Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Πως να σώσετε τα records, saved games κ.α. πριν κάνετε restore


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 04/09/2010 - 07:11

Επιβεβαιώνω ότι το Appbackup δουλεύει κανονικά όταν σβήσουμε όλα τα backups από τον φάκελο Tarballs... Το bug βρίσκεται στο overwrite προφανώς...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Michael17

Michael17

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2010 - 19:40

Εγω το εγκατέστησα έκανα BACK UP ΑΛΛΑ όταν συνδέομαι με ssh δεν είναι πουθενά σε αυτή την διαδρομή που δίνει ο φίλος

#18   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 11/10/2010 - 16:02

Εγω το εγκατέστησα έκανα BACK UP ΑΛΛΑ όταν συνδέομαι με ssh δεν είναι πουθενά σε αυτή την διαδρομή που δίνει ο φίλος

και σε εμενα το ίδιο... καμια βοήθεια??

#19   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/10/2010 - 16:05

και σε εμενα το ίδιο... καμια βοήθεια??

παιδια και σε μενα το ιδιο, που αλλου μπορει να ειναι?ευχαριστω

#20   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/10/2010 - 16:46

παιδια και σε μενα το ιδιο, που αλλου μπορει να ειναι?ευχαριστω

κανεις παιδια? :(

#21   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 14/10/2010 - 17:16

και σε εμενα το ίδιο... καμια βοήθεια??



παιδια και σε μενα το ιδιο, που αλλου μπορει να ειναι?ευχαριστω


παιδια δεν ξερω που μπορει να ειναι γιατι δεν το εχω χρησιμοποιηση αλλα ξερω πως να το βρείτε που ειναι
ανοιξτε το wincsp και αφου ενωθειτε με το τηλεφωνο με ssh πατηστε απο το μενου του wincsp πηγαινετε στην διαδρομη
commands-find files θα ανοιξη ενα παραθυρο αναζητησης οπου μπορειτε να δωσετε το ονομα του αρχειου - φακελου που θελετε
φροντιστε μονο να ξεκινηση η αναζητηση απο το φακελο root το δειχνη στο wincsp οπως στον ΙΕ σαν διαδρομη
ωστε να γινει αναζητηση σε ολους τους φακελους καταλογους του τηλεφωνου

#22   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 16/10/2010 - 10:02

παιδια δεν ξερω που μπορει να ειναι γιατι δεν το εχω χρησιμοποιηση αλλα ξερω πως να το βρείτε που ειναι
ανοιξτε το wincsp και αφου ενωθειτε με το τηλεφωνο με ssh πατηστε απο το μενου του wincsp πηγαινετε στην διαδρομη
commands-find files θα ανοιξη ενα παραθυρο αναζητησης οπου μπορειτε να δωσετε το ονομα του αρχειου - φακελου που θελετε
φροντιστε μονο να ξεκινηση η αναζητηση απο το φακελο root το δειχνη στο wincsp οπως στον ΙΕ σαν διαδρομη
ωστε να γινει αναζητηση σε ολους τους φακελους καταλογους του τηλεφωνου

ευχαριστουμε φιλε μου. :)

#23   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 16/10/2010 - 11:52

Για να αποθηκεύσω τα saves των παιχνιδιών πρέπει να έχω απαραίτητα jb iPhone;;; Δεν υπάρχει τρόπος για μη-jailbroken;;; Στο backup του iTunes απ' ότι κατάλαβα δεν αποθηκεύονται...

#24   cyberwalker

cyberwalker

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2010 - 22:25

Υπάρχουν τέσσερις ερωτήσεις/θεματάκια σχετικά με τα παιχνίδια από Installous που δεν έχουν ξακαθαριστεί στο μυαλό μου παρά το ότι έχω διαβάσει αρκετά topics :
Παρακαλώ δείξτε κατανόηση! :blush:

1) Κάποιος που έχει πχ 100+ παιχνίδια και κάθε φορά παίζει και λίγο από το καθένα με το πέρασμα των μηνών ξεχνάει πόσα και ποια είχε και μετά από ένα restore που προκύπτει λόγω αναπάντεχου failure της συσκευής τρώει φρίκη να τα ξαναβρεί. Εδώ λογικά βοηθά το AptBackup, σωστά;

2) Όταν όμως τα ξαναβάλει στο κινητό ποιο πρόγραμμα τα οργανώνει στα σωστά φακελάκια και στη σωστή θέση; (Σε εμένα νομίζω αυτό έγινε μετά την εγκατάσταση του Infinifolders - Short sτοry : Τρώει κόλλημα το κινητό μου, το κάνω restore και μετά 'restore from backup'. Όταν εγκατέστησα και πάλι το Infinifolders, τότε ξαναμπήκαν τα εικονίδια στη σωστή θέση.)

3) Τι γίνεται με το σώσιμο του progress στα παιχνίδια; Βοηθάει τελικά το Chronus στα παιχνίδια που εγκαταστάθηκαν από το Installous ή όχι; Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αν κατάλαβα σωστά, αυτό δεν βοηθάει.

4) Τι ακριβώς συμβαίνει με το iTunes Sync; Έστω ότι έχουμε κατεβάσει ένα παιχνίδι μέσω PC (Vista) από το xxxxxxxx και το έχουμε βάλει με drag 'n' drop στο iTunes library. Αν το τικάρουμε στο Sync θα γίνει Install και στο iPhone! Μια χαρά ως εδώ. Ωστόσο γίνεται το ίδιο παιχνίδι (ίδια version κτλ) να κατέβει εναλλακτικά από το ίδιο το iPhone μέσα από το Installous (v3) και να εγκατασταθεί επίσης μέσα από την εφαρμογή. Αν κάνουμε Sync με το PC θα περάσει και στο iTunes λογικά, έτσι; Η ερώτηση είναι η εξής : Υπάρχει καμιά διαφορά ανάμεσα στους δύο τρόπους σε ότι αφορά μελλοντικά syncs στο σώσιμο του progress του παιχνιδιού; (Το AppSync έχει εγκατασταθεί εννοείται και ο λογαριασμός του iTunes έχει γίνει authorized στον υπολογιστή!). Παίζει ρόλο το 'Transfer Purchases', οπότε και πρέπει να το πατάμε πάντα ΠΡΙΝ το Sync, σωστά;

Συγνώμη για τον όγκο του κειμένου αλλά νομίζω πως μια εύστοχη απάντηση σε κάθε μια από τις παραπάνω ερωτήσεις θα διαλευκάνει τις απορίες πολλών χρηστών! Ευχαριστώ!

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 14/11/2010 - 22:28
Διαγραφη παρανομου link.


#25   megapixel

megapixel

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/02/2011 - 12:57

Για να αποθηκεύσω τα saves των παιχνιδιών πρέπει να έχω απαραίτητα jb iPhone;;; Δεν υπάρχει τρόπος για μη-jailbroken;;; Στο backup του iTunes απ' ότι κατάλαβα δεν αποθηκεύονται...

εχει κανεις την απαντηση?

#26   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 07/02/2011 - 01:19

cool, thanks!

#27   mitsos13

mitsos13

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 01:48

πως γινετε να κρατισω τις επαφεσ μου......?

#28   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 07/02/2011 - 02:04

AnKi ευχαριστώ για το thread αυτό, με έσωσε, το χρησιμοποίησα σήμερα που έκανα το περίφημο upgrade και j/b στην 4.2.1. Εξαιρετικά χρήσιμο και απλό.

#29   sygletos

sygletos

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/02/2011 - 01:01

Παιδια ειμαι κ γω με 4αρι στην 4.2.1,εκανα ολη τη διαδικασια κανονικα,πατησα restore στο appbackup αλλα ολα τα παιχνιδια ξεκινανε απο την αρχη πλεον!δε δουλεψε!καμια ιδεα;!

#30   SoCiaL

SoCiaL

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 21:21

Παιδια ειμαι κ γω με 4αρι στην 4.2.1,εκανα ολη τη διαδικασια κανονικα,πατησα restore στο appbackup αλλα ολα τα παιχνιδια ξεκινανε απο την αρχη πλεον!δε δουλεψε!καμια ιδεα;!

Αν εκανες restore και jailbreak την συσκευη σου επρεπε πριν να κανεις backup τα παιχνιδια σου και να αντιγραψεις το tarballs που βρισκεται στη διαδρομη /private/var/mobile/Library/AppBackup στον σκληρο σου.
Ο Οδηγος του φιλου που βρισκεται στην αρχη ειναι αρκετα κατατοπιστικος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες