαι στον δρόμο ας πούμε και να του λέω κάλεσε τον τάδε και να καλεί.

Έχει αρκετά στον έλεγχο μουσικής: Παίξε το τάδε άλμπουμ, Ποιο τραγούδι παίζει; Τι παίζει; Παίξε και άλλα σαν και αυτό. Παύση μουσικής, επόμενο, προηγούμενο, Παίξε τραγούδια από τάδε, παίξε την τάδε λίστα, τυχαία σειρά κ.ο.κ. Δεν μπορείς να στείλεις μηνύματα και γενικά εντολές. Εκεί θέλει το Siri μόνο που δεν καταλαβαίνει τίποτε από ελληνικά το Siri.

Το dictation αναγνωρίζει ελληνικά άψογα, μέτρια προς γρήγορα ακόμη και αν μιλάς, απλά δεν είναι και τόσο εύχρηστο. Συχνά δεν έχεις στο μυαλό σου όλη την πρόταση που θες να πεις, σε ένα μήνυμα το σκέφτεσαι και λίγο. Εκτός και αν πρόκειται για κάτι γρήγορο τύπου "Εντάξει έρχομαι σε 5 λεπτά" ή αν είσαι με handsfree.

To Siri πάντως αφαιρεί μια εφαρμογή από το κινητό μου το Shazam, τώρα απλά σου βρίσκει αυτόματα τι μουσική παίζει από πίσω, χωρίς να ρωτήσεις κάτι απλά ότι παίζει το αναγνωρίζει.


Τελευταία επεξεργασία από: Manosdr, 15/06/2014 - 20:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες